Питання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)» icon

Питання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)»
Скачати 50.78 Kb.
НазваПитання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)»
Дата29.07.2012
Розмір50.78 Kb.
ТипДокументи

ПИТАННЯ НА МОДУЛЬ 2

з дисципліни

«ОСОБЛИВОСТІ ЕНЕРГОВИКОРИСТАННЯ У ГАЛУЗЯХ ГОСПОДАРСТВА (СВІТЛОТЕХНІЧНІЙ ГАЛУЗІ)»


 1. Енергоефективність експлуатації ламп розжарення від занижених напруг мережі.

 2. Сфери застосування схем з однопівперіодним випрямленням для освітлення.

 3. Нарисувати схему 5-ти лампової люстри з двома вимикачами у якої :

  1. при замиканні першого вимикача горять три ЛР тьмяно, а дві напівяскраво:

  2. при замиканні другого вимикача горять яскраво дві ЛР ;

  3. при замиканні обох вимикачів горять яскраво дві ЛР.

 4. Особливості, які виникають з вибором системи освітлення при проведенні техніко-економічного аналізу.

 5. Енергоефективність застосування низьковольтних ламп розжарення (на 24, 36 В) в мережі на 220 В (схема включення, переваги, недоліки).

 6. Нарисуйте схему підключення ЛР в довгій кімнаті, щоб при вході в кімнату з однієї сторони можна було включити світло, а при виходи з другої сторони виключити.

 7. Енергоефективність обмеження і стабілізації напруги мережі на номінальному рівні при живленні ОУ з лампами розжарення.

 8. Чим обумовлені пульсації світлового потоку у теплових і розрядних джерел світла, як вони змінюються з ростом потужності ламп, методи боротьби з ними.

 9. Є вимикач і дві ЛР. Складіть з них електричне коло, яке б задовольняло наступній умові: при замкнутому ключі горить одна ЛР, а при розімкнутому – друга.

 10. Схеми регулювання світлового потоку ламп розжарення з ручним і автоматичним керуванням (недоліки, переваги).

 11. Вибір світлових приладів за конструктивним виконанням.

 12. Нарисуйте схему з трьох послідовно включених ЛР, в якій тільки друга ЛР горить яскраво. Поясніть чому таке можливо.

 13. Енергоефективність застосування кнопок ПН-2 на сходинкових клітинках багатоповерхових будинків (схемне рішення, принцип роботи).

 14. Основні статті витрат пов’язані з застосуванням штучного освітлення (з розшифровкою).

 15. Розрахувати величину економічного ефекту від заміни ламп розжарення (ЛР) на еквівалені за світловим потоком компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ) в побуті.

ВИХІДНІ ДАНІ: Потужність ЛР - 75 Вт ; світловий потік 1100 лм. Потужність КЛЛ - 15 Вт, світловий потік 1150 лм. Строк служби ЛР - 1000 год. Строк служби КЛЛ - 10000 год. Ціна ЛР - 1,1 грн; Ціна КЛЛ 18,5 грн; Тариф на електроенергію 0,156 грн/кВт*год., Ватрість заміни ЛР і КЛЛ – 0,3 грн. Страховка нарахувань на депозит – 18 % . Загальний час горіння джерел світла за рік 2500 год.

 1. Схема 4–х ступінчатого світлорегулятора DIMMO (принцип роботи, переваги, недоліки).

 2. Будова та принцип дії люмінесцентних ламп.

 3. Особливості, які треба враховувати в розрахунках освітлювальних установок при переході від теплових до розрядних джерел світла.

 4. Принцип дії, типи, основні експлуатаційні та світлотехнічні характеристики компактних люмінесцентних ламп.

 5. Енергоекономічні схеми включення ламп розжарення.

 6. Рефлекторні люмінесцентні лампи (будова, принцип дії, основні характеристики, області застосування, умовні позначення).

 7. Енергоекономічні люмінесцентні лампи (будова, принцип дії, відмінність від звичайних ЛЛ, переваги, недоліки).

 8. Нарисувати схеми включення в електричну мережу всіх відомих вам джерел світла (ЛЛ, ЛР, ДРЛ, ДРІ, ДНаТ).

 9. Спираючись на вихідні дані розрахувати строк служби лампи розжарення якщо вона буде горіти якийсь час ( n1) при завищеній на ∆U1 напрузі мережі, якийсь час ( n2) при номінальній напрузі мережі ∆U2 = 0, якийсь час (n3 ) при заниженій на ∆U3 напрузі мережі.

Вихідні дані : n1 = 2; ∆U1 = 10 % ;

n2 = 10; ∆U2 =0 % ;

n3 =10; ∆U3 = -10 % ; τном =1000 год.

 1. Безелектродні люмінесцентні лампи (будова, принцип дії, основні експлуатаційні та світлотехнічні характеристики).

 2. Ефективне використання світловіддачі джерел світла. Вибір світлового приладу. Розрахуйте коефіцієнт пульсації світлового потоку по знятій осцилограмі рис.1.Рис. 1.


 1. Особливості освітлення офісів.

 2. Розрядні лампи типу ДРЛ (будова, принцип дії, основні експлуатаційні та світлотехнічні характеристики.) Схема включення.

 3. На які класи і навіщо поділяються світлові прилади по степені захисту від : а) пилу ; в) вологи; г) вибуху.

 4. Ртутно-вольфрамові лампи (будова, принцип дії, схема включення, основні експлуатаційні та світлотехнічні характеристики).

 5. Вибір світлового приладу за світлорозподілом для енергоефективного освітлення приміщень різних розмірів і призначень.

 6. Натрієві лампи високого тиску (будова, принцип дії, основні експлуатаційні та світлотехнічні характеристики).

 7. Основні фактори (шляхи) економії електроенергії при застосуванні штучного освітлення.

 8. Дугові ртутні лампи високого тиску з йодидами (будова, принцип дії, основні експлуатаційні та світлотехнічні характеристики, схема включення).

 9. Методика визначення найбільш економічного варіанту освітлення по мінімуму приведених затрат. 1. Визначити яскравість горіння ламп розжарення ЛР1, ЛР2, ЛР3 та гарячий опір тіл розжарення в схемах. Вихідні дані: ЛР1 – 5 Вт на 10 ; ЛР2 – 100 Вт на 200 В; ЛР3 – 40 Вт на 200 В.

 2. Основні статті витрат пов’язані з застосуванням штучного освітлення.

 3. Системи управління освітленням суспільних споруд.

 4. Вибір джерела світла для освітлювальних установок.

 5. Методика техніко-економічного та енергетичного співставлення варіантів освітлення.

 6. Підберіть потужність і напругу лампи розжарення ЛР1 таким чином, щоб при розмиканні ключа К1 в схемі вона горіла так само яскраво, як і ЛР2. Um =220 В; ЛР2 300 Вт/220 В

 1. Визначення відносної економії електроенергії при переході до нового типу джерела світла (мінімальні і максимальні значення).

 2. Чим відрізняються пульсації світлового потоку від пульсацій освітленості і чи може коефіцієнт пульсацій світлового потоку бути меншим від коефіцієнту пульсації освітленості.

 3. Перерахувати критерії, які використовуються при оцінці придатності типу джерел світла у відповідності до вимог до освітлювальних установок.

 4. Розташувати всі відомі вам джерела світла в порядку зростання : а) індексу кольоропередачі; б) кольорової температури; г) ціни; д) світлової віддачі.

 5. Визначити величину ємності конденсатора для компенсації індуктивної реактивної потужності для десяти ЛЛ потужністю Рл, = 40 Вт з номінальним струмом Іл = 0,43 А включених з дроселем, втрати в якому рівні Рдр=10 Вт. в мережі 220 В, частотою 50 Гц. Коефіцієнти потужності необхідно покращити до 0,95.

 6. Класифікація світлових приладів. Типові криві сили світла.

 7. Перерахуйте і опишіть основні фактори, які направлені на застосування штучного освітлення.

 8. Дайте визначення поняттям: світильник, прожектор, проектор і окресліть області їх застосування з зображенням кривих сил світла.

 9. Перерахувати і охарактеризувати основні системи управління освітленням суспільних споруд з зазначенням можливого процента економії електроенергії.

 10. Нарисувати хід кривих розгортання (залежності струму і напруги ламп від часу, який проходе з моменту включення) для таких джерел світла як : лампи розжарення, люмінесцентні лампи типу ЛХБ і ЛБА, розрядної лампи високого тиску типу ДРЛ. Пояснити хід зображених залежностей.

 11. Методика техніко-економічного та енергетичного співставлення варіантів освітлення по мінімуму приведених затрат.

 12. Нарисувати залежності Iсх , Iс , Iл та коефіцієнта потужності схеми при зміні конденсатора С в схемі. Детально все пояснити.


Схожі:

Питання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)» iconПитання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)»
move to 1108-13910
Питання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)» iconПитання до екзамену з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)»
move to 1108-13912
Питання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)» iconПитання на модуль 1 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)»
Дати визначення поняттю світловий потік. Записати формули за якими він визначається в загальному виді І за кривими сил світла
Питання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)» iconПитання до екзамену з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)»
Вибір світлових приладів по конструктивному виконанню для енергоефективного освітлення
Питання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)» iconМіського господарства І. А. Краївська Особливості бухгалтерського обліку в галузях народного господарства Навчальний посібник
Навчальний посібник з дисципліни «Особливості бухгалтерського обліку в галузях народного господарства»: (для студентів спеціальності...
Питання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)» iconМетодичні вказівки та індівідуальні завдання для самостійної роботи студентів з дисципліни “Бухгалтесрький облік в галузях народного господарства”
...
Питання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)» iconПитання до іспиту з дисципліни «бухгалтерський облік у галузях народного господарства»
Розрахунок торгової націнки та транспортно-заготівельних витрат у роздрібній торгівлі
Питання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)» iconКонспект лекцій з дисципліни «Технологія виробництва у галузях міського господарства»
Конспект лекцій з дисципліни «Технологія виробництва у галузях міського господарства» (для студентів 2 курсу всіх форм навчання напряму...
Питання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)» iconМодуль 1 ЗМІСТОВНИЙ модуль 1 загальні питання травматології та ортопедії практичне заняття №1 Тема: Введення в спеціальність. Особливості обстеження травматологічних та ортопедичних хворих
Теоретичні питання для позааудиторного самостійного вивчення і обговорення до практичного заняття №1 – 2 год
Питання на модуль 2 з дисципліни «особливості енерговикористання у галузях господарства (світлотехнічній галузі)» iconМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства
Особливості бухгалтерського обліку в галузях народного господарства: Програма навчальної дисципліни І робоча навчальна програма (для...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи