Наказ №441 Про підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації» icon

Наказ №441 Про підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації»
Скачати 59.36 Kb.
НазваНаказ №441 Про підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації»
Дата07.02.2013
Розмір59.36 Kb.
ТипНаказЧернівецька обласна державна адміністрація

Департамент освіти і науки, молоді та спортуНАКАЗ05.12.2012 м. Чернівці № 441


Про підсумки Всеукраїнської

науково-практичної конференції

«Сучасна профільна освіта:

традиції та інновації»


На виконання наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації від 13.09.2012 № 93 «Про проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації» 29-30 листопада 2012 року на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації» (далі – конференція).

Метою конференції була презентація досягнень та ідей, об’єднання зусиль науковців і педагогічних працівників, які ведуть науковий і практичний пошук в руслі вироблення підходів і стратегій розвитку та модернізації профільного навчання в сучасній системі освіти України.

У конференції взяли участь і виступили з доповідями науковці з 8 областей України (Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Івано-Франківської, Чернігівської, Черкаської) та міст Києва, Севастополя і Кишинева.

Під час роботи конференції працювало вісім секцій: «Організація допрофільної підготовки і профільного навчання в системі загальної середньої освіти», «Психолого-педагогічне та інформаційне забезпечення допрофільної підготовки школярів», «Формування освітньо-професійної моделі в сучасній профільній освіті: нові можливості і проблеми реалізації», «Інноваційні підходи до навчання обдарованої дитини в умовах профілізації», «Стратегічне партнерство загальноосвітньої школи та ВНЗ: методичні питання взаємодії», «Адаптація молодого вчителя в умовах профільного навчання старшої школи», «Організація профільного навчання в системі професійно-технічної освіти», «Особливості засобів навчання в умовах профілізації освіти: проблеми і шляхи їх вирішення», на яких було обговорено 86 доповідей, де висвітлювалися питання, пов'язані зі станом, проблемами та перспективами розвитку профільного навчання в сучасній системі освіти України.

За результатами роботи конференції розроблено відповідні рекомендації.

У зв’язку з вищезазначеним,


НАКАЗУЮ:


 1. Затвердити рекомендації Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації», що додаються.

 2. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області:

2.1. Забезпечити до 30.03.2013 виконання затверджених п. 2 цього наказу рекомендацій.

2.2. Продовжити роботу щодо вивчення та узагальнення впровадження профільного навчання в регіоні.

2.3. Здійснювати науково-методичне забезпечення профільного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах області.

2.4. Поінформувати Департамент освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації про виконання рекомендацій до 01.04.2013.

3. Начальникам органів управління освітою, сім’єю, молоддю та спорту райдержадміністрацій, міських рад:

3.1. Забезпечити до 30.03.2013 виконання рекомендацій.

3.2. Сприяти оновленню матеріально-технічної бази, забезпеченню якісного кадрового забезпечення та науково-методичних умов для впровадження профільного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах.

4. Директору Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Біляніну Г.І. відзначити працівників Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, які брали активну участь у підготовці та проведенні конференції.

5. Наказ розмістити на інформаційних сайтах Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації Г.М.Куриша.


^ В.о. директора Департаменту Л.Тарангул

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Департаменту освіти і науки,

молоді та спорту облдержадміністрації

______________№___________


РЕКОМЕНДАЦІЇ

^ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

«СУЧАСНА ПРОФІЛЬНА ОСВІТА: ТРАДИЦІЇ ТА ІННОВАЦІЇ»

Учасники конференції дійшли висновку, що організований перехід старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів до профільного навчання виступає одним із пріоритетних напрямків модернізації вітчизняної системи освіти. Його реалізація дозволить досягнути нової, сучасної якості освіти, сполучити потреби суспільства і можливості школи, створити умови для рівного доступу до якісної освіти школярам різних категорій у відповідності до їх нахилів та потреб. Водночас подібний перехід являє собою серйозну структурну перебудову, що зачіпає цілий комплекс важливих складових шкільного життя і ставить перед освітянами масштабні завдання, головними з яких є індивідуалізація і соціалізація учнів. З огляду на це вкрай важливим і необхідним є відпрацювання і забезпечення розвитку гнучкої системи профільного навчання та повного використання для цього можливостей регіональної освітньої системи.

Під час обговорення актуальних проблем профілізації учасниками конференції зроблена спроба систематизувати досвід впровадження профільної освіти в Україні. Виділена специфіка сільської школи, організація можливих моделей освітніх округів та допрофільної підготовки учнів.

В результаті обговорення та обміну досвідом учасниками конференції було прийнято наступні рекомендації:


1. Органам управління освітою:

  1. 1.1. Створити належні організаційно-управлінські умови для функціонування освітніх округів, впровадження ефективних моделей допрофільної підготовки і профільного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах.

  2. 1.2. Продовжити роботу щодо організації мережевої взаємодії освітніх установ області, а також центрів зайнятості, закладів культури, фізичної культури і спорту, підприємств і громадських організацій.

  3. 1.3. Забезпечити оновлення форм та методів підвищення кваліфікації вчителів пов’язаних із реалізацією завдань профільного навчання в міжатестаційний період.

1.4. Враховувати під час атестації педагогічних працівників їх готовність до проектування та реалізації профільних, суміжних з профільними, базових, елективних курсів зі свого предмета.

  1. 1.5. Запровадити оптимізацію моделей моніторингу ефективності профільного навчання.

2. Інститутам післядипломної педагогічної освіти:

  1. 2.1. Забезпечити належне висвітлення на курсах підвищення кваліфікації вчителів теоретико-практичних питань, пов’язаних із застосуванням і впровадженням нових педагогічних підходів до організації навчання, що відображають специфіку профільного навчання.

2.2. Виробити методи впливу і сприяння професійної компетентності та адаптації молодого вчителя в умовах профільного навчання в старшій школі.

  1. 2.3. Сприяти модернізації психолого-педагогічного та інформаційного забезпечення допрофільної підготовки школярів.

  2. 2.4. Створити умови для розробки, впровадження і проведення незалежної експертної оцінки інноваційних педагогічних проектів спрямованих на підвищення якості профільної освіти.

  3. ^ 3. Загальноосвітнім навчальним закладам:

3.1. Вдосконалити систему методичної роботи педагогічних працівників з питань пов’язаних із реалізацією допрофільної підготовки і профільного навчання, адаптації молодого вчителя в умовах оновлення старшої школи.

3.2. Забезпечити психологічний супровід навчально-виховного процесу за принципами профільного навчання.

3.3. Розвивати базу методичної літератури для забезпечення освітніх потреб педагогічних працівників з питань допрофільної підготовки і профільного навчання.

3.4. Враховувати в процесі формування профільних класів запити учнів, батьків і громадськості.

Схожі:

Наказ №441 Про підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації» iconНаказ №222 Про підсумки проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Неперервна освіта: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку»
«Неперервна освіта: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку» 29 березня 2012 року на базі Інституту післядипломної педагогічної...
Наказ №441 Про підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації» iconЗаявка на участь у роботі ІІ всеукраїнської науково-практичної конференції «Традиції та інновації розвитку приватного права в Україні: освітній вимір»
Карпенко Ольга Василівна, к е н., проф., проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків внз укоопспілки «Полтавський університет...
Наказ №441 Про підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації» iconРішення ІІІ всеукраїнської студентської науково-практичної конференції "Перекладацькі інновації"
Перекладацькі інновації” проводилася 15-16 березня 2013 р. Сумським державним університетом. Матеріали конференції включають доробки...
Наказ №441 Про підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації» iconВсеукраїнської науково-практичної конференції
«інновації у підготовці фахівців технологічної, професійної освіти та готельно-ресторанного бізнесу»
Наказ №441 Про підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації» iconУчасники Всеукраїнської науково-практичної конференції „Сучасна субкультура та її вплив на формування життєвих орієнтацій молоді”

Наказ №441 Про підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації» iconНаказ №134 Про проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Неперервна освіта: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку»
Закону України від 17. 01. 2002 №2984-ііі «Про вищу освіту», відповідно до плану роботи Головного управління освіти І науки Чернівецької...
Наказ №441 Про підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації» iconВимоги до оформлення тез доповідей
Для друку у матеріалах II всеукраїнської студентської науково-практичної конференції "перекладацькі інновації"
Наказ №441 Про підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації» iconЗахист рослин: наука, освіта, інновації та глобалізація”
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції, присвяченій 50-річчю
Наказ №441 Про підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації» iconПрограма VII всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених І студентів
Запрошуємо Вас до участі в роботі VII всеукраїнської науково-практичної конференції «зарубіжна та українська художня культура: питання...
Наказ №441 Про підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна профільна освіта: традиції та інновації» iconД. В. Табачник Учасникам Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасна система спортивної підготовки гімнастів»
Я радий щиро вітати учасників І гостей Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасна система спортивної підготовки гімнастів»,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи