Трихоцефальоз icon

Трихоцефальоз
НазваТрихоцефальоз
Сторінка1/5
Дата29.07.2012
Розмір0.64 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5

1. У хворого спостерігається типова для нападу малярії клінічна картина: пропасниця, лихоманка, проливний піт. Яка стадія малярійного плазмодію найвірогідніше буде виявлена в крові хворого в цей час?

Спороциста

Спорозоїт

Оокінета

Мерозоїт

Шизонт

2. Шахтар 48 років скаржиться на слабкість, головний біль, запаморочення, почуття важкості у шлунку. Раніше у нього був сильний свербіж шкіри ніг, кропивниця. При дослідженні виявлене недокрів'я. У своїх фекаліях хворий іноді бачив маленьких рухомих черв'ячків червоного кольору, величиною приблизно 1 см. Яку найбільш ймовірну хворобу може запідозрити лікар?

Трихоцефальоз

Анкілостомоз

Трихінельоз

Аскаридоз

Дракункульоз

3. У червоподібному відростку виявлено гельмінт білого кольору, завдовжки 40 мм з тонким ниткоподібним переднім кінцем. У фекаліях знайдені яйця овальної форми з корками на полюсах. Визначте вид гельмінта.

Кривоголовка

Гострик

Аскарида

Волосоголовець

Вугриця кишкова

4. При розтині жінки в тканинах головного мозку були виявлені цистицерки. Причиною смерті став цистицеркоз мозку. Який паразит спричинив дане захворювання.

A.Fasciola hepatica

B.Taeniarhynchus saginatus

C.aenia solium

D.Hymenolepis nana

E.Alveococcus multilocularis

5. При дегельмінтизації з фекаліями виділився гельмінт довжиною близько 2 м. Тіло черва сегментоване, з маленькою голівкою, на якій є чотири присоски і гачки. Визначте вид гельмінта.

Стьожак широкий

Неозброєний ціп’як

Карликовий ціп’як

Ехінокок

Озброєний ціп’як

6. У 27-ми річного хворого спостерігається гостре кишкове захворювання, що супроводжується дуоденітами, загальною слабкістю, поганим апетитом, діареєю, надчеревним болем, нудотою. При обстеженні дуоденального вмісту виявлені вегетативні форми джгутикових з 4-ма парами джгутиків та 2-ма ядрами. Яке захворювання можна передбачити у хворого?

Лейшманіоз

Лямбліоз

Трипаносомоз

Трихомонадоз

Токсоплазмоз

7. Чоловік 42 років звернувся до лікаря зі скаргами на слабкість м’язів, виснаженість, сонливість, пониження розумової діяльності. З’ясовано, що 5 років тому хворий перебував у Ефіопіі. Які дії лікаря найбільш доцільні для установлення діагнозу?

Взяти на дослідження фекалії

Провести аналіз мазку, взятого зі статевих органів

Провести мікроскопію мазків крові

Дослідити пунктати лімфовузлів і спинномозкової рідини

Провести мікроскопію біопсії

8. Які протозойні хвороби відносять до професійних захворювань?

Малярія

Лямбліоз

Балантидіаз

Лейшманіоз

Амебіаз

9. До гастроентерологічного відділення поступив хворий із запаленням жовчних шляхів. У порціях жовчі виявлено рухомі найпростіші грушоподібної форми, двоядерні, з опорним стрижнем – аксостилем. Яке протозойне захворювання діагностується у хворого?

Амебіаз кишковий

Лямбліоз

Балантидіаз кишковий

Трихомоноз

Амебна дизентерія

10 У лікарню поступив хворий з високою температурою, маренням, розчухами на голові. На голові виявлені комахи, сірого кольору, довжиною 3 мм, із сплюснутим тілом і трьома парами кінцівок. Причиною такого стану може бути:

Педикульоз

Короста

Демодекоз

Фтіріоз

Міаз

11. До лікаря звернулися пацієнти з аналогічними скаргами: слабість, болі в кишечнику, розлади функції шлунково-кишкового тракту. Після дослідження фекалій виявилось, що терміновій госпіталізації підлягає один з пацієнтів, у якого були знайдені цисти з чотирма ядрами. Для якого найпростішого характерні такі цисти?

Балантидія

Кишкової амеби

Дизентерійної амеби

Трихомонади

Лямблії.

12 До гастроентерологічного відділення поступив хворий із запаленням жовчних шляхів. У порціях жовчі виявлено рухомі найпростіші грушоподібної форми, двоядерні, з опорним стрижнем – аксостилем. Яке протозойне захворювання діагностується у хворого?

Амебна дизентерія

Амебіаз кишковий

Балантидіаз кишковий

Трихомоноз

Лямбліоз

13 У жінки народилась мертва дитина з багатьма вадами розвитку. Яке протозойне захворювання могло спричинити внутрішньоутробну загибель плода?

Амебіаз

Токсоплазмоз

Лямбліоз

Балантидіаз

Трихомоноз

14.Які протозойні хвороби відносять до професійних захворювань?

Балантидіаз

Лямбліоз

Малярія

Лейшманіоз

Амебіаз

15.Під час операції в печінці хворого виявлені дрібні міхурці малих розмірів, з незначною кількістю рідини, які щільно прилягають один до одного. Який гельмінтоз виявився у хворого?

Ехінококоз

Фасціольоз

Опісторхоз

Альвеококоз

Дикроцеліоз

16.Хворий скаржиться на слабкість, зниження працездатності, головний біль, нудоту, слиновиділення, біль у шлунку. При дослідженні крові виявлено ознаки недокрів’я. При копрологічному дослідженні виявлено яйце сірого кольору з кришечкою на верхньому полюсі та з горбочком на протилежному боці. Поставте діагноз.

Фасціольоз

Теніоз

Теніаринхоз

Дифілоботріоз

Опісторхоз


17.При дегельмінтизації з фекаліями виділився гельмінт довжиною близько 2 м. Тіло черва сегментоване, з маленькою голівкою, на якій є чотири присоски і гачки. Визначте вид гельмінта.

Неозброєний ціп’як

Озброєний ціп’як

Карликовий ціп’як

Ехінокок

Стьожак широкий

18.У червоподібному відростку виявлено гельмінт білого кольору, завдовжки 40 мм з тонким ниткоподібним переднім кінцем. У фекаліях знайдені яйця овальної форми з корками на полюсах. Визначте вид гельмінта.

Вугриця кишкова

Гострик

Аскарида

Кривоголовка

Волосоголовець

19.Хворий скаржиться на головний біль, біль у м’язах, при ковтанні, жуванні та обертанні очей, слабість, підвищену температуру, набряк повік і обличчя. Симптоми з’явилися після споживання свинини, купленої у приватних осіб. Який вид гельмінтозу можна передбачити?

Дифілоботріоз

Теніоз

Трихінельоз

Дикроцеліоз

Теніаринхоз

20. У хворої дитини періодично з’являється рідке випорожнення, іноді біль у ділянці живота, нудота, блювання. За розповіддю матері, одного разу у дитини з блювотною масою виділився гельмінт циліндричної форми, розміром 20 см. Причиною такого стану може бути:

Трихінельоз

Трихоцефальоз

Анкілостомоз

Дракункульоз

Аскаридоз

21. Хворий звернувся із скаргою на загальну слабість, головний біль, нудоту, блювання, рідкі випорожнення із домішкою слизу і крові. При мікроскопії дуоденального вмісту і при дослідженні свіжих фекалій виявлено рухомі личинки. Поставте діагноз.

Стронгілоїдоз

Анкілостомоз

Ентеробіоз

Трихоцефальоз

Дракункульоз

22. Шахтар 48-ми років скаржиться на слабкість, головний біль, запаморочення, почуття важкості у шлунку. Раніше у нього був сильний свербіж шкіри ніг, кропивниця. При дослідженні виявлене недокрів'я. У своїх фекаліях хворий іноді бачив маленьких рухомих черв'ячків червоного кольору, величиною приблизно 1 см. Яку найбільш ймовірну хворобу може запідозрити лікар?

Аскаридоз

Трихоцефальоз

Трихінельоз

Анкілостомоз

Дракункульоз

23. До лікаря звернувся юнак 16 років зі скаргами на свербіння між пальцями рук і на животі, яке посилювалося вночі. При огляді на шкірі були виявлені тоненькі смужки сірого кольору і дрібненький висип. Який найбільш вірогідний збудник цієї хвороби?

Ixodes ricinus

Sarcoptes scabiei

Ornithidorus papillipes

Dermacentor pictus

Ixodes persulcatus

24. У вошей спірохети і рикетсії накопичуються в різних частинах тіла. Як відбувається зараження людини висипним і поворотним тифами?

При укусу вошами з їхньою слиною

При попаданні інфікованих вошей із забрудненою їжею

При роздавлені вошей і втиранні у місце укусу їхньої гемолімфи чи фекалій

При потраплянні збудників у кров через слизові оболонки носа

При потраплянні збудників у кров через кон’юнктиву очей

25. У лікарню поступив хворий з високою температурою, маренням, розчухами на голові. На голові виявлені комахи, сірого кольору, довжиною 3 мм, із сплюснутим тілом і трьома парами кінцівок. Причиною такого стану може бути:

Міаз

Короста

Демодекоз

Фтіріоз

Педикульоз

26. Хворій під час пологів перелили кров донора, який прибув з Анголи. Через два тижні у реципієнтки виникла пропасниця, напади якої спостерігались періодично. Збудник якого захворювання міг потрапити в організм людини підчас переливання крові.

Бругіозу

Лейшманіозу

Токсоплазмозу

Лоаозу

Малярії

27. При розтині жінки в тканинах головного мозку були виявлені цистицерки. Причиною смерті став цистицеркоз мозку. Який паразит спричинив дане захворювання.

Hymenolepis nana

Taeniarhynchus saginatus

Fasciola hepatica

Taenia solium

Alveococcus multilocularis

28. Чоловік 42 років звернувся до лікаря зі скаргами на слабкість м’язів, виснаженість, сонливість, пониження розумової діяльності. З’ясовано, що 5 років тому хворий перебував у Ефіопіі. Які дії лікаря найбільш доцільні для установлення діагнозу?

Взяти на дослідження фекалії

Дослідити пунктати лімфовузлів і спинно-мозкової рідини

Провести аналіз мазку, взятого зі статевих органів

Провести мікроскопію мазків крові

Провести мікроскопію біопсії м’язів

29. Відомо, що деякі гельмінти в личинковій стадії паразитують в м’язах риби. Виберіть гельмінтоз яким можна заразитися вживаючи рибу.

Теніаринхоз

Теніоз

Дифілоботріоз

Трихінельоз

Дикроцеліоз

30. У 27-ми річного хворого спостерігається гостре кишкове захворювання, що супроводжується дуоденітами, загальною слабкістю, поганим апетитом, діареєю, надчеревним болем, нудотою. При обстеженні дуоденального вмісту виявлені вегетативні форми джгутикових з 4-ма парами джгутиків та 2-ма ядрами. Яке захворювання можна передбачити у хворого?

Лямбліоз

Лейшманіоз

Трипаносомоз

Трихомонадоз

Токсоплазмоз

31. До інфекційної лікарні звернувся хворий із скаргами на часті рідкі випорожнення, біль в шлунку, блювання. При протозойному дослідженні фекалій виявлені невеликі вегетативні форми без еритроцитів, через добу в яких виявились 4-х ядерні цисти. Причиною такого стану може бути:

Кишковий трихоманоз

Кишковий амебіаз

Балантидіаз

Лямбліоз

Амебна дизентерія

32. У хворого виявлено запалення та збільшення лімфатичних вузлів, шкірні виразки. Мікроскопія виділень з виразок виявило внутрішньоклітинні форми паразитів. Яке захворювання можна передбачити у пацієнта?

Лейшманіоз вісцеротропний

Лейшманіоз дерматотропний

Токсоплазмоз

Балантидіоз

Кокцидіоз

33. Якій матеріал використовують для діагностики токсоплазмозу у людини?

Дуодентальний вміст

Фекалії

Сечу

Пунктат з лімфатичних вузлів

Харкотиння

34.У хворого спостерігається типова для нападу малярії клінічна картина: пропасниця, лихоманка, проливний піт. Яка стадія малярійного плазмодію найвірогідніше буде виявлена в крові хворого в цей час?

Спорозоїт

Мерозоїт

Оокінета

Спороциста

Шизонт

35. Відомо, що деякі гельмінти в личинковій стадії паразитують в м’язах риби. Виберіть гельмінтоз, яким можна заразитися вживаючи рибу.

Дифілоботріоз

Теніоз

Теніарінхоз

Трихінельоз

Дикроцеліоз

36. При дегельмінтизації у хворого виявлені довгі фрагменти гельмінта, що має членисту будову. Ширина члеників перевищує довжину, в центрі членика виявлено розеткоподібної форми утвір. Визначте вид гельмінта.

Ціп’як неозброєний

Ціп’як озброєний

Широкий стьожак

Альвеокок

Карликовий ціп’як

37. У терапевтичне відділення поступив хворий зі скаргами на головний біль, судомні напади. Під час обстеження хворого виявлено підвищений внутрішньочерепний тиск, болі при надавлюванні на повіки. Із анамнезу відомо, що хворий часто вживає свинину, куплену на ринку. Про який гельмінтоз може йти мова?

Цистицеркоз

Теніаринхоз

Дифілоботріоз

Трихінельоз

Гіменолепідоз

38. При мікроскопії зіскобу з перианальних складок виявлені безбарвні яйця, що мають форму несиметричних овалів, розміром 50x23 мкм. Про який вид гельмінту йде мова?

Аскарида

Кривоголовка

Волосоголов

Гострик

Карликовий ціп’як

39 .До дільничого лікаря звернулося кілька жителів одного села з однаковими симптомами: набряк повік та обличчя, пропасниця, еозинофілія, сильний м'язовий біль, висока температура, головний біль. Як вияснив лікар, усі хворі три тижні тому були гостями на весіллі, де страви були приготовані зі свинного м'яса. Який найбільш вірогідний діагноз цих хворих.

Дракункульоз

Стронгілоїдоз

Трихінелльоз

Вухереріоз

Аскаридоз

40. У лабораторії при мікроскопії харкотиння хворого на пневмонію випадково виявлені личинки паразита. При аналізі крові виявлена еозинофілія. Який гельмінтоз можна передбачити?

Опісторхоз

Анкілостомоз

Ентеробіоз

Парагонімоз

Аскаридоз

41. Хворий скаржиться на головний біль, нудоту, важкість у шлунку. Раніше в нього були алергічні шкірні прояви, сверблячка шкіри. При дослідженні виявлено недокрів’я. У своїх фекаліях хворий бачив маленьких черв’яків розміром до 1 см. Який гельмінтоз виявлений у хворого?

Трихоцефальоз

Анкілостомоз

Ентеробіоз

Трихінельоз

Вухереріоз

42. Дитина неспокійно спить, уві сні скрегоче зубами, часто розчухує область анального отвору. При огляді виявлені гельмінти довжиною до 1 см, ниткоподібної форми, білого кольору. Визначте вид гельмінта.

Трихінела

Аскарида

Вугриця кишкова

Гострик

Волосоголовець

43. До лікаря звернувся пацієнт з приводу сильної сверблячки шкіри, особливо між пальцями рук, у пахових западинах. на нижній частині живота. При огляді шкіри хворого помічені звивисті ходи білувато-брудного кольору з крапинками на кінцях. Який діагноз міг передбачити лікар?

Скабієс.

Педикульоз.

Дерматотропний лейшманіоз

Демодекоз (вугрова залозниця).

Міаз.

44. У деяких регіонах України поширилися місцеві випадки малярії. Які комахи найбільш вірогідно поширенні у цих місцевостях, що є переносниками цього захворювання?

Гедзі р. Tabanidae

Москіти р. Phlebotomus

Мошки р. Simullium

Мокреці р. Ceratopogonidae

Комарі р. Anofel

45. Які з перелічених кліщів здатні переносити збудників туляремії?

Собачій кліщ

Тайговий кліщ

Селищний кліщ

Коростяний кліщ

Залозник вугровий

46. Хворий із скаргами на головний біль, біль у лівому підребер’ї. Захворювання почалось гостро з підвищення температури до 400С. Лімфатичні вузли збільшені. Напади лихоманки повторювались ритмічно через 48 год. Визначте ймовірного збудника захворювання.

Токсоплазма

Збудник 4 денної малярії

Збудник 3 денної малярії

Трипаносома

Лейшманія

47. У червоподібному відростку виявлено гельмінт білого кольору, завдовжки 40 мм з тонким ниткоподібним переднім кінцем. У фекаліях знайдені яйця овальної форми з корками на полюсах. Визначте вид гельмінта.

A.Кривоголовка

B.Гострик

C.Аскарида

D.Волосоголовець

E.Вугриця кишкова

48. При обстеженні хворого встановлено діагноз – кліщовий поворотний тиф. Яким шляхом міг заразитися хворий?

Через укус собачого кліща

Через укус малярійного комара

Через укус тайгового кліща

Через укус москіта

Через укус селищного кліща

49. Вкажіть, які з перелічених нижче гельмінтозів можуть бути причиною хронічного апендициту.

Трихінельоз

Аскаридоз

Вухереріоз

Бругіоз

Теніоз

50 Відомо, що деякі гельмінти в личинковій стадії паразитують в м’язах риби. Виберіть гельмінтоз яким можна заразитися вживаючи рибу.

Теніаринхоз

Теніоз

Дифілоботріоз

Трихінельоз

Дикроцеліоз

51. У вошей спірохети і рикетсії накопичуються в різних частинах тіла. Як відбувається зараження людини висипним і поворотним тифами?

При роздавлені вошей і втиранні у місце укусу їхньої гемолімфи чи фекалій

При укусу вошами з їхньою слиною

При попаданні інфікованих вошей із забрудненою їжею

При потраплянні збудників у кров через слизові оболонки носа

При потраплянні збудників у кров через кон’юнктиву очей


52. До лікаря звернулися пацієнти з аналогічними скаргами: слабість, болі в кишечнику, розлади функції шлунково-кишкового тракту. Після дослідження фекалій виявилось, що терміновій госпіталізації підлягає один з пацієнтів, у якого були знайдені цисти з чотирма ядрами. Для якого найпростішого характерні такі цисти?

Трихомонади

Кишкової амеби

Балантидія

Дизентерійної амеби

Лямблії.

53. Хворій під час пологів перелили кров донора, який прибув з Анголи. Через два тижні у реципієнтки виникла пропасниця, напади якої спостерігались періодично. Збудник якого захворювання міг потрапити в організм людини підчас переливання крові.

Бругіозу

Лейшманіозу

Токсоплазмозу

Лоаозу

Малярії

54. Хворий звернувся із скаргою на загальну слабість, головний біль, нудоту, блювання, рідкі випорожнення із домішкою слизу і крові. При мікроскопії дуоденального вмісту і при дослідженні свіжих фекалій виявлено рухомі личинки. Поставте діагноз.

A.Ентеробіоз

B. Анкілостомоз

C.Стронгілоїдоз

D.Трихоцефальоз

E.Дракункульоз

55. Хворий скаржиться на головний біль, біль у м’язах, при ковтанні, жуванні та обертанні очей, слабість, підвищену температуру, набряк повік і обличчя. Симптоми з’явилися після споживання свинини, купленої у приватних осіб. Який вид гельмінтозу можна передбачити?

Теніоз

Трихінельоз

Дифілоботріоз

Дикроцеліоз

Теніаринхоз

56. До лікаря звернувся юнак 16 років зі скаргами на свербіння між пальцями рук і на животі, яке посилювалося вночі. При огляді на шкірі були виявлені тоненькі смужки сірого кольору і дрібненький висип. Який найбільш вірогідний збудник цієї хвороби?

Sarcoptes scabiei

Ixodes ricinus

Ornithidorus papillipes

Dermacentor pictus

Ixodes persulcatus

57. У жінки народилась мертва дитина з багатьма вадами розвитку. Яке протозойне захворювання могло спричинити внутрішньоутробну загибель плода?

Балантидіаз

Амебіаз

Лямбліоз

Токсоплазмоз

Трихомоноз

58. Хворий скаржиться на слабкість, зниження працездатності, головний біль, нудоту, слиновиділення, біль у шлунку. При дослідженні крові виявлено ознаки недокрів’я. При копрологічному дослідженні виявлено яйце сірого кольору з кришечкою на верхньому полюсі та з горбочком на протилежному боці. Поставте діагноз.

Дифілоботріоз

Теніоз

Теніаринхоз

Фасціольоз

Опісторхоз м’язів

59.У хворої дитини періодично з’являється рідке випорожнення, іноді біль у ділянці живота, нудота, блювання. За розповіддю матері, одного разу у дитини з блювотною масою виділився гельмінт циліндричної форми, розміром 20 см. Причиною такого стану може бути:

Трихінельоз

Трихоцефальоз

Анкілостомоз

Дракункульоз

Аскаридоз

60. Під час операції в печінці хворого виявлені дрібні міхурці малих розмірів, з незначною кількістю рідини, які щільно прилягають один до одного. Який гельмінтоз виявився у хворого?

Опісторхоз

Фасціольоз

Альвеококоз

Ехінококоз

Дикроцеліоз

61. У лабораторії при мікроскопії харкотиння хворого на пневмонію випадково виявлені личинки паразита. При аналізі крові виявлена еозинофілія. Який гельмінтоз можна передбачити?

Анкілостомоз

Аскаридоз

Ентеробіоз

Парагонімоз
  1   2   3   4   5

Схожі:

Трихоцефальоз iconТрихоцефальоз
move to 1143-14636
Трихоцефальоз iconТрихоцефальоз
move to 1143-14636
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи