Графік роботи бібліотеки icon

Графік роботи бібліотеки
Скачати 493.58 Kb.
НазваГрафік роботи бібліотеки
Сторінка1/4
Дата03.08.2012
Розмір493.58 Kb.
ТипДокументи
  1   2   3   4

Вступ


Сучасна діяльність Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова багатофункціональна: організація навчання студентів, в тому числі іноземних – російською та англійською мовами; підготовка магістрантів, аспірантів, ординаторів; проведення наукових досліджень; захист кандидатських та докторських дисертацій; видавнича діяльність; організація семінарів, конференцій тощо. Для розширення завдань і функцій в освітньому і науковому процесах університету, бібліотека змінювала традиційні пріоритети: освоювала нові види діяльності, впроваджувала новітні технології, укріплювала взаємовідносини з підрозділами університету, що і було відображено в продуманій стратегії розвитку бібліотеки.


^ Графік роботи бібліотеки залишився традиційний, оскільки він є оптимальним для обслуговування науковців, студентів, працівників університету та самостійних занять студентства.

Всі відділи бібліотеки (закритого і відкритого типів) працювали позмінно: з 8.45 до 19.00,

читальна зала № 1 – до 21.00, читальна зала № 2 – у вечірній час із 18.00 до 22.00.

По суботах відділи обслуговування надавали доступ до книгозбірні з 9.00 до 17.00.

Вихідний – неділя.

Під час сесій бібліотека додатково обслуговувала читачів по неділях.

Масову видачу підручників відділи обслуговування здійснювали до 21.00.


Номери телефонів бібліотеки:

      1. - директор бібліотеки Шпукал Леся Іванівна

      1. - заступник директора бібліотеки Кравчук Неліна Миколаївна

35-05-63 (для бібліотеки), 67-01-91 (для бібліотеки) - факс

e-mail: lshpukal@mail.ru

Поштова адреса: вул. Пирогова, 56

м. Вінниця

21018

Web-інформація:

сайт університету – http://vnmu.vn.ua

сайт бібліотеки – http://library.vsmu.edu.ua

блог «Новини бібліотеки» – http://nbvnmu.blogspot.com

блог «Метод info»http://metodinfo.blogspot.com

блог «Бібліо Граф і Я»http://bibliovnmu.blogspot.com

блог «Літературна вежа»http://literaturnaveza.blogspot.com

ІІ. Організація обслуговування користувачів


«Бібліотека для читача» - під таким гаслом працювала наша книгозбірня протягом звітного року. А це значить, що пріоритет надавався найповнішому задоволенню запитів всіх категорій користувачів для виконання наукової та навчальної роботи. Саме читачі, їх думка й погляди були достовірними показниками діяльності бібліотеки.
^ Динаміка основних показників за 3 роки:
Збільшення кількості читачів

за єдиною реєстрацією пояснюється збільшенням кількості

практичних лікарів

Скорочення кількості читачів, обслужених всіма структурними підрозділами відбулося за рахунок зменшення відвідування

в нестаціонарних пунктах обслуговування

Збільшення кількості відвідувань

при скороченні кількості читачів,

обслужених всіма структурними

свідчить про авторитет бібліотеки

серед постійних читачівЗбільшення показників книговидачі відбулось за рахунок видачі

літератури на абонементах

Відносні показники:При незначному покращенні книгозабезпеченості та відвідуваності читаність залишилася на попередньому рівні, що свідчить про недостатнє задоволення читачів бібліотечним фондом


Зниження показника
обертаності при збільшенні книговидачі


пов’язаний із покращенням книгозабезпеченості користувачів


2.1. Робота сектору літератури іноземними мовами
Протягом 2010-2011 навчального року абонементом літератури іноземними мовами користувалося 426 студенти, навчання для яких проводилося англійською мовою. В першій половині 2011-2012 навчального року їх кількість збільшилася до 565 читачів.

У зв’язку з необхідністю термінового забезпечення студентів навчальною літературою, було проведено аналіз книгозабезпечення студентів всіх курсів та факультетів. Результати аналізу та висновки були доведені до відома керівництва університету з метою прийняття необхідних рішень з їх боку.
2.5. Обслуговування читачів на абонементі художньої літератури


Уже більше десяти років на абонементі діє «Клуб любителів художньої літератури», який об’єднує і студентів, і викладачів з різними жанровими уподобаннями: любителів класики, фантастики, історичного роману, детективу, поезії тощо.

Панораму сучасної української літератури з певними загальними течіями, векторами розвитку, лідерами, дебютантами представляли Всеукраїнські рейтинги «Книжка року 2011», номінації «Красне письменство», літературний конкурс «Коронація слова – 2011» та ін. Працівники сектору не лише відслідковували новини цих процесів. У звітному році бібліотека мала можливість відвідати конкурс «Найкраща книга XVIII Форуму видавців у Львові». Із перших рук на абонемент було придбано 16 книг, більшість яких із автографами авторів.

Ознайомлення працівників абонементу з новинками літератури проходило як через пресу, так і відвідування презентацій творів українських авторів, які відбувалися в місті. Цікавою була зустріч із лауреатом Шевченківської премії Михайлом Слабошпицьким, яка відбулася в клубі «Світлиця» музею-садиби М.М. Коцюбинського. Для відвідувачів були представлені роман Юрія Щербака «Час смертохристів. Міражі 2077р.» - переможець конкурсу «Найкраща книга 2011 року», книга-меморіал «Маршал Вінграновський» та інші новинки книжкового сезону. Книгу молодої вінничанки Вікторії Гранецької «Мантра Омана», переможниці літературного конкурсу «Коронація слова», було представлено на зустрічі з автором. Змістовною виявилася презентація книг видавництва «Ярославів Вал».
Працівники абонементу художньої літератури активно представляли нові надходження на бібліотечних і університетських заходах.
Особистість медичного працівника формується не тільки завдяки знайомству з художніми творами медичної тематики. З цією метою підготовлено рекомендаційний список літератури «Світ медицини в художньому слові», який наблизить студентів до вибраної ними професії.


2.6. Нестаціонарні форми обслуговування


Навчальну функцію бібліотеки ефективно забезпечували нестаціонарні форми обслуговування, які розраховані тільки на студентську аудиторію і розміщені на віддалених від бібліотеки територіях. До таких підрозділів відносилися:

- читальна зала № 2, розміщена в одному із гуртожитків студентського містечка. Його фонд забезпечував підготовку з усіх навчальних дисциплін та надавав можливість уособитись із власною літературою у зручний для студентів вечірній час: з 18 год. до 22 год.

- філія на підготовчому факультеті для іноземних громадян (ПФІГ) обслуговувала протягом звітного року іноземних студентів та їх викладачів.

- факультет удосконалення лікарів (ФУЛ) знаходиться у м. Хмельницькому і свою роботу організовує самостійно.

- 2 пункти видачі літератури функціонували на кафедрі суспільних наук та у кабінеті інформації. На кафедрі фонд складали переважно методичні посібники, які задовольняли потреби студентів. У кабінеті інформації запити користувачів (науковців, магістрантів, інтернів, викладачів) розраховані на наукові потреби.


ІІІ. Бібліографічне та довідково-інформаційне обслуговування
  1   2   3   4

Схожі:

Графік роботи бібліотеки iconПро визначення стратегічних перспектив у Програмі розвитку університетської бібліотеки та організаційні засади їх виконання на досвіді бібліотеки Полтавського університету споживчої кооперації
У статті проаналізовано досвід формування стратегічної Програми розвитку університетської бібліотеки та ступінь її впливу на ефективність...
Графік роботи бібліотеки iconІванчук В. О., зав відділу обслуговування бібліотеки вдпу ім. М. Коцюбинського маркетинговий інструментарій у практиці роботи бібліотеки вдпу імені м. Коцюбинського
Маркетинг (від англійського market – ринок, попит, збут) – це вид управлінської діяльності для виявлення шляхів взаємодії між постачальником...
Графік роботи бібліотеки iconРоль вузівської бібліотеки в забезпеченні інформаційних потреб користувачів
Тому розвиток інформаційних послуг бібліотеки має проводитись в двох напрямках – максимальному насиченні інформаційних ресурсів бібліотеки...
Графік роботи бібліотеки iconДіяльність вузівської бібліотеки в умовах інформатизації суспільства. Шилюк Олег Іванович
Ми знаємо, що вузівські бібліотеки не вільні в собі: вони підтримують дослідження, науково-навчальні процеси вузу, поширюють інформацію...
Графік роботи бібліотеки iconРежим роботи наукової бібліотеки

Графік роботи бібліотеки icon№ з/п Повна назва бібліотеки
Директор Наукової бібліотеки Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка
Графік роботи бібліотеки icon№ з/п Повна назва бібліотеки
Директор Наукової бібліотеки Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка
Графік роботи бібліотеки iconГрафік консультацій з курсового проектування (роботи) та магістерської дипломної роботи викладачами кафедри еоуп у I – семестрі 2012/2013 н р

Графік роботи бібліотеки iconПравила або умови пошуку на сайті Бібліотеки України
Електронні бібліотеки (науково-інформаційні ресурси мережі Інтернет), електронна адреса
Графік роботи бібліотеки iconБілоус В. С., директор бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету
Сучасний бібліотечний менеджмент в організації діяльності бібліотеки вищого навчального закладу
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи