Методи здійснення політичної поведінки мирослава Комарницька icon

Методи здійснення політичної поведінки мирослава Комарницька
Скачати 61.43 Kb.
НазваМетоди здійснення політичної поведінки мирослава Комарницька
Дата12.10.2012
Розмір61.43 Kb.
ТипДокументи

Політична психологія. 2003 Political Psychology. 2003


МЕТОДИ ЗДІЙСНЕННЯ ПОЛІТИЧНОЇ ПОВЕДІНКИ

Мирослава Комарницька


В здійсненні політичної поведінки використовують декілька методів. На жаль, ці методи не були систематично вивчені, або розуміння їх базується перш за все на неофіційному дослідженні і висновках. Ще більше ускладнює цю проблему те, що учасники самі можуть не знати, що вони використовують специфічні методи. На рис. схематично зображено методи, які найчастіше використовуються. Одним з методів політичної поведінки є управління інформацією в максимально можливій мірі. Чим таємніша інформація і менше людей, які мають доступ до неї, тим більшою влада і вплив тих, хто володіє нею. Наприклад, верхній адміністратор має звіт, який приготований як основа для майбутніх стратегічних планів. Він швидше використає тільки його частини сумісно з тими небагатьма адміністраторами, які повинні володіти інформацією, ніж буде розповсюджувати повний звіт серед рівних собі за рангом, чи між підлеглими. Оскільки, крім адміністратора ніхто не має повного уявлення про повну інформацію, він має владу і втягнутий у політику з метою управляти рішеннями та діями згідно його власних інтересів.

Схожим чином деякі люди створюють чи використовують ситуації, щоб керувати лініями зв’язку (комунікації), особливо щоб отримати доступ до інших в організації. Секретарі часто управляють доступом до своїх босів. Секретар може посприяти відвідувачам контактувати з босом, відправити їх геть, затримувати контакт, запевняючи, що на телефонні дзвінки не відповідають та ін. Люди в цих позиціях часто зауважують, що вони можуть використовувати цей тип політичної поведінки досить ефективно.

^ Використання зовнішніх експертів, таких як консультантів чи радників, може бути ефективною політичною технікою. Адміністратор, яка наймає консультанта, може вибрати того, чиї погляди відповідають її власним. Оскільки консультант розуміє, що адміністратор його обрала, він відчуває деякий обов’язок перед нею. Хоча консультант справді старається бути цілеспрямованим і не збиватись, він підсвідомо рекомендує напрямки дій, схвалені адміністратором. Подаючи передбачувану консультантом експертизу і нейтралітет, інші в організації приймають його рекомендації без виклику. Використовуючи зовнішнього експерта, адміністратор в кінцевому рахунку отримала те, що хотіла.

^ Управління програмою – інша загальна політична техніка. Уявіть, що адміністратор хоче відхилити комітет від ухвалення деякої пропозиції. Адміністратор спочатку намагається затримувати прийняття рішення, оголошуючи, що питання ще не готове для розгляду, чи намагається розмістити його в кінці. Під час розгляду інших проблем він стає на бік одних і тих же ж адміністраторів при прийнятті кожного рішення, таким чином створюючи деяке очікування, що вони група. Коли з’являється спірний момент, він здатен нанести йому поразку завдяки комбінації всезагальної втоми і підтримки його ретельно створених союзників. Потім цей метод включає поляризацію групи. Менш складна тактика повинна продовжити обговорення передуючих елементів комісії так, щоб група ніколи не досягла спірного, або адміністратор може піднімати так багато технічних особливостей і нових питань стосовно пропозиції, що комісія вирішує відкласти її. В будь-якому з цих випадків, адміністратор використовує політичну поведінку для його чи її власних цілей.

Гра в ігри – складна техніка, яка може мати багато форм. При грі в ігри, адміністратори просто працюють в межах правил організації, щоб збільшити ймовірність одержання бажаних результатів. Уявимо, що адміністратор знаходиться в положенні, яке вимагає його вирішального голосу стосовно проблеми. Вона не хоче відкидати одну сторону, обираючи іншу. Вона може запустити одну гру – це влаштувати виїзд з міста в зв’язку з відрядженням тоді, коли обрання повинне відбутися. Необхідність поїздки не викликає сумніві, і вона успішно займе нейтральну позицію, і уникне обурення будь-якої з протилежних сторін. Інша гра включила б використання будь-якого методу політичної поведінки досить маніпулятивним чи оманливим способом. Наприклад, адміністратор, який скоро буде робити рекомендації для просунення, повідомляє кожному підлеглому, “дуже конфіденційно”, що він чи вона є лідируючим кандидатом, і потрібно тільки підвищити його чи її ефективність праці, щоб мати вільний шлях. Тут адміністратор використовує свій контроль над інформацією, щоб запустити ігри зі своїми підлеглими.

^ Створення образу чи управління враженням – тонка форма політичної поведінки, яка в більшості випадків є засобом збільшення чиєїсь влади для майбутніх дій. Описані раніше техніки збільшення влади експерта – ефективні методи формування уявлення. Така поведінка збільшує основу влади індивідуума, і, відповідно, його чи її можливість політичних дій. Інший більш керований набір методів також підпадає під цю категорію: обман, пов’язаний з успішними проектами, одержанням кредиту для іншої роботи, і перебільшення особистих досягнень може належати до розширеної уяви.

Техніка формування коаліцій має за мету переконання інших, що кожен повинен працювати разом, щоб отримати деякі виконані речі. Адміністратор, котра знає, що не володіє достатньою кількістю голосів, щоб пройти комісію, може відвідувати інших адміністраторів перед зборами, щоб схилити їх на свій бік. Якщо її переваги знаходяться в найкращих процентних відношеннях в організації, це може бути для неї хорошою стратегією, щоб досягнути своєї мети, але якщо вона безпосередньо принциповий бенефіціар, метод не бажаний для перспективи організації.

Метод управління вирішальними моментами може використовуватися тільки в деяких ситуаціях і вимагає великої тонкості. Замість того, щоб контролювати фактичне рішення, адміністратор робить один крок, щоб управляти критеріями і тестами, на основі яких приймається рішення. Це дозволяє адміністратору приймати менш активну участь в остаточному рішенні, але все ж досягати його чи її бажаного результату. Наприклад, уявіть, що адміністратор району хоче, щоб запропонована нова фабрика була створена на території його області. Якщо він спробує безпосередньо впливати на рішення, його аргументи будуть розглянуті як ухилення та корисливість. Замість цього, він може взяти дуже активну участь у визначенні критеріїв, на основі яких буде прийматись рішення, типу загальної кількості торгово-промислових підприємств, доступ до транспортування залізницею, податкові тарифи, відстань до інших засобів, і т. п. Якщо він – кваліфікований спеціаліст , який веде переговори, він може впливати на критерій прийняття рішення, так, що бажане розміщення виявиться ідеальним місцем як визначене за критеріями, які він допоміг сформувати. Відповідно, він отримує те, що він хоче не відіграючи видимої ролі в остаточному рішенні.

^ Обмеження впливу політичної поведінки. Хоча фактично неможливо усунути по-літичний вплив в організаціях, адміністратори можуть обмежувати її нефункціональні наслідки. Методи перевірки політичних дій на перший погляд такі ж, як і методи які люди застосовують для підсилення політичних дій.

^ Відкриті зв’язки – це дуже ефективний метод стримування впливу політичної поведінки. Відкритий зв’язок також обмежує здатність якоїсь людини управляти інформацією, чи лініями зв’язку. Пов’язаний з ним метод повинен робити кроки, щоб зменшити невизначеність. Деякі з причин застосування політичної поведінки – неод-нозначні цілі, нестандартна технологія, непостійне середовище і зміна організації – також, як більшість політичних методів, безпосередньо пов’язані з високим рівнем невизначеності.

Політичну поведінку можна обмежити, якщо адміністратор зменшить невизна-ченість. Розглянемо організацію, яка збирається перемістити основний відділ від Фло-риди до Мічігану. Багато людей буде проти такого переміщення на північ, і можуть звернутись до політичної поведінки, щоб попередити можливість їхнього власного переміщення. Однак, якщо адміністратор, який відповідає за переміщення оголошує, хто залишиться і хто переміститься, то така новина може обмежити політичну пове-дінку.

Приказка “Хто попереджений – той озброєний” характеризує останній метод управління політичними діями. Просте знання причин і методів політичної поведінки може допомогти перевірити її вплив. Уявіть, що адміністратор очікує, що декілька організаційних змін, які насуваються, збільшать рівень політичних дій. На основі цього очікування, адміністратор помічає, що деякий підлеглий пропонує використати деякого консультанта тільки тому, що підлеглий думає, що рекомендації консультанта співпадуть з його власними. Прагнення володіти інформацією, притягувати до гри в ігри, формування деякого уявлення і управління вирішальними моментами –часто зрозумілі для добре обізнаного спостерігача. Впізнавши таку поведінку, адміністратор може робити певні кроки, щоб обмежити їх вплив.


Можливість політичної поведінки
Політичні методи:

  • Управління інформацією

  • Управління лініями зв’язку

  • Використання зовнішніх експертів

  • Управління програмою

  • Гра в ігри

  • Побудова уявлення

  • Формування коаліцій

  • Управління вирішальними моментами
Можливі результати

________________

  1. Gregory Moorhead, Ricky W. Organizational Behavior. Managing People and Organizations. Griffin, 1992.
© М. Комарницька, 2003


Схожі:

Методи здійснення політичної поведінки мирослава Комарницька iconМiнiстeрство освiти I науки україни львівський національний університет імені Івана Франка Кафедра теорії та історії політичної науки Програма навчальної дисциплiни
Зокрема через підвищення політичної культури оволодіння методами і підходами з метою проведення об'єктивного аналізу функціонування...
Методи здійснення політичної поведінки мирослава Комарницька iconТеорія політичної системи
Політологія: предмет, методи та функції. Понятійно-категоріальний апарат політичної науки
Методи здійснення політичної поведінки мирослава Комарницька iconПолітологія
Водночас закцентовано увагу на тому, що предметом сучасної політичної науки можуть бути закони, закономірності, методи, проблеми...
Методи здійснення політичної поведінки мирослава Комарницька iconПрограма вступних випробувань зі спеціальності «Менеджмент» 03060104) для осіб, що вступають на освітньо-кваліфікаційний рівень «Спеціаліст» на основі базової вищої освіти
Предмет, функції та методи політичної економії. Місце політичної економії в системі економічних наук. Макроекономіка І мікроекономіка...
Методи здійснення політичної поведінки мирослава Комарницька iconКонспект лекцій з курсу "Політична економія" тема предмет І методи політичної економії план
Метод політичної економії. Розвиток політекономії на основі загальнонаукових методів дослідження
Методи здійснення політичної поведінки мирослава Комарницька iconДіл консалт питання до заліку
Взаємовідношення "консультант-клієнт": відносини, мотиви поведінки, методи впливу на бізнесову діяльність
Методи здійснення політичної поведінки мирослава Комарницька iconМіністерство науки І освіти україни львівський національний університет імені івана франка
Курс “Психологія масової поведінки” містить елементи соціальної психології, політичної психології, маркетингу, психології особистості,...
Методи здійснення політичної поведінки мирослава Комарницька iconВимоги та тематична структура курсу
Тема Політична система суспільства як предмет політології. Методи вивчення політичної системи
Методи здійснення політичної поведінки мирослава Комарницька icon1. Не можна погодитися із останнім реченням пункту 2 аналітичних матеріалів
У то же час управління характеризується підпорядкування поведінки, а не надання прав. Виборець не підкоряється державним органам,...
Методи здійснення політичної поведінки мирослава Комарницька iconОсобливості політичної поведінки в умовах політичного конфлікту та кризової ситуації та перехідний період
Перехідний період за своїм змістом передбачає подолання минулого, негативних його наслідків, елементів І висунення нових цілей, ідеалів,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи