Скачати 51.83 Kb.
|
Зміст Визначення теми й мети уроку.6.Обговорення гіпотез. 7.Підсумок уроку. |
|
ХОТИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВІДДІЛ ОСВІТИ РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ Дисперсія світла. Колір. (розробка уроку у 7 класі) ![]() Сержанюк О. В., вчитель фізики Хотинської ЗОШ №5 м.Хотин 2009 рік Урок у 7 класі. Даруй світло, темрява зникне сама Тема уроку: Дисперсія світла. Колір. Мета уроку: навчальна - навчити характеризувати кольорову гаму світла, утворення білого світла. Розвивальна – розвинути в учнів експериментальні вміння і дослідницькі навички, уміння описувати і систематизовувати результати спостережень, самостійно працювати з підручником, робити узагальнення і висновки. Виховна –виховувати вміння до самостійної і групової роботи,спостережливості,співпраці, порозуміння та доброзичливості. Пов’язати урок з поезією. Форма організації навчальної діяльності: класний урок. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Методи роботи учнів: виконавчий, проблемно-пошуковий, творчий. Обладнання: картки з завданнями,круг з однаковими спектральними секторами, кольорова крейда,прозора посудина з кольоровими пелюстками,скляна призма. Структура уроку: 1.Організаційний момент . 2.Актуалізація опорних знань учнів. 3. Зіткнення учнів з проблемою й висловлення первинних гіпотез. 4. Визначення теми й мети уроку. 5. Робота над гіпотезами. 6. Обговорення гіпотез. 7.Підсумок уроку. 8.Домашнє завдання. Хід уроку.
Завдання: 1.Місяць є штучним джерелом світла.__________ 2.Сонце є холодним джерелом світла .__________ 3.Швидкість поширення світла у вакуумі 300 000 км/с. ________ 4.Промінь падаючий, відбитий і перпендикуляр, проведений в точці падіння лежать в одній площині.___________ 5.На межі поділу двох різних прозорих середовищ світловий промінь не заломлюється.___________ 6.При переході світлового променя з повітря в скло кут падіння менший ніж кут заломлення._______ 7.Якщо кут падіння перпендикулярний до поверхні , то промінь не заломлюється.__________ (Відповіді: так, ні, так, так, ні, ні, так.)
- Як ви думаєте, чи може звичайне прозоре скло забарвити поверхню білого тіла, тобто зробити її кольоровою?
Відкрийте свої робочі зошити і запишіть тему уроку .Це слово мало хто з вас чув, тому запишіть означення в зошит. Дисперсія – це явище залежності показника заломлення світла від його кольору.
Зараз я зачитаю вам історичний факт, а ви знайдете в підручнику його продовження. У XVII ст. італійського вченого Домініса церковна інквізиція відлучила від церкви і засудила до страти лише за те ,що він пояснив виникнення веселки, як природне явище . Якщо ви вивчали Біблію, то знаєте – там написане інше трактування утворення веселки. - отож відкрийте підручники на с.176 і знайдіть продовження вивчення цього явища, давши відповіді на запитання: 1.Хто відкрив дисперсію? 2.Кольорова смуга - одним словом. 3.Предмет,для виявлення дисперсії. 4.Кількість кольорів веселки. 5.Рецептори ока для розпізнавання кольорів. 6.Основні незамінні кольори. 7.Чому мій светр ви бачите білим, а штани – чорними? (У підручнику, відповіді на це запитання учні не знайдуть, тому потрібно пояснити відповідь на це питання вчителю) Відповіді:1.Ньютон. 2. Спектр. 3.Скляна призма. 4. 7. 5.Колбочки. 6.Червоний, синій, зелений. 7.Білі поверхні – відбивання усіх кольорів, чорні – поглинання. Додати по 1 балу за правильні відповіді.
(провести спостереження спектрального круга, зробленого самостійно) ^ Хто ще хоче збільшити свою оцінку за урок, підніміть руку. Тоді відгадайте загадки. №1 Після дощику в четвер, як засіяло сонечко я побачила … у своїм віконечку. (веселку) №2 Моєму дядькові з села через якісь колбочки не дають … права? А чому? (водійські, дальтонік) ^ - Які нові знання ви отримали? - Яке значення мають отримані знання? - Де вони можуть бути використанні? 8. Домашнє завдання. 1.§ 23 – опрацювати 2.Зробити круги, принести фарби, пензлик, склянку. 3. Скласти вірш для запам´ятовування спектру. Тепер ви можете дізнатись, що означає колір, який ви вибрали на початку уроку:
Міраж – це те, що нам здається, Далекий оптики обман, Коли нам раптом усміхнеться Серед пустелі океан. Не йди до нього – не дістанеш, Не доженеш ти – не біжи! Прийдеш, поглянеш – і не стане Тих благ, що несли міражі. Лиш відберуть даремно сили І втому марну принесуть, Хоч багатьох вже спокусили – До них розумні не ідуть, А вибирають щось реальне, Хоч менше, та просте, земне. Не блиск примар, не ідеальне, А те , що нас не обмане. Тож вибирай у кожній справі Корисне тілу і душі, Не трать свій час в пустих забавах, Не витрачай на міражі! |