ВАРІАНТ ТЕСТОВОГО ЗАВДАННЯ НА МОДУЛЬ №2
1. У відповіді під котрим номером правильно названі підстави для проведення додаткової експертизи? Якщо висновок експерта визнано необґрунтованим. Якщо при призначенні експертизи було порушено вимоги кримінально-процесуального закону. Якщо висновок експерта визнано таким, що суперечить іншим матеріалам справи. Якщо експертиза була визнана не досить ясною. Якщо експерт не компетентний.
2. У відповіді під котрим номером правильно вказано, в яких випадках призначення експертизи є обов’язковим? Для встановлення характеру і розміру майнової шкоди, заподіяної злочином. Для визначення психічного стану потерпілого, при наявності в справі даних, які свідчать, що він хворіє на психічну хворобу. Для встановлення причин смерті. Для встановлення факту перебування особи в стані необхідної оборони. Для встановлення віку потерпілого, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
3. У відповіді під котрим номером правильно названо, на кого покладений обов’язок доказування у кримінальній справі? На слідчого. На захисника. На потерпілого. На обвинуваченого з питань, пов’язаних з висунутим ним алібі. На цивільного відповідача.
4. У відповіді під котрим номером неправильно вказано вид судової експертизи: комісійна; одноособова; комплексна; ревізійна; додаткова.
5. У якій відповіді неправильно вказано завдання стадії порушення кримінальної справи: вжиття заходів для забезпечення безпеки заявника чи членів його сім’ї; вжиття заходів щодо усунення сумнівів про причетність особи до вчиненого злочину; перевірка інформації, що міститься в заявах та повідомленнях про злочини; вирішення питання про наявність чи відсутність обставин, що унеможливлюють провадження у кримінальній справі; вжиття заходів щодо запобігання злочину чи його припинення.
6. У якій відповіді правильно вказано привід для порушення кримінальної справи: повідомлення опубліковані в засобах масової інформації; повідомлення оприлюднені по телебаченню; повідомлення, що містяться в електронних засобах інформації; повідомлення опубліковані у стінгазетах; повідомлення опубліковані в пресі.
7. У якій відповіді правильно вказано підставу для порушення кримінальної справи: заява особи про споєння щодо неї злочину; безпосереднє виявлення ознак злочину слідчим, прокурором; достатні дані, які вказують на наявність порушення законодавства; достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину; достатні дані, що вказують на наявність в діях особи складу злочину.
8. У якій відповіді правильно вказано законодавче визначення “явки з повинною”: особисте, добровільне письмове чи усне повідомлення заявником органу дізнання, дізнавачу, слідчому, прокурору, судді або суду про злочин, вчинений чи підготовлюваний певними особами, до порушення щодо них кримінальної справи; особисте, добровільне письмове чи усне повідомлення заявником органу дізнання, дізнавачу, слідчому, прокурору, судді або суду про злочин, вчинений чи підготовлюваний ним, до порушення щодо нього кримінальної справи; особисте письмове чи усне повідомлення заявником органу дізнання, слідчому, прокурору, судді або суду про злочин, вчинений чи підготовлюваний ним у порушеній щодо нього кримінальній справі; особисте, складене згідно вказівки слідчого, письмове чи усне повідомлення заявником органу дізнання, дізнавачу, слідчому, прокурору, судді або суду про злочин, вчинений чи підготовлюваний ним, до порушення щодо нього кримінальної справи; особисте, добровільне письмове повідомлення заявником органу дізнання, дізнавачу, слідчому, прокурору, судді або суду про підготовлюваний ним злочин, до порушення щодо нього кримінальної справи.
9. У якій відповіді правильно вказано випадок, коли кримінальна справа порушується суддею: щодо злочинів, які виявив суд під час судового розгляду; щодо злочинів, які вчинили учасники судового розгляду щодо злочинів, які належать до приватного обвинувачення; щодо злочинів проти правосуддя; щодо злочинів, які належать до публічного обвинувачення.
10. У яких відповідях правильно вказано момент, до якого згідно законодавства можлива явка особи з повинною: до моменту одержання даних про особу заявника; до моменту порушення кримінальної справи; до моменту реєстрації порушення кримінальної справи; до моменту закінчення досудового розслідування; до моменту пред’явлення особі обвинувачення; до моменту оголошення розшуку особи; до моменту призначення суддею справи до розгляду. |