Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області icon

Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області
Скачати 74.16 Kb.
НазваПоложення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області
Дата28.09.2012
Розмір74.16 Kb.
ТипПоложенняЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Головного управління освіти

і науки облдержадміністрації

_________________№ __________Положення

про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області


 1. Загальні положення


1.1. Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області розроблено відповідно до Типового положення про Головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації, управління освіти і науки обласної, Севастопольської міської державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2000 №1326 (зі змінами).


1.2. Організатором обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області є Головне управління освіти і науки обласної державної адміністрації, Чернівецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Огляд-конкурс проводиться на базі Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (м. Чернівці, вул. І. Франка, 20).


 1. ^ Мета і завдання конкурсу
  1. Обласний огляд-конкурс психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області (далі - Конкурс) проводиться з метою удосконалення матеріально-методичного забезпечення діяльності працівників психологічної служби дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області, підвищення якості та ефективності їх роботи.
  1. 2.2. Завдання Конкурсу полягають у: сприянні якісному оновленню змісту, форм і методів роботи психологічних кабінетів психологічної служби дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області; розвитку творчої ініціативи та вивченні, узагальненні, поширенні передового досвіду діяльності з організації в освітній установі робочого простору працівника психологічної служби; створенні умов для впровадження кращих та інноваційних методик і технологій у практику роботи практичних психологів, соціальних педагогів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області.
 1. Умови та порядок проведення конкурсу


3.1. У Конкурсі приймають участь працівники психологічних служб, які працюють в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах області та представляють психологічні кабінети психологічних служб дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області, що відповідають наступним умовам:


3.1.1. спеціально обладнане приміщення для здійснення професійної діяльності працівника психологічної служби;


3.1.2. відповідність кабінету санітарно-гігієнічним та естетичним вимогам, правилам техніки безпеки;


3.1.3. наявність основних робочих зон кабінету для реалізації окремих видів діяльності працівника психологічної служби або можливість компенсації відсутніх зон з ресурсів освітньої установи.


  1. Конкурс проводиться щорічно у два етапи:


3.2.1. I (районний, міський) етап – з 01.02 по 31.05: заочний тур – 01.02-31.03; очний тур – 01.04-31.05;


3.2.2. II (обласний) етап – з 01.09 по 31.12: заочний тур – 01.09-31.10; очний тур – 01.11-31.12.


3.3. Характеристика турів I та II етапів Конкурсу:


3.3.1. заочний тур передбачає визначення учасників очного туру, вивчення конкурсних матеріалів;


3.3.2. очний тур передбачає виїзд на місце, експертне оцінювання відповідності кабінетів критеріям, що передбачені цим Положенням, а також визначення переможців-учасників.


3.4. Для проведення I (районного, міського) етапу Конкурсу та визначення його переможців утворюється організаційний комітет з проведення I (районного, міського) етапу огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області (далі - Організаціний комітет I етапу Конкурсу) та журі з проведення I (районного, міського) етапу огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області (далі - Журі I етапу Конкурсу).

Склад Організаційного комітету та Журі I етапу Конкурсу затверджуються наказом начальника відділу освіти районної державної адміністрації, начальника управління Чернівецької та відділу освіти Новодністровської міських рад.


3.5. Для проведення II (обласного) етапу Конкурсу та визначення його переможців утворюється організаційний комітет з проведення II (обласного) етапу огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області (далі - Організаційний комітет II етапу Конкурсу) та журі з проведення II етапу огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області (далі Журі II етапу Конкурсу).

Склад Організаційного комітету та Журі II етапу Конкурсу затверджуються наказом начальника Головного управління освіти і науки.


3.6. Організаційні комітети Ι та ΙΙ етапів Конкурсу працюють в складі голови, заступника голови та членів.


3.7. Журі Ι та ΙΙ етапів Конкурсу працюють в складі голови, заступника голови, секретаря та членів.

3.8. Для участі в I та II етапах Конкурсу до Організаційного комітету відповідного етапу Конкурсу подаються наступні матеріали (у довільній формі): заявка працівника психологічної служби на участь у Конкурсі; паспорт кабінету; портфоліо кабінету; комп’ютерна презентація.


3.9. Для участі в ΙΙ етапі Конкурсу Організаційний комітет Ι етапу Конкурсу направляє списки і матеріали переможців Ι етапу Конкурсу не пізніше, ніж за 15 днів до проведення ΙΙ етапу Конкурсу.


3.10. I та II етапи Конкурсу проводяться за номінаціями послідовно: «Кращий психологічний кабінет загальноосвітнього навчального закладу»; «Кращий психологічний кабінет закладу інтернатного типу»; «Кращий психологічний кабінет дошкільного закладу».


3.11. Кожна номінація проводиться послідовно 1 раз на три роки. 1. Порядок визначення переможців Конкурсу


4.1. В ході Конкурсу проводиться оцінювання кабінетів за критеріями:


4.1.1. відповідність вимогам до загального оформлення психологічного кабінету: наявність спеціально обладнаного психологічного кабінету, розташованого в зручному для відвідувачів місці, що складається з одного-двох приміщень, площею не менше 12 кв²; на вхідних дверях закріплені: табличка «Практичний психолог» («Соціальний педагог»), графік роботи, затверджений керівником навчального закладу;


4.1.2. особливості розміщення основних функціональних зон кабінету, обладнання, робочих зон, технічних засобів і додаткових елементів дизайну інтер’єра: розташування в приміщеннях з достатнім природним та штучним освітленням, звуковою ізоляцією, необхідною кількістю розеток; забезпечення комфортності та психотерапевтичного ефекту (наявність кімнатних рослин, акваріуму, зображень природи тощо); стеля пофарбована у білий колір; стіни оформлені у прохолодні тони (блакитний, зеленуватий, салатний), якщо вікна виходять на сонячний бік; стіни оформлені кольорами теплої гами (жовтуватий, світло-оранжевий, пісковий), якщо вікна орієнтовані на північ, північний захід, північний схід; підлога, незалежно від матеріалу, з якого вона зроблена, має темніший колір, ніж стіни; приміщення оформлене з урахуванням вимог сучасного дизайну;

4.1.3. забезпеченість кабінету матеріально-технічним оснащенням, необхідним для ефективної реалізації всіх напрямків психологічної роботи: меблями (письмовий та журнальний стіл, 2-3 крісла, шафи секційні для зберігання книг, навчально-методичних матеріалів, довідково-інформаційної документації, архіву тощо); сейфом для зберігання обліково-статистичної документації та документації для службового використання, аудіо-відео касет, дискет тощо; килимами для підлоги та пилососом для їх чищення; оргтехнікою (комп’ютером, принтером, ліцензованим програмним забезпеченням, сканером, ксероксом, телевізором, диктофоном, аудіо-відео технікою з достатньою кількістю касет, проекційною апаратурою та пристроями для її використання, освіжувачем та іонізатором повітря, засобами зв’язку тощо); канцелярськими приладдями (папером білим та кольоровим формату А-4, блокнотом А-3, фліп-чартом, маркерами, фломастерами, матеріалами для творчих занять тощо;


4.1.4. забезпеченість кабінету матеріалами та документацією: нормативно-правовими документами (закони України, постанови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, накази, розпорядження, Положення Міністерства освіти і науки України, управлінь (відділів) освіти і науки місцевих державних адміністрацій щодо діяльності психологічної служби системи освіти України); навчально-методичними матеріалами (фахові періодичні видання, підручники, навчально-методичні посібники, збірники методичних рекомендацій, навчальні програми (плани), діагностичні і корекційно-розвивальні програми і методики, що використовуються в роботі з дітьми відповідно до особливостей роботи даного закладу і заявленими цілями психологічної роботи тощо); довідниково-інформаційними матеріалами (матеріали науково-практичних конференцій, семінарів, нарад, тематичні проспекти (буклети), доповіді, виступи на педрадах, навчально-тематичні плани роботи з учнями (дітьми), педагогічними працівниками, батьками тощо); обліково-статистичними документами (плани роботи працівника психологічної служби на рік (місяць), форми статистичної звітності тощо); матеріалами для службового використання (індивідуальні картки психолого-педагогічного діагностування, журнали індивідуальних консультацій, протоколи корекційно-відновлювальної та розвивальної роботи, матеріали психолого-педагогічних консиліумів, тести та ключі тестових методик, опитувальники, анкети, бланки відповідей тощо); довідниковою інформацією (список телефонів місцевих спеціалізованих центрів, служб, консультацій медико-психологічного профілю, телефони районного (міського), обласного центрів практичної психології і соціальної роботи (методистів-психологів).

4.2. Оцінювання Конкурсу відбувається за бальною системою: 0 – не відповідає критеріям; 1 – частково відповідає; 2 – повністю відповідає.


  1. Переможці I етапу Конкурсу нагороджуються грамотами управління освіти Чернівецької та відділу освіти Новодністровської міських рад, відділів освіти райдержадміністрації.
  1. Переможці II етапу Конкурсу нагороджуються грамотами Головного управління освіти і науки облдержадміністрації.Заступник начальника

Головного управління освіти і науки В.Д. Жукотинська


Схожі:

Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області iconМетодичні рекомендації щодо проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області
Чернівецької області започатковано обласний огляд-конкурс психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів...
Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області iconМетодичні рекомендації щодо проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних навчальних закладів системи освіти Чернівецької області
У огляді-конкурсі приймають участь працівники психологічних служб, які працюють в дошкільних навчальних закладах області та представляють...
Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки
Про підсумки проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи...
Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області iconНаказ №65 Про організацію проведення І етапу обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних навчальних закладів системи освіти Чернівецької області
Головному управлінні юстиції у Чернівецькій області 19. 01. 2010 №2/2177 та з метою удосконалення матеріально-методичного забезпечення...
Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області iconНаказ №272 Про проведення очного туру ІІ етапу обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних навчальних закладів системи освіти Чернівецької області
Головному управлінні юстиції у Чернівецькій області 19. 01. 2010 №2/2177 та з метою удосконалення матеріально-методичного забезпечення...
Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області iconДепартамент освіти І науки, молоді та спорту
Про підсумки проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних навчальних закладів системи освіти Чернівецької...
Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області iconСклад журі з проведення II етапу обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області
Куриш Ю. М. – начальник відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи Головного управління освіти...
Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області iconПоложення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області
Типового положення про Головне управління освіти І науки Київської міської державної адміністрації, управління освіти І науки обласної,...
Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області iconПоложення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області (надалі Положення), що додається
Керуючись Типовим положенням про Головне управління освіти І науки Київської міської державної адміністрації, управління освіти І...
Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області iconСклад організаційного комітету з проведення II етапу обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області
Прінько С.І. – заступник начальника відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи Головного управління...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи