Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя» icon

Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя»
Скачати 276.49 Kb.
НазваМіністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя»
Дата08.09.2012
Розмір276.49 Kb.
ТипДокументи


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України


ДВНЗ Криворізький національний університет


Наукова бібліотека


«Письменники Криворіжжя»


Рекомендаційний покажчик


Кривий Ріг

2011


Місто Кривий Ріг багате не тільки на залізну руду та граніти, славне не лише робітничою гвардію шахтарів та металургів, науковцями інститутів та лабораторій, педагогами шкіл, технікумів та вузів. Місто по праву вважається осередком творчої майстерності, і чимало його художників, акторів, музикантів, журналістів та літераторів стали відомими далеко за межами Криворіжжя.

Рекомендаційний покажчик «Письменники Криворіжжя» підготовлений відділом бібліографії для широкого кола читачів: студентів, викладачів, співробітників та інших.

Покажчик включає в себе опис видань Криворізьких письменників, які має бібліотека Криворізького національного університету в своїх фондах, деякі з них анотовані і містять біографію авторів. Опис книг створений за допомогою системи «УФД/Бібліотека» і розташований в алфавітному порядку. В підготовці біографічних матеріалів було використано інформацію сайту http://www.kr2012.com

1.
Антологія літераторів Криворіжжя [Текст]. Кн. 1 / упоряд. А. Г. Липицький. – Кривий Ріг : [б. в.], 2000. – 141 с. – (Б-чка альманаху "Саксагань").


В цій книжці упорядник спробував створити маленьку Антологію криворізьких літераторів, що писали чи пишуть українською мовою (в Книзі другій представлені поети і прозаїки, чиї твори написані російською мовою). Ця Антологія стане помічником у знайомстві з земляками-поетами, прозаїками та драматургами . Звичайно, вона не повна. Книга увібрала в себе вибрані твори найвідоміших авторів, які заявили про себе в останній час досить цікавими публікаціями.


2.
Антология литераторов Криворожья [Текст]. Кн. 2 / сост. А. Г. Липицкий. – Кривой Рог : [б. и.], 2000. – 142 с. – (Б-чка альманаха "Саксагань").


3.
Зорі на копрах [Текст] : збірка творів членів Криворізького міського літературного об'єднання. – Дніпропетровськ : Дніпропетровське обласне вид-во, 1956. – 142 с.


4.
Карачуни [Текст] : поезія, проза / ред. кол. : Г. Гусейнов та ін. – Дніпропетровськ : Січ, 1992. – 158 с.


До збірника увійшли різні за жанром твори. Основна тематика – історичне минуле краю, роздуми над проблемами екології та моралі, людських стосунків.


5.
Остановись. Запомни. Назови [Текст] : книга памяти криворожских литераторов, погибших 29 ноября 1982 года в автомобильной катастрофе / сост. А. Г. Липицкий. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2003. – 160 с.


Минуло тридцять років з того осіннього вечора , коли у автомобільній катастрофі за сто кілометрів від Кривого Рогу загинули кращі на той час літератори нашого міста. До збірки, присвяченої пам’яті криворізьких літераторів, загиблих у автомобільній катастрофі 29 листопада 1982 року, увійшли твори Володимира Волошина, Бориса Жуковського, Надії Іваницької, Лариси Лазірко, Сергія Мохова, Анатолія Перетяченка та Геннадія Савченка, а також спогади рідних, товаришів і знайомих загиблих.


6.
Авраменко, И. Г.

Фрагменты из запоздалых размышлений при вступлении в ХХI век [Текст] / И. Г. Авраменко. – Кривой Рог : Б-чка "Саксагани", 2008. – 70 с.


Желание поделиться своими мылями с другими, наверное свойственно каждому. Если речь идет о человеке с большим жизненным опытом, это желание становится особенно понятным. В этой книге представлены размышления человека, перешагнувшего 80-летний жизненный рубеж, прошедшего через голод, войну, разруху, советские лагеря, и болем чем за полвека творческой деятельности создавшего более тисячи работ в различных жанрах живописи и художественной графики. Книга известного криворожского художника, члена Союза художников СССР и Национального Союза художников Украины И. Г. Авраменко «Фрагменты из запоздалых размышлений при втуплении в ХХІ век» - плод раздумий по самым разнообразным вопросам нашей непростой и очень противоречивой действительности.7.
Бабенко, М. М.

Ми твої сини [Текст] : п'єси / М. М. Бабенко. – Кривий Ріг : Етюд-сервіс, 1998. – 118 с.

Драматичні твори вміщені у невеличкому збірнику – що вийшов у видавництві «Мистецтво», Київ в 1977 році – двохактна п’єса «Справедливість» і одноактна «Їх мрія», присвячені людям колгоспного села та драма «В ім’я живих», що повертає читачів у роки Великої Вітчизняної війни.


8.
Бабенко, М.

Подвиг [Текст] / М. Бабенко. – Кривий Ріг : [б. и.], 2000. – 115 с.


У збірнику п’єс «Подвиг» Микола Бабенка, ветерана Великої Вітчизняної війни, іде мова про ПОДВИГ наших співвітчизників. Час летить, мов розсідлані коні, він з собою відносить в небуття все більше тих, хто заплатив ціною свого життя, здійснюючи подвиг, щоб жили і народжувалися нові покоління на українській землі. ПОДВИГ- це слово про велику Перемогу у Вітчизняній війні 1941-1945 років. Про війну, яка стала історією. Про війну, яку не забути ніколи.

Автор у п’єсі «Нічні тіні» через долю двох італійських солдат відтворює страшну трагедію всіх італійських солдат, що були перекинуті на наш фронт. А ось у п’єсі «Обов’язок» іде мова про подвиг у часи не такі уже й далекі. Про ПОДВИГ наших воїнів в Афганістані. Звертаючись до цієї теми, драматург намагається з позиції сучасності поглянути на образ нашої людини, формування її високих громадських та морально-естетичних засад.


9.
Баралюк, В.

Пригоди мальованого чоловічка Дальта і його друзів [Текст] / В. Баралюк ; перекл. тексту на англ. мову І. Т. Гончар, Г. В. Коваль. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2005. – 140 с.


10.
Бендерский, Е.

Горит свеча [Текст] / Е. Бендерский. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2002. –

104 с.

Ефим Борисович Бендерский родился, живет и работает в Кривом Роге. По професии – строитель, кандидат технических наук, доцент Криворожского технического университета, 25 лет возглавляет Криворожский завод железобетонных изделий. Чувствует себя в душе педагогом и философом, любящим жизнь, мир и детей. И не случайно его первой пробой пера стала книга для детей «Лесные работники». Но самым большим его пристрастием в литературе является поэтическая миниатюра, которая не без влияния бессмертного Омара Хайама заняла основное место в его творчестве. Первый сборник четверостиший Ефима Бендерского, вышедший в 1997 г. в днепропетровском издательстве «Пороги», так и называется: «Мой друг Омар Хайам». «Горит свеча» - очередная книга автора, продолжающая розговор с читателем в этом своеобразном стихотворном жанре, увлекающая в сферу раздумий, философии и морали жизни.

11.

Білецький, В. С.

У пригорщах смутку [Текст] : поезії / В. С. Білецький. – Кривий Ріг : [Мінерал], 2008. – 160 с.


Ліричний герой Володимира Білецького дуже чуйна людина. Їй до всього є діло. Вона хоче, щоб світ став кращим, щоб зник людський біль, щоб у житті були лише любов та злагода. Цією книгою автор намагається привернути нашу увагу до наших почуттів, пропонує відноситись до людей з відповідною повагою.


12.

Бухтияров, В. Ф.

Криворожские шурави: к 20-летию вывода советских войск с территории ДРА [Текст] / В. Ф. Бухтияров. – Кривой Рог : [б. и.], 2009. – 165 с.13.
Гаєвська, Таїсія

Музика дощу [Текст] : поезії / Таїсія Гаєвська. – Кривий Ріг : [б. в.], 1997. – 55 с. – (Бібліотечка "Саксагані").

І скаже світ-сентиментальна жінка,

Римує вірші на розломах дня,

^ Буденні справи, клопоти між іншим,

А може то життя між іншим витіка…

Таїсія Гаєвська - українська поетеса. Приїхала вона до Кривого Рогу після закінчення філологічного факультету Київського університету, того самого, що свого часу бурхливо формував новітню українську літературу, подарував Україні Василя Симоненка, Василя Діденка , Івана Драча, Станіслава Тельнюка … У Кривому Розі Таїсія викладала у профтехучилищі, але скоро зманула її романтика журналістики, що вже само по собі дотично до літератури, поезії. У її творах починає з’являтися поряд з рідною Полтавщиною техногенний, рудяний криворізький пейзаж. Складається враження, що її вишукана пастельна поезія тільки й чекала карбу, аби увійти у своєрідне магнітне поле існуючої у краї літератури. Смислова наповненість, ламка і ранима, стає не чужорідною, привнесеною звідкілясь, а як такою, що змогла дати помітний поетичний густопис. Крізь вірші Таїсії струмує не імітування поезії, а її органічна справжність.


14.


У2

Г15

Галєх, В.

Міріам із Магдали [Текст] : присвячується гуру Шрі Рохінісуті Прабгу. Ч. 1 / В. Галєх. – Кривий Ріг : Друкарня СПД, 2004. – 42 с.

15.


У2

Г85

Гриценко, В.

Автопортрет [Текст] : есе, проза, поезії / В. Гриценко. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2006. – 160 с.

«Автопортрет» Віктора Гриценка, члена національної Спілки письменників України,- єдина на Криворіжжі спроба розповісти від першої особи про власні знахідки і втрати на шляху до великої літератури. Автор, прориваючи вакуум навколо свого імені, продовжує розмову, розпочату кілька років тому в «Криворізькій хрестоматії», в якій аналіз його творчості був відсутній, що викликало подивування уважного й обізнаного читача.


16.
Гриценко, В.

Благовіст [Текст] : сонети / В. Гриценко. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2003. – 264 с.

Осінь 1996 - осінь 2002 року. Початок і кінець роботи поета-сонетаря Віктора Гриценка. Майже півтисячі поезій пропонує він вимогливому і, деякою мірою, елітному читачеві: громадянську й інтимну лірику, роздуми про роль поезії та її творця в суспільстві, спробу по-своєму глянути на роль особистості в історичному поступі, тривогу за грядущий день. Пошук істини змусив автора під новим кутом зору глянути на книги Старого і Нового Завітів, пройнятися високим поетичним духом Біблії та Корану, по-філософські осмислити традиційні канони, щоб ще раз ствердити думку, що поезія – це іскра Божа…
^ Григо́рій Джама́лович Гусе́йнов — український письменник, журналіст, редактор літературного часопису «Кур’єр Кривбасу». Народився 23 серпня 1950 року. В 1982 закінчив філологічний факультет Одеського державного університету. Працював теслею, був залізничником, журналістом. Автор прозових книжок «Незаймані сніги», «Чаша ювеліра Карла Фаберже», «Станційні пасторалі», «На землі на рідній…» (у трьох томах), «Господні зерна» (у восьми томах), «Сповідь дитинства», «Піщаний Брід та його околиці». З 1979 — 1981 — відповідальний секретар газети «Радянська правда» в місті Вознесенськ Миколаївської області.

З 1981—1994 — кореспондент, зав. відділу пропаганди, відповідальний секретар міської газети «Червоний гірник», Кривий Ріг. Член Національної спілки письменників України (з 1996). За його редакцією 1997 року вийшла книжка найстарішого українського письменника Івана Шаповала «Козацький батько» (Кривий Ріг), присвячена постаті історика Дмитра Яворницького. Підготував до друку антологію поезії «Крицевий край» (у трьох книгах). В тритомнику «На землі, на рідній… Легенди та перекази Криворіжжя» (2000—2005) уперше зібрав народні оповідання, перекази про минуле Придніпров'я.


17.
Україна як скіфське золото

в таємничих курганах: ще не розкопана,

ще не знана світові. Та колись розкопають, і вдарять об поли, і відступлять у захваті, приголомшені й знетямлені.

А що ж ми самі? Ми знай закопуємо свою

Україну глибше й глибше, а з нею закопуємо й самих себе.

П.Загребельний

Гусейнов, Г.

Господні зерна [Текст] : художньо-документальний життєпис : в 6 кн. Кн. 1 / Г. Гусейнов. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2000. – 480 с.

У новій книзі українського письменника Григорія Гусейнова читач зустрінеться з

відомими й позабутими діячами культури та науки: родиною Симиренків,

істориком-хроністом Аполлоном Скальковським , письменником Архипом Тесленком, ботаніками Робертом Регелем, Георгієм Висоцьким, Віктором фон Граффом, родиною

Фальц-Фейнів, засновників «Асканії-Нова », українськими землевласниками

Скаржинськими, ентузіастом паркобудівництва, поміщиком Миколою Давидовим, педагогом сталінської доби Антоном Макаренком, нащадком декабриста Василя Давидова, Юрієм Давидовим, забутим українським садівником Іполитом Владиславським-Падалкою…

Автор книги не ставив перед собою завдання відгадати всі таємниці в біографіях героїв своєї книги. Жанр, у якому працює Григорій Гусейнов, чи не найточніше визначив

літературознавець, доктор філологічних наук, академік Григорій Клочек. Мова йде про

«наявність другого смислового плану в традиційно «краєзнавчих» дослідницьких оповідях, своєрідного «дхвані-раса». Наявність у художньому тексті «дхвані» є ознакою змістової

глибини, яка й надає тексту істинної художності, робить його витривалим у часі».


18.
Гусейнов, Г.

Господні зерна [Текст] : художньо-документальний життєпис : в 6 кн. Кн. 2 / Г. Гусейнов. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2000. – 592 с.19.
Гусейнов, Г.

Господні зерна [Текст] : художньо-документальний життєпис : в 6 кн. Кн. 3 / Г. Гусейнов. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2000. – 568 с.20.
Гусейнов, Г.

Господні зерна [Текст] : художньо-документальний життєпис : в 6 кн. Кн. 4 / Г. Гусейнов. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2000. – 568 с.


21.

Гусейнов, Г.

На землі, на рідній... Легенди та перекази Криворіжжя [Текст] : у 3 кн. Кн. 1 / Г. Гусейнов. – Дніпропетровськ : Січ, 2005. – 360 с.

В антології «На землі, на рідній…» ( легенді та перекази Криворіжжя в трьох книгах) вперше зібрані народні оповідання, переказування, повір’я, записані в гірничому краю в різні часи. Окремий розділ першої книжки подає легенди, що відтворюють історію Придніпров’я та півдня України. Читацьку цікавість викличуть роздуми істориків та краєзнавців про минуле Криворіжжя та Придніпров’я (друга книжка), які досі здебільшого також не були відомі.

Своєрідно доповнюють видання антології «На землі, на рідній…» художні твори, написані в різні часи українськими літераторами й сьогодні забуті чи й недоступні, а також підготовлені на прохання впорядника безпосередньо для цього збірника (третя книжка).


22.


У2

Г96

Гусейнов, Г.

На землі, на рідній... Легенди та перекази Криворіжжя [Текст] : у 3 кн. Кн. 2 / Г. Гусейнов. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2000. – 270 с.

23.


У2

Г96

Гусейнов, Г.

На землі, на рідній... Легенди та перекази Криворіжжя [Текст] : у 3 кн. Кн. 3 / Г. Гусейнов. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2000. – 356 с.


24.

^ Г. Д. Гусейнов

Незаймані сніги [Текст] : оповіді пошуків та знахідок / Г. Д. Гусейнов. – Кривий Ріг : [б. в.], 1993. – 160 с. – (Б-чка "Саксагані").

Ця невелика книжка – по суті книга-спростування. Спростування міфу про культурну заштатність Кривого Рогу, його глибоку безнадійну провінційність. Багато людей, про яких тут іде мова, ні на якому узбіччі вітчизняної культури не стояли. Вони могли б по праву ввійти до культурної еліти столиць. Та й сама поява такого дослідження (нехай ще скромного і не у всьому досконалого) хіба не доказ того, що багаті культурні традиції гірницького краю всупереч всім й усіляким наклепам плодоносні і живі, як плодоносне й зелене вічне дерево життя.

Книга розрахована на широке коло читачів.

25.

Гусейнов, Г.

Чаша ювеліра Карла Фаберже [Текст] : художньо-документальні оповіді / Г. Гусейнов. – Дніпропетровськ : Гамалія, 1995. – 404 с.


На сторінках нової книжки Григорій Гусейнов знайомить читача з постаттю класика чуваської літератури Мішші Сеспеля, доля якого виявилася значною мірою пов’язана з Криворіжжям. Документальна оповідь «Чаша ювеліра Карла Фаберже» побудована на нових архівних матеріалах та загальновідомих фактах національної історії. Зі сторінок книги постає трагічний образ інтелігента у страшні тоталітарні часи.

Книга розрахована на широке коло читачів.26.

У2

Д64


Доленник, И. О.

Знаки внимания [Текст] : стихотворения / И. О. Доленник. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2010. – 176 с.
27.

У2

Д79


Дубовик, Л.

Сентенции [Текст] / Л. Дубовик. – Кривой Рог : Минерал, 2006. – 111 с.


28.

У2

Д95


Дюка, А. А.

Замок звездного короля [Текст] : волшебные истории / А. А. Дюка. – Кривой Рог : [б. и.], 1992. – 86 с. – (Б-чка альманаха "Саксагань").29.


У2

З-86Зоря, О.

Замальовки душі [Текст] : поезії / О. Зоря. – Кривий Ріг : Видавничий дім, 2001. – 96 с.

До першої книги поезій криворізької поетеси Оксани Зорі увійшли вірші та пісні, написані протягом останніх років. Тонкий ліризм, переплетений із складними філософсько-психологічними шуканням, гостре відчуття духовних проблем сьогодення – характерна ознака творчої манери молодого автора.

30.

У2

К18


Каминский, Ю.

Светом отзовется [Текст] / Ю. Каминский. – Кривой Рог : И.В.И., 2001. – 194 с.

Мир поэта Юрия Каминского поражает своей бесконечностью. Его волнуют не только традиционные для поэзии темы человеческих чуств, но и исторические, библейские герои, проблемы совести, чести, любви к родной земле. В его удивительно образних стихах привлекает философская глубина, свежесть красок , а еще - та непоказная искренность, которая одна только и может тронуть сердце читателя.

Это не первая книжка стихав Юрия Каминского. В нее вошла лирика разных лет, но в основном - новые стихи. Строгие и сдержанные, иногда грустные , а иногда опаленные отчаянием, они очаровывают раз и навсегда. Над ними хочется размышлять, им хочется сопереживать.

Юрий Каминский – поэт неиссякаемого вдохновения. Он пишет, как дышит, он мыслит и чувствует стихами. В нашем городе, наверно, нет другого такого поэта, который бы с такой целомудренной страстью воспевал Человека и его жизнь.
31.

У2

К18


Каминский, Ю.

Стреляют собак [Текст] : книга стихов / Ю. Каминский. – Кривой Рог : [б. и.], 1992. – 64 с. – (Б-чка альманаха "Саксагань").


32.


У2

К76

Кошель, Т.

Час растущей луны [Текст] : поэма, стихотворения / Т. Кошель. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2003. – 112 с.


К книге криворожской поэтессы Татьяны Кошель «Час растущей луны» представлены циклы стихотворений разных лет, а также поэма «Фрагмент», в котрой дочь ленинградской блокадницы, идя дорогой памяти своей матери, пытается осознать всю глубину трагедии военного времени.

Эта книга - своеообразный итог жизненного и творческого пути автора. В стихотворениях и поэме очень ярко и зримо проявляется удивительная женская сущность лирической героини - любящая, жаждущая и ищущая «отгадку на тайные загадки Времени, Пространства, Души и Мысли».

33.

У2

К88

Кудрявцев, М.

С доброй музой по жизни шагая [Текст] : дневник в стихах / М. Кудрявцев. – Кривой Рог : Минерал, 2007. – 336 с.

34.


У2

К99
Кюцам-Сан, В.

Житие мое. "Как в Кривбассе... А как в Кривбассе?!" [Текст] : приключ. роман в рассказах. Т. 1 : Откровенно о сокровенном / В. Кюцам-Сан. – Кривой Рог : ЯВВА, 2005. – 400 с.
35.


У2

К99

Кюцам-Сан, В.

Житіє моє. "Як в Кривбасі... А як в Кривбасі?!" [Текст] : пригод. роман в оповіданнях. Т. 1 : Відверто про найпотаємніше / В. Кюцам-Сан. – Кривий Ріг : Іріда, 2005. – 269 с.
36.


У2

Л61

^ Анатолий Григорьевич Липицкий родился в 1933 году в Кривом Роге. Учился в

28-й,21-й и 10-й школах города, в Николаевском судостроительном и Криворожском горном техникумах, в Киевском училище святи, , в горном институте. По специальности інженер-энергетик. Служил в Советской Армии. Работал на Новокриворожском ГОКе, на энергопредприятиях Магаданской области, на Колыме и Чукотке, в Магадане. В свободное от основной работы время писал рассказы и повести, которые печатались в периодической прессе Эгвикинота, Анадыря, Магадана, Владивостока, Днепрпетровска, в журналах «Дальний Восток» (Хабаровск), «На Севере Дальнем» (Магадан), в коллективных сборниках, в альманахе «Саксагань». В 1990 году стал инициатором создания и первым главным редактором альманаха «Саксагань».

Автор книг «Амгуэмская переправа» (1977), «Пересечения» (1982), «Оглянись в пути» (1986), «Энергетические мускулы Севера» (1986), «Восхождение» (1988).

Член Национального Союза писателей Украины.


Липицкий, А.

Восхождение [Текст] : повести, рассказы / А. Липицкий. – Кривой Рог : Издательский дом, 1998. – 287 с.37.

У2

Л61Липицкий, А.

Ожидание любви [Текст] : повести, рассказы / А. Липицкий. – Кривой Рог : Изд-во "И.В.И", 2000. – 159 с.

Шестая книга автора вобрала в себя произведения, написанные в разные годы. Объединяют рассказы и повести авторський подход к судьбам героев, интерес к их поступкам и жизненной позиции в сложных ситуациях. Судьбы людей, их право на любовь и счастье, их успехи и неудачи – сюжетные коллизии произведений Липицкого.

38.


39.

У2

М47Мелихова, Т.

Парадоксы любви. Стихи, повесть, рассказы / Т. Мелихова. – К. : Альтерпрес, 2003. – 200 с.

В новой книге известной поэтессы Татьяны Мелиховой «Парадоксы любви» печатаются и ее лучшие стихотворения, и проза, уже бывшая в журналах с небольшими тиражами. Даны и новые рассказы, а также повесть, написанная совсем недавно.


Мелихова, Т.

Двойное отражение : Поэзия / Т. Мелихова, Т. Кошель. – Кривой Рог : Б-чка альманаха "Саксагань", 1993. – 64 с.

Татьяна Мелихова и Татьяна Кошель – поэтессы разные, но их объединяет чувственный взгляд на житейские коллизии и ситуации.

Эту книгу можно воспринимать как своеобразный диалог, но, говоря друг с другом, поэтессы затрагивают «вечные» темы , - волнующие всех, - любовь, смерть, счастье, неверность, предательство. В стихах Т. Мелиховой и Т. Кошель все реальное пропущено через душу, окружено вымыслом и фантазией так, что реальные жизни авторов настолько же близки к их стихам, как и далеки от них. Вымышленное художественно всегда выглядит лучше чистых реалий, поэтому всегда истинно художественный образ лишь наполовину реален.


40.

У2

М47


Мелихова, Т.

Раскрывающееся "Я" : Домбайский дневник / Т. Мелихова. – Кривий Ріг : Видав.дім, 2007. – 74 с.

В книге «Раскрывающееся «Я», посвященной психолого-эзотерическому туризму, рассказывается о небычном тренинге, проведенном в горах Северного Кавказва. Автор показывает, как на основе современных психологических знаний и практик, применяемых в естественных природных условиях, можно найти путь к расширению своего самосознания и духовной эволюции.41.

У2

М94


Миколаєнко, М. А.

На лінії вогню [Текст] : повість / М. А. Миколаєнко. – 2-е вид., перероб., доп. – Кривий Ріг : [б. в.], 1996. – 157 с. – (Б-чка альманаху "Саксагань").
42.

У2

М69

Володимир Михайличенко народився у Кривому Розі 13 вересня 1936 року.
Закінчив Київський державний університеті м. Т. Г. Шевченка. Вчителював. Потім займався журналістикою. В 1958 р. вийшла в світ перша поетична збірка "Лірика". Ще дві книжки з його віршами - "Ритми Кривбасу" (1979) і "Полум'я" (1997) були видані вже після його смерті.
"Про Криворіжжя ніхто ще, здається, не писав з такою синівською любов'ю, так талановито", - саме так відізвався Олесь Гончар про вірші криворізького поета Володимира Михайличенка після виходу книжки "Ритми Кривбасу".
У передмові до книжки «Полум’я» Іван Щербатенко (головний редактор видавництва «Рідної школи» й університетський побратим Володимира Михайличенка) написав: «Хай кожен усвідомить, що такі, як Володимир Михайличенко, згоріли на кострищі буднів заради незалежности України, якій віддав сили, творчість, весь свій талан до останку…»


Михайличенко, В. Т.

Ритми Кривбасу [Текст] : поезії / В. Т. Михайличенко. – Дніпропетровськ : Промінь, 1979. – 47 с. – (Перша поетична книга).

У збірці постає перед нами багатий внутрішній світ людини праці, безмежна любов до рідного краю, роздуми про суть буття, про вірність своєму обов’язку.

43.

У2

Н17


Надуманская, В. Ф.

Покаяние... [Текст] / В. Ф. Надуманская. – Кривой Рог : Минерал, 2006. – 44 с.

44.


Платонова, Е.

Задворки / Е. Платонова. – Одесса : Полиграф, 2007. – 119 с.

«Я бы очень хотела,чтобы эту замечательную книгу прочитало как можно больше народу. В том, что она замечательная, я нисколько не сомневаюсь. Иначе и не стоило бы затевать весь этот

«сыр- бор».

У всякого человека есть сердце. У этой книги оно тоже есть. И если твоё сердце, дорогой читатель, застучит в унисон с сердцем этой книги, значит, можно считать, что я не зря прожила отпущенное мне время…»

^ Евгения Платонова
45.

У2

Р60

Платонова, Е.

Третья дверь [Текст] / Е. Платонова. – Кривой Рог : И.В.И., 2002. – 292 с.

Воистину, краткость - сестра таланта. Немногие мастера-новеллисты могут состязаться с искусством и отточенностью лаконичности криворожской писательницы, автора нескольких сборников прозы, человека, физически заточенного в стенах своей квартирки, из которой она охватывает весь мир. Утонченно передавая всю палитру отношений между людьми, создавая, иногда, нереальную густоту событий, происходящих вокруг героев, умудряется не переходить на пафосно-менторский тон и всегда сохранять прозрачность и стойкость своего повествования. Нам надо гордиться такой землячкой, читать ее книги и попытаться вместе с Автором еще раз пережить все происходящее в ее талантливых произведениях.
46.

Криворізький поет Михайло Пронченко народився 7 вересня 1909 року в селі Вошиве-Покровське (зараз – Апостолове), проте по праву вважається криворізьким письменником, адже більшість свого життя присвятив саме Кривому Рогу. Саме тут він працював журналістом у газеті «Червоний гірник», потім в журналі "Кривбас".
Друкуватися Пронченко почав зовсім ще молодою людиною, у 18-річному віці. За вірші патріотичного напряму в 30-ті роки був заарештований і засланий до зловісно відомих таборів Далекого Сходу, адже у своїх віршах він висвітлював страждання і горе українського народу на Криворіжжі під час Голодомору, відверто і гостро звинувачував комуністичний режим. Тож, режим його відправив в заслання на лісоповали у Сибір. Там М. Пронченко понад 5 років відбував покарання, як "політичний".
Із заслання поет повернувся напередодні Другої Світової війни з цілою низкою дивних, вражаючих душу поезій і великими творчими планами.
Використовуючи період міжвладдя, коли радянська влада відступила, а фашистська ще не утвердилась, українські національні сили розгорнули державне будівництво. Вся робота спиралася на місцеву Просвіту та ОУН.
Під час гітлеровської окупаціі Кривого Рогу Пронченко редагував часопис «Дзвін» і в той же час видав свою збірку патріотичних поезій «Кобза» (1941), чим викликав у фашистів звірячу лють і штовхнув до жорстокої розправи. Голова міської управи С. Шерстюк, редактор газети «Дзвін» М. Пронченко, активні діячі підпілля Г. Максимець, І. Потапенко та інші – всього 105 чоловік, 11 лютого 1942 р. були розстріляні біля шахти Валявка.  
Загибель Пронченка болюче вразила всіх, хто його знав і любив. Відомий український письменник Іван Багряний присвятив світлій пам’яті Михайла Пронченка свою повість «Розгром».


Пронченко, М.

Кобза [Текст] : вибрані твори і спогади сучасників / М. Пронченко ; упоряд. М. Чабан, А. Пронченко. – Дніпропетровськ : Дніпро, 1995. – 160 с.


Збірку вибраних творів криворізького поета Михайла Пронченка (1909-1942) складають його остання прижиттєва збірка «Кобза» (1941) та вірші різних років , виявлені в періодиці та літературних архівах. До книги увійшли також історичні й мемуарні нариси письменника та його листи до академіка Дмитра Яворницького і Володимира Сосюри. Завершують збірку спогади сучасників про цю мужню людину важкої долі.


47.
Родинченко, М. Л.

Зрада і кара [Текст] : художньо-історична повість / М. Л. Родинченко. – Кривий Ріг : Видав. дім, 2006. – 152 с.


48.
Руденко, П. А.

Избранная лирика [Текст] / П. А. Руденко. – Чернигов : РИК "Деснянская правда", 1999. – 400 с.


В книгу Петра Руденко включены стихи, написанные в 1950-1999 годах. Большинство из них публиковалось в сборниках «Коснувшись Вашего виска», «Далекое и близкое», «Стихи разных лет», «Спешу навстречу маю», «То ли в шутку, то ль всерьез», «Острова спасення», «Ох уж эта мне эпоха!», «Ищи себя в самом себе», «Рідною мовою». В книгу также включены переводы с украинского языка известных и малоизвестных поэтов.


49.

ББК63.3(4Укр)

С38

Сінчук, О.

Не померти раніше смерті, або своє чуже життя [Текст] / О. Сінчук. – Кременчук : ПП Щербатих, 2007. – 248 с.50.

БД

С77

Наприкінці жовтня в московському Будинку літераторів (Росія) відбулась урочиста церемонія нагородження переможців російської Національної літературної премії «Золоте перо Русі».
Про масштабність конкурсу свідчить той факт, що в номінації «Дитяча література» свої твори для оцінки представили близько 200 авторів. Тим більш приємною стала звістка про те, що одним з найкращих був визнаний збірник оповідань криворізького дитячого письменника, члена національної Спілки письменників України Олексія Старікова. Наш земляк став срібним лауреатом конкурсу  та володарем фарфорової статуетки.
Із 2500 претендентів на нагороди, що представляли 32 країни світу, лише 22 літератори отримали премії, з врученням знака особливої відзнаки «Золоте перо».
Криворізький дитячий письменник ^ Олексій Старіков є чи не єдиним у Кривому Розі, чиї твори постійно друкуються у популярному дитячому виданні «Пізнайко» (Україна), а також в російських журналах – «Кукарямба», «Веселые картинки», «Миша», «Мурзилка» та інших.


Старіков, О.

Здравствуй, день![Текст] / О. Старіков. – Дніпропетровськ : Дніпрокнига, 2007. – 310 с.

51.

Стариков, А. Н.

Пока учитель не пришел [Текст] : стихи : для младшего шк. возраста / А. Н. Стариков ; худож. С. Сикало. – К. : Веселка, 1991. – 95 с.
52.

Стариков, А. Н.

Самое главное [Текст] : стихотворения для младшего шк. возраста / А. Н. Стариков ; худож. С. Сикало. – Днепропетровск : Промінь, 1986. – 48 с.


53.

У2

С82Стороженко, Л.

Колючі зерна : Вибрані драми / Л. Стороженко. – Черкаси : Видавець Чабаненко Ю.А., 2006. – 142 с.

В збірник увійшли драми, написані для самодіяльного театру «Глобус», який в 1984-1986 роках працював при Криворізькому гірничорудному інституті. Художнім керівником театру і драм, що в ньому ставилися, був автор, а режисерами, художниками, музикантами - студенти, аспіранти й викладачі інституту. За час недовгого існування театр набув неабиякої популярності, його спектаклі відбувалися з аншлагом. В п’єсах піднімаються важливі морально-етичні питання з життя молоді, які не втратили актуальності й в наш час.

54.

У2

С82


Стороженко, Л.

По битій дорозі : Роман / Л. Стороженко. – Черкаси : Видавець Чабаненко Ю.А., 2006. – 256 с.55.

У2

Т48


Ткач, О. І.

Цвіт акації [Текст] : збірка поезії та прози / О. І. Ткач. – Кривий Ріг : Мінерал, 2008. – 100 с.«Я верю выси пушкинского слова,

Я верю бездне блоковской любви,

Я верю травам Поля Куликова,

Разросшимся на пролитой крови»


Григорий Туренко

Григорий Туренко - коренной криворожанин. Учился в

средней школе № 25. Окончил маркшейдерско-шахтостроительный факультет Криворожского горнорудного института. Отслужил в армии. Далее работал инженером в институте «Кривбасспроект». Окончив Литературный институт имени М. Горького, перешел на журналистскую работу. Сотрудничал с несколькими газетами, редактировал

альманах «Саксагань», заведовал литературной частью Криворожского театра драмы и музыкальной комедии имени Т. Г. Шевченко. С 2000-го года возглавляет

пресс-службу футбольного клуба «Кривбасс». Член Союза журналистов Украины. Автор пяти поэтических книг. Первый криворожский поэт, выпустивший книгу

стихов в Москве («Обращение», издательство «Молодая гвардия», 1988 год), отмеченную Премией Союза

писателей СССР. Несколько лет руководил городским литературным объединением «Рудана».

56.


57.У2

Т87

Туренко, Г.

Верю [Текст] : стихи и поэмы / Г. Туренко. – Кривой Рог : Саксагань, 1993. – 106 с.


В новую книгу криворожского поэта Григория Туренко вошли стихи и поэмы, написанные в разные годы. Общим началом для них служит Вера автора в счастливую судьбу свого Отечества, Вера в очищение человеческих душ от скверны социальных потрясений двадцатого столетия , Вера в бессмертие Любви, Вера в грядущее торжество Добра и Света…
Туренко, Г.

Командарм индустрии [Текст] : иллюстрации в стихах

к главным эпизодам биографии Я. И. Весника, 1894-1937 / Г. Туренко. – Кривой Рог : Изд-во "И. В. И.", 1999. –

57 с.

«Скажи, зачем: в скоплении людей

На пожелтевшем довоенном фото

^ Разглядывать, где жертва, где злодей,

Чужой виной страдая за кого-то?


Все безвозвратно минуло давно.

Вернуться вспять кровавыми путями?

И вновь Христа с Иудой заодно

Прибить к кресту сомнения гвоздями?»
58.

Шеремет, М.

Осінні мотиви / М. Шеремет. – Дніпропетровськ : Січ, 2006. – 311 с.59.

У2

Я72


Яременко, Г.

Я ворую любовь [Текст] : лирика / Г. Яременко. – Кривой Рог : Б-чка "Саксагань", 1992. – 63 с.


60.

У2

Я96Яшин, В. М.

Стихи о войне [Текст] / В. М. Яшин. – Кривой Рог : Минерал, 2004. – 49 с.


Яшин Владимир Михайлович - активный участник боевых действий в период Великой Отечественной войны. Принимал участие в боях за освобождение Кривого Рога. С 1962 по 1976 гг. работал старшим преподавателем и начальником цикла технической подготовки на военной кафедре Криворожского Горнорудного института. Стихи начал писать в послевоенные годы.Іменний покажчик


Авраменко И. Г.

6

Бабенко М. М.

7, 8

Баралюк В.

9

Бендерский Е.

10

Білецький В. С.

11

Бухтияров В. Ф.

12

Гаєвська Т.

13

Галєх В.

14

Гриценко В.

15, 16

Гусейнов Г. Д.

17 - 25

Доленник И.О.

26

Дубовик Л.

27

Дюка А.А.

28

Зоря О.

29

Каминский Ю.

30, 31

Кошель Т.

32

Кудрявцев М.

33

Кюцам-Сан В.

34, 35

Липицкий А.

36, 37

Мелихова Т.

38, 39, 40

Миколаєнко М.А.

41

Михайличенко В.Т.

42

Надуманская В.Ф.

43

Платонова Е.

44, 45

Пронченко М.

46

Родинченко М.Л.

47

Руденко П. А.

48

Сінчук О.

49

Старіков О.

50, 51, 52

Стороженко Л.

53, 54

Ткач О.І.

55

Туренко Г.

56, 57

Шеремет М.

58

Яременко Г.

59

Яшин В.М.

60


Відповідальний за підготовку Баскакова С. О.

Упорядник Протазанова І. В.


Схожі:

Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя» iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя»
Місто по праву вважається осередком творчої майстерності, і чимало його художників, акторів, музикантів, журналістів та літераторів...
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя» iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя»
Місто по праву вважається осередком творчої майстерності, І чимало його художників, акторів, музикантів, журналістів та літераторів...
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя» iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни вднз «криворізький національний університет» наукова бібліотека родовища кривбасу
Родовища Кривбасу : реком бібліогр покажчик [Текст] / укл. О. В. Кисільова. – Кривий Ріг : Наукова бібліотека кну, 2012. 25 с
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя» iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни вднз криворізький національний університет наукова бібліотека бизов володимир Федорович
Президент агн україни, Заслужений діяч науки І техніки, Лауреат Державної премії України, доктор технічних наук, професор
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя» iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни державний вищий навчальний заклад «київський національний економічний університет імені вадима гетьмана» Максимова Алла Василівна
Робота виконана на кафедрі банківської справи Криворізького економічного інституту двнз «Криворізький національний університет» Міністерства...
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя» iconПоложення про приймальну комісію двнз «Криворізький національний університет»
З метою забезпечення єдиних вимог щодо організації прийому до двнз «Криворізький національний університет» та на виконання наказу...
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя» iconМіністерствО освіти І науки, молоді та спорту України бердянський університет менеджменту І бізнесу нагаєць ірина Юріївна
...
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя» iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни двнз «київський національний економічний університет імені вадима гетьмана» Фролова Тетяна Олександрівна удк 339.
Робота виконана на кафедрі міжнародних фінансів двнз «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» Міністерства...
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя» iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни державний вищий навчальний заклад
Робота виконана на кафедрі менеджменту банківської діяльності двнз «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»...
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України двнз криворізький національний університет Наукова бібліотека «Письменники Криворіжжя» iconМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України Державний вищий навчальний заклад
Роботу виконано на кафедрі фінансів підприємств двнз “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” Міністерства...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи