Фіброгастроскопія Що таке фіброезофагогастроскопія? icon

Фіброгастроскопія Що таке фіброезофагогастроскопія?
Скачати 22.32 Kb.
НазваФіброгастроскопія Що таке фіброезофагогастроскопія?
Дата30.07.2012
Розмір22.32 Kb.
ТипДокументи

Фіброгастроскопія

Що таке фіброезофагогастроскопія?


Фіброезофагогастроскопія - ендоскопічний метод дослідження стравоходу ("езофаго"), шлунку ("гастро"), дванадцятипалої кишки ("дуодено"). Слово ендоскопічний в цьому визначенні означає, що під час дослідження проводять "внутрішній огляд" цих органів (від "ендо" - усередині, "скопія" - дивитися). Дослідження проводиться за допомогою спеціального апарату - фіброезофагогастроскопа, який складається з гнучкої трубки, що містить в просвіті оптичне волокно, провідник світла і тунель для щипців.

Оптичне волокно, по якому йде світло, дозволяє зробити конструкцію м'якою, що у свою чергу дозволяє зробити процедуру прийнятною з точки зору неприємних відчуттів. По іншому пучку оптичного волокна йде світло, яке потрібне для огляду органів, тому що усередині організму джерел світла немає. Через ендоскоп можна вводити спеціальні щипці, які дозволяють брати шматочки тканин для подальшого морфологічного дослідження.


^ З якою метою проводиться дослідження?


Фіброгастроскопія проводиться з метою діагностики захворювань верхнього відділу шлунково-кишкового тракту - стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки. Такими захворюваннями можуть бути запалення стравоходу (езофагіт), рак або доброякісні пухлини стравоходу, запалення шлунку (гастрит), рак і поліпи шлунку, виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки, а також запалення дванадцятипалої кишки і ін.

Фіброезофагогастроськопія дозволяє оглянути органи і зробити висновок про наявність захворювання. Незрідка при фіброгастроскопії проводиться біопсія - узяття тканин для морфологічного дослідження. Таке дослідження проводиться з метою визначення суті процесу. Так при виразковій хворобі при морфологічному дослідженні знаходять в тканинах ознаки запалення. При онкологічних захворюваннях в досліджуваній тканині знаходять ракові клітки. Для встановлення діагнозу "рак стравоходу" і "рак шлунку" обов'язково потрібне морфологічне дослідження, інакше діагноз піддається тій або іншій мірі сумніву.


^ Як проходіт дослідження?


Дослідження проводиться на голодний шлунок (за 12-18 годин до дослідження пацієнт не повинен їсти). Залишки їжі заважають лікарю оглянути всі стінки шлунку і дванадцятипалої кишки, тому так важливо дотримувати це правило. Перед дослідженням пацієнтові в ротову порожнину вводять анестетик у вигляді аерозолю. Анестетик потрапляє в глотку і на корінь язика, тим самим, усуваючи можливість виникнення блювотного рефлексу і зменшуючи неприємні відчуття. Через декілька хвилин пацієнтові дають пластиковий загубник, який також призначений для зменшення неприємних відчуттів. Через загубник вводиться гнучка трубка фіброезофагогастроскопа.

Для того, щоб оглянути органи потрібно роздути їх злегка повітрям, тому під час процедури і після неї наголошуються мимовільна відрижка. Дослідження, як правило, безболісно, проте викликає неприємні відчуття. Щоб зменшити всі прояви необхідно рівно і спокійно дихати. Перше дослідження, як правило, переноситься найважче. Під час взяття шматочка тканини із стравоходу, шлунку або дванадцятипалої кишки пацієнт не відчуває болю, оскільки в цих органах немає чутливих нервових закінчень.


Обстеження проводить досвідчений спеціаліст, лікар вищої кваліфікаційної категорії Івахненко Г.І.

Телефон для консультації та попереднього запису – 067-5042376

Схожі:

Фіброгастроскопія Що таке фіброезофагогастроскопія? iconМихайло Коцюбинський
Оте мале, звичайно таке дике, тепер обіймає пухкими рученятами шию лікаря й само одкриває рота. Таке покірливе тепер, котенятко Се...
Фіброгастроскопія Що таке фіброезофагогастроскопія? iconПротокол http І способи передачі даних на сервер
Ми розглянемо тільки протокол прикладного рівня http (трохи пізніше), оскільки для вирішення наших програмістських завдань потрібен...
Фіброгастроскопія Що таке фіброезофагогастроскопія? iconТема «Ризик та доходність». Питання. Що таке доходність цінних паперів?
Питання. Що таке доходність цінних паперів? Яким чином доходність пов’язана з ризиком?
Фіброгастроскопія Що таке фіброезофагогастроскопія? iconЛекція №3. Модель стандартів Web html, css І JavaScript Для чого потрібно разділяти? Розмітка основа кожної сторінки Що таке xhtml? Валідація что це таке?
Таблиці для компонування раніше використовувалися Web-дизайну, І багато хто І зараз це використовують (хоча не повинні б цього робити)....
Фіброгастроскопія Що таке фіброезофагогастроскопія? iconВизначення алгоритму? Що таке блок-схема?

Фіброгастроскопія Що таке фіброезофагогастроскопія? iconРозклад
Правил прийому (пунктів 7, 8, 9, 10.) до Університету надане таке право)
Фіброгастроскопія Що таке фіброезофагогастроскопія? iconПитання для самоперевірки
Що таке міжгосподарський кредит? Які різновиди міжгосподарського кредиту Ви можете назвати?
Фіброгастроскопія Що таке фіброезофагогастроскопія? iconТеорія ймовірностей
Що таке елементарна подія, поле подій? Які бувають операції та відношення між подіями?
Фіброгастроскопія Що таке фіброезофагогастроскопія? iconQ на обкладинках конденсатора, напруга U
С, котушки індуктивності L, активного опору R. Таке коло називають коливальним контуром (рис 1 )
Фіброгастроскопія Що таке фіброезофагогастроскопія? iconТема Система забезпечення фінансового менеджменту. Питання. Що таке система організаційного забезпечення фінансового менеджменту?
Питання. Що таке система організаційного забезпечення фінансового менеджменту?
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи