Задача № icon

Задача №
Скачати 180.91 Kb.
НазваЗадача №
Дата30.07.2012
Розмір180.91 Kb.
ТипЗадача

ЗАДАЧА № _____

Н. працювала інженером на заводі. 31 серпня 2001 року вона була звільнена за п.1 ст.40 КЗпП України. Вона звернулася до суду з позовом про поновлення на роботі. В матеріалах, поданих у суд відповідачем, були відсутні дані про те, чи були дотримані вимоги закону про переважне право на залишення на роботі. При розгляді справи в судовому засіданні виявилось, що штатний розклад був затверджений 14 вересня і введений в дію з 1 жовтня 2001року. Відповідач позову не визнав і пояснив, що необхідність звільнення працівника за скороченням штатів є компетенцією керівника, а введення в дію штатного розкладу не має істотного значення. Яким доказами позивачка зможе обґрунтувати свої позовні вимоги? Яким, на вашу думку, може бути рішення суду?


ЗАДАЧА № _____

Токар Г. був звільнений з роботи за п.2 ст. 40 КЗпП України на тій підставі, що він внаслідок недостатньої кваліфікації не виконував виробничих завдань. Г. звернувся до суду з позовом про поновлення на роботі, пояснивши, що був прийнятий на роботу токарем 4 розряду, який пізніше кваліфікаційною комісією підприємства був змінений на 3, а це означало зміну істотних умов праці. Однак начальник цеху періодично давав йому завдання, тарифіковані по 4 розряду, з якими він не справлявся. Вирішіть спір. Напишіть мотивоване рішення суду по даній справі.


ЗАДАЧА № _____

Інженер Ц. 10 вересня 2002 року був звільнений з роботи за прогул. Він оскаржив своє звільнення до місцевого суду. У позовній заяві Ц. зазначив, що дійсно був відсутній на роботі 5 днів, через необхідність догляду за хворим батьком. У судовому засіданні було встановлено, що батько Ц. помер. У той же час було встановлено, що за хворим батьком доглядала дружина Ц., а він у цей час, допомагав братові у будівництві господарської будівлі. Якими доказами Ц. повинен обґрунтувати факт догляду за хворим батьком? Вирішіть спір.


ЗАДАЧА № _____

У зв’язку з проведенням капітального ремонту складського приміщення наказом по підприємству старший кладовщик Ш. був переведений на іншу роботу комплектувальником строком на два місяці із збереженням середнього заробітку за попереднім місцем роботи. Згоду на таке переведення Ш. дав письмово. За вказаний період ремонтні роботи закінчені не були через відсутність необхідних будівельних матеріалів. Працівник Ш. вимагав поновити його на попередній посаді, вказавши, що термін переведення сплив, а на більш довший період переведення він згоди не давав. Керівник підприємства своїм наказом звільнив Ш. з роботи за прогул. Складіть позовну заяву по даному трудовому спору. Дайте оцінку обґрунтованості вимог працівника в даній ситуації.


ЗАДАЧА № _____

З. була прийнята на посаду секретарки замість В., яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Коли дитині В. виповнилося 1,5 року вона вийшла на роботу. У зв’язку з виходом В. на роботу З. була звільнена по спливу строку трудового договору. З. звернулася до суду з позовною заявою про поновлення на роботі, вказавши, що на момент звільнення вона була вагітною. В судовому засіданні виявилося, що В. у свій час прийнята на роботу також на час відпустки по догляду за дитиною Л. Складіть проекти документів, якими позивачка зможе обґрунтувати свої позовні вимоги. Вирішіть спір.


ЗАДАЧА № _____

К., студент інституту фізкультури, був прийнятий на роботу в охоронну фірму, але оскільки у нього до обіду були заняття то графік чергування був складений з урахуванням його можливостей виконувати доручену роботу. Через 5 місяців його звільнили у зв’язку з прийняттям на роботу працівника, для якого ця робота є основною і він може працювати повний робочий день. К. звернувся до місцевого суду з позовною заявою про поновлення на роботі і оплату заробітної плати за час вимушеного прогулу. У позовній заяві він відзначив, що такої підстави для звільнення немає, а тому його звільнили незаконно. У судовому засіданні представник відповідача пояснив, що оскільки К. студент, то він був прийнятий на роботу по сумісництву, а тому його звільнили як сумісника. Вкажіть перелік документів, які необхідно подати К. в якості доказів? Вирішіть спір.

ЗАДАЧА № _____

Завідуюча відділенням магазину Р. була звільнена за п.2 ст. 41 КЗпП України через недостачу 150 гривень, яка була виявлена під час проведення ревізії відділу. Р. погасила виявлену недостачу і звернулася до директора магазину із заявою про поновлення її на попередній роботі . Так як директор їй відмовила, Р. звернулася до місцевого суду, де заявила про незаконність її звільнення. До адміністративної відповідальності вона не притягувалася. Чи законне звільнення Р.? Яким доказами вона може обґрунтувати свої позовні вимоги? Вирішіть спір по суті.


ЗАДАЧА № _____

Викладачка училища Д. на роботі часто конфліктувала з дирекцією, а також з колегами по роботі. 27 травня 2002 року вона була позбавлена премії, про що був виданий наказ по училищу. Вважаючи позбавлення премії незаконним, вона 2 червня звернулася до директора з вимогою про виплату їй премії. Під час розмови вона нецензурно висловилася про директора, а також зняла зі стіни портрет Т.Г. Шевченка, мотивувавши тим, що над людиною яка порушує закон не може висіти такий портрет. 8 червня директор видав наказ про звільнення Д. за аморальну поведінку. В наказі було вказано, що Д. часто конфліктує з колегами по роботі, неналежно виконує обов’язки викладача, а також поглумилася на святинею українського народу. Вважаючи звільнення незаконним Д., звернулася до місцевого із заявою про поновлення на роботі. Що вважати аморальною поведінкою і як її обґрунтувати? Які докази повинні представити сторони? Вирішіть спір.


ЗАДАЧА № _____

Інженер підприємства Ж. через хворобу, яка продовжувалася більше чотирьох місяців (важкий перелом ноги), був звільнений за п.5 ст. 40 КЗпП України. Ж. не погодився із звільненням і звернувся до суду з позовом про поновлення його на роботі, оплату за вимушений прогул і про відшкодування моральної шкоди. В обґрунтування своїх позовних вимог Ж. Вказав, що його посада ніким не заміщена, а обов’язки були тимчасово розподілені між колегами по відділу. За висновком ЛКК він може приступити до роботи. Моральну шкоду він обґрунтовував тим, що через звільнення у нього підвищився артеріальний тиск, а також почалися головні болі. Чи законне звільнення Ж.? Яким доказами він може обґрунтувати свої позовні вимоги? Вирішіть спір.


ЗАДАЧА № _____

Вантажник універсаму С. був звільнений з роботи за п. 7 ст. 40 КЗпП України, за появу на роботі в нетверезому стані. С. оскаржив звільнення з роботу до місцевого суду, вказавши, що він дійсно знаходився в нетверезому стані на роботі, однак це було не в момент явки на роботу, а в кінці робочого дня, і що це не вплинуло на його працездатність, оскільки всі роботи він виконав швидко, про що можуть підтвердити продавці універсаму. Крім того було холодно і вони з товаришами вирішили таким чином зігрітися. Яким доказами представник роботодавця зможе обґрунтувати законність звільнення? Яке рішення повинен винести місцевий суд?


ЗАДАЧА № _____

К. звернувся до суду з позовом про поновлення на роботі, оскільки вважав своє звільнення незаконним. Він пояснив, що 10 липня 2000 року подав заяву про звільнення за власним бажанням. Але вже 14 липня знову звернувся до директора, повідомивши, що хоче відкликати свою заяву про звільнення. Однак директор відмовив К., пояснивши, що 13 липня був виданий наказ про звільнення його за власним бажанням, відповідно до ст..39 КЗпП України. Якими доказами К. зможе обґрунтувати свої позовні вимоги? Яке рішення винесе суд?


ЗАДАЧА № _____

Робітник тароремонтного цеху К. пропрацював на підприємстві більше 12 років. В лютому він був звільнений за появу на роботі в нетверезому стані. По відношенню до формулювання причин звільнення він не заперечував, але вимагав при проведенні розрахунку при звільненні виплатити йому винагороду за результатами роботи підприємства за рік, посилаючись на те, що попередній рік він пропрацював повністю і без проступків. Дирекція заводу відмовилася задовольнити вимогу працівника, посилаючись на діюче на заводі Положення про виплату такої винагороди, оскільки К. звільнений за порушення трудової дисципліни. Працівник звернувся до комісії по трудових спорах. Чи законні вимоги К.? Яким чином він повинен обґрунтувати законність своєї вимоги?


ЗАДАЧА № _____

Сторож підприємства Н. був звільнений з роботи за прогул. Не заперечуючи проти звільнення він звернувся до місцевого суду, вважаючи, що з ним неправильно провели розрахунок при звільненні, оскільки з його зарплати провели відрахування за невідпрацьовані дні відпустки. При розгляді справи в суді виявилось, що відрахування були проведені за використану відпустку в 2001 році. Сторож пояснив, що він ще не використав відпусток за 1999 і 2000 роки. Чи обґрунтовані вимоги сторожа? Вирішіть спір.


ЗАДАЧА № _____

Швеї В. 1 березня 2001 року була надана щорічна основна і додаткові відпустки тривалістю 31 календарний день. Відпустка була оплачена виходячи із фактичного заробітку за останні 12 місяців, які передували відпустці. Однак В. заперечила проти цього, вважаючи, що відпустку їй оплатили неправильно, оскільки з 1 серпня 2000 року тарифні ставки на підприємстві були підвищені в 1,5 рази, тому вона вважала, що відпустку повинні були оплачувати із заробітної плати за останні 7 місяців. Оскільки, роботодавець заперечив проти такого розрахунку оплати відпустки, то В. звернулася до місцевого суду із позовною заявою про вирішення спору. Складіть позовну заяву. Вирішіть спір.


ЗАДАЧА № _____

Інженер-дослідник 3 категорії Ш. звернувся до суду з позовом про стягнення з інституту, в якому він працює різниці у заробітній платі в сумі 360 гривень за період з 1 червня по 1 жовтня 2001року. Відповідач позову не визнав і пояснив, що у зв’язку з майбутнім звільненням Ш. з 1 жовтня 2001 року за скороченням штатів, його посада виключена із штатного розкладу, а тому йому виплачувався посадовий оклад у розмірі мінімальної заробітної плати 118 гривень. Позивач пояснив, що в інституті з 1 червня інженерам-дослідникам 3 категорії підвищені посадові оклади до 208 гривень. Ш. вважав, що йому виплачувалась заробітна плата не у відповідності з його кваліфікацією порівняно з працівниками, які працюють на аналогічних посадах. Якими доказами позивач зможе обґрунтувати свої позовні вимоги? Які питання повинен з’ясувати суддя в ході судового засідання? Вирішіть спір.


ЗАДАЧА № _____

З. звернувся до суду із позовом про стягнення заробітної плати із підприємства де він працює. В судовому засідання вияснилось, що працівник перебував у відпустці з 1 травня по 31 травня 2001 року. До 1 березня посадовий оклад працівника становив 74 гривні, а з 1 березня був підвищений до 118 гривень. Відпустку З. оплатили виходячи з фактичного окладу за період з травня 2000 року по квітень 2001 року. З. вважав, що при обчисленні розміру оплати відпустки необхідно було застосувати розмір заробітної плати, який був встановлений йому перед виходом у відпустку. Проаналізуйте ситуацію. Вирішіть спір.


ЗАДАЧА № _____

Складальник В. 15 вересня 2004 року звернувся до суду про виплату йому 560 гривень за роботу у вихідні дні, а також за надурочні роботи. У судовому засіданні він пояснив, що працював у вихідні дні і надурочно в лютому-березні минулого 2003 року. Представник роботодавця заперечував факт виконання робіт складальником В. у лютому-березні 2003 року. Ув’язку з чим він вважав, що В. пропустив строк позовної давності, оскільки вже пройшло більше року, для можливості встановлення факту таких робіт. Ваша думка з приводу заперечень представника відповідача. Напишіть проект рішення суду по даній справі.


ЗАДАЧА № _____

Токар підприємства Н. звернувся до суду про оплату відпустки, оскільки вважав, що відпустку йому оплатили неправильно. Під час розгляду справи у суді виявилося, що токар знаходився у відпустці з 1 липня по 4 серпня 2003 року. У той же час з 1 липня по 31 грудня 2002 року він працював по 3 дні на тиждень повний робочий день, з 1 січня по 15 січня 2003 року - перебував у відпустці без збереження заробітної плати за згодою сторін, з 17 лютого по 31 червня 2003 року він працював повний робочий тиждень по 4 години на день. Сумарний заробіток за розрахунковий період складав 1570 грн. Які докази необхідно представити позивачеві на підтримку своїх позовних вимог? Вирішіть спір.


ЗАДАЧА № _____

У магазині було виявлено нестачу матеріальних цінностей на суму 7,5 тис. грн. До повної матеріальної відповідальності притягнули всіх осіб, які працювали у магазині: продавців, стажистів-студентів коледжу громадського харчування, прибиральницю, вантажника і сторожа. Оскільки студенти заперечували проти відшкодування шкоди, роботодавець звернувся до суду з позовом про притягнення всіх до матеріальної відповідальності. Якими доказами роботодавець зможе обґрунтувати свої позовні вимоги? Яке рішення винесе суд.


ЗАДАЧА № _____

Тракторист ремонтно-будівельного управління Б. після закінчення зміни самовільно використав закріплений за ним трактор для перевезення картоплі з поля сусідам. В результаті аварії, яка сталася з його вини був пошкоджений трактор, а також приватний будинок. Б. травмований не був. Ремонтно-будівельне управління понесло витрати по ремонту житлового будинку, а також трактора з причепом. Крім того, РБУ заподіяна шкода у вигляді неотриманих доходів, , які були викликані простоєм трактора. РБУ звернулося до суду з позовом про притягнення Б. до матеріальної відповідальності. Які документи необхідно додати до позовної заяви в обґрунтування своїх позовних вимог? Яке рішення винесе суд?

ЗАДАЧА № _____

Пральня „Чайка” за пошкоджену при пранні партію білизни виплатила власнику 2540 грн. Пральня звернулася до місцевого суду про стягнення з техніка Ц., який працював у ту зміну, матеріальної шкоди. В ході судового розгляду виявилося, що білизна була пошкоджена хлорним вапном, а тому технік заперечував проти притягнення його до матеріальної відповідальності, оскільки у цьому була вина майстра. Однак, пізніше виявилося, що білизна пралася разом з кольоровими виробами, через, що зафарбувалася і це послужило причиною відбілювання її. Складіть мотивоване рішення суду по даній справі.


ЗАДАЧА № _____

Фрезерувальнику 3-го розряду М. у зв’язку з відсутністю на роботі більш кваліфікованого працівника майстер цеху доручив виготовити деталь, багато операцій по виготовленню якої відносились до робіт за 5-им розрядом. Від такої роботи М. відмовився, посилаючись на недостатню для виконання виробничого завдання кваліфікацію. Однак, пообіцявши підвищити йому розряд майстер переконав М. взятися за роботу. В результаті деталь виявилася бракованою, на виправлення якої було затрачено 670 гривень. Керівник підприємства своїм наказом притягнув М. до матеріальної відповідальності. М. оскаржив наказ до місцевого суду. Якими доказами представник роботодавця зможе обґрунтувати правомірність притягнення М. до матеріальної відповідальності? Яке рішення винесе місцевий суд?


ЗАДАЧА № _____

Продавщиця ВАТ „Магазин „Молоко” Н. при проведенні грошових розрахунків з населенням не використовувала контрольно-касового апарату, що було виявлено під час перевірки співробітниками податкової інспекції. За такі дії продавців Н. і Л. було притягнуто до адміністративної відповідальності – штрафу у розмірі 170 гривень. Після сплати грошової суми виконавчий директор ВАТ звернувся до місцевого суду з позовом до продавців про відшкодування заподіяної шкоди. Н. не заперечувала факту невикористання контрольно-касового апарату, однак вказала, що роботодавець не провів з нею інструктажу з правил торгівлі. Л. заперечувала проти притягнення її до матеріальної відповідальності, оскільки вона не порушувала правил торгівлі. Яке рішення повинен винести суд? Складіть мотивоване рішення суду по даній справі.


ЗАДАЧА № _____

Під час провадження справи про банкрутство ВАТ „Прилад” місцевий господарський суд 10 травня 2004 року виніс рішення про призначення арбітражним керуючим Р. Під час проведеної перевірки у липні 2004 року по дотриманню законодавства про оплату праці інспекцією праці було виявлено факти заборгованості по заробітній платі працівникам ВАТ за останні 26 місяців на суму 845 тис. гривень. Матеріали перевірки було передано у районну прокуратуру, яка за фактом невиплати заробітної плати порушила кримінальну справу. Крім того прокуратура звернулася до суду в інтересах ВАТ „Прилад” про стягнення з арбітражного керуючого шкоди заподіяної ВАТ „Прилад” невиплатою заробітної плати. Ваші міркування стосовно дій районної прокуратури. Яке рішення повинен винести суд по зверненню прокуратури про притягнення Р. до матеріальної відповідальності?

ЗАДАЧА № _____

З працівниками складу готової продукції М., Л., Д. і К. було укладено договір про колективну бригадну матеріальну відповідальність. При проведенні ревізії зі період з 1 жовтня по 31 грудня 2003 року була виявлена недостача на суму 710 гривень. Середній заробіток М. складає 400 гривень, л. – 350 гривень, Д. – 370 гривень. К. була прийнята на роботу з 1 грудня 2003 року з посадовим окладом 340 гривень. Крім того, М. не працювала з 1 жовтня по 31 жовтня, оскільки перебувала у відпустці. Директор доручив юрисконсульту звернутися до суду про стягнення з працівників складу заподіяної шкоди. Складіть позовну заяву. Обрахуйте суму, яку суд повинен стягнути з працівників за заподіяну шкоду.


ЗАДАЧА № _____

Громадянин З. звернувся до місцевого суду із позовною заявою про поновлення на роботі і стягнення моральної шкоди, заподіяної незаконним звільненням. Факт заподіяння моральної шкоди З. обґрунтовував тим, що оскільки робота його вважається престижною, то звільнення потягнуло за собою втрату зв’язків з певним колом осіб, а також тим, що через звільнення у нього погіршився сон і апетит. Представник відповідача заперечував проти відшкодування моральної шкоди, оскільки матеріальних втрат З. не зазнав у зв’язку із звільненням, оскільки всі виплати з ним були проведені. Щодо поганого самопочуття, то З. неодноразово і раніше скаржився на здоров’я. Оцініть докази сторін. Яке рішення повинен винести суд (стосовно моральної шкоди)?


ЗАДАЧА № _____

Д. працював сільським головою. Однак в результаті проведення сільського референдуму громада села висловила йому недовіру і він достроково склав із себе повноваження сільського голови, не допрацювавши 21 місяць до чергових виборів. Після відставки Д. звернувся до місцевої школи із заявою про прийняття його на роботу вчителем історії, так як раніше до виборів він там працював. У прийнятті на роботі Д. було відмовлено, оскільки на його посаді працює інший учитель. Д. звернувся до місцевого суду із заявою про незаконну відмову у прийнятті на роботу. Директор у судовому засіданні заперечував проти прийняття Д. на роботу, оскільки інший вчитель, який працює на цій посаді прийнятий на постійній основі і характеризується позитивно, чого не скажеш про Д. Складіть позовну заяву. Яке рішення повинен винести місцевий суд?


ЗАДАЧА № _____

Бібліотекар Ж. звернулася до суду з позовною заявою про стягнення заборгованої суми заробітної плати у розмірі 540 гривень, а також про відшкодування моральної шкоди, заподіяної невиплатою заробітної плати у сумі 1300 гривень. Суд виніс рішення про стягнення заборгованої суми заробітної плати, але відмовив у відшкодуванні моральної шкоди, вважав, що вини роботодавця у невиплаті заробітної плати немає, оскільки є заборгованість бюджету по заробітній платі, адже бібліотека фінансується із місцевого бюджету. Оцініть рішення суду.


ЗАДАЧА № _____

Громадянка С. звернулася до суду із позовом про незаконну відмову у прийнятті на роботу. У суді вона пояснила, що у серпні 2003 року звернулася із заявою до директора школи В. про прийняття її на роботу вчителькою біології. У заяві вона вказала, що вагітна на третьому місяці вагітності. Директор школи В. у суді пояснив, що у школі є вакантна посада вчителя біології, однак С. має освіту вчителя хімії, а не біології, у зв’язку з чим вона не може бути прийнята на посаду вчителя біології. А вакантної посади вчителя хімії у школі немає. Якими доказами можна обґрунтувати наявність чи відсутність вакантних посад? Вирішіть спір. Напишіть рішення суду по даній справі.


ЗАДАЧА № _____

Ж. звернувся до суду із позовною заявою про надання йому відгулів за відпрацьовані надурочні години. У судовому засіданні виявилося, що Ж. працював надурочно за власною ініціативою. Про те, що він працюватиме надурочно Ж. попереджав майстра зміни. Проти таких робіт майстер не заперечував. Коли ж Ж. зажадав оплати за надурочні роботи у подвійному розмірі згідно законодавства про працю, директор підприємства відмовив у такій оплаті, оскільки про надурочні роботи він не знав і потреби у них не було. Напишіть позовну заяву. Яке рішення може прийняти суд по даній справі?


ЗАДАЧА № _____

З. звернулася до місцевого суду про надання їй відпустки у зв’язку з навчанням, а також про її оплату. У судовому засіданні виявилося, що З. навчається на заочному відділенні інституту, на 4-му курсі. Осіння сесія в інституті розпочалася, коли остання перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку. Представник відповідача також заперечував проти оплати відпустки, оскільки З. навчається у приватному інституті на умовах оплати навчання. Крім того вона вже має дві вищі освіти. Оцініть аргументи обох сторін. Яке рішення може прийняти суд?


ЗАДАЧА № _____

Д. звернувся до директора ТЗОВ „Казка” 25 травня 2004 року із заявою про надання йому з 1 червня основної щорічної відпустки тривалістю 28 календарних днів, додаткової щорічної відпустки за роботу на умовах ненормованого робочого часу тривалістю 7 календарних днів, а також відпустки у зв’язку з навчанням на заочному відділенні інституту тривалістю 30 календарних днів. Директор не заперечував проти надання відпусток Д., але вважав, що основна відпустка повинна надаватися мінімальної тривалості 24 календарні дні, а права на додаткову відпустку працівник не має, оскільки перепрацювання годин йому компенсується подвійною оплатою. Що ж стосується відпустки у зв’язку з навчанням, то сесія проходила в лютому і тому право на відпустку Д. не має. Не погодившись з рішенням директора Д. Звернувся до комісії по трудових спорах, а оскільки рішення комісії його не задовольнило то він звернувся до місцевого суду. Якими доказами сторони можуть обґрунтовувати свою позицію? Які особливості вирішення спору у судовому порядку, якщо він був предметом розгляду в КТС? Яке, на Вашу думку рішення повинен винести суд? Складіть проект рішення суду по справі.

ЗАДАЧА № _____

У ході проведення колективних переговорів при укладенні колективного договору на машинобудівному підприємстві між представниками роботодавця і виборним профспілковим органом, який представляв інтереси найманих працівників виникли розбіжності. Представники роботодавця настоювали на наданні додаткових відпусток за ненормований робочий день тривалістю 5 календарних днів, а профспілковий орган вимагав надання відпустки тривалістю 7 календарних днів. В якому порядку можна вирішити дані розбіжності?


ЗАДАЧА № _____

Працівники панчішної фабрики висунули вимоги про підвищення заробітної плати у півтора рази, оскільки середня заробітні плата на фабриці перевищувала мінімальний розмір заробітної плати лише на 20 гривень. Ініціатором висування вимог став виборний профспілковий орган. Вимоги збиралися шляхом збирання підписів. Обласне відділення Національної служби посередництва і примирення відмовило у реєстрації колективного трудового спору між працівниками панчішної фабрики і дирекцією цієї фабрики. Причиною відмови було те, що на думку відповідального працівника Національної служби посередництва і примирення представники працівників не мали належних повноважень, оскільки збори найманих працівників не проводилися і представників від найманих працівників ніхто не обирав. Назвіть підстави для відмови Національною службою посередництва і примирення у реєстрації колективного трудового спору. Куди можна оскаржити рішення обласного відділення Національної служби посередництва і примирення? Яким чином підтвердити повноваження представників найманих працівників у даному випадку? Ваша думка з приводу правомірності відмови у реєстрації спору.

ЗАДАЧА № _____

У ЗАТ „Весна” виник колективний трудовий спір з приводу заборгованості по виплаті заробітної плати за 3 місяці. Правління ЗАТ пояснювало невиплату заробітної плати тимчасовими фінансовими труднощами, а також несвоєчасною оплатою покупцями поставленої продукції. Працівники ЗАТ вимагали виплатити заборговану заробітну плату, звільнити виконавчого директора ЗАТ, переобрання правління акціонерного товариства, а також порушення кримінальної справи по факту невиплати заробітної плати. Для представництва своїх інтересів перед правлінням акціонерного товариства вони запросили представників політичної партії. Правління акціонерного товариства запросило для представництва своїх інтересів представників аудиторської фірми, а також двох приватних адвокатів. Обласне відділення Національної служби посередництва і примирення відмовило у реєстрації колективного трудового спору з мотивів, що вимоги найманих працівників виходять за межі колективного трудового спору, а також відсутність належних повноважень у представників найманих працівників. Що може бути предметом колективного трудового спору? Які документи необхідно подати для реєстрації колективного трудового спору? Хто не може представляти інтереси сторін у спорі? Ваша думка щодо правомірності відмови у реєстрації колективного трудового спору.


ЗАДАЧА № _____

Для врегулювання колективного трудового спору в ТЗОВ „Чайка” з приводу покращення умов праці було утворено примирну комісію. Оскільки примирна комісія не прийняла рішення, яке б задовольняло обидві сторони, було прийнято рішення про утворення трудового арбітражу. Представники Національної служби посередництва і примирення запропонували свій склад трудового арбітражу. Однак наймані працівники відмовились від послуг запропонованих трудових арбітрів і запропонували свій склад трудового арбітражу. Представники роботодавця були схильні вибирати членів трудового арбітражу зі списку Національної служби посередництва і примирення за погодженням з найманими працівниками. Оцініть аргументи кожної сторони спор? Складіть угоду між сторонами колективного трудового спору про утворення трудового арбітражу.

ЗАДАЧА № _____

При укладенні колективного договору в ТЗОВ „Пісня” виникли суперечності між роботодавцем і профспілковим органом, який представляв інтереси найманих працівників, з приводу включення до колективного договору норм про надання відпустки усім працівникам тривалістю 28 календарних днів, а також підвищення тарифних ставок працівників першого розряду до 320 грн. Роботодавець відмовляв включити такі положення до колективного договору посилаючись на незадовільний фінансовий стан ТЗОВ. Було складено протокол розбіжностей і профспілковий орган прийняв рішення на своєму засіданні про початок колективного трудового спору. Для врегулювання цього спору на засіданні погоджувальної комісії було вирішено залучити незалежного посередника. Представник Національної служби посередництва і примирення заперечував проти залучення незалежного посередника, оскільки спір спочатку підлягає вирішенню примирною комісією. Оцініть аргументи сторін спору і представника Національної служби посередництва і примирення. Складіть угоду про залучення незалежного посередника до вирішення даного спору. Який порядок залучення незалежних посередників до вирішення колективних трудових спорів? Які форми роботи застосовує незалежний посередник для врегулювання колективного трудового спору?


ЗАДАЧА № _____

20 квітня працівники ВАТ „Зоря”, яке випускає електрообладнання, звернулися до дирекції з вимогою про встановлення 38 годинного робочого тижня, про відміну гнучких графіків змін, а також про підвищення заробітної плати на 15,6 відсотки. Дирекція ВАТ відмовила у задоволенні вимог працівників посилаючись на незадовільний фінансовий стан підприємства, а також на неможливість передбачити максимальну і мінімальну завантаженість виробничих ліній. Що ж стосується 38 годинного робочого дня то вона вважала, що це компетенція органів місцевого самоврядування і загальних зборів ВАТ. Незадоволені відповіддю працівники, прийняли рішення делегувати право виборному профспілковому органу розпочати колективний трудовий спір, а у випадку незадоволення їхніх вимог, оголосити страйк. Профспілковий комітет 28 квітня прийняв рішення про початок колективного трудового спору. На пропозицію дирекції була утворена примирна комісія, яка прийняла рішення про підвищення заробітної плати і встановлення 38 годинного робочого тижня, погодивши це питання з райдержадміністрацією, і про збереження гнучких графіків змінності і підсумованого обліку робочого часу, але рекомендувала сторонам включити дані положення до колективного договору. Який порядок розгляду вимог найманих працівників роботодавцем? Складіть протокол примирної комісії про вирішення колективного трудового спору.

Схожі:

Задача № iconЗадача прогноз задача ефект ставка -1 задача ефект ставка -2 задача опт портфель графіки
По акціях корпорацій виплачується дивіденд 5 г о на одну акцію. Продажна ціна акцій на фондовій біржі становила 100 г о
Задача № iconПлоская задача теории упругости
Плоская задача включает в себя плоскую деформацию и обобщенное плоское напряженное состояние
Задача № iconЗадача №2, 11 клас
Задача №2, 11 клас. Нехай маса мавпи m, а момент інерції барабана I. Коли мавпа рухається разом з барабаном, механічну енергію системи...
Задача № icon2 Двойственная задача линейного программирования Двойственная задача
Между прямой и двойственной задачами существуют тесная взаимосвязь. Фактически оптимальное решение одной из задач непосредственно...
Задача № icon2 Двойственная задача линейного программирования Двойственная задача
Между прямой и двойственной задачами существует тесная взаимосвязь. Фактически оптимальное решение одной из задач непосредственно...
Задача № icon3. Транспортна задача лінійного програмування Формулювання задачі
Транспортна задача представляє собою задачу лп, котру можно вирішувати симплекс-методом. Але специфічна структура умов задачі дозволяє...
Задача № icon3. Транспортна задача лінійного програмування Формолювання задачі
Транспортна задача представляє собою задачу лп, котру можно вирішувати симплекс-методом. Але специфічна структура умов задачі дозволяє...
Задача № icon2. Двоїста задача лінійного програмування Тема Транспортна задача
Операція, основні поняття І якості. Прямі та зворотні задачі. Управління операцією, оцінка якості. Математичні моделі операцій. Допустимі...
Задача № icon7. Стаціонарний розподіл тепла у платівці. (Задача Діріхлє у прямокутнику для рівняння Лапласа)
Задача. Встановити стаціонарний розподіл температури у квадратній платівці, якщо дві бічні сторони платівки теплоізольовані, на третій...
Задача № iconТема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1
Задача Фірма «Орізон» уклала договір з будівельним кооперативом «Фасад» на будівництво складських приміщень. У складі будівельної...
Задача № iconДокументи
1. /doc/Exp/Solutions/10 клас/Розвязок експеремент 10кл - 2.doc
2. /doc/Exp/Solutions/10...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи