Скачати 90.03 Kb.
|
Зміст Текст опитувальника |
МЕТОДИКА ДІАГНОСТИКИ ПРОФЕСІЙНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ОСОБИСТОСТІ (автор Б.Басс) Методика складається з тексту опитувальника та бланка відповідей. Учням пропонується відповісти на запитання опитувальника, який містить 27 суджень, на кожне з яких дається три відповіді (а, б, в). Потрібно вибрати одну з відповідей, яка найбільше відповідає дійсності, та записати її на бланку для відповідей у стовпчику «Найбільш привабливо». Потім слід обрати одну відповідь, яка найменше відповідає реальності та записати її на бланку для відповідей у стовпчику «Найменш привабливо». ^ 1. Найбільше задоволення одержую від: а) схвалення моєї роботи; б) усвідомлення того, що робота виконана добре; в) усвідомлення того, що мене оточують друзі.
а) тренером, який розробляє тактику гри; б) відомим гравцем; в) обраним капітаном команди.
а) цікавиться учнями та має до кожного індивідуальний підхід; б) зацікавлює своїм предметом так, що учні з задоволенням вивчають цей предмет; в) створює в колективі таку атмосферу, у якій кожен учень може висловити свою думку.
а) радіють за виконану роботу; б) із задоволенням працюють у колективі; в) прагнуть виконати свою роботу краще за інших.
а) були доброзичливими та допомагали людям, коли це необхідно; б) були вірними та відданими мені; в) були розумними та цікавими.
а) із ким маю добрі стосунки; б) на кого завжди можна покластися; в) хто може багато досягнути в житті.
а) коли в мене щось не виходить; б) коли розладнуються стосунки з товаришами; в) коли мене критикують.
а) приховує свої антипатії до деяких учнів, насміхається та дражнить їх; б) викликає дух суперництва в колективі; в) недостатньо добре знає предмет, який викладає.
а) проводити час із друзями; б) відчуття виконаної справи; в) коли мої вчинки схвалювали.
а) досягнув успіху в житті; б) справді закоханий у свою справу; в) відзначається доброзичливістю і товариськістю. 11. Школа насамперед має: а) навчати вирішувати завдання, які ставить життя; б) розвивати індивідуальні здібності учнів; в) виховувати риси, які допомагають встановлювати стосунки з людьми.
а) для спілкування з друзями; б) для відпочинку; в) для самоосвіти та улюблених справ.
а) працюю з людьми, до яких відчуваю симпатію; б) маю цікаву роботу; в) отримую винагороду за свої зусилля.
а) інші люди поважають мене; б) я відчуваю задоволення від добре виконаної роботи; в) я маю час приємно спілкуватися з друзями.
а) розповіли про якусь цікаву справу, пов'язану із навчанням, працею або спортом, у якій я брав участь; б) написали про мою діяльність; в) обов'язково розповіли про колектив, у якому я працював.
а) має до мене індивідуальний підхід; б) може зацікавити своїм предметом; в) колективно обговорює проблеми, що вивчаються.
а) образу власної гідності; б) невдачу під час виконання важливої справи; в) утрату друзів.
а) успіх; б) можливості спільної праці; в) здоровий глузд та інтуїцію.
а) вважають себе гіршими за інших; б) часто сваряться та конфліктують; в) заперечують все нове.
а) працюєш над важливою справою; б) маєш багато друзів; в) усім подобаєшся та викликаєш схвалення.
а) доступним; б) авторитетним; в) вимогливим.
а) про те, як знайти друзів та налагодити добрі стосунки з оточуючими; б) про життя відомих людей; в) про останні досягнення науки та техніки.
а) диригентом; б) композитором; в) солістом.
а) вигадати цікавий конкурс; б) перемогти в конкурсі; в) організувати конкурс і керувати ним.
а) що я бажаю зробити; б) як досягнути мети; в) як організувати людей для досягнення мети.
а) інші люди схвалювали її вчинки; б) передусім виконувати свою справу; в) її не можна було б критикувати за виконану роботу.
а) спілкуюся з друзями; б) переглядаю цікаві фільми; в) займаюся своєю улюбленою справою. Обробка результатів. Кожна відповідь у стовпчику «Найбільш привабливо» — 2 бали, відповідь у стовпчику «Найменш привабливо» — 0 балів, відповідям, що не потрапили в жодний стовпчик— 1 бал. Бали, набрані за всіма 27 судженнями, додаються до кожного виду спрямованості окремо за наведеним нижче ключем. Ключ для визначення професійної спрямованості
Види спрямованості особистості Спрямованість на себе (Я) — орієнтація на пряме винагородження та задоволення, агресивність у досягненні статусу, схильність до суперництва, тривога, інтравертованість, роздратованість, прагнення до влади. Спрямованість на спілкування (С) — прагнення підтримувати стосунки з людьми, орієнтація на спільну діяльність (не обов'язково для виконання справи, а заради самого спілкування), орієнтація на соціальне схвалення, залежність від групи, потреба в емоційних стосунках. Спрямованість на справу, діло (Д) — зацікавленість у вирішенні ділових проблем, виконанні роботи якнайкраще, орієнтація на ділову співпрацю, здатність відстоювати в інтересах справи власну думку, корисну для досягнення загальної мети. |
![]() | В. А. Кулько, ст викладач, Дніпропетровський державний аграрний університет формування професійної спрямованості майбутніх екологів На основі наукових досліджень учених проаналізовано сутність поняття «спрямованість особистості» та розглянуто структуру професійної... | ![]() | Опитувальник професійної спрямованості (опс) Д. Голанда Модифікацію стимульного матеріалу Методика Д. Голланда визначає ступінь зв'язку типу особистості зі сферою професійної діяльності, до якої у неї є нахили |
![]() | Тестова методика як обрати професію Доцільним при визначенні професійної спрямованості учнівської молоді є використання тестової методики, підготовленої співробітниками... | ![]() | Опис модуля з дисципліни "Педагогічні засади творчості у професійній діяльності " Мета викладання забезпечити професійну компетентність з проблем генезису творчості, її структури, діагностики розвитку творчого потенціалу... |
![]() | Перелік публікацій кафедри математичного аналізу за 2007 рік Принципи організації методики професійної спрямованості математичних дисциплін майбутніх інженерів | ![]() | Лекція з авторського курсу «Теорія і методика викладання мистецьких дисциплін» на тему: «Принципи навчання мистецтва» Сутність і зміст принципів цілісності, культуровідповідності, естетичної спрямованості, індивідуалізації, рефлексії |
![]() | Удк 37. 032: 33 Т. Л. Шепеленко У статті розглянуто сутність професійної мобільності, визначено якості професійно мобільної особистості студента, розкрито педагогічні... | ![]() | Заява пишеться власною рукою Голові спеціалізованої вченої ради к 67. 051. 02 Хду «тема дисертації» (вказати наукового керівника), за спеціальністю 13. 00. 04. – теорія І методика професійної освіти (або 13. 00.... |
![]() | Програмафахових Реалізація професійної спрямованості навчання у вищих закладах освіти грунтується на якісній теоретичній базі знань з фундаментальних... | ![]() | Федотова Тетяна м. Старобільськ діагностика статусів професійної ідентичності майбутніх вчителів початкових класів У сучасних умовах зміни стереотипів, норм І зразків професійної поведінки, які є основою самовизначення особистості, проблема побудови... |