Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\

Або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття III
Скачати 54.31 Kb.
НазваАбо прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття III
Дата25.09.2012
Розмір54.31 Kb.
ТипДокументи


ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ОБІГУ НАРКОТИЧИХ ЗАСОБІВ, ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН, ЇХ АНАЛОГІВ

АБО ПРЕКУРСОРІВ ТА ІНШІ ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ

Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу

Заняття III


ЗАВДАННЯ


1. Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров'я населення. Запишіть принаймні 5 з них.

2. Законспектуйте коротко одне із джерел спеціальної літератури.

3. Проведіть розмежування злочинів (заповніть табличку):


Злочини, що розмежовуються

Спільні ознаки таких злочинів

Розмежувальні ознаки

Незаконне введення в організм наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, вчинене щодо неповнолітнього (ч.3 ст.314 КК України) – Схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, вчинене щодо неповнолітнього (ч.2 ст.315 КК України) – Схиляння неповнолітніх до вживання допінгу (ст.323 КК України) – Схиляння неповнолітніх до вживання одурманюючих засобів (ст.324 КК України)

ЗАДАЧІ


1. У лабораторії особливо небезпечних вірусних інфекцій проводилося дослідження вірусу конго-кримської лихоманки, який спричинив захворювання 25 людей у Волинській області. Препарати з вірусом за наказом завідуючого лабораторією Бориса зберігалися у негерметичних боксах, оскільки герметичних боксів у лабораторії не було. Одна з пробірок розбилася. Через це була інфікована працівниця лабораторії, яка працювала за межами боксу і не була одягнена у протичумний костюм. В результаті зараження вона померла. Чи буде нести кримінальну відповідальність Борис? За який склад злочину?


2. Світлана, маючи у себе вдома виготовлений нею для особистого вживання наркотичний засіб – маріхуану висушену у кількості 100 г, при зустрічі на вулиці із знайомим наркоманом запропонувала останньому придбати в неї частину наркотику у розмірі 30 г. Однак, була затримана у власній квартирі, де цей наркотик був вилучений працівниками міліції до приходу за ним покупця. Кваліфікуйте дії Світлани.

3. Богдана придбала макову солому у кількості 1.5 кг, виготовила з неї ацетильований опій і зберігала його в домашньому холодильнику для особистого споживання. Василь, знайомий Богдани прийшов до неї додому за її відсутності і попросив матір Богдани продати йому наркотик. Мати, яка до того не знала, що Богдана зберігає наркотики вдома, знайшла їх і продала Василю один флакон з ацетильованим опієм у кількості 5 г за 10 грн. Дайте кримінально-правову оцінку діянням винних осіб.


4. Павло о 14 год. дня надав квартиру, яку він знімав для тимчасового проживання Михайлові для виготовлення з макової соломки наркотику - опію ацетильованого. Коли через півтори години Михайло прийшов у квартиру до Павла, щоб вжити наркотик, Павло відмовив йому у притулку, пояснивши, що у нього гості. При цьому сказав, що вколотися наркотиком Михайло може і у під'їзді цього будинку, показавши йому закутки в яких можна сховатися від сторонніх очей. Михайло скористався його порадою. Кваліфікуйте діяння винних осіб.


5. Семен і Борис, довідавшись про те, що Прокіп шукає покупців героїну, вступили між собою у змову про викрадення у нього героїну з метою подальшого його вживання. Для цього, при зустрічі з Прокопом, знаючи, що той зберігає кульку з героїном за відворотом шапки, Борис збив шапку з голови Прокопа, а Семен забрав кульку з героїном, що випала. Після цього Борис і Семен сховалися в під'їзді будинку і частину викраденого героїну вжили, а частину перевезли до себе додому і зберігали без мети збуту. Дайте кримінально-правову оцінку діянням винних осіб.


Нормативний матеріал:


1. Конституція України.

2. Кримінальний кодекс України: (Прийнятий сьомою сесією ВР України 5 квітня 2001 року): Офіційний текст / Міністерство юстиції України. – К.: Юрінком Інтер, 2001. – 239 с.

3. Закон України "Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів" в редакції Закону України № 863-XIV. Із змінами і доповненнями.

4. Закон України "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними" від 15 лютого 1995 року. Із змінами і доповненнями.

5. Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" від 24 лютого1994р. Із змінами і доповненнями.

6. Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб" від 6 квітня 2000 р. Із змінами і доповненнями.

7. "Перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів" Затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року, №770.

8. Постанова Кабінету Міністрів України від 28 березня 2001 р. N 299 "Про затвердження Порядку знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, визнаних непридатними для подальшого використання або переробки, а також відходів, що містять наркотичні засоби чи психотропні речовини".

9. Постанова Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 р. N 106 "Про затвердження порядку провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у лікувально профілактичних закладах та установах". Із змінами і доповненнями.

10. Постанова Кабінету Міністрів України від 3 лютого 1997 р. N 146 "Про затвердження Порядку видач сертифікатів на ввезення в Україну та вивезення з України наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів". Із змінами і доповненнями.

11. Постанова Кабінету Міністрів України від 10 травня 1999 р. N 786 "Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, з обігом яких пов'язана діяльність, що підлягає ліцензуванню".

12. Постанова Кабінету Міністрів України від 3 січня 1996 р. N 6 "Про затвердження Положення про порядок здійснення діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів".

13. "Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу": Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 1 серпня 2000 року N 188.

14. Інструкція про порядок виробництва, зберігання, перевезення і реалізації прекурсорів: Затверджена Міністерством промисловості України №104 від 19 червня 1997 р.

15. "Про затвердження переліків комбінованих лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, які контролюються у сфері ввезення в Україну та вивезення з України": наказ Комітету з контролю за наркотиками при Міністерстві охорони здоров'я України від 16 лютого 2001 року №8.

16. Постанова Пленуму ВС України від 26 лютого 1999 р. №2 "Про судову практику в справах про контрабанду та порушення митних правил".

17. Постанова Пленуму ВС України від 26 квітня 2002 №4 "Про судову практику в справах про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів".


Навчальна література:


1. Коржанський М.Й. Науковий коментар Кримінального кодексу України. – К.: ТОВ "Атіка": Академія: Ельга. – Н., 2001. – 654, [1] с.

2. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Бажанова, В.В.Сташиса, В.Я.Тація. – Київ – Харків: Юрінком Інтер, 2003. – 496 с.

3. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Мельника, В.А.Клименка. – Київ: Юридична думка, 2004. – 656 с.

4. Кримінальне право України. Особлива частина. Підручник за ред. проф. П.С.Матишевського, С.С.Яценка, доц. П.П.Андрушка. – Київ: Юрінком Інтер. – 1999р.

5. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України./ Під заг. Ред. М.О.Потебенька, В.Г.Гончаренка. У двох частинах. Особлива частина. – К.: Форум, 2001 р. – 942 с.

6. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред. М.І.Мельника, М.І.Хавронюка. – К.: Каннон, А.С.К., 2003. – 1104 с.


Спеціальна література:

1. Музика А. Особливості суб'єктивної сторони злочинів, пов'язаних з наркоманією // Право України. – 1997. - №9. – с.50.

2. Фесенко Є. Захист людини від біологічних носіїв смерті (новела розділу XIII Особливої частини КК України) // Право України. – 2001. - №12. – с.91.\

3. Фесенко Є. Система злочинів проти здоров'я населення та його охорони // Право України. – 2000. - №10. – с.43.

Схожі:

Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів...
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів...
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти здоров'я людини. Запишіть принаймні 5 з них
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття III
...
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти життя людини. Запишіть принаймні 10 з них
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти громадської безпеки завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадської безпеки. Запишіть принаймні 5 з них
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти громадської безпеки завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадської безпеки. Запишіть принаймні 5 з них
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Запишіть принаймні 5 з них
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Запишіть принаймні 5 з них
Або прекурсорів та інші злочини проти здоров\Злочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки виробництва. Запишіть принаймні 5 з них
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи