Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\

Або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Скачати 51.82 Kb.
НазваАбо прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Дата25.09.2012
Розмір51.82 Kb.
ТипДокументи


ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ОБІГУ НАРКОТИЧИХ ЗАСОБІВ, ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН, ЇХ АНАЛОГІВ

АБО ПРЕКУРСОРІВ ТА ІНШІ ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ

Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу

Заняття I


ЗАВДАННЯ


1. Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров'я населення. Запишіть принаймні 5 з них.

2. Законспектуйте коротко одне із джерел спеціальної літератури.

3. Проведіть розмежування злочинів (заповніть табличку):


Злочини, що розмежовуються

Спільні ознаки таких злочинів

Розмежувальні ознаки

Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання, чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (ст.307 КК України) – Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (ст.309 КК України)Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (ст. 305 КК України) – Контрабанда (ст.201 КК України)ЗАДАЧІ


1. Василь придбав з метою передачі ув'язненим виправної колонії ІН -316/53 85 грам висушеної макової соломки. Але при спробі передачі соломки Василь був затриманий представниками адміністрації цієї установи. Кваліфікуйте діяння Василя.


2. Андрій з метою збуту перевозив із Узбекистану в Україну такі речовини: фентаніл 0,1 грама; метадон 0,015 грам, морфін 0,15 грам; барбітал 10 грам, амфетамін 10 грам, ефедрин 200 грам. При спробі продати ефедрин Миколі, який придбавав його для власних потреб, Андрій був затриманий працівниками міліції. Кваліфікуйте діяння винних осіб.


3. Данило одержав замовлення від злочинного авторитета Кирила на поставку наркотиків. Кирило, який перебував у стані наркотичної абстиненції сказав, що уб'є Данила, якщо той протягом двох днів не здобуде йому наркотиків. Оскільки поставщики Данила були заарештовані, інших зв'язків, щоб добути наркотики він не мав, а відмовити Кирилу боявся. Тоді Данило, Роман і Петро попередньо домовилися між собою вчинити напад на онкологічне відділення міської лікарні з метою викрадення наркотичних чи інших речовин, з яких можна було б виготовити наркотики. Для цього вони придбали пістолет "Беретта". Вночі вони ввірвалися у це відділення, погрожуючи пістолетом черговій медсестрі заставили її відкрити сейф, і заволоділи такими медичними препаратами: валокордин 5 флаконів по 50 мл; барбовал 10 флаконів по 25 мл , седалгін-нео 50 пачок по 10 таблеток у кожній. А також такі речовини: опій ацетильований 180 грам; героїн 0,5 грама та толуол І літр. Коли група їхала в машині з місця вчинення злочину, скляна пляшка з толуолом розбилася. Толуол, який вилився, вступив у хімічну реакцію з іншими речовинами, сталося горіння. В результаті всі речовини згоріли. Данило, боячись розправи з боку Кирила, продав йому аспірин -10 г, сказавши, що це героїн, одержавши за це 500 гривень. Дайте кримінально-правову оцінку діям винних осіб.


4.Параска з 20 до 24 год однієї доби продала Дмитру 5 грам , Борису 12 грам, Богдану 8 грам опію у вигляді соку снодійного маку, що згорнувся. Кваліфікуйте дії винних осіб.


Нормативний матеріал:


1. Конституція України.

2. Кримінальний кодекс України: (Прийнятий сьомою сесією ВР України 5 квітня 2001 року): Офіційний текст / Міністерство юстиції України. – К.: Юрінком Інтер, 2001. – 239 с.

3. Закон України "Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів" в редакції Закону України № 863-XIV. Із змінами і доповненнями.

4. Закон України "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними" від 15 лютого 1995 року. Із змінами і доповненнями.

5. Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" від 24 лютого1994р. Із змінами і доповненнями.

6. Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб" від 6 квітня 2000 р. Із змінами і доповненнями.

7. "Перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів" Затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року, №770.

8. Постанова Кабінету Міністрів України від 28 березня 2001 р. N 299 "Про затвердження Порядку знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, визнаних непридатними для подальшого використання або переробки, а також відходів, що містять наркотичні засоби чи психотропні речовини".

9. Постанова Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 р. N 106 "Про затвердження порядку провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у лікувально профілактичних закладах та установах". Із змінами і доповненнями.

10. Постанова Кабінету Міністрів України від 3 лютого 1997 р. N 146 "Про затвердження Порядку видач сертифікатів на ввезення в Україну та вивезення з України наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів". Із змінами і доповненнями.

11. Постанова Кабінету Міністрів України від 10 травня 1999 р. N 786 "Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, з обігом яких пов'язана діяльність, що підлягає ліцензуванню".

12. Постанова Кабінету Міністрів України від 3 січня 1996 р. N 6 "Про затвердження Положення про порядок здійснення діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів".

13. "Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу": Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 1 серпня 2000 року N 188.

14. Інструкція про порядок виробництва, зберігання, перевезення і реалізації прекурсорів: Затверджена Міністерством промисловості України №104 від 19 червня 1997 р.

15. "Про затвердження переліків комбінованих лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, які контролюються у сфері ввезення в Україну та вивезення з України": наказ Комітету з контролю за наркотиками при Міністерстві охорони здоров'я України від 16 лютого 2001 року №8.

16. Постанова Пленуму ВС України від 26 лютого 1999 р. №2 "Про судову практику в справах про контрабанду та порушення митних правил".

17. Постанова Пленуму ВС України від 26 квітня 2002 №4 "Про судову практику в справах про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів".


Навчальна література:


1. Коржанський М.Й. Науковий коментар Кримінального кодексу України. – К.: ТОВ "Атіка": Академія: Ельга. – Н., 2001. – 654, [1] с.

2. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Бажанова, В.В.Сташиса, В.Я.Тація. – Київ – Харків: Юрінком Інтер, 2003. – 496 с.

3. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Мельника, В.А.Клименка. – Київ: Юридична думка, 2004. – 656 с.

4. Кримінальне право України. Особлива частина. Підручник за ред. проф. П.С.Матишевського, С.С.Яценка, доц. П.П.Андрушка. – Київ: Юрінком Інтер. – 1999р.

5. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України./ Під заг. Ред. М.О.Потебенька, В.Г.Гончаренка. У двох частинах. Особлива частина. – К.: Форум, 2001 р. – 942 с.

6. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред. М.І.Мельника, М.І.Хавронюка. – К.: Каннон, А.С.К., 2003. – 1104 с.


Спеціальна література:

1. Глушков В.А. Ответственность за преступления в области здравоохранения. – К.:Вища школа, 1987.

2. Музика А.А. Злочини у сфері обігу наркотичних засобів. - К.: Логос, 1998. - 324 с.

3. Музика А. Об'єкт злочинів, пов'язаних з наркоманією // Право України. – 1997. - №12. – с.90.

4. Селиванов М.П., Хруппа М.С. Антинаркотичне законодавство України. Історія. Теорія. Коментар. - К.: Юрінком, 1997.-352 с.

Схожі:

Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів...
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття III
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів...
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти здоров'я людини. Запишіть принаймні 5 з них
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти життя людини. Запишіть принаймні 10 з них
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття III
...
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти громадської безпеки завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадської безпеки. Запишіть принаймні 5 з них
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти громадської безпеки завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадської безпеки. Запишіть принаймні 5 з них
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Запишіть принаймні 5 з них
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Запишіть принаймні 5 з них
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки виробництва. Запишіть принаймні 5 з них
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи