Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II icon

Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Скачати 44.36 Kb.
НазваЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Дата25.09.2012
Розмір44.36 Kb.
ТипДокументиЗЛОЧИНИ ПРОТИ БЕЗПЕКИ РУХУ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТУ

Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу

Заняття II


ЗАВДАННЯ

1. Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Запишіть принаймні 5 з них.

2. Законспектуйте коротко одне із джерел спеціальної літератури.

3. Проведіть розмежування злочинів (заповніть табличку):


Злочини, що розмежовуються

Спільні ознаки таких злочинів

Розмежувальні ознаки

Порушення правил повітряних польотів (ст.281 КК України) – Порушення правил використання повітряного простору (ст.282 КК України)Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або інше порушення їх експлуатації (ст.287 КК України) – Порушення вимог законодавства про охорону праці (ст.271)Незаконне заволодіння транспортним засобом (ст.289 КК України) – Крадіжка (ст.185 КК України)
ЗАДАЧІ


1.Кирило, вважаючи, що б'ють його приятеля Бориса, направив вантажний автомобіль на групу молоді з тим, щоб при його розвороті Борис міг вискочити з гурту й на ходу сісти в автомобіль. Коли автомобіль наблизився до гурту й хлопці почали розбігатись, при виконанні лівого повороту Кирило вчинив наїзд на Данила, який від одержаних травм помер. Кваліфікуйте діяння Кирила.


2. Пасажир автобуса Чумак, під час поїздки, викинув через відкрите вікно порожню скляну пляшку, яка вдарила пішохода, що стояв на тротуарі. Пішоходу були спричинені тяжкі тілесні ушкодження. Який склад злочину наявний у діянні Чумака?


3. Директор приватного орендного сільськогосподарського підприємства дав наряд учню профтехучилища Науму (який проходив на цьому підприємстві виробничу практику і не мав права керування тракторами) на виконання транспортних робіт – доставку дров пенсіонерам – на непристосованому для цього належним чином колісному тракторі Т-40 (колеса не було встановлено на максимальну ширину) з необладнаним гальмами двовісним причепом. Рухаючись з навантаженим причепом слизькою дорогою з ухилом більше 20 градусів, Наум не справився з керуванням і наїхав на пенсіонерку Горпину, заподіявши їй тяжкі тілесні ушкодження. Кваліфікуйте діяння винних осіб.

Варіант: Рухаючись з навантаженим причепом слизькою дорогою з ухилом більше 20 градусів, Наум не справився з керуванням, трактор перекинувся і Наум та пасажир Дмитро загинули. Дайте кримінально-правову оцінку діям винної особи.


4. Василь, Іван та Яків домовилися викрасти автомобіль Едуарда "Audi A6", вартістю 79500 грн. Для цього вони підстерегли Едуарда, коли його машина зупинилася на червоне світло світлофора, ввірвалися в машину і, приставивши до горла Едуарда ніж, вимагали ключі від автомобіля. Самого ж Едуарда, щоб він не заявив у правоохоронні органи про викрадення машини, зв'язали і посадили на заднє сидіння автомобіля та вивезли за місто, де хотіли вбити, але були затримані патрулем ДАІ. Дайте кримінально-правову оцінку діянням винних осіб.


5. Семен та Прокіп викрали автомобіль Ростислава "ВАЗ 2101", вартістю 4000 грн, та заховали його у гаражі Семена. З метою використання даного автомобіля для перевезення товарів, Прокіп, який був професійним зварювальником, замінив номерну панель з ідентифікаційним номером викраденого автомобіля на панель від своєї машини, яка після ДТП ремонту не підлягала. Після цього вони разом із Семеном виготовили на комп'ютері свідоцтво про реєстрацію даного автомобіля. Кваліфікуйте дії винних осіб.

Нормативний матеріал:


1. Конституція України.

2. Кримінальний кодекс України: (Прийнятий сьомою сесією ВР України 5 квітня 2001 року): Офіційний текст / Міністерство юстиції України. – К.: Юрінком Інтер, 2001. – 239 с.

3. Повітряний кодекс України від 4 травня 1993р.

4. Закон України " Про дорожній рух" від 30 червня 1993 р.( з наступними змінами та доповненнями).

5. Закон України " Про транспорт " від 10 листопада 1994 р.( з наступними змінами та доповненнями).

6. Закон України " Про трубопровідний транспорт" від 15 травня 1996 р.

7. Закон України " Про залізничний транспорт" від 4 липня 1996р.

8. Правила дорожнього руху: Затверджені постановою КМУ від 10 жовтня 2001р.

9. Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони : Затверджені постановою КМУ від 30 березня 1994р. № 198 ( з наступними змінами та доповненнями).

10. Правила поведінки громадян на залізничному транспорті: Затверджені постановою КМУ від 10 листопада 1995 р. № 903.

11. Постанова пленуму ВС України від 24 грудня 1982р. №7 " Про практику застосування судами України законодавства у справах про транспортні злочини" з наступними змінами.


Навчальна література:


1. Коржанський М.Й. Науковий коментар Кримінального кодексу України. – К.: ТОВ "Атіка": Академія: Ельга. – Н., 2001. – 654, [1] с.

2. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Бажанова, В.В.Сташиса, В.Я.Тація. – Київ – Харків: Юрінком Інтер, 2003. – 496 с.

3. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Мельника, В.А.Клименка. – Київ: Юридична думка, 2004. – 656 с.

4. Кримінальне право України. Особлива частина. Підручник за ред. проф. П.С.Матишевського, С.С.Яценка, доц. П.П.Андрушка. – Київ: Юрінком Інтер. – 1999р.

5. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України./ Під заг. Ред. М.О.Потебенька, В.Г.Гончаренка. У двох частинах. Особлива частина. – К.: Форум, 2001 р. – 942 с.

6. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред. М.І.Мельника, М.І.Хавронюка. – К.: Каннон, А.С.К., 2003. – 1104 с.


Спеціальна література


1. Білоконєв В.М. Значення співвідношення об'єкта і суб'єктивної сторони злочину для визначення форми вини транспортних злочинів // Держава і право / Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. – 2001. – Вип.9. с. 352-357.

2. Борисов В.И., Гизимчук С.В. Причинная связь при нарушении правил, норм и стандартов, касающихся обеспечения безопасности дорожных условий движения транспортных средств // Вісник Луганської академії внутрішніх справ ім. 10-річчя незалежності України. – 1999. – Вип.1. – с.126-135.

3. Коробеев А.И. Транспортные правонарушения. Квалификация и ответственность. – М.: Юридическая литература, 1990 р.

4. Іванов Ю.Ф. Місце угону у кримінальному законодавстві на сучасному етапі // Право України. – 1998. - №5. – с.81-84.

5. Свірін М.О. Незаконні заволодіння транспортними засобами у кримінальному законодавстві України // Вісник Національної академії внутрішніх справ України. – 2001. – Вип. 4. – с.206-213.

Схожі:

Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II iconЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II iconЗлочини проти громадської безпеки завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадської безпеки. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II iconЗлочини проти громадської безпеки завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадської безпеки. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II iconЗлочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки виробництва. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II iconЗлочини проти основ національної безпеки україни завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Які види злочинів проти основ національної безпеки ви знаєте? За яким критерієм проведена їх класифікація?
Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II iconЗлочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти здоров'я людини. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II iconЗлочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти життя людини. Запишіть принаймні 10 з них
Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II iconЗлочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття III
...
Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II iconАбо прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів...
Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II iconАбо прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи