B. Ціп’як неозброєний icon

B. Ціп’як неозброєний
Скачати 325.71 Kb.
НазваB. Ціп’як неозброєний
Дата29.07.2012
Розмір325.71 Kb.
ТипДокументи

1. У фекаліях хворого з розладами травлення виявлені зрілі нерухомі членики ціп’яка; матка в них має 7-12 бічних відгалужень. Який це може бути вид гельмінта?

A. Ціп’як озброєний

B. Ціп’як неозброєний

C. Ціп’як карликовий

D. Стьожак широкий

E. Ціп’як ехінокока


2. У 60-річної жінки з тяжкою формою пародонтозу при мікроскопічному дослідженні зішкрібу ясен були виявлені одноядерні найпростіші розміром 3-60 мкм з широкими псевдоподіями. Які найпростіші були виявлені у хворої?


A. Entamoeba gingivalis

B. Trichomonas tenax

C. Entamoeba histolytica

D. Toxoplasma gondii

E. Balantidium coli


3. У мисливця, який вживав м'ясо дикого кабана, через 10 днів піднялась температура, сильно набрякло обличчя, з’явилась ригідність жувальних м’язів, внаслідок чого він не міг звести щелепи. При біопсії листкових м’язів були виявлені спірально закручені личинки, вкриті капсулами. Про яке захворювання йдеться?

A. Трихінельоз

B. Гіменолепідоз

C. Ентеробіоз

D. Трихоцефальоз

E. Стронгілоїдоз


4. У деяких регіонах України поширилися місцеві випадки малярії. З якими комахами це пов’язано?


A. Комарі роду Anopheles

B. Москіти роду Phlebotomus

C. Мошки роду Simullium

D. Мокреці родини Ceratopogonidae

E. Гедзі родини Tabanidae


5. Провідником наукової експедиції по Індії був місцевий житель, який ніколи не розлучався зі своєю улюбленою собакою. Якими інвазійними захворюваннями можуть бути заражені члени експедиції при контакті з цією собакою, якщо вона є джерелом інвазії?


A. Ехінококозом

B. Теніозом

C. Парагонімозом

D. Дикроцеліозом

E. Фасціольозом


6. У хворого виявлена короткочасна пневмонія. Міграція личинок якого гельмінта може призвести до цієї хвороби?


A. Аскарида

B. Волосоголовець

C. Гострик

D. Карликовий ціп’як

E. Альвеокок


7. В фекаліях хворого з хронічним колітом (запалення товстої кишки) виявлені кулеподібні цисти діаметром 10мкм з 4 ядрами. Цисти якого найпростішого виявлені?


A. дизентерійної амеби

B. кишкової амеби

C. ротової амеби

D. лямблії

E. балантидія


8. При огляді хворого з ранами, що кровоточать, лікар виявив пошкодження тканин личинками, а також локальні місця нагноєння. Поставив діагноз: облігатний міаз. Збудником цього захворювання являється:


A. муха вольфартова

B. жигалка осіння

C. триатомовий клоп

D. муха цеце

E. муха хатня


9. При обстеженні хворого встановлено діагноз - весняно-літній енцефаліт. Хворий міг заразитися через укус:


A. тайгового кліща

B. малярійного комара

C. селищного кліща

D. москіта

E. собачого кліща


10. До лікаря звернувся знайомий, у кішки якого було виявлено опісторхоз. Він хоче знати, як можуть заразитися цією хворобою члени його сім´ї?


A. через рибу

B. через погано просмажене м’ясо

C. через брудні руки

D. через немиті овочі

E. при контакті з кішкою


11. Мисливець напився сирої води зі ставка. Яким трематодозам він міг заразитися?

A. Фасціольоз

B. Аскаридоз

C. Амебіаз

D. Трихоцефальоз

E. Анкілостомоз


12. При плановому обстеженні школярів у дівчини 10 років у зішкрібі з-перинатальних складок виявлено асиметричні, овальні яйця з личинкою всередині. Який діагноз слід поставити?

A. ентеробіоз

B. аскаридоз

C. амебіаз

D. трихоцефальоз

E. анкілостомоз


13. В офтальмологічне відділення звернувся хворий зі скаргами на біль в очах і часткову втрату зору. Під сітківкою були виявлені личинки, які нагадують форму рисового зерна. Яке паразитарне захворювання виявлено у хворого?


A. цистицеркоз

B. дикроцеліоз

C. лоалоз

D. теніаринхоз

E. гіменолепідоз


14. Під час профілактичного огляду школярів, лікар виявив на голові кількох учнів одного класу білі блискучі яйця, що щільно приклеєні до волосся. Який представник є збудником?


A. воша головна

B. воша лобкова

C. блоха людська

D. блощиця ліжкова

E. муха хатня


15. При огляді хворого на шкірі виявили невеликі виразки у формі кратера з нерівними краями. Хворий недавно відвідав країни Азії, де зустрічається багато москітів. Яке захворювання в нього можна запідозрити?


A. шкірний лейшманіоз

B. міаз

C. демодекоз

D. трипаносомоз

E. скабіоз


16. У хворого з підозрою на одне з протозойних захворювань досліджено пунктат лімфатичного вузла. В препараті, забарвленому за Романовським-Гімзою, виявлено тільця пів місяцевої форми із загостреним кінцем, блакитною цитоплазмою, ядром червоного кольору. Яких найпростіших виявлено в мазках?


A. Токсомлазм

B. Млярійних плазмодіїв

C. Дерматотропних лейшманій

D. Вісцеротпропних лейшманій

E. Трипаносом


17. Хворому після обстеження поставили діагноз фасціольоз. Він міг заразитися при вживанні:


A. сирої води із ставка

B. раків

C. зараженої риби

D. зараженої печінки

E. зараженого м’яса


18. Через два тижні після переливання крові у реципієнта виникла пропасниця. Про яке протозойне захворювання повинен думати лікар?


A. малярію

B. токсоплазмоз

C. лейшманіоз

D. амебіаз

E. трипаносомоз


19. У хворого спостерігається типова для нападу малярії клінічна картина: пропасниця, лихоманка, проливний піт. Яка стадія малярійного плазмодію найвірогідніше буде виявлена в крові хворого в цей час?


А.Спороциста

В.Спорозоїт

С.Оокінета

D. Мерозоїт

Е.Шизонт


20. Шахтар 48 років скаржиться на слабкість, головний біль, запаморочення, почуття важкості у шлунку. Раніше у нього був сильний свербіж шкіри ніг, кропивниця. При дослідженні виявлене недокрів'я. У своїх фекаліях хворий іноді бачив маленьких рухомих черв'ячків червоного кольору, величиною приблизно 1 см. Яку найбільш ймовірну хворобу може запідозрити лікар?


А.Трихоцефальоз

В.Анкілостомоз

С.Трихінельоз

D. Аскаридоз

Е.Дракункульоз


21. У червоподібному відростку виявлено гельмінт білого кольору, завдовжки 40 мм з тонким ниткоподібним переднім кінцем. У фекаліях знайдені яйця овальної форми з корками на полюсах. Визначте вид гельмінта.


А.Кривоголовка

В.Гострик

С.Аскарида

D. Волосоголовець

Е.Вугриця кишкова

22. При розтині жінки в тканинах головного мозку були виявлені цистицерки. Причиною смерті став цистицеркоз мозку. Який паразит спричинив дане захворювання.


A.Fasciola hepatica

B.Taeniarhynchus saginatus

C.aenia solium

D.Hymenolepis nana

E.Alveococcus multilocularis


23. При дегельмінтизації з фекаліями виділився гельмінт довжиною близько 2 м. Тіло черва сегментоване, з маленькою голівкою, на якій є чотири присоски і гачки.


Визначте вид гельмінта.

Стьожак широкий

Неозброєний ціп’як

Карликовий ціп’як

Ехінокок

Озброєний ціп’як


24. У 27-ми річного хворого спостерігається гостре кишкове захворювання, що супроводжується дуоденітами, загальною слабкістю, поганим апетитом, діареєю, надчеревним болем, нудотою. При обстеженні дуоденального вмісту виявлені вегетативні форми джгутикових з 4-ма парами джгутиків та 2-ма ядрами. Яке захворювання можна передбачити у хворого?


Лейшманіоз

Лямбліоз

Трипаносомоз

Трихомонадоз

Токсоплазмоз


25. Чоловік 42 років звернувся до лікаря зі скаргами на слабкість м’язів, виснаженість, сонливість, пониження розумової діяльності. З’ясовано, що 5 років тому хворий перебував у Ефіопіі. Які дії лікаря найбільш доцільні для установлення діагнозу?


Взяти на дослідження фекалії

Провести аналіз мазку, взятого зі статевих органів

Провести мікроскопію мазків крові

Дослідити пунктати лімфовузлів і спинномозкової рідини

Провести мікроскопію біопсії


26. Які протозойні хвороби відносять до професійних захворювань?


Малярія

Лямбліоз

Балантидіаз

Лейшманіоз

Амебіаз


27. До гастроентерологічного відділення поступив хворий із запаленням жовчних шляхів. У порціях жовчі виявлено рухомі найпростіші грушоподібної форми, двоядерні, з опорним стрижнем – аксостилем. Яке протозойне захворювання діагностується у хворого?


Амебіаз кишковий

Лямбліоз

Балантидіаз кишковий

Трихомоноз

Амебна дизентерія


28. У лікарню поступив хворий з високою температурою, маренням, розчухами на голові. На голові виявлені комахи, сірого кольору, довжиною 3 мм, із сплюснутим тілом і трьома парами кінцівок. Причиною такого стану може бути:


Педикульоз

Короста

Демодекоз

Фтіріоз

Міаз


29. До лікаря звернулися пацієнти з аналогічними скаргами: слабість, болі в кишечнику, розлади функції шлунково-кишкового тракту. Після дослідження фекалій виявилось, що терміновій госпіталізації підлягає один з пацієнтів, у якого були знайдені цисти з чотирма ядрами. Для якого найпростішого характерні такі цисти?


Дизентерійної амеби

Балантидія

Кишкової амеби

Трихомонади

Лямблії.


30.При аналізі дуоденального вмісту в порціях жовчі виявлено рухомі найпростіші грушоподібної форми, двоядерні, з опорним стрижнем – аксостилем. Який одноклітинний паразит виявлено у пацієнта?


Лямбліоз

Амебна дизентерія

Амебіаз кишковий

Балантидіаз кишковий

Трихомоноз

31. У жінки народилась мертва дитина з багатьма вадами розвитку. Яке протозойне захворювання могло спричинити внутрішньоутробну загибель плода?


Амебіаз

Токсоплазмоз

Лямбліоз

Балантидіаз

Трихомоноз


32.Які протозойні хвороби відносять до професійних захворювань?


Балантидіаз

Лямбліоз

Малярія

Лейшманіоз

Амебіаз


33.Під час операції в печінці хворого виявлені дрібні міхурці малих розмірів, з незначною кількістю рідини, які щільно прилягають один до одного. Який гельмінтоз виявився у хворого?


Ехінококоз

Фасціольоз

Опісторхоз

Альвеококоз

Дикроцеліоз


34.Хворий скаржиться на слабкість, зниження працездатності, головний біль, нудоту, слиновиділення, біль у шлунку. При дослідженні крові виявлено ознаки недокрів’я. При копрологічному дослідженні виявлено яйце сірого кольору з кришечкою на верхньому полюсі та з горбочком на протилежному боці. Поставте діагноз.


Фасціольоз

Теніоз

Теніаринхоз

Дифілоботріоз

Опісторхоз


35.Хворий скаржиться на головний біль, біль у м’язах, при ковтанні, жуванні та обертанні очей, слабість, підвищену температуру, набряк повік і обличчя. Симптоми з’явилися після споживання свинини, купленої у приватних осіб. Який вид гельмінтозу можна передбачити?


Дифілоботріоз

Теніоз

Трихінельоз

Дикроцеліоз

Теніаринхоз


36. У хворої дитини періодично з’являється рідке випорожнення, іноді біль у ділянці живота, нудота, блювання. За розповіддю матері, одного разу у дитини з блювотною масою виділився гельмінт циліндричної форми, розміром 20 см. Причиною такого стану може бути:


Трихінельоз

Трихоцефальоз

Анкілостомоз

Дракункульоз

Аскаридоз


37. Хворий звернувся із скаргою на загальну слабість, головний біль, нудоту, блювання, рідкі випорожнення із домішкою слизу і крові. При мікроскопії дуоденального вмісту і при дослідженні свіжих фекалій виявлено рухомі личинки.

Поставте діагноз.


Стронгілоїдоз

Анкілостомоз

Ентеробіоз

Трихоцефальоз

Дракункульоз


38. До лікаря звернувся юнак 16 років зі скаргами на свербіння між пальцями рук і на животі, яке посилювалося вночі. При огляді на шкірі були виявлені тоненькі смужки сірого кольору і дрібненький висип. Який найбільш вірогідний збудник цієї хвороби?


Ixodes ricinus

Sarcoptes scabiei

Ornithidorus papillipes

Dermacentor pictus

Ixodes persulcatus


39. У вошей спірохети і рикетсії накопичуються в різних частинах тіла. Як відбувається зараження людини висипним і поворотним тифами?


При укусу вошами з їхньою слиною

При попаданні інфікованих вошей із забрудненою їжею

При роздавлені вошей і втиранні у місце укусу їхньої гемолімфи чи фекалій

При потраплянні збудників у кров через слизові оболонки носа

При потраплянні збудників у кров через кон’юнктиву очей


40. Хворій під час пологів перелили кров донора, який прибув з Анголи. Через два тижні у реципієнтки виникла пропасниця, напади якої спостерігались періодично. Збудник якого захворювання міг потрапити в організм людини підчас переливання

крові.


Бругіозу

Лейшманіозу

Токсоплазмозу

Лоаозу

Малярії


41. При розтині жінки в тканинах головного мозку були виявлені цистицерки. Причиною смерті став цистицеркоз мозку. Який паразит спричинив дане захворювання.


Hymenolepis nana

Taeniarhynchus saginatus

Fasciola hepatica

Taenia solium

Alveococcus multilocularis


42. Чоловік 42 років звернувся до лікаря зі скаргами на слабкість м’язів, виснаженість, сонливість, пониження розумової діяльності. З’ясовано, що 5 років тому хворий перебував у Ефіопіі. Які дії лікаря найбільш доцільні для установлення діагнозу?


Взяти на дослідження фекалії

Дослідити пунктати лімфовузлів і спинно-мозкової рідини

Провести аналіз мазку, взятого зі статевих органів

Провести мікроскопію мазків крові

Провести мікроскопію біопсії м’язів


43. Відомо, що деякі гельмінти в личинковій стадії паразитують в м’язах риби. Виберіть гельмінтоз яким можна заразитися вживаючи рибу.


Теніаринхоз

Теніоз

Дифілоботріоз

Трихінельоз

Дикроцеліоз


44. До інфекційної лікарні звернувся хворий із скаргами на часті рідкі випорожнення, біль в шлунку, блювання. При протозойному дослідженні фекалій виявлені невеликі вегетативні форми без еритроцитів, через добу в яких виявились 4-х ядерні цисти. Причиною такого стану може бути:


Кишковий трихоманоз

Кишковий амебіаз

Балантидіаз

Лямбліоз

Амебна дизентерія


45. У хворого виявлено запалення та збільшення лімфатичних вузлів, шкірні виразки. Мікроскопія виділень з виразок виявило внутрішньоклітинні форми паразитів. Яке захворювання можна передбачити у пацієнта?


Лейшманіоз вісцеротропний

Лейшманіоз дерматотропний

Токсоплазмоз

Балантидіоз

Кокцидіоз


46. Якій матеріал використовують для діагностики токсоплазмозу у людини?


Дуодентальний вміст

Фекалії

Сечу

Пунктат з лімфатичних вузлів

Харкотиння


47. При дегельмінтизації у хворого виявлені довгі фрагменти гельмінта, що має членисту будову. Ширина члеників перевищує довжину, в центрі членика виявлено розеткоподібної форми утвір. Визначте вид гельмінта.


Ціп’як неозброєний

Ціп’як озброєний

Широкий стьожак

Альвеокок

Карликовий ціп’як


48. У терапевтичне відділення поступив хворий зі скаргами на головний біль, судомні напади. Під час обстеження хворого виявлено підвищений внутрішньочерепний тиск, болі при надавлюванні на повіки. Із анамнезу відомо, що хворий часто вживає свинину, куплену на ринку. Про який гельмінтоз може йти мова?


Цистицеркоз

Теніаринхоз

Дифілоботріоз

Трихінельоз

Гіменолепідоз


49. При мікроскопії зіскобу з перианальних складок виявлені безбарвні яйця, що мають форму несиметричних овалів, розміром 50x23 мкм. Про який вид гельмінту йде мова?


Аскарида

Кривоголовка

Волосоголов

Гострик

Карликовий ціп’як


50.До дільничого лікаря звернулося кілька жителів одного села з однаковими симптомами: набряк повік та обличчя, пропасниця, еозинофілія, сильний м'язовий біль, висока температура, головний біль. Як вияснив лікар, усі хворі три тижні тому були гостями на весіллі, де страви були приготовані зі свинного м'яса. Який найбільш вірогідний діагноз цих хворих.


Дракункульоз

Стронгілоїдоз

Трихінелльоз

Вухереріоз

Аскаридоз


51. У лабораторії при мікроскопії харкотиння хворого на пневмонію випадково виявлені личинки паразита. При аналізі крові виявлена еозинофілія. Який гельмінтоз можна передбачити?


Опісторхоз

Анкілостомоз

Ентеробіоз

Парагонімоз

Аскаридоз


52. Хворий скаржиться на головний біль, нудоту, важкість у шлунку. Раніше в нього були алергічні шкірні прояви, сверблячка шкіри. При дослідженні виявлено недокрів’я. У своїх фекаліях хворий бачив маленьких черв’яків розміром до 1 см. Який гельмінтоз виявлений у хворого?


Трихоцефальоз

Анкілостомоз

Ентеробіоз

Трихінельоз

Вухереріоз


53. Дитина неспокійно спить, уві сні скрегоче зубами, часто розчухує область анального отвору. При огляді виявлені гельмінти довжиною до 1 см, ниткоподібної форми, білого кольору. Визначте вид гельмінта.

Трихінела

Аскарида

Вугриця кишкова

Гострик

Волосоголовець


54. До лікаря звернувся пацієнт з приводу сильної сверблячки шкіри, особливо між пальцями рук, у пахових западинах. на нижній частині живота. При огляді шкіри хворого помічені звивисті ходи білувато-брудного кольору з крапинками на кінцях. Який діагноз міг передбачити лікар?


Скабієс.

Педикульоз.

Дерматотропний лейшманіоз

Демодекоз (вугрова залозниця).

Міаз.


55. У деяких регіонах України поширилися місцеві випадки малярії. Які комахи найбільш вірогідно поширенні у цих місцевостях, що є переносниками цього захворювання?


Гедзі р. Tabanidae

Москіти р. Phlebotomus

Мошки р. Simullium

Мокреці р. Ceratopogonidae

Комарі р. Anopheles


56. Які з перелічених кліщів здатні переносити збудників туляремії?


Собачій кліщ

Тайговий кліщ

Селищний кліщ

Коростяний кліщ

Залозник вугровий


57. Хворий із скаргами на головний біль, біль у лівому підребер’ї. Захворювання почалось гостро з підвищення температури до 40С. Лімфатичні вузли збільшені. Напади лихоманки повторювались ритмічно через 48 год. Визначте ймовірного збудника захворювання.


Токсоплазма

Збудник 4 денної малярії

Збудник 3 денної малярії

Трипаносома

Лейшманія

58. Вкажіть, які з перелічених нижче гельмінтозів можуть бути причиною хронічного апендициту.


Трихінельоз

Аскаридоз

Вухереріоз

Бругіоз

Теніоз


59.Хворий скаржиться на слабкість, зниження працездатності, головний біль, нудоту, слиновиділення, біль у шлунку. При дослідженні крові виявлено ознаки недокрів’я. При копрологічному дослідженні виявлено яйце сірого кольору з кришечкою на верхньому полюсі та з горбочком на протилежному боці. Поставте діагноз.

Дифілоботріоз

Теніоз

Теніаринхоз

Фасціольоз

Опісторхоз м’язів


61. При дегельмінтизації у хворого виявлено довгі фрагменти гельмінта, що має членисту будову. Ширина члеників перевищує довжину, в центрі членика виявлено розеткоподібної форми утвір. Визначте вид гельмінта.

Альвеокок

Ціп’як озброєний

Ціп’як неозброєний

Широкий стьожак

Карликовий ціп’як


62. Хворий звернувся до лікаря з скаргами на біль в області малого таза. Які гельмінти можуть локазуватись в органах малого таза і викликати захворювання?


Стьожак широкий

Глистосома урогенітальна

Альвеокок

Ціп’як неозброєний

Ехінокок


63. Відомі випадки, коли хвора на гельмінтоз людина може стати джерелом повторного зараження самої себе збудником тієї самої хвороби. У випадку якого гельмінтозу це можливо?


Аскаридозу

Теніаринхозу

Дракункульозу

Трихоцефальозу

Ентеробіозу


64. У хворого на деякі гельмінтози може відбуватися авто інвазія. Для яких саме гельмінтозів це характерно?


Глистозомозу

Аскаридозу

Гіменолепідозу

Трихоцефальозу


65. У хворого запідозрили гельмінтоз. Йому повідомили, що проміжним хазяїном збудника захворювання є комарі. Вкажіть, який гельмінтоз можливий в цьому випадку?


Дракункульоз

Анкілостомоз

Філяріоз

Трихінельоз

Некатороз


66. У хворої жінки 54 років виявлено дифілоботріоз. При вживанні яких продуктів вона заразилася цією хворобою?


A. Недостатньо просолена риба та ікра

B. Сира печінка корови

C. Сирі раки або краби

D. Недостатньо термічно оброб-лене м'ясо корови

E. Недостатньо термічно оброб-лене м'ясо свині


67. На ринку під час проведення ветеринарно-санітарної експертизи свинини були виявлені личинки, звиті в спіраль. М'ясо до продажу було не допущене, бо уражене:


A. Трихінелою

B. Кривоголовкою

C. Аскаридою

D. Волосоголовцем

E. Некатором


68. Під час овогельмінтоскопії калу й харкотиння виявлено великі (100 мкм) золотисті яйця з товстою оболонкою й кришечкою, на протилежному полюсі – горбок. Поставте діагноз:


A. Парагонімоз

B. Гіменолепідоз

C. Анкілостомідоз

D. Ехінококоз

E. Лоаоз

  1. У студента з Ємену набрякла та болить права ступня. Під шкірою видно білуватий шнуроподібний утвір, що нагадує варикозну вену, на кінці його – міхурець діаметром 1 см. Сформулюйте діагноз:


A. Дракункульоз

B. Теніїдоз

C. Онхоцеркоз

D. Парагонімоз

E. Вухереріоз


70. У сім'ї троє дітей молодшого шкільного віку. Один із них хворий на гіменолепідоз. Для виключення захворювання в інших членів сім'ї необхідно дослідити:


A. Фекалії

B. Сечу

C. Кров

D. Дуоденальний уміст

E. Мокроту


71. У населеному пункті, розташованому на березі Дніпра, виявлено випадки опісторхозу. Санстанція зобов'язана попередити жителів про необхідність:


A. Добре проварювати й прожарювати рибу

B. Добре проварювати м'ясо

C. Кип'ятити питну воду

D. Додержуватися правил особистої гігієни, обливати овочі та фрукти окропом

E. Не ловити раків


72. При якому захворюванні хворий буде небезпечним для оточуючих?


A. Гіменолепідозі

B. Фасціольозі

C. Ехінококозі

D. Дифілоботріозі

E. Теніаринхозі


73. До лікаря звернувся паці-єнт зі скаргами на діарею, що періодично з'являється, втра-ту ваги, черевний біль. Раніше в нього був свербіж шкіри ніг. Потім з'явилися кашель та лихоманка. Місяць тому паці-єнт був у діловій поїздці до Китаю. Під час дослідження випорожнень було виявлено овальні прозорі яйця з тонкою оболонкою розміром 55×30 мкм, у яких була личинка. Який це може бути гельмінтоз?


A. Анкілостомідоз

B. Трихоцефальоз

C. Стронгілоїдоз

D. Аскаридоз

E. Дифілоботріоз


74. Хвора дитина скаржиться на загальну кволість, відсу-тність апетиту, неспокійний сон, свербіж у періанальній зоні. Поставлений попередній діагноз – ентеробіоз. Для уточнення діагнозу треба використати:


A. Овогельмінтоскопію

B. Аналіз дуоденального вмісту

C. Імунодіагностику1

D. Біопсію м'язової тканини

E. Рентгенологічне дослідження


75. Після вигнання гельмінта з кишечнику в його гермафродитному членику знайдено яєчник із двома часточками. Це морфологічна ознака:


A. Taeniarhynchus saginatus

В. Opisthorchis felineus

C. Hymenolepis nana

D. Schistosoma haematobium

E. Taenia solium


76. У сім'ї є здоровий собака. Яким гельмінтозом можна від нього заразитися?


A. Ехінококозом

B. Парагонімозом

C. Дракункульозом

D. Опісторхозом

E. Гіменолепідозом


77. Шистосоми належать до найбільш поширених тропічних гельмінтів. Незважаючи на санітарно-епідемічні заходи, у країнах Африки, Азії й Південної Америки кількість хворих шистосомозами за останнє десятиліття сильно збільшилася. Які причини цьому сприяли?


A. Меліорація земель

B. Забруднення водойм

C. Стійкість шистосом до ліків

D. Неграмотність населення

E. Уживання в їжу риби


78. У хворої людини на шкірі відмічаються папіломатозні вирости, трофічні виразки, слоновість нижніх кінцівок, набряки статевих органів, обличчя, рук. Яке захворювання можна запідозрити?


A. Вухереріоз

B. Анкілостомоз

C. Трихінельоз

D. Парагонімоз

E. Аскаридоз


79. До педіатра звернулася дружина рибака, у дитини якої трапляються напади, судоми, іноді із втратою свідомості. Під час лабораторного дослідження у фекаліях дитини виявили яйця овальної форми, сіруватого кольору, із кришечкою на одному полюсі й невеличким горбочком на іншому. Який гельмінт може спричинити дане захворювання дитини?


A. Стьожак широкий

B. Котячий сисун

C. Печінковий сисун

D. Волосоголовець

E. Ланцетоподібний сисун


80. Які з перелічених гельмінтозів є контагіозними для людини?


A. Гіменолепідоз, ентеробіоз

B. Теніоз, гіменолепідоз

C. Ехінококоз, ентеробіоз

D. Аскаридоз, ентеробіоз

E. Гіменолепідоз, опісторхоз


81. Хворий, що приїхав в Україну з Австралії, звернувся до лікаря-уролога зі скаргами на біль під час сечовипускання. У сечі, узятій на аналіз у денний час, виявлено яйця з характерним шипом. Про яке захворювання це свідчить?


A. Шистосомоз урогенітальний

B. Шистосомоз японський

C. Опісторхоз

D. Дикроцеліоз

E. Шистосомоз кишковий


82. Ця нематода характеризується прямим розвитком без міграції. Яйця потребують 25-30 днів для дозрівання в ґрунті. Уживання овочів, ягід або питної води, забруднених зрілими яйцями, може призвести до інфікування людини. Який це вид гельмінта?


A. Волосоголовець

B. Аскарида

C. Гострик

D. Ехінокок

E. Стьожак широкий


83. Мати знайшла в 5-річної доньки на білизні гельмінтів білого кольору довжиною 0,5-1 см, ниткоподібної форми із загостреними кінцями й до-ставила їх у лабораторію. Яке захворювання спричинюють ці паразити?


A. Ентеробіоз

B. Теніоз

C. Опісторхоз

D. Дифілоботріоз

E. Аскаридоз


84. Під час обстеження чоловіка, який нещодавно повернувся з Африки, виявили кишковий шистосомоз. Як збудник цієї хвороби міг проникнути в організм людини?


A. При купанні в річці

B. Під час уживання риби

C. Під час уживання м'яса

D. Через брудні руки

E. При укусах комарів


85. До районної лікарні одночасно потрапили 18 хворих у тяжкому стані (висока температура, набряки обличчя та шиї, біль у м'язах). Двоє невдовзі померли. Опитування хворих виявило, що всі вони – мешканці одного села та були тиждень тому на родинному святі свого односельчанина. Яке паразитарне захворювання можна запідозрити?


A. Трихінельоз

B. Токсоплазмоз

C. Трихоцефальоз

D. Стронгілоїдоз

E. Аскаридоз


86.У приміщенні виявленні дрібні (2 - 3 мм), плоскаві, стрибаючі, кровосмоктущі комахи. Їх черво-подібні личинки розмножились у щілинах підлоги. Збудників якої хвороби можуть переносити ці комахи:


A. Чума.

B. Сона хвороба.

C. Хвороба Чагаса.

D. Поворотний тиф.

E. Гельмінтози.


87.Пацієнт скаржиться на свербіння шкіри, особливо між пальцями рук, у пахових западинах, на нижній частині живота. При огляді в цих ділянках шкіри виявлено елементи сипу. Під час лабораторної діагностики встановлено, що причиною цього стану є представник членистоногих. Вкажіть назву хвороби, спричинену цим членистоногим.


A.Короста

B.Демодекоз

C.Міаз

D.Педикульоз

E.Дерматотропний лейшманіоз


88.При медичному огляді пацієнта під пахвами, на лобку і повіках були виявлені комахи довжиною 1,0-1,5 мм з широким тілом. Назвіть цих ектопаразитів:


A.Лобкові воші

B.Головні воші

C.Блохи

D.Одежні воші

E.Блощиці


89. При медичному огляді пацієнта на голові було виявленіо комах розміром 2-3 мм сірого кольору з глибокими вирізками по боках тіла. Які це ектопаразити?


A.Головні воші

B.Одежні воші

C.Кліщі

D.Блохи

E.Блощиці


90.У населення з південних регіонів зустрічається пропасниця папатачі з високою температурою до 40?С і запаленням шлунково-кишкового тракту. Які з комах можуть бути переносниками збудників цієї хвороби?


A.Москіти

B.Мошки

C.Комарі

D.Сліпні

E.Оводи


91.Відпочиваючи на дачі, хлопчик знайшов у себе на руці павука з такими морфологічними особливостями: довжина – 2 см; округле черевце чорного кольору, на спинній стороні якого видно червоні плямочки в два ряди, чотири пари членистих кінцівок, покритих дрібними чорними волосками. Визначите даного павука?


A.Каракурт

B.Скорпіон

C.Фаланги

D.Кліщ

E.Тарантул


92.Під час експедиції до Середньо Азії студенти виявили безхребетну тварину завдовжки 7 см. Тіло поділяється на головогруди з 4 парами ходильних ніжок і сегментоване черевце. В останньому сегменті задньочерев’я є дві отруйні залози, що відкриваються отворами на кінці жала. Було встановлено, що ця тварина є нічним хижаком і отруйною для людини. Учасники експедиції віднесли її до ряду:


A.Scorpiones

B.Aranei

C.Acarina

D.Soepugae

E.Aphaniptera

93.До дерматолога звернувся хворий із скаргами на появу гнійничків на шкірі обличчя та шиї. При лабораторному аналізі вмісту гнійних фолікул було виявлено рухомі червоподібні паразити. Вкажіть представника, який викликав це :


A. Залозниця вугрова

B. Коростяний свербун

C. Блоха людська

D. Блощиця ліжкова

E. Личинка мухи


94.Хатня муха потрапила до лікарняного кабінету. Збудників яких захворювань вона може передати механічно?


A. Холера, дизентерія, черевний тиф

B. Поворотний тиф

C. Висипний тиф

D. Енцефаліт

E. Лейшманіоз


95.При збиранні опалого листя в саду зруйнували гнізда-кокони павука. Який вид павуків мешкає в такому біотопі:


А.Тарантул

В.Скорпіон

С.Павук-хрестовик

D.Каракурт

Е.Домовий павук

96. У хворої – запалення сечо-статевих шляхів. У мазку зі слизової оболонки піхви вияв-лено овальні клітини з великим ядром, вістрям у кінці тіла та ундулювальною мембраною. Назвіть захворювання:


- трихомоноз

– лямбліоз

– балантидіаз

– лейшманіоз

– амебіаз

97. У рідких фекаліях хворого зі слизом та кров'ю виявлено крупні яйцеподібні клітини, велике ядро в них схоже на квасолю, навколо оболонки помітно якесь мерехтіння. Що це за паразит?


- Балантидій

-Токсоплазма

– Кишкова трихомонада

– Лямблія

– Дизентерійна амеба


98. Народилася дитина із гру-бими порушеннями будови че-репа, без очей і ручок, з майже повною відсутністю зовнішніх статевих органів. У матері раніше було 2 викидні. Яке це захворювання може бути?


-Токсоплазмоз

– Трипаносомоз

– Вісцеральний лейшманіоз

– Амебіаз

– Малярія


99. Група українських біологів відловлювала в Середній Азії піщанок. У деяких членів екс-педиції виявлено виразки на шкірі. Який вид найпростішо-го є найбільш імовірним збуд-ником захворювання?


– Leishmania major

- Balantidium coli

- Plasmodium falciparum

– Trypanosoma cruzi

– Toxoplasma gondii

100. До хірургічного відділення госпіталізовано хворого з пі-дозрою на абсцес печінки. Останнім часом хворий по-стійно перебував у відря-дженні в межах України й не-одноразово хворів на гостре шлунково-кишкове захворю-вання, яке супроводжувалося рідкими випорожненнями з домішками крові. До лікаря хворий не звертався. Яке про-тозойне захворювання може бути у хворого?


– Амебіаз

  • Малярія

– Лейшманіоз

– Трипаносомоз

– Токсоплазмоз


101. У хворого – великі виразки (10-15 см) на нижніх кінцівках, болісні при пальпації, з вели-ким сукровичним ексудатом. Місяць тому знаходився в азі-атській країні в сільській міс-цевості, де живуть москіти й гризуни. Назвіть захворювання та його збудника:


- зоонозний шкірний лейшманіоз, Leishmania major

– кала-азар, Leishmania donovani

– трипаносомоз, Trypanosoma brucei gambiense

– алергічна реакція на укуси мос-кітів

– антропонозний шкірний лейш-маніоз, Leishmania tropica


102. У хворого спостерігаються пропасниця, збільшення селезінки й печінки, установлено зменшення кількості еритроцитів у крові. При мікроскопуванні мазків пунктату грудини в клітинах кісткового мозку виявлено велику кількість дрібних одноклітинних безджгутикових паразитів. В їх цито-плазмі розміщене одне ядро. Помічено паличкоподібний блефаропласт. При культивуванні паразита на штучному живильному середовищі він перетворюється на джгутикову форму. Яке захворювання можна припустити?


– Вісцеральний лейшманіоз

  • Трихомоніаз

– Амебіаз

– Трипаносомоз

– Хворобу Шагаса


103. До лікаря звернувся хво-рий, у якого на обличчі не за-гоюються виразки. Нещодавно хворий приїхав із Туркменіс-тану. Лікар установив діагноз: шкірний лейшманіоз. Яким шляхом збудник цієї хво-роби проник в організм люди-ни?


–Трансмісивним

Аліментарним

– Статевим

– Повітряно-краплинним

– Контактно-побутовим


104. У населеному пункті, що розміщений поблизу водойми, було виявлено два випадки за-хворювання на малярію. Діаг-ноз був підтверджений дослі-дженням крові, яке показало наявність збудника триденної малярії. Це:


- Plasmodium vivax

– Plasmodium falciparum

– Plasmodium malariae

– Plasmodium ovale

– Plasmodium berghei


105. У результаті обстеження хворому поставлений діагноз вісцеральний лейшманіоз. Збу-дник цього захворювання лока-лізується в:

– клітинах печінки й селезінки

- м'язах

– еритроцитах

– клітинах головного мозку

– легенях


106. Робітник скотарні зара-зився балантидіазом. Для лю-дини інвазійною є:


– циста

--ооциста

– велика вегетативна форма

– псевдоциста

– спорозоїт


107. У хворого виявлено запа-лення та збільшення лімфати-чних вузлів, виразки шкіри та навколишніх тканин. Мікроскопування виділень із виразок виявило внутрішньоклітинні форми джгутикових. Яке за-хворювання може бути у хворого?


– Лейшманіоз дерматотропний

-Кокцидіоз

– Балантидіаз

– Лейшманіоз вісцеральний

– Токсоплазмоз


108. У хворого на малярію брали кров для дослідження в період ознобу та підвищення температури. Які стадії еритроцитарної шизогонії переважатимуть?


– Розпад шизонтів і звільнення мерозоїтів

Багатоядерні шизонти

– Амебоподібні трофозоїти

– Трофозоїти в стадії кільця

– Статеві форми


109. До інфекційної лікарні звернувся хворий зі скаргами на часті рідкі випорожнення, біль у шлунку, блювання. Під час протозойного дослідження фекалій виявлено невеликі вегетативні форми без еритроцитів. Фекалії помістили в холодильник, і через добу виявилися 4-ядерні цисти. Причиною такого стану може бути:


– Entamoeba histolytica

Trichomonas

– Balantidium

– Entamoeba coli

– Lamblia


110. У дитини із Середньої Азії виявлено вісцеральний лейшманіоз. Назвіть внутрішній орган, у якому можуть знаходитися паразити:


– червоний кістковий мозок

спинний мозок

– головний мозок

– серце

– легені


111. До лікаря, що перебуває в робочому відрядженні в одній із країн тропічної Африки, зі скаргами звернулося місцеве населення із приводу хвороби дітей 10-14-річного віку, що супроводжується стійкою нециклічною лихоманкою, виснаженням, анемією, збільшенням печінки й селезінки. Ураховуючи наявність москітів у місцевих умовах, можна передбачити, що діти хворіють на:


- вісцеральний лейшманіоз

– балантидіаз

– токсоплазмоз

– лямбліоз

– амебіаз


112. До лікаря-інфекціоніста звернулися батьки із хворою дитиною, які тривалий час працювали в одній з азіатсь-ких країн, де водиться багато москітів. У дитини виявлено такі симптоми: шкіра земли-стого кольору, втрата апетиту, млявість, збільшені печінка, селезінка, периферійні лімфатичні вузли. Для якого протозойного захворювання характерні ці симптоми?


– Вісцерального лейшманіозу

Балантидіазу

– Амебіазу

– Токсоплазмозу

– Лямбліозу

Схожі:

B. Ціп’як неозброєний iconB. Ціп’як неозброєний
move to 1143-14628
B. Ціп’як неозброєний iconB. Ціп’як неозброєний
move to 1143-14628
B. Ціп’як неозброєний iconКрок Стоматологія
У фекаліях хворого з розладами травлення виявлені зрілі нерухомі членики ціп’яка
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи