Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області icon

Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Скачати 70.69 Kb.
НазваЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Дата09.08.2012
Розмір70.69 Kb.
ТипДипломЧернівецька обласна державна адміністрація

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

58000, м. Чернiвцi, вул. I. Франка, 20 ; тел./факс: (0372) 52-73-36, Е-mail: cv_ipo@ukr.net


14.06.2012 № 2/4 - 503На № від

Начальнику відділу дошкільної загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи

Ю.М.Куришу


Про відзначення 71 річниці з Дня народження Івана Миколайчука


На виконання доручення начальника Головного управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації на апаратній нараді 11.06.2012 Протокол № 23 «Підготувати план заходів щодо відзначення 71-ї річниці з дня народження І.Миколайчука» надсилаємо методичні рекомендації щодо відзначення 71 річниці з Дня народження народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Івана Миколайчука в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, для використання в роботі.


^ Директор Г.І. Білянін


Мінченко Т.А.

Жилеско О.В.

52-33-26


Методичні рекомендації щодо відзначення

71 річниці з Дня народження

народного артиста України, лауреата Шевченківської премії

Івана Миколайчука в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах,


15 червня Україна відзначатиме сімдесят першу річницю Івана Миколайчука - народного артиста України, лауреата Шевченківської премії. Більше 40 ролей у кіно, 9 сценаріїв та 2 режисерські роботи - ось такий творчий доробок геніального митця. Його називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком. Іван Миколайчук був кінозіркою 60-70 х років. В ті роки майже жоден фільм не обходився без його участі. Він був особливий, народний, справжній, найкращий. «Я не знаю більш національного народного генія…До нього це був Довженко» — казав про Миколайчука великий Параджанов.

Народився Іван Васильович 15 червня 1941 року у селі Чортория Чернівецької області на Буковині у багатодітній сім’ї Катерини і Василя Миколайчуків. У 1957 році закінчив Чернівецьке музичне училище, а в 1961 - театр-студію при Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської. У 1961-65 роках навчався в КДІТМ імені Карпенка-Карого. У кіно дебютував ще будучи студентом, у курсовій роботі Леоніда Осики "Двоє". Саме з іменем Миколайчука пов"язаний розквіт такого явища, що отримало назву "українське поетичне кіно". Перші ролі актора - молодий Тарас Шевченко у фільмі "Сон" та Іван Палійчук у "Тінях забутих предків" - зробили Івана Миколайчука знаменитим. З фільму "Білий птах з чорною ознакою" починається нова сторінка його творчості - він став сценаристом. Апофеозом його творчості, безумовно, був фільм "Вавілон-ХХ", поставлений за романом Василя Земляка "Лебедина зграя". Саме його обрав Іван Миколайчук для свого режисерського дебюту. Фільм вдався на славу, дістав Всесоюзний приз за кращу режисерську роботу на Всесоюзному кінофестивалі. Постійні потрясіння, заборони творчих задумів та фільмів зіграли не останню роль у долі молодого актора. На жаль, це привело до тяжкої хвороби. Він помер 3 серпня 1987 року, похований на Байковому цвинтарі у Києві. Великий митець удостоєний багатьох премій, почесних відзнак, а в 1968 році - звання заслуженого артиста України. Державна премія Української РСР імені Т.Г. Шевченка в області кінематографії 1988 року присуджена (посмертно) за створення різнопланових національних образів у фільмах "Сон", "Тіні забутих предків", "Бур"ян", "Комісари", "Білий птах з чорною ознакою", "Вавілон-ХХ", "Така пізня, така тепла осінь". На фото: Іван Миколайчук - кінозірка 60-70-х років.


Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти рекомендує провести наступні заходи з нагоди відзначення сімдесят першої річниці з Дня народження І.Миколайчука:


1. Провести педагогічні читання «Він був актором до останньої миті на цій землі», «Ти злетів у синє небо білим птахом поміж зорі», «Тут засвітилась його зоря», «Білий Птах Буковини», « Він знав мову забутих предків»

методисти РМК з виховної роботи, української мови та літератури,

українознавства, керівники предметних методичних об’єднань


2. Організувати та провести екскурсії школярів до мистецько-меморіального музею-садиби І.Миколайчука. с.Чортория, Кіцманського району.

Педагоги-організатори, класні керівники,

вчителі літератури, українознавства


3. Провести уроки літератури рідного краю та українознавства на теми: «Сповідь перед твоїм обличчям», «Він учив любити Україну», «Він творив нашу духовність», «Незабутий в легендах про забутих предків», «Наша слава – Іван Миколайчук», «Іванова лебедина зграя», та ін.

Вчителі літератури, українознавства, класні керівники


4. Підготувати книжково-ілюстративні виставки «Образи душі», «Реалії серця - сценарій життя».

Бібліотекарі, вчителі літератури


5. Переглянути та обговорити кінофільми визнаного видатного актора, режисера та сценариста, у якого було все, щоб стати міфом не лише національного, але й світового кінематографу  :

- «Тіні забутих предків»- стрічка, яка здобула близько десяти радянських та зарубіжних призів та нагород, й була визнанана однією з двадцяти найкращих картин світу.

- «Білий птах з чорною ознакою» (1971), з якого починається нова сторінка у творчості Миколайчука-актора — він стає ще й сценаристом цього фільму;

- «Пропала грамота» в якому Іван не тільки виконавець колоритної ролі козака Василя, а й фактичний співрежисер. Він працював над музичним оформленням фільму. Слід згадати, що Миколайчук сприяв створенню відомого на той час тріо «Золоті ключі» (Ніна Матвієнко, Марічка Миколайчук (дружина Івана Миколайчука), Валентина Ковалевська). Це тріо й супроводжувало піснями кінострічку «Пропала грамота»;

- «Анничка» - стрічка, котра здобула Золотий приз Московського міжнародного кінофестивалю

- "Вавілон-ХХ" -яскравий, наповнений фантастичними і водночас реальними образами фільм увібрав в себе все найкраще, що міг їй дати Миколайчук-сценарист, Миколайчук-режисер і нарешті Миколайчук-актор - - "Сон", де Миколайчук виконав ролі молодого Тараса Шевченка , та ін.

Заступники директорів з виховної роботи,

педагоги-організатори, класні керівники

^ Доводимо до вашої уваги, що обласне підприємство «Кіновідеопрокат» до 71 річниці з дня народження І.Миколайчука присвятило Програму заходів кіно мистецького фестивалю «Іванова Переберія»


14 червня 2012 р.


10.00 – 18.00 Ретроспективний кінофестиваль поетичного кіно (кіно показ фільмів за участю І.Миколайчука та ним створених) та творчі зустрічі з кіномитцями.

Винницька, Глибоцька, Заставнівська, Кельменецька, Новоселицька, Сторожинецька кіновідеомережі Чернівецької області.


15.30 – 17.30 Прем’єра документального фільму «Таємна свобода». Кінотеатр «Чернівці».

6. Провести учнівський конкурс на краще художнє читання віршів, присвячених пам’яті І. Миколайчука

Вчителі літератури, українознавства.

педагоги-організатори


7. Провести конкурс творчих проектів, пошукових робіт на теми: «Творча діяльність І. Миколайчука, як актора Чернівецького музично-драматичного театру», « Творчий шлях І.Миколайчука - славетної кінозірки 60-70 х років».

Заступники директорів з виховної роботи,

педагоги-організатори,

вчителі літератури, українознавства

8. Провести літературно-музичні вечори «Згадай, Україно, свого Білого Птаха», «І.Миколайчук - обличчя і душа українського поетичного кіно».

Заступники директорів з виховної роботи,

педагоги-організатори,

вчителі літератури, українознавства

9. Прочитати і обговорити книги «Карби про Івана» автора-упорядника М.І.Кубей – учителя-методиста української мови і літератури Бусницького ЗНЗ 1-111 ст ім.І.Миколайчука; «Поетичне кіно: заборонена школа» Брюховецька Л.; Літературний альманах «Толока» Савченко-Гнатюк О.

15.06.2012 року відбудуться наступні заходи:


10.00 – 18.00 Етнофестиваль «На гостини до Івана».Чернівецька область, Кіцманський район.


13.00 13.30

Урочистості в музеї-садибі Івана Миколайчука с. Чортория Кіцманського району.


14.00 – 18.00 Святковий концерт с. Чортория Кіцманського району.


14.06.2012 року:

14.00 – 15.15 Відкриття фотовиставки, присвяченої 90-літтю режисара С.Параджанова «Сергій Параджанов. Дотик».Художній музей.


Список літератури для підготовки заходів, присвячених 71 річниці з Дня народження І.В.Миколайчука:

Миколайчук Марія. Білий птах з чорною ознакою.

Брюховецька Лариса. Поетичне кіно: заборонена школа.

Селезінка Василь. Білий птах Буковини. Газета «Буковинське Віче», Чернівці,1990р.

Параджанов Сергій. незважаючи на відстані. Газета «Вільне життя», Кіцмань, 2001р.

Макаренко Жан. Він знав мову забутих предків. Газета «Ва-Банк», Чернівці, 2001р.

Туз Дарина. Штрихи до біографії Івана Миколайчука. Газета «Ва-Банк», Чернівці, 2001р.

Яровий Михайло. Під сузір’ям південного хреста. Літературно-мистецький випуск «Флояра», Чернівці.

Роман Корогодський. Іван Миколайчук поза іконостасом. Газета «Українська мова та література», видавництво « Шкільний світ». 2003 р.

Лемешева Людмила. Житіє Івана. Календар, Київ, 2001-2002 р.

Найда Алла. Дві години в Івановій хаті. Газета «Вільне життя», Кіцмань, 2006 р.

Куєк Мирослав. День довічного Іван. Газета «Вільне життя», Кіцмань, 2007р.

Памяті Івана Миколайчука. Київ, 2001р.

Тримач Сергій. Іван Миколайчуке. Життєпис, фільми, сценарії,задуми, спогади, світлини, бібліографія. Київ, 2002 ріке.

Будько Євген. Марія про Івана. Журнал «Міжнародний туризм», Київ, 2004 р.

Іллєнко Юрій. Народний карнавал. Журнал «Новини кіноекрану»,

Київ, 1973 р.

Савченко-Гнатюк Ольга. Літературний альманах «Толока», Кіцмань, 1995 р.

Болотенюк Микола. Білий птах з чорною ознакою або просто Іван із Чорториї. Газета «Село і люди» , с. Вовчківці, 1998 р.

М.І.Кубей. Карби про Івана. Чернівці. Видавництво «Прут», 2008 р.Схожі:

Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Чернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області iconЧернівецька обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької області
Чернiвцi, вул. I. Франка, 20; тел./факс: (0372) 52-73-36, е-mail: cv ipo@ukr net
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи