Президія вищої атестаційної комісії україни icon

Президія вищої атестаційної комісії україни
Скачати 28.06 Kb.
НазваПрезидія вищої атестаційної комісії україни
Дата13.09.2012
Розмір28.06 Kb.
ТипДокументи

ПРЕЗИДІЯ ВИЩОЇ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ УКРАЇНИ


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою президії ВАК України
від 8 жовтня 2008 р. N 45-06/7 


Паспорти спеціальностей

ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
12.00.01 - теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень


I. Формула спеціальності:

Спеціальність 12.00.01 - група галузей юридичної науки, яка досліджує загальні закономірності виникнення та тенденції розвитку держави і права, їх структурно-функціональні характеристики, становлення конкретно-історичних державно-правових форм, еволюцію теоретичних уявлень людства про політику, право та державу.

^ II. Напрями досліджень:

2.1. У галузі теорії держави і права:

• Загальна характеристика теорії держави і права, проблеми методології та методів дослідження держави і права, загальнотеоретичні поняття, предмет і взаємозв'язок теорії держави і права з іншими науками про людину та суспільство.

• Поняття держави, її соціальне призначення та функції, типологізація держав, класифікація форм держави, загальні проблеми та принципи організації державного механізму.

• Держава і громадянське суспільство, держава в політичній системі суспільства, національна держава, демократична держава, соціальна держава, держава в умовах інтеграції і глобалізації.

• Сучасні концепції правопорозуміння, загальне розуміння права, об'єктивне та суб'єктивне в праві, принципи права, право і закон.

• Соціальне призначення та функції права, цінність права, місце права в системі соціального регулювання, право і держава.

• Права людини, класифікація прав людини та їх гарантії, права людини та право, правова держава.

• Правове регулювання, структура й основні складові механізму правового регулювання, типи та методи правового регулювання, дія права та його соціальна ефективність.

• Джерела та форми права, класифікація джерел права в різних правових системах, нормативно-правовий акт як основне джерело в правовій системі України, нормотворча діяльність і техніка.

• Поняття правової норми, галузі і інститути права та їх класифікація; законодавство та його структура, тлумачення законодавства.

• Правосвідомість, її структура та види, право і мораль, правова культура суспільства та особи.

• Зміст і структура правовідносин, проблеми реалізації суб'єктивних прав і юридичних обов'язків, правозастосовна діяльність, законність і правопорядок.

• Правова поведінка, правомірна поведінка та правопорушення, юридична відповідальність і її механізм.

• Правова система суспільства та її структура, класифікація правових систем сучасності; сім'ї правових систем, національна правова система, міждержавні правові системи, формування нових правових систем, порівняльне правознавство.

• Становлення та особливості розвитку державності, права та правової системи України.

^ 2.2. У галузі історії держави і права:

• Предмет історико-правової науки, періодизація історії держави і права, методологія історико-правової науки, історико-правове джерелознавство.

• Історичні закономірності та конкретні особливості розвитку права і держави, право та держава як явище культури та цивілізації, традиції та новації у розвитку держави і права, історичні типи держави, історичні типи права.

• Історія становлення та функціонування окремих державних інститутів, галузей та інститутів права, історія правової культури.

• Становлення та особливості розвитку держави і права України.

^ 2.3. У галузі історії політичних і правових вчень:

• Предмет і методологія історії вчень про державу і право, політична та правова доктрина та думка.

• Закономірності виникнення та тенденції розвитку світової теоретичної думки про державу та право, періодизація та класифікація вчень про державу і право.

• Основні політичні та правові доктрини Стародавнього світу, Середньовіччя, Нового і Найновіших часів.

• Основні напрями сучасної політико-правової ідеології, основні школи правознавства і державознавства на сучасному етапі, історія політико-правової думки України.

III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
юридичні науки.

 

Схожі:

Президія вищої атестаційної комісії україни iconПрезидія вищої атестаційної комісії україни постанов а
Вак україни від 22. 05. 1997 р. №1Б/5, тим самим обмежуючи можливість наукової громадськості знайомитися із результатами дисертаційних...
Президія вищої атестаційної комісії україни iconПостанова президії вищої атестаційної комісії україни від 15. 01. 2003 р. №7-05/1
Президії вак україни від 22. 05. 1997 р. №16/5, тим самим обмежуючи можливість наукової громадськості знайомитися із результатами...
Президія вищої атестаційної комісії україни iconПрезидія вищої атестаційної комісії україни
Національні економіки в сучасній світогосподарській системі та моделі їх розвитку
Президія вищої атестаційної комісії україни iconПрезидія вищої атестаційної комісії україни
Теорія та методологія досліджень систем економічної безпеки суб'єктів господарювання
Президія вищої атестаційної комісії україни iconПрезидія вищої атестаційної комісії україни
Підприємництво як соціально-економічне явище. Організаційно-правові та економічні форми підприємницької діяльності
Президія вищої атестаційної комісії україни iconПостанов а 15. 01. 2003 n 7-05/1
Вак україни від 22. 05. 1997 р. N 1Б/5, тим самим обмежуючи можливість наукової громадськості знайомитися із результатами дисертаційних...
Президія вищої атестаційної комісії україни iconПрезидія вищої атестаційної комісії україни
Змістом спеціальності є дослідження теоретичних І практичних проблем, легітимізації та функціонування політичних інститутів у політичній...
Президія вищої атестаційної комісії україни iconПрезидія вищої атестаційної комісії україни
Спеціальність не містить наукові результати й дослідження зв'язків І закономірностей, пов'язаних із технологічними процесами формування...
Президія вищої атестаційної комісії україни iconПрезидія вищої атестаційної комісії україни
Ввп у суспільстві на макрорівні, грошова, фінансова І кредитна системи та їх інституційна інфраструктура, функціонування державних...
Президія вищої атестаційної комісії україни iconКового ступеня (Методичні поради) 3-є видання, виправлене І доповнене Редакція 'Бюлетеня Вищої атестаційної комісії України Видавництво «Толока» Київ • 2007
Методичні поради. 3-тє видання, виправлене І доповнене/ Автор-упорядник Л. А. Пономаренко, доктор технічних наук, професор. — К.:...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи