Департамент освіти І науки, молоді та спорту icon

Департамент освіти І науки, молоді та спорту
Скачати 115.12 Kb.
НазваДепартамент освіти І науки, молоді та спорту
Дата12.12.2012
Розмір115.12 Kb.
ТипКонкурс
Чернівецька обласна державна адміністрація

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУНАКАЗ
05.12.2012 м. Чернівці 443Про підсумки проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних навчальних закладів системи освіти Чернівецької областіНа виконання наказу від 31.01.2012 №65 «Про організацію проведення І етапу обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних навчальних закладів системи освіти Чернівецької області» та наказу від 25.10.2012 №272 «Про проведення очного туру ІІ етапу обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних навчальних закладів системи освіти Чернівецької області» науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області проведено огляд-конкурс психологічних кабінетів дошкільних навчальних закладів системи освіти Чернівецької області.

Конкурс організовано відповідно до Положення про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області, затвердженого наказом Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 17.12.2009 №472, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Чернівецькій області 19.01.2010 № 2/2177, та з метою удосконалення матеріально-методичного забезпечення діяльності практичних психологів дошкільних навчальних закладів системи освіти Чернівецької області та підвищення якості і ефективності їх роботи.

На ІІ етап обласного огляду-конкурсу, що проходив з 01.09 по 31.10.2012 в номінації «Кращий психологічний кабінет дошкільних навчальних закладів системи освіти», було представлено 19 психологічних кабінетів дошкільних закладів системи освіти.

Зокрема, з 20 по 28 листопада 2012 року здійснено виїзд журі на місця і проведено експертне оцінювання відповідності психологічних кабінетів критеріям, що передбачені Положенням про проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області.

Оцінювання проведено за бальною системою: 0 – не відповідає критеріям; 1 – частково відповідає; 2 – повністю відповідає. Максимальна оцінка становила 114 балів. За експертним оцінюванням можна виділити рівні: низький (0-50 балів), середній (51-80 балів), високий (81-114 балів). Максимальної кількості балів (114) не набрав жоден психологічний кабінет.

Журі огляду-конкурсу відзначило, що всі представлені психологічні кабінети відповідають вимогам щодо загального оформлення та санітарно-гігієнічних, технічних, естетичних норм й оснащені необхідними меблями для ефективної реалізації всіх напрямків психологічної роботи.

Всі психологічні кабінети, які були представлені на обласний огляд-конкурс, забезпечені необхідною документацією, навчально-методичними та обліково-статистичними матеріалами для службового використання. В поданих матеріалах наявні індивідуальні картки психолого-педагогічного діагностування, аналітичні довідки за результатами досліджень, діагностичний та корекційно-розвивальний інструментарій, відеоматеріали.

Разом з тим огляд-конкурс виявив ряд недоліків в організації діяльності психологічних кабінетів дошкільних закладів системи освіти області. Одним з найбільш типових недоліків цьогорічного конкурсу є завищені бали в учасників огляду-конкурсу.

В обласному огляді-конкурсі не були представлені психологічні кабінети дошкільних навчальних закладів Кельменецького, Новоселицького та Путильського районів.

Враховуючи вищезазначене,


НАКАЗУЮ:

 1. Затвердити результати ІІ етапу обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області, що додаються.

 2. Визначити переможцями обласного огляду конкурсу у номінації «Кращий психологічний кабінет дошкільного навчального закладу» та нагородити:

  1. Дипломом І ступеня:

- ДНЗ №33 м. Чернівців (практичний психолог: Апостолюк Юлія Володимирівна)

- ДНЗ №10 м. Чернівців (практичний психолог: Забродська Ірина Василівна).

Дипломом ІІ ступеня:

- Молодійський ДНЗ Глибоцького району (практичний психолог: Продан Оксана Михайлівна);

- ДНЗ №45 м. Чернівців (практичний психолог: Коханюк Наталя Богданівна).

  1. Дипломом ІІІ ступеня:

  2. - Кіманський НВК (практичний психолог: Ісопеску Руслана Тодорівна).

 1. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області:

  1. До 01.06.2013 розробити методичні рекомендації щодо організації ефективного функціонування психологічних кабінетів в дошкільних навчальних закладах області.

  2. До 01.05.2013 на курсах підвищення кваліфікації завідуючих дошкільних навчальних закладів, працівників психологічної служби презентувати досвід роботи практичних психологів, визначених п.2 цього наказу.

 1. Начальникам органів управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом райдержадміністрацій, управлінню освіти Чернівецької міської ради, відділу гуманітарної політики Новодністровської міської ради:

4.1. До 01.09.2013 створити належні умови щодо організації індивідуальної та групової професійної діяльності працівників психологічної служби освітніх закладів. Забезпечити необхідне матеріально-технічне оснащення психологічних кабінетів для ефективної роботи.

4.2. Здійснювати доплату за завідування кабінетом згідно із законодавством України, відповідно до «Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів», затвердженого наказом МОНУ № 691 від 19.10.2001, Закону України «Про загальну середню освіту».

5. Про виконання п.4 цього наказу поінформувати науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області до 15.09.2013 року.

6. Наказ розмістити на інформаційних сайтах Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

 1. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.В.о. директора Департаменту освіти і науки,

молоді та спорту Л. М. Тарангул


  ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Департаменту освіти і науки,

молоді та спорту облдержадміністрації

05.12.2012 443


Результати обласного огляду-конкурсу

психологічних кабінетів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів системи освіти Чернівецької області у номінації

«Кращий психологічний кабінет дошкільного навчального закладу»


За результатами огляду-конкурсу та відповідно до п.2 Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19.10.2001 № 691, про те, що кабінет практичного психолога має мати два приміщення: робочий та навчальний, варто відмітити, що серед представлених на конкурс кабінетів два приміщення мають психологічні кабінети Молодійського ДНЗ та Петричанського НВК Глибоцького району, Кіцманського ДНЗ, Чернівецьких дошкільних навчальних закладів №10, №45, №32 та спеціального ДНЗ №36 для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. Варто відзначити, що психологічні кабінети Кіцманського НВК та ДНЗ №33 м. Чернівців мають по три приміщення – робочий, навчальний та кімнату психологічного розвантаження у НВК, батьківську кімнату – у ДНЗ №33 м. Чернівців. З одного приміщення складаються психологічні кабінети Карапчівського ДНЗ Глибоцького району, Вижницького ДНЗ №1, Сторожинецького ДНЗ №2 «Дзвіночок», ДНЗ «Радість» м. Новодністровськ, ДНЗ №2 «Барвінок» м. Сокиряни, Кадубівецького ДНЗ Заставнівського району, Полянського НВК Хотинського району, Дяківецького НВК Герцаївського району, спеціальний ДНЗ №17 для дітей з вадами зору та ДНЗ №23 м. Чернівців.

Комп’ютерною технікою обладнано психологічні кабінети Молодійського ДНЗ та Карапчівського ДНЗ Глибоцького району, Кіцманських ДНЗ та НВК, ДНЗ «Радість» м. Новодністровськ, ДНЗ №2 «Барвінок» м. Сокиряни, Полянського НВК Хотинського району, Чернівецьких дошкільних навчальних закладів №33, №10, №36, №45, №32, СДНЗ №17, ДНЗ №23.

Важливим у роботі практичних психологів є застосування психотерапевтичних засобів. Позитивним та інноваційним елементом функціонування психологічного кабінету є використання столів для пісочної терапії у Молодійському ДНЗ Глибоцького району, Кіцманському ДНЗ, Кіцманському НВК, ДНЗ № 33, №10 і спеціальному ДНЗ №36 для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату м. Чернівців.

Позитивним відзначено той факт, що для збереження конфіденційної інформації: індивідуальних карток психолого-педагогічного діагностування учнів, журналів-протоколів індивідуальних та групових консультацій, протоколів корекційно-відновлювальної роботи та відповідно до Положення, 8 представлених кабінетів забезпечені сейфом: Молодійський ДНЗ, Кадубівецький ДНЗ та Петричанський ДНЗ Глибоцького району, Чернівецькі дошкільні навчальні заклади №33, №10, №45, спеціальний ДНЗ №36 для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату та Кіцманський НВК. Тут варто відмітити, що металевим сейфом, серед фіналістів конкурсу забезпечено психологічні кабінети тільки ДНЗ №33 м. Чернівців та Молодійський ДНЗ Глибоцького району, у решти психологічних кабінетів-фіналістів – шафа під ключ.

Серед іншого, варто зауважити, що тільки один психологічний кабінет забезпечено стаціонарним телефоном для надання анонімної психологічної допомоги учасникам навчально-виховного процесу – Молодійський ДНЗ Глибоцького району. Також, варто відмітити, що кабінет практичного психолога Кіцманського ДНЗ дидактично та методично забезпечений фаховим інструментарієм на високому рівні.

За підсумками вивчення поданих на конкурс матеріалів визначено п’ять психологічних кабінетів, які увійшли до фінального очного туру ІІ етапу обласного огляду-конкурсу: ДНЗ №33 (практичний психолог Апостолюк Ю. В.), ДНЗ №10 (практичний психолог Забродська І. В.), ДНЗ №45 (практичний психолог Коханюк Н. Б.) м. Чернівців; Молодійський ДНЗ Глибоцького району (практичний психолог Продан О. М.), Кіцманський НВК (практичний психолог Ісопеску Р. Т.). Експертами журі встановлено високий рівень функціональної ефективності представлених психологічних кабінетів. Психологічні кабінети, що увійшли до фіналу огляду-конкурсу, мають по два-три приміщення, необхідні для проведення індивідуальної і групової роботи, розташовані у зручному для учнів місці. Кабінети мають у наявності додаткові елементи дизайну інтер’єру, які забезпечують емоційний комфорт та здійснюють позитивні впливи на особистість. У визначених кабінетах створено достатню кількість функціональних зон для проведення діагностики, консультацій, психологічного розвантаження, медіації та корекційно-розвивальної роботи. У методичній базі кабінетів достатня кількість психологічного інструментарію, рекомендованого до роботи Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи та дозволеного до використання обласною Експертною комісією з експертизи психологічного інструментарію, що застосовується в закладах освіти.

Журі конкурсу визначило, що найкраще матеріально та методично обладнано психологічні кабінети ДНЗ №33 та ДНЗ №10 м. Чернівців.

Найбільш ефективне розташування приміщень, робочого і навчального кабінетів психолога у ДНЗ № 10 м. Чернівців. Кабінет технічно та дидактично обладнаний на високому рівні.

Фахове та методичне забезпечення визначено членами журі, як найбільш якісне та ситематизоване у ДНЗ №33. У навчальному кабінеті даного закладу є куточок примирення, інтерактивна дошка «Карта емоцій», дидактичні картки «Світ навколо мене». У кабінеті здійснено оформлення довідникової інформації для батьків і педагогів, діагностичні картки вихованців у закладі оформлені згідно методичних вимог Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Психологічний кабінет Молодійського ДНЗ Глибоцького району методично обладнаний спеціальним фаховим інструментарієм для розвитку емоційно-вольової сфери, використовується піскова дидактична дошка. У Молодійському ДНЗ Глибоцького району та Кіцманському НВК є у наявності банк аудіо записів, що диференційований відповідно до впливів на психоемоційний стан дітей.

Журі конкурсу відмітило структурованість банку методичної бази у ДНЗ №33 та №45 м.Чернівців, який максимально наповнений діагностичними методиками та корекційно-розвивальним інструментарієм, що пройшов експертизу у науково-методичному центрі практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти.

Крім того, журі конкурсу також підкреслило високу методичну наповненість психологічного кабінету Кіцманського НВК, наявність чітко розподілених функціональних зон та високу забезпеченість різноманітними додатковими засобами для зняття психоемоційного напруження дітей з особливими потребами.

Разом з тим огляд-конкурс виявив ряд недоліків в організації діяльності психологічних кабінетів дошкільних закладів системи освіти області. Одним з найбільш типових недоліків цьогорічного конкурсу є недотримання системи оцінювання учасників І етапу огляду-конкурсу. Недотримано умови подачі матеріалів на ІІ етап огляду-конкурсу психологічних кабінетів практичними психологами Вижницького ДНЗ №1 та Карапчівського ДНЗ Глибоцького району. Варто зауважити, що у Вижницькому ДНЗ№1 відсутній банк діагностичного та корекційно-розвивального інструментарію, який пройшов експертизу в науково-методичному центрі практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. Відсутні презентації роботи кабінету у поданих матеріалах спеціального ДНЗ №17 для дітей з вадами зору м.Чернівців та Карапчівському ДНЗ Глибоцького району.

Аналізуючи отримані матеріали, журі огляду-конкурсу відзначило, що відсутні комп’ютери у психологічних кабінетах Кадубовецького ДНЗ Заставнівського району, Вижницького ДНЗ№1, Сторожинецького ДНЗ№2 «Дзвіночок», Дяківецького НВК Герцаївського району, Петричанський НВК Глибоцького району.

Журі відмітило, що площа окремих, поданих на конкурс кабінетів, не відповідає загальним вимогам – не менше 12 квадратних метрів, так, площа Карапчівського ДНЗ (10 кв.м.), Кадубівецького ДНЗ (6 кв.м.), Кіцманського ДНЗ (5,6 кв.м.), Петричанського НВК (9,9 кв.м.), ДНЗ №23 м.Чернівців (10,8кв.м.) є меншою, ніж вказано в «Положенні про психологічний кабінет».


^ Завідувач науково-методичного центру

практичної психології і соціальної роботи

Інституту післядипломної педагогічної освіти

Чернівецької області Д.Д. Романовська


^ РОЗРАХУНОК РОЗСИЛКИ

до проекту наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту

Чернівецької обласної державної адміністрації

«Про підсумки проведення обласного огляду-конкурсу психологічних кабінетів дошкільних навчальних закладів системи освіти Чернівецької області»

Канцелярія


- 1 пр.Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області


- 1 пр.Органи управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом райдержадміністрацій, управління освіти Чернівецької міської ради, відділ гуманітарної політики Новодністровської міської ради

- 13 пр.Всього:

- 15 пр.
^ В.о. директора Департаменту

Л.М. ТарангулВиконавець:


В.о. директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області____________ Т. Богачик /________/

Погоджено:


Начальник управління

освіти і науки_____________ Ю.Куриш /_________/Начальник відділу дошкільної,

загальної середньої, позашкільної

освіти


Заступник начальника управління – начальник відділу кадрової роботи, правового забезпечення та діловодства

_____________ Е.Бабин / _________ /


_____________ Д.Марку / _________ /


Головний спеціаліст відділу

кадрової роботи, правового

забезпечення та діловодства_____________ М.Антонюк /________/

Схожі:

Департамент освіти І науки, молоді та спорту iconВінницький державний педагогічний університет
Департамент освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації
Департамент освіти І науки, молоді та спорту iconІнформаційний лист авторський 5-денний семінар академіка Ш. О. Амонашвілі
Департамент освіти та науки, молоді та спорту запорізької міської державної адміністрації
Департамент освіти І науки, молоді та спорту iconЧернівецька обласна державна адміністрація Департамент освіти І науки, молоді та спорту інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Департамент освіти І науки, молоді та спорту iconЧернівецька обласна державна адміністрація департамент освіти І науки, молоді та спорту інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Департамент освіти І науки, молоді та спорту iconЧернівецька обласна державна адміністрація департамент освіти І науки, молоді та спорту інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Департамент освіти І науки, молоді та спорту iconЧернівецька обласна державна адміністрація департамент освіти І науки, молоді та спорту інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Департамент освіти І науки, молоді та спорту iconЧернівецька обласна державна адміністрація департамент освіти І науки, молоді та спорту інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Департамент освіти І науки, молоді та спорту iconЧернівецька обласна державна адміністрація департамент освіти І науки, молоді та спорту інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс (0372) 52-73-36, е-mail: ipo@cv ukrtel net
Департамент освіти І науки, молоді та спорту iconЧернівецька обласна державна адміністрація департамент освіти І науки, молоді та спорту інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Департамент освіти І науки, молоді та спорту iconЧернівецька обласна державна адміністрація департамент освіти І науки, молоді та спорту інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи