Наказ №479 Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області icon

Наказ №479 Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області
Скачати 88.98 Kb.
НазваНаказ №479 Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області
Дата07.02.2013
Розмір88.98 Kb.
ТипНаказЧернівецька обласна державна адміністрація

Департамент освіти і науки, молоді та спорту

прямая соединительная линия 1

НАКАЗ
14.12.2012 м. Чернівці479


Про підсумки надання методичної

допомоги педагогічним працівникам

з питань інклюзивного навчання в

закладах освіти області


На виконання наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації від 16.10.2012 № 239 «Про надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області, планів роботи Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації, Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відповідальними працівниками ІППО Чернівецької області та ОПМПК з 12 листопада по 7 грудня 2012 року відвідано 9 загальноосвітніх навчальних закладів області з питань інклюзивного навчання.

Під час роботи відповідальними працівниками було надано методичну допомогу адміністраціям та педагогам навчальних закладів щодо організації навчально-виховного процесу в класах з інклюзивним навчанням, зокрема: складання робочого навчального плану загальноосвітнього навчального закладу, індивідуальної програми розвитку дитини, індивідуального навчального плану для дітей з особливими освітніми потребами з урахуванням висновку психолого – медико – педагогічної консультації та складання індивідуальних навчальних програм.

Методичну допомогу отримали педагоги, вчителі-дефектологи та практичні психологи з організації корекційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Також були надані методичні рекомендації асистентам-вчителя з питань ведення документації (індивідуальної програми розвитку, індивідуальної навчальної програми, моніторингу знань та вмінь учнів), особистісно-орієнтованого спрямування.

Працівники ІППОЧО ознайомили адміністрації, практичних психологів та педагогів закладів із психодіагностичним інструментарієм, який необхідно застосовувати для моніторингу стану психологічного мікроклімату інклюзивних класів, емоційного стану учнів з особливими потребами, рекомендовані заходи щодо роботи з батьками. Презентовано електронний банк психологічного інструментарію, створеного на офіційному сайті ІППОЧО, на сторінці науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи.

Також було ознайомлено із орієнтовною інструкцією щодо дотримання конфіденційної інформації про діагностичні виміри та результати діяльності та навчальних досягнень дітей, з якою необхідно ознайомити всіх педагогів закладу.

Відповідно до вищезазначеного,


НАКАЗУЮ:

1. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області:


1.1.Забезпечувати науково-методичний супровід інклюзивного навчання дітей з особливими потребами в умовах загальноосвітніх навчальних закладів.

Упродовж 2012/2013 н.р.

1.2.Узагальнити роботу щодо функціонування інклюзивних класів у загальноосвітніх навчальних закладах для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку.

До 01.05.2013

1.3.Забезпечити проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних

кадрів області з питань впровадження інклюзивної освіти на базі

ІППОЧО.

Упродовж 2012/2013 н.р.

1.4.Висвітлювати досвід роботи закладів з інклюзивним навчанням на

сайті Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької

облдержадміністрації, сторінках Чернівецької обласної інформаційно-

методичної газети «Освіта Буковини».

Упродовж 2012/2013 н.р.


1.5.Систематично поповнювати скриньку педагогічних ідей щодо підвищення якості фахової освіти педагогів з питань інклюзивної освіти.

Систематично


1.6.Проводити навчально-тематичні семінари про роботу з дітьми інклюзивного навчання, долучаючи тренерів-консультантів з області.

Упродовж 2012/2013 н.р.

2.Начальникам органів управління освітою молоддю та спортом райдержадміністрацій, управлінню освіти Чернівецької та відділу гуманітарної політики Новодністровської міських рад:


2.1.Забезпечити виконання листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 18.05.12 № 1/9-384 « Про організацію інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах».

Упродовж 2012/2013 н.р.

2.2.Передбачити в місцевому бюджеті ставки асистента-вчителя у: Вижницькій ЗОШ I-IIIст., Міліївській ЗОШ I-IIIст., навчально-виховному комплексі «Берегометська гімназія» Вижницького району, Глибоцькій ЗОШ Глибоцького району, Кіцманському НВК Кіцманського району, Вашковецькому ЗНЗ, Коболчинському ЗНЗ, Романковецькій гімназії, Сокирянській гімназії Сокирянського району, Сторожинецькій школі-інтернат Сторожинецького району, Шировецькому НВК Хотинського району, практичного психолога в Динівецькому НВК Новоселицького району, вчителя-логопеда в Дорошовецькому НВК Заставнівського району.

До 01.09.13


2.3.Здійснити заходи щодо забезпечення ставками практичних психологів та соціальних педагогів освітніх закладів районів.

До 01.09.13


3.Завідувачам РМК(ММК):


3.1.Проаналізувати стан методичної роботи у навчальних закладах щодо

запровадження інклюзивного навчання на засіданнях рад методичних

кабінетів.

Постійно


3.2.Проводити інструктивно-методичні наради, постійно діючі семінари із

відповідальними працівниками та педагогами, що працюють в умовах

інклюзивного навчання.

Постійно


3.3.Розробити перспективні плани вивчення, узагальнення і впровадження перспективного педагогічного досвіду вчителів Чернівецької області з питань інклюзивного навчання.
До 01.09.13


3.4.Створити банк діагностичного та корекційного інструментарію для надання сучасних та якісних психологічних послуг дітям з особливими потребами.
До 28.12.12


3.5.Розробити заходи щодо підвищення якості надання психологічних та соціально-педагогічних послуг в районі.

До 02.06.2013


3.6.Здійснювати супровід самоосвіти педагогів шляхом вивчення матеріалів

педагогічної преси, рекомендацій науково-практичних семінарів.

Постійно


^ 4.Директорам загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладів області:


4.1.Укласти угоди і розробити план взаємодії загальноосвітніх

навчальних закладів, де впроваджено інклюзивне навчання, з

ресурсним консультативно – методичним центром корекційної

роботи та інклюзивної освіти Чернівецького обласного навчально –

реабілітаційного центру №1 та спеціальними школами – інтернатами

області.

До 01.09.2013


4.2.Удосконалювати науково-методичне керівництво процесом виявлення, розвитку, вивчення, узагальнення, пропаганди та впровадження перспективного педагогічного досвіду з питань інклюзивної освіти.
Постійно


4.3.У Кіцманському НВК обладнати кімнату психологічного розвантаження спеціальним сенсорним обладнанням, необхідним для роботи з дітьми з особливими потребами. До 01.09.2013

4.4.Здійснювати системне вивчення стану психологічного комфорту учнів з особливими потребами, мікроклімату класів з інклюзивною освітою та рівня задоволення батьків якістю освітніх послуг в закладі за допомогою опитувальників, анкет, рекомендованих науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО.

Постійно


4.5.У Вижницькій ЗОШ доопрацювати психолого-педагогічні характеристики на учнів з особливими потребами.

До 25.12.12

4.6.Доопрацювати індивідуальні програми розвитку, індивідуальні навчальні програми у Шировецькому НВК та робочі індивідуальні корекційно-розвивальні програми з учнями у Вижницькій ЗОШ I-IIIст.

До 25.12. 12


4.7.У Вижницькій ЗОШ I-IIIст. забезпечити належними умовами працівників психологічної служби для проведення корекційно-розвивальної та інших форм групової роботи з учнями.

До 01.01.2013


4.8.Зараховувати дітей з особливими освітніми потребами до класів з інклюзивним навчанням відповідно до висновку психолого-медико-педагогічної консультації.

Постійно

4.9.Дотримуватись вимог щодо наповнюваності класів з інклюзивним навчанням (не більше як 20 учнів).

Постійно


5.Практичним психологам та соціальним педагогам:


5.1.Забезпечити виконання листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 26.07.2012 № 1/9-529 «Про організацію психологічного і соціального супроводу в умовах інклюзивного навчання».

Упродовж 2012/2013 н.р.


5.2.Звернути посилену увагу на проблеми психологічного і соціального супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу.

Упродовж 2012/2013 н.р.

5.3.Формувати психологічну готовність учасників навчально-виховного процесу (учнів, батьків, вчителів, представників адміністрації) до взаємодії з дитиною з особливими освітніми потребами.

Постійно


5.4.Застосовувати відповідний психодіагностичний інструментарій та корекційні програми у роботі з даною категорією дітей.

Постійно


6.Наказ розмістити на інформаційних сайтах Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

7. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Г.М. Куриша.


В.о. директора Департаменту Л.М.Тарангул


^ РОЗРАХУНОК РОЗСИЛКИ


наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації

«Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області »


1.Канцелярія - 1 прим.

2.Відділ дошкільної,загальної середньої,позашкільної - 1 прим.

освіти

3.Відділи (управління) освіти

райдержадміністрацій (міських рад) - 13 прим.

4.ІППОЧО - 1 прим.

5.ОПМПК - 1 прим.


Всього: - 17 прим.


В.о. директора Департаменту Л.М.Тарангул


Виконавець:


В.о директора Інституту

післядипломної педагогічної

освіти Чернівецької області ___________ Т. Богачик /________/


Погоджено:


Начальник управління освіти і науки

Департаменту освіти і науки,

молоді та спорту Чернівецької обласної

державної адміністрації __________ Г. Куриш /__________/


Начальник відділу дошкільної

загальної середньої, позашкільної

освіти управління освіти і науки

Департаменту освіти і науки,

молоді та спорту Чернівецької обласної

державної адміністрації ____________ Е.Бабин /________/


Головний спеціаліст відділу

кадрової роботи правового забезпечення

та діловодства управління сім’ї, молоді

та з гендерних питань Департаменту освіти і науки,

молоді та спорту Чернівецької обласної

державної адміністрації

_________ М.Антонюк /__________/

Схожі:

Наказ №479 Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області iconПро організацію інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах
«Організація інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», розробленого з метою запровадження Порядку організації...
Наказ №479 Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області iconПро організацію інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах
«Організація інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», розробленого з метою запровадження Порядку організації...
Наказ №479 Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області iconПро затвердження Плану заходів щодо впровадження інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах області на 2012-2014 рр
Затвердити план заходів управління освіти і науки обласної державної адміністрації щодо впровадження інклюзивного навчання в загальноосвітніх...
Наказ №479 Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області iconКабінет міністрів україни постанова від 19 вересня 2005 р. №934
Порядок погашення кредиторської заборгованості державного бюджету педагогічним І науково-педагогічним працівникам навчальних закладів...
Наказ №479 Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області iconКабінет міністрів україни постанова від 19 вересня 2005 р. №934
Порядок погашення кредиторської заборгованості державного бюджету педагогічним І науково-педагогічним працівникам навчальних закладів...
Наказ №479 Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області iconСумський державний університет. Бібліотека. Довідково-інформаційний відділ
Про внесення зміни до статті 57 Закону України "Про освіту" щодо надання пільгових кредитів педагогічним та науково-педагогічним...
Наказ №479 Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області iconСумський державний університет. Бібліотека. Довідково-інформаційний відділ
Про внесення змін до статті 57 Закону України "Про освіту" щодо надання пільгових кредитів педагогічним та ноуково педагогічним працівникам:...
Наказ №479 Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області iconСумський державний університет. Бібліотека. Довідково-інформаційний відділ
Про внесення змін до статті 57 Закону України "Про освіту" щодо надання пільгових кредитів педагогічним та ноуково педагогічним працівникам:...
Наказ №479 Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області iconНаказ №223 Про підсумки проведення регіональної науково-практичної конференції
«Стратегічні орієнтири розвитку неперервної екологічної освіти у навчальних закладах Чернівецької області» 22 березня 2012 року проведено...
Наказ №479 Про підсумки надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області iconНаказ №855 Про затвердження Плану дій щодо запровадження інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на 2009-2012 роки
Затвердити План дій щодо запровадження інклюзивного навчання дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи