Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення» icon

Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення»
Скачати 27.68 Kb.
НазваЗавдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення»
Дата10.05.2013
Розмір27.68 Kb.
ТипДокументи

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Львівський національний університет імені Івана Франка

юридичний факультет

кафедра трудового, аграрного та екологічного права


Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення»


 1. Проаналізуйте концепцію соціальної аліментарності та її значення для обґрунтування предмета права соціального забезпечення в сучасних умовах.

 2. Сутність концепції непрацездатності та її значення для обґрунтування предмета права соціального забезпечення в сучасних умовах

 3. Проаналізуйте Європейську соціальну хартію (1996р.) в контексті визначення системи соціальних ризиків, що зумовлюють виникнення права на соціальне забезпечення особи.

 4. Проаналізуйте вітчизняне законодавство про соціальне забезпечення на предмет відповідності Конвенції МОП «Про мінімальні норми соціального забезпечення» №102 (1952).

 5. Використовуючи знання із загальної теорії права, спробуйте визначити основні критерії, які крім предмета і методу юридична наука виділяє для обґрунтування самостійності галузі права соціального забезпечення.

 6. На основі визначених юридичною наукою критеріїв розмежування приватних та публічних галузей права, сформулюйте власні аргументи на користь приватного чи публічного характеру права соціального забезпечення.

 7. Сформулюйте визначення та проведіть співвідношення понять «правовідносини соціального забезпечення», «правовідносини у сфері соціального забезпечення», «соціально-забезпечувальні правовідносини».

 8. Доведіть, що правовідносини соціального забезпечення остарбайтерів є різновидом правовідносин соціального забезпечення.

 9. Наведіть аргументи щодо приналежності, чи неприналежності процесуальних правовідносин, які виникають під час процедури відновлення порушеного права людини на соціальне забезпечення до системи правовідносин соціального забезпечення.

 10. Наведіть приклади із законодавства про соціальне забезпечення щодо можливості сім’ї бути суб’єктом права на соціальне забезпечення.

 11. Визначте процедуру встановлення та підтвердження пільгового стажу як необхідної умови реалізації права на соціальне забезпечення.

 12. Проаналізуйте особливості правового статусу роботодавця як суб’єкта правовідносин соціального забезпечення.

 13. Соціальні стандарти, соціальні норми та соціальні гарантії: поняття, взаємозв’язок та законодавче забезпечення.

 14. Складіть таблиці відповідності правопорушень у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та видів юридичної відповідальності, що за них настає 9з посиланням на відповідні положення законодавства).

 15. Чи передбачає вітчизняне законодавство модель добровільної участі громадян в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Доведіть на прикладі законодавства та складіть відповідні документи.

 16. Проаналізуйте проект закону України «Про обов’язкове недержавне пенсійне страхування» та Закон України «Про недержавне пенсійне забезпечення». Наведіть аргументи за і проти запровадження обов’язкової чи добровільної участі всіх громадян у системі недержавного пенсійного страхування.

 17. Проаналізуйте чинне соціально-забезпечувальне законодавство та галузеву правову літературу. На основі проведеного аналізу визначте види процедурних правовідносин у сфері соціального забезпечення та сформулюйте власні правові критерії їх класифікації.

 18. Спробуйте обґрунтувати правову природу відносин недержавного соціального страхування.

 19. Проаналізуйте положення колективних угод та договорів та доведіть про належність їх чи неналежність до джерел права соціального забезпечення.

 20. Обґрунтуйте недоліки правового регулювання будь-якого із видів соціального забезпечення.Схвалено кафедрою трудового, аграрного та екологічного права Львівського національного університету імені Івана Франка

Протокол № 1 від 31 серпня 2012 року


Завідувач кафедри проф.. П.Д.Пилипенко

Схожі:

Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення» iconЗавдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Соціальне партнерство в Україні: правові засади»
...
Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення» iconМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України Львівський національний університет імені Івана Франка Юридичний факультет Кафедра трудового, аграрного та екологічного права Завдання для самостійної роботи студентів,
Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають навчальну дисципліну «Правове регулювання охорони праці»
Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення» iconЗавдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Правове регулювання захисту трудових прав правників»
Захист трудових прав і законних інтересів працівників Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини
Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення» iconЗавдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Договірне регулювання трудових відносин в Україні»
Узагальнивши та проаналізувавши наукові джерела й вітчизняне законодавство, з’ясуйте поняття та особливості договірного регулювання...
Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення» iconЗавдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Право на працю та гарантії його реалізації в умовах ринкової економіки»
На підставі узагальнення та аналізу вітчизняного та міжнародного законодавства, наукових джерел, матеріалів судової практики, підготуйте...
Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення» iconПитання на залік для магістрів із спецкурсу «теоретичні проблеми права соціального забезпечення»

Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення» iconЗавдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Правове регулювання аграрного ринку в Україні»
На підставі узагальнення та аналізу наукових джерел та вітчизняного законодавства з’ясуйте поняття та сферу правового регулювання...
Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення» iconЗавдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Локально-правове регулювання трудових відносин»
На підставі узагальнення та аналізу наукових джерел та вітчизняного законодавства з’ясуйте поняття та сферу локально-правового регулювання...
Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення» iconТематик а курсових робіт для студентів стаціонару 3 курсу з Права соціального забезпечення на 2012 – 2013 н р
Соціально-забезпечувальні відносини – складова частина предмету права соціального забезпечення
Завдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Теоретичні проблеми права соціального забезпечення» iconПлан науково-дослідницької роботи Національного університету «Одеська юридична академія» на 2011-2015 роки за темою «Теоретичні та практичні проблеми забезпечення сталого розвитку української державності та права»
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи