Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу icon

Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Скачати 39.35 Kb.
НазваЗлочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Дата25.09.2012
Розмір39.35 Kb.
ТипДокументи


ЗЛОЧИНИ ПРОТИ БЕЗПЕКИ ВИРОБНИЦТВА

Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу


ЗАВДАННЯ

1. Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки виробництва. Запишіть принаймні 5 з них.

2. Законспектуйте коротко одне із джерел спеціальної літератури.

3. Проведіть розмежування злочинів (заповніть табличку):


Злочини, що розмежовуються

Спільні ознаки таких злочинів

Розмежувальні ознаки

Грубе порушення законодавства про працю (ст. 172 КК України) – Порушення вимог законодавства про охорону праці (ст.271 КК України)Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами (ст. 265 КК України) – Порушення правил ядерної або радіаційної безпеки (ст. 274 КК України)Проектування чи експлуатація споруд без систем захисту довкілля (ст. 253 КК України) – Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд (ст.275 КК України)

ЗАДАЧІ


1. Бригадир дільничої бригади Кирило посадив помічником на косарку неповнолітнього Андрія, з яким не було укладено трудового договору і не проведено інструктаж. Ножами косарки Андрієві відрізало ноги. Дайте кримінально-правову оцінку діям Кирила.


2. Працюючи завідувачем свиноферми в с.Демидівка Херсонської обл., Степан допустив до роботи по підключенню електроенергії учня-електрика Олега, знаючи, що той перебуває у стані алкогольного сп'яніння. Олег отримав середньої тяжкості тілесне ушкодження. Чи буде нести кримінальну відповідальність Степан?


3. Головний інженер атомної електростанції не звернув уваги на критичний стан температури в реакторі, що призвело до аварії та опромінення 4 працівників станції. Дайте кримінально-правову оцінку бездіяльності особи.


4. Громадянин Ірану придбав у м. Харкові капсулу з ураном. Її він зберігав у себе в номері готелю. Внаслідок отриманого опромінення прибиральниця готелю 2 місяці перебувала на стаціонарному лікуванні. Кваліфікуйте дії винної особи.


5. Виконуючий обов'язки директора Іллічівського комбікормового заводу Ярослав дав вказівку трьом жінкам-вантажницям скидати висівки з другого поверху на перший за допомогою спеціальних отворів. При цьому він знав, що захисні решітки цих отворів зняті, а вантажниці не мали досвіду такої роботи і це не входило до кола їх безпосередніх обов'язків. Під час роботи сипуча маса висівок затягла до отворів двох працівниць, які впали на перший поверх, де були засипані висівками і згодом загинули від механічної асфікції.


Нормативний матеріал:


1. Конституція України.

2. Кримінальний кодекс України: (Прийнятий сьомою сесією ВР України 5 квітня 2001 року): Офіційний текст/ Міністерство юстиції України. – К.: Юрінком Інтер, 2001. – 239 с.

3. Закон України "Про охорону праці" від 14 жовтня 1992 р. з наступними змінами та доповненнями.

4. Закон України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" від 8 лютого 1995 р. з наступними змінами та доповненнями.

5. Закон України "Про дозвільну діяльність у сфері ядерної енергії" від 11 січня 2000 р.

6. Перелік робіт з підвищеною небезпекою: Затверджений наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 30 листопада 1993 р. №123.

7. Загальні положення забезпечення безпеки атомних електростанцій: Затверджені наказом Державної адміністрації ядерного регулювання України від 9 грудня 1999 р. №63.

8. Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів: Затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 9 січня 1998 р. №4.

9. Постанова Пленуму ВС України від 10 жовтня 1982 р. №6 "Про судову практику в справах, пов'язаних із порушеннями вимог законодавства про охорону праці" із наступними змінами.


Навчальна література:


1. Коржанський М.Й. Науковий коментар Кримінального кодексу України. – К.: ТОВ "Атіка": Академія: Ельга. – Н., 2001. – 654, [1] с.

2. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Бажанова, В.В.Сташиса, В.Я.Тація. – Київ – Харків: Юрінком Інтер, 2003. – 496 с.

3. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Мельника, В.А.Клименка. – Київ: Юридична думка, 2004. – 656 с.

4. Кримінальне право України. Особлива частина. Підручник за ред. проф. П.С.Матишевського, С.С.Яценка, доц. П.П.Андрушка. – Київ: Юрінком Інтер. – 1999р.

5. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України./ Під заг. Ред. М.О.Потебенька, В.Г.Гончаренка. У двох частинах. Особлива частина. – К.: Форум, 2001 р. – 942 с.

6. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред. М.І.Мельника, М.І.Хавронюка. – К.: Каннон, А.С.К., 2003. – 1104 с.


Спеціальна література:


1. Борисов В. Комментарий к разделу X Уголовного кодекса Украины // Юридичний вісник України. – 2001. - №39(327), 29 вересня – 5 жовтня. – с. 25-32.

2. Лановенко І.П., Мельник П.В. Кримінальна відповідальність за порушення правил охорони праці в умовах формування в Україні підприємницького сектору економіки // Боротьба зі злочинністю в сфері підприємницької діяльності (кримінально-правові, кримінологічні, кримінально-процесуальні та криміналістичні проблеми). – Х.:Право, 2001. (Глава 3), с. 95-130.

3. Маляренко В.Т., Борисов В.І. Деякі питання кваліфікації злочинних порушень правил охорони праці // Юридичний вісник України. – 1996. – 1-15 травня.

4. Маляренко В.Т., Борисов В.І. Практика розгляду справ про порушення правил охорони праці і безпеки ведення робіт // Коментар судової практики з кримінальних справ. – Бюлетень законодавства і юридичної практики України. – 1996. - №6. – с. 81-88.

5. Пінчук О. Відповідальність за порушення нормативних актів про охорону праці // Охорона праці. – 1997. - №6. – с. 44-47.

Схожі:

Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти громадської безпеки завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадської безпеки. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти громадської безпеки завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадської безпеки. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти основ національної безпеки україни завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Які види злочинів проти основ національної безпеки ви знаєте? За яким критерієм проведена їх класифікація?
Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти здоров'я людини. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти життя людини. Запишіть принаймні 10 з них
Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадського порядку та моральності. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
...
Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти волі, честі та гідності особи. Запишіть принаймні 5 з них
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи