№11. Притягнення особи як обвинуваченого (4год.) icon

№11. Притягнення особи як обвинуваченого (4год.)
Скачати 49.22 Kb.
Назва№11. Притягнення особи як обвинуваченого (4год.)
Дата25.09.2012
Розмір49.22 Kb.
ТипДокументи

ТЕМА № 11. ПРИТЯГНЕННЯ ОСОБИ ЯК ОБВИНУВАЧЕНОГО (4год.)


1. Поняття та підстави притягнення особи як обвинуваченого.

2. Постанова про притягнення особи як обвинуваченого:структура, зміст, процесуальне значення.

3. Пред'явлення обвинувачення та роз'яснення обвинуваченому його процесуальних прав.

4. Допит обвинуваченого.

5. Зміна обвинувачення та відсторонення обвинуваченого від посади.


НОРМАТИВНІ АКТИ


1.Конституція України Ст. З, 8, 13, 19, 21 - 68, 80, 121-131, 147-153, Розділ 15.

2.Кримінально-процесуальний кодекс України.

3.Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 01.10.96//Право України.— 1996.— № 12.

4.Інструкція про порядок виконання постанов прокурорів, суддів, слідчих, органів дізнання і ухвал судів про привід підозрюваних, обвинувачених, підсудних, свідків, потерпілих. Затверджена наказом Міністра внутрішніх справ України від 23 грудня 1995 р. № 864//Юридичний вісник України.— 1996.— 5-12 травня.


ЛІТЕРАТУРА


1.Баулін О. До проблеми визнання особи винною у вчиненні злочину на стадії попереднього розслідування//Право України.— 1996.— № 11.— С. 57-59.

2.Новиков В. Гарантії права особи на компенсацію шкоди, заподіяної незаконним обвинуваченням//Право України.— 1998.— № 11.— С. 31-33.

3.Тертишник В. М. Проблеми розвитку процесуальної форми і гарантій правосуддя//Право України.— 2001.— № 1.— С.91-93.


ЗАДАЧІ


1. Черговому на залізничному переїзді Борковичу було пред'явлено обвинувачення в тому, що в ніч на 15 березня 1999 року він проник до вагону пасажирського поїзду, що . стояв на запаснііі колії, виламавши ломом двері, і вкрав 10 дзеркал, бак для кип'ятіння води, 12 комплектів постільної білизни та 8 ковдр. Всього матеріальних цінностей на суму 800грн. В основу обвинувачення були покладені такі докази:

1.Залізничний переїзд знаходився біля 500 м від вагону, з якого було вчинено крадіжку. Свідок Червоний - черговий на станції - дав покази, за якими в ніч з 15 березня біля 24 години він з інтервалами біля 15 хвилин телефонував на

переїзд, але до телефону Боркович так і не підійшов.

2.Біля приміщення чергового на переїзді було знайдено лом, на якому виявлені подряпини та фарба, схожа за своїм кольором з фарбою на дверях вагону.

3.Біля вагону, з якого вчинено крадіжку, були виявлені під час огляду місця події кілька клаптів доповідної, написаної рукою Борковича на ім'я начальника станції.

4.Висновок криміналістичної експертизи, з якого вбачається, що знайдений на переїзді лом міг бути використаний як знаряддя злому дверей вагону, але час появи на ньому подряпин встановити неможливо.

Обвинувачений Боркович в пред'явленому обвинуваченні вини своєї не визнав, запевняючи слідчого, що в ніч на 15 березня він зі свого посту нікуди не відлучався.

1.Чи були підстави для притягнення Борковича як обвинуваченого?

2.Яким процесуальним документом оформляється притягнення особи як обвинуваченого?

3.Які процесуальні права має і які несе обов'язки обвинувачений за кримінально-процесуальним законом України?

4.Які, на Вашу думку, слідчі дії необхідно було би провести в описаній ситуації з метою перевірки показань обвинуваченого?


2. В процесі розслідування кримінальної справи № 72 про відкрите викрадення майна Мазурак С. І. слідчий встановив, що 20 січня 1999 року біля 23 години Марченко Сергій Петрович, 20 грудня 1973 року народження, підійшов на трамвайній зупинці "Площа Івана Франка" до Мазурак С. І. і почав виривати з її рук жіночу сумку. Остання зняла лемент і сумки з рук не випустила. З метою подолання опору Марченко наніс кулаком кілька ударів потерпілій в обличчя, спричинивши легкі тілесні ушкодження без розладу здоров'я, вирвав сумку і втік на вул. Ломоносова. Там він був затриманий міліцейським патрулем.

Зібравши достатню сукупність доказів вини Марченка С. П. у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, слідчий виніс таку постанову:

Постанова про притягнення як обвинуваченого

24 лютого 1999 року м. Львів

Слідчий прокуратури Галицького району м. Львова юрист Ш-го класу Нечитайло М. І., розглянувши матеріали кримінальної справи, порушеної за ознаками ч. 2 ст. 186 КК України, встановив, що у справі зібрано достатньо доказів для пред'явлення Марченку С. І. обвинувачення у скоєнні відкритого викрадення майна громадян, поєднаного з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 130, 131, 132 КПК України,

постановив:

притягти Марченка С. І. як обвинуваченого в даній справі, пред'явивши йому обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, про що йому й оголосив.

Слідчий Нечитайло М. І.

Постанова мені оголошена 25 лютого 1999 року. Суть

пред'явленого обвинувачення роз'яснено.

Марченко С. П.

1.Зробіть аналіз правової ситуації та процесуального документа і з'ясуйте, чи правильно він складений за змістом і формою.

2.З яких частин складається постанова слідчого?

3.Складіть за приведеними даними свою постанову про притягнення Марченка як обвинуваченого.


3. 27 листопада слідчий виніс постанову про притягнення Журавського як обвинуваченого за ч. 1 ст.128 КК України і вирішив відразу ж пред'явити обвинувачення та провести допит обвинуваченого. О 15 год. він зв'язався по телефону з останнім і запропонував йому негайно з'явитись в райвідділ внутрішніх справ "для важливої розмови". Журавський заявив, що сьогодні з'явитися не може, оскільки у нього запланована поїздка за місто з господарською метою, і що він прибуде завтра о 12 год. Вважаючи причину неявки на виклик неповажною, слідчий виніс постанову про привід обвинуваченого. Він викликав помічника чергового райвідділу і доручив йому негайно її виконати.

Зробіть аналіз ситуації і дайте відповіді на такі питання:

1.Протягом якого строку має бути пред'явлене обвинувачення?

2.Який порядок виклику обвинуваченого?

3.Який засіб процесуального примусу може бути застосований до обвинуваченого, якщо він ухиляється від явки до слідчого?

4.Який порядок застосування приводу обвинуваченого?


4. Абрамову було пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, і роз'яснені встановлені законом права обвинуваченого. Раніше Абрамов вже допитувався як підозрюваний і повністю визнав свою вину. Допит Абрамова як обвинуваченого був проведений лише на четвертий день після пред'явлення йому обвинувачення, оскільки слідчий був зайнятий розслідуванням інших справ.

На допиті слідчий пересвідчився в особі обвинуваченого і запитав, чи підтверджує він покази, які давав раніше. Абрамов заявив, що свої покази підтверджує і доповнень не має. Ця заява обвинуваченого була занесена до протоколу, який підписали слідчий і обвинувачений. На цьому допит був закінчений.

1.Який порядок допиту обвинуваченого?

2.Який порядок оформлення протоколу допиту обвинуваченого?

3.Чи має право обвинувачений дати власноручні показання?

4.Які права обвинуваченого під час його допиту?

5.Дайте правову оцінку діям слідчого

Схожі:

№11. Притягнення особи як обвинуваченого (4год.) iconЛекція № притягнення особи як обвинуваченого поняття та підстави притягнення особи як обвинуваченого притягнення особи як обвинуваченого один із найважливіших процесуальних актів, спрямований на практичну реалізацію функції обвинувачення та забезпечення захисту прав І законних інтересів особи, щодо
Обвинувачений — особа, щодо якої у встановленому законом порядку винесено постанову про притягнення як обвинуваченого
№11. Притягнення особи як обвинуваченого (4год.) iconРішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності за умов дієвого каяття та примирення обвинуваченого з потерпілим, скінчення строків давності, з передачею особи на поруки, зміни обстановки
Поняття закінчення досудового розслідування. Види закінчення дізнання І досудового слідства
№11. Притягнення особи як обвинуваченого (4год.) iconТема №5 Кримінологічне вчення про особу злочинця Поняття особи злочинця
В іншому — робиться наголос на якісні відмінності особи злочинця від особи не злочинця. І лише тоді, коли кримі­нологічне дослідження...
№11. Притягнення особи як обвинуваченого (4год.) iconАктуальність
Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що державна служба виступає рушійною силою, на яку покладаються завдання щодо покращення взаємовідносин...
№11. Притягнення особи як обвинуваченого (4год.) iconПоложення про те, що до завдань кримінального провадження належить: забезпечення невідворотності притягнення обвинувачених у вчиненні кримінального правопорушення до кримінальної відповідальності. правильне неправильне №2
Положення про те, що до завдань кримінального провадження належить: забезпечення невідворотності притягнення обвинувачених у вчиненні...
№11. Притягнення особи як обвинуваченого (4год.) iconПоложення про те, що до завдань кримінального провадження належить: забезпечення невідворотності притягнення обвинувачених у вчиненні кримінального правопорушення до кримінальної відповідальності. правильне неправильне №2
Положення про те, що до завдань кримінального провадження належить: забезпечення невідворотності притягнення обвинувачених у вчиненні...
№11. Притягнення особи як обвинуваченого (4год.) iconНаціонального університету
Омельченка Степана Петровича (навчаюся за кошти держбюджету/ фізичної особи / юридичної особи)
№11. Притягнення особи як обвинуваченого (4год.) iconДавній схід закони хамурапі, царя вавілону
Якщо людина принесе клятву І звинувачуватиме у вбивстві іншу людину, але не зможе цього довести, то обвинуваченого слід вбити
№11. Притягнення особи як обвинуваченого (4год.) iconТематика курсових робіт, що виконуються у правничому коледжі на 2010-2011 н р
Правовий статус особи: поняття, склад, види. Конституційні засади розвитку правового статусу особи в Україні
№11. Притягнення особи як обвинуваченого (4год.) iconЗмістовний модуль №1 І Змістовний модуль №2
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи