Злочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу icon

Злочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Скачати 42.44 Kb.
НазваЗлочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Дата25.09.2012
Розмір42.44 Kb.
ТипДокументи


ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ ТА МОРАЛЬНОСТІ

Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу


ЗАВДАННЯ


1. Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадського порядку та моральності. Запишіть принаймні 5 з них.

2. Законспектуйте коротко одне із джерел спеціальної літератури.

3. Проведіть розмежування злочинів (заповніть табличку):


Злочини, що розмежовуються

Спільні ознаки таких злочинів

Розмежувальні ознаки

Групове порушення громадського порядку (ст.293 КК України) – Масові заворушення (ст.294 КК України)Групове порушення громадського порядку (ст.293 КК України) – Хуліганство, вчинене групою осіб (ч.2 ст.296 КК України)Збут неповнолітнім чи розповсюдження серед них творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру (ч.2 ст.301 КК України) – Розбещення неповнолітніх (ст.156 КК України)
ЗАДАЧІ


1. Роман, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинив уночі у будинку свого тестя сварку, нецензурно лаявся, погрожував розправою дружині, побив посуд, шибки у вікнах, а потім кочергою переламав тестеві руку у зап'ясті та кілька пальців на руці, від чого той лікувався 23 дні. Для того, щоб його приборкати, мешканці села викликали працівника міліції Василя, який зажадав від Романа припинити дебош. Проте Роман вирвався із рук Василя, коли той намагався відібрати в нього кочергу. Роман вдарив кочергою Василя по руці, заподіявши легкі тілесні ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я.


2. Василь з самого ранку пиячив у кафе "Ватра". О 12 год дня він вийшов із кафе на вулицю і почав чіплятися до перехожих жінок. Коли Василь схопив за руку Оксану, яка в цей час проходила по вулиці з чоловіком, останній зробив йому зауваження щоб той до них не чіплявся. У відповідь Василь вийняв з кишені складаний ніж, розкрив його і вдарив чоловіка Оксани ручкою ножа. Після цього з допомогою перехожих був обеззброєний та затриманий.


З.Член злочинної організації Тарас, оцінивши спортивні можливості 16-річного Богдана, який займався бойовими мистецтвами, вирішив залучити його для надання одноразової допомоги у вчиненні вимагання цією організацією. Для цього він водив Богдана по магазинах, де продавалися дорогі машини, по дорогих ресторанах. При цьому Тарас пояснював неповнолітньому, що вся ця розкіш може бути йому доступна, якщо він надасть певні "послуги" злочинній організації. Богдана захоплювала можливість такого розкішного життя. Про це він похвалився своїй сестрі. А та негайно повідомила батькам, які припинили спілкування Богдана з Тарасом. Крім того, вони повідомили в міліції про те, що Тарас схиляв їхнього сина до вчинення злочину.


4.Віктор у відповідь на справедливе зауваження знайомої Людмили про його нетверезий стан, зайшов до неї у двір, став штовхати її, нецензурно лаятися, витяг ніж і став лякати ним Людмилу, не маючи наміру його застосовувати. Захищаючись, потерпіла схопилася рукою за лезо ножа і одержала легкі тілесні ушкодження.


Нормативний матеріал:


1. Конституція України.

2. Кримінальний кодекс України: (Прийнятий сьомою сесією ВР України 5 квітня 2001 року): Офіційний текст / Міністерство юстиції України. – К.: Юрінком Інтер, 2001. – 239 с.

3. Основи законодавства України про культуру: Закон України від 14 лютого 1992 р. (з наступними змінами).

4. Закон України "Про інформацію" від 2 жовтня 1992 р. (з наступними змінами і доповненнями).

5. Закон України " Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" від 16 листопада 1992 р. (з наступними змінами і доповненнями).

6. Закон України "Про тваринний світ" від 3 березня 1993 р. (з наступними змінами і доповненнями).

7. Закон України "Про телебачення і радіомовлення" від 21 грудня 1993 р. (з наступними змінами і

доповненнями).

8. Закон України "Про видавничу справу" від 5 червня 1997 р.

9. Закон України "Про кінематографію" від 13 січня 1998 р.

10. Закон України "Про охорону культурної спадщини" 8 червня 2000 р.

11. Указ Президента України "Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян" від 27 квітня 1999 р. № 456/99.

12. Постанова Пленуму ВС України "Про судову практику в справах про хуліганство" №3 від 28 червня 1991 р. (з наступними змінами та доповненнями).


Навчальна література:


1. Коржанський М.Й. Науковий коментар Кримінального кодексу України. – К.: ТОВ "Атіка": Академія: Ельга. – Н., 2001. – 654, [1] с.

2. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Бажанова, В.В.Сташиса, В.Я.Тація. – Київ – Харків: Юрінком Інтер, 2003. – 496 с.

3. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Мельника, В.А.Клименка. – Київ: Юридична думка, 2004. – 656 с.

4. Кримінальне право України. Особлива частина. Підручник за ред. проф. П.С.Матишевського, С.С.Яценка, доц. П.П.Андрушка. – Київ: Юрінком Інтер. – 1999р.

5. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України./ Під заг. Ред. М.О.Потебенька, В.Г.Гончаренка. У двох частинах. Особлива частина. – К.: Форум, 2001 р. – 942 с.

6. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред. М.І.Мельника, М.І.Хавронюка. – К.: Каннон, А.С.К., 2003. – 1104 с.


Спеціальна література:

1. Дудоров О. Порнографія і кримінальний закон: питання кваліфікації, проблеми вдосконалення законодавства // Юридичний вісник України. – 2000. - №49 (7-13 грудня). – с.9.

2. Иванов Н. Хулиганство: проблемы квалификации // Российская юстиция. – 1996. - №8.

3. Наклович М.Л. Кримінально-правова боротьба з хуліганством. - Львів: Вища школа, 1974. - 112 с. С.267 - 292.

4. Піщенко Г. Громадський порядок як об'єкт посягання хуліганських дій // Право України. – 1997. - №8.

5. Шишков С. Об ответственности за незаконные действия с порнографическими предметами // Российская юстиция. – 1996. - №5.

6. Яценко С.С. Ответственность за преступления против общественного порядка.- Киев.-1976. - 189с.

Схожі:

Злочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти здоров'я людини. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти життя людини. Запишіть принаймні 10 з них
Злочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки виробництва. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти громадської безпеки завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадської безпеки. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти громадської безпеки завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадської безпеки. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти основ національної безпеки україни завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Які види злочинів проти основ національної безпеки ви знаєте? За яким критерієм проведена їх класифікація?
Злочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти волі, честі та гідності особи. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
...
Злочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Запишіть принаймні 5 з них
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи