Лф дп дндібк діяльність луганської філії дп дндібк щодо реконструкції будівель І споруд icon

Лф дп дндібк діяльність луганської філії дп дндібк щодо реконструкції будівель І споруд
Скачати 178.12 Kb.
НазваЛф дп дндібк діяльність луганської філії дп дндібк щодо реконструкції будівель І споруд
Дата04.09.2012
Розмір178.12 Kb.
ТипДокументи


Куркін М.П. - к.т.н., директор ЛФ ДП ДНДІБК


ДІЯЛЬНІСТЬ ЛУГАНСЬКОЇ ФІЛІЇ ДП ДНДІБК ЩОДО РЕКОНСТРУКЦІЇ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД


Народногосподарським планом на кінець 60-х років минулого століття в Луганській області планувалося різке збільшення обсягів будівельно-монтажних робіт. У цьому зв'язку для надання науково-технічної допомоги будівельним організаціям у рішенні складних організаційно-технологічних питань, виникаючих при спорудженні великих промислових об'єктів і комплексів, Радою Міністрів СРСР було ухвалене рішення про організацію в

м. Луганську науково-дослідної організації, що у цей час іменується Луганською філією Державного підприємства “Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій” (ЛФ ДП НДІБК).

Від дня свого створення Луганська філія виконувала науково-дослідні та проектно-технологічні роботи з проблем реконструкції промислових підприємств, забезпечення безпечної експлуатації будівель та споруд житлово-цивільного призначення, а також розробку нових технологій виготовлення будівельних матеріалів та конструкцій з використанням місцевих матеріалів і відходів промислового виробництва (горілих порід, металургійних шлаків та інше).

З 2005 р. науково-дослідні роботи в Луганській філії виконують лабораторія дослідження технічного стану та проектування робіт з відновлення промислових будівель та споруд, лабораторія дослідження технічного стану та проектування відбудови об’єктів незавершеного будівництва, лабораторія дослідження технічного стану та проектування робіт з відновлення житлових та цивільних будівель за ліцензією Держбуду України серія АВ №490257 від 11.10.2009р. та випробувально-дослідна лабораторія акредитована в Національному агентстві з акредитації України атестат акредитації №2Т426 дійсний до 17.12.2012 р.

В останні 25-30 років філія брала безпосередню участь у будівництві й реконструкції великих промислових об'єктів на Алчевському металургійному комбінаті, Сєверодонецькому «Азоті», Луганському заводі «ОР». Особливо слід зазначити участь філії в реконструкції Алчевського коксохімічного заводу.

Тісне співробітництво з усіма учасниками реконструкції підприємства (генпроектувальником, замовниками, будівельниками й т.д.) дозволили не тільки вчасно ввести ці об'єкти в експлуатацію, за що співробітники філії були внесені, як рівноправні учасники виробничого процесу, до складу премійованих за введення об'єкта, але й підготувати союзний нормативний документ по організації й технології реконструкції коксохімічних об'єктів.

Луганська філія першою в Україні розробила республіканські нормативні документи за технологією посилення будівельних конструкцій і технології руйнування будівельних конструкцій на реконструйованих підприємствах, брала участь у підготовці й виданні 2-х томного довідника по реконструкції промислових підприємств.

Декількома виданнями виходив підготовлений співробітниками філії довідник по проектуванню організації будівництва.

В 90-і роки минулого століття ці й інші нормативно-довідкові документи були затребувані підприємствами Донбасу, Сибіру, Алтаю, Кузбасу й іншими.

Нашу організацію в різні роки очолювали видатні вчені й практики Целуйко М.К., Гусаков А.А., Шаповалов В.Ф., Уваров Є.П.

Великі наукові напрямки в організації очолювали вчені доктори технічних наук, професори Гусаков А.А., Файвусович О.С., Афанасьєв Н.Ф., Голоднов О.І., доктор економічних наук, професор Федоренко В.Г., відомі фахівці кандидати технічних наук Замиховский М.А., Теплицький А.Х., Назарова А.В., Апишков Г.І., Русанов Ю.Н., визначні виробничники Цитович Ф.М., Сахаров Г.П., Зубов Ю.А. і інші.

З 2003 р. діяльність Луганської філії проходить в рамках Державного підприємства “Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій”.

Згідно з новим Положенням про діяльність Луганської філії роботи здійснювались за наступними базовими напрямками науково-технічної діяльності у будівництві, реконструкції та промисловості будівельних матеріалів, а саме:

 • вирішення питань надійності та довговічності будівельних конструкцій, безпеки експлуатації будівель та споруд, запобігання на них аварійним ситуаціям та здійснення науково-технічного супроводу вирішення цих проблем в регіональному аспекті;

 • обстеження та розробка проектно-кошторисної документації на підсилення і відновлення будівель та споруд промислового та житлово-громадського призначення, які експлуатуються в складних інженерно-геологічних умовах;

 • паспортизація будівель та споруд з розробкою електронних паспортів технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж, у т. ч. пам’яток культурної спадщини;

 • впровадження Регіональної і Муніципальної програм модернізації (ліквідації) аварійно-небезпечних об’єктів;

 • розробка нових технологій виготовлення матеріалів з застосуванням місцевих матеріалів і відходів гірничої промисловості, металургії, коксохімії;

 • випробування й сертифікація матеріалів та конструкцій. Розробка технічних умов, робочих креслень на матеріали та конструкції.

У зв’язку з відсутністю нормативної бази по моніторингу (реконструкція, капітальний ремонт, відновлення експлуатаційних параметрів окремих конструкцій) та ліквідації аварійно-небезпечних об’єктів ЛФ НДІБК по завданню облдержадміністрації у 2003 р. підготував, а у 2004 р. видав Пакет інструктивно-методичних документів:

положення по паспортизації житлово-цивільних об’єктів, у т.ч. аварійно-небезпечних, - Л., Луганська обласна друкарня, 2004 р., - 28 с.;

 • рекомендації з обстеження, проведення капітального ремонту та зносу балконів. –Л., Луганська обласна друкарня, 2004 р., –36 с.;

 • Рекомендації з визначення аварійності житлово-цивільних об’єктів. – Л., Луганська обласна друкарня, 2004 р.,–21 с.;

 • Рекомендації з оцінки технічного стану житлово-цивільних об’єктів. –Л., Луганська обласна друкарня, 2004 р., – 38 с.;

 • Рекомендації з технічної експлуатації та обслуговування житлово-цивільних об’єктів. – Л., Луганська обласна друкарня, 2004 р., –42 с.;

 • положення про технічне та енергетичне обстеження житлово-цивільних об’єктів і споруд. –Л., Луганська обласна друкарня, 2004 р.,– 82 с.

Вище наведені документи рекомендовано Луганською облдержадміністрацією в якості єдиного методичного підходу для виконання робіт по моніторингу технічного стану будинків та споруд, і стали базою для проведення семінарів по підготовці й перепідготовці спеціалістів житлової сфери. Семінари проводяться спеціалістами Луганської філії НДІБК за 20-ти годинною програмою. Підвищенням кваліфікації охоплено спеціалістів ЖКГ 14 міст і 17 райдержадміністрацій Луганської області.

За участі Луганської філії ліквідовано наслідки аварій після вибуху житлового будинку в селищі Ювілейне. Відновлено та реконструйовано ряд визначних об’єктів ,що визначають архітектурний вигляд м. Луганська й області.

Обстеження та оцінка технічного стану об’єктів виконувались шляхом зовнішнього огляду з використанням оптичних приладів, а також вимірювача міцності бетону ОНИКС-2,5, багатопараметричного реєстратора „Терем-4.1”, ультразвукового приладу „Пульсар-1.2” та ін.

Всі розрахунки здійснюються із застосуванням програмно-обчислювального комплексу „ЛІРА”, версія 9.2, який дозволив в окремих випадках провести концептуальне обґрунтування методів перебудови (реновації) об’єктів різного призначення .

Приклади таких об’єктів наведені на фотознімках.

В останні роки співробітники філії зайняті розробкою методики визначення залишкового експлуатаційного ресурсу для будинків перших масових серій, побудованих у Луганській області в шістдесяті роки минулого століття [1]. При цьому, з огляду на регіональний характер, завдання зводиться до розробки заходів, що дозволяють продовжити життя цих будинків, а також конкретизувати вимоги по ліквідації або модернізації будинків, що перебувають у перед аварійному стані.

Завдання, що ми ставимо перед собою складається з розробки методичних підходів до створення систем комплексного контролю технічного стану будинків на основі багато параметричних інформаційно-реєструючих систем, що контролюють напружено-деформаційні процеси в будівельних конструкціях і умови їхньої експлуатації, тобто мова йде про створення систем моніторингу, коли можна буде в будь-який момент часу визначити технічний стан конструкцій і на основі цього обчислити залишковий експлуатаційний ресурс будинку в цілому.

Перші масові серії п'ятиповерхової забудови в складі великопанельних будинків 1-480А и 1-464А, цегельних будинків серії 1-438А и їхніх модифікацій почали будуватися в Україні з 60-х років минулого сторіччя.

У цілому по Україні обсяг застарілого житлового фонду становить понад 72 млн. кв. м, у якому проживає більше 25% населення країни [2].

Фото. Будинок монолітний на кв. Гагаріна у м. Луганськ

Фото. Житловий будинок по вул. Коцюбинського у м. Луганськ


Таким чином, будинки перших масових серій перебувають в експлуатації більше 50 років. З урахуванням прогнозованого строку служби й минулого часу експлуатації нормативні строки капітального ремонту таких будинків припали на 90-і роки минулого століття, коли в корені змінилися соціально-економічні умови, загострилися проблеми безпеки експлуатації, істотний розвиток одержали техніка й технологія. Все це відбилося у вимогах до житлового будівництва.

На жаль, технічний стан таких будинків безупинно погіршується й для приведення їхніх характеристик до сучасних норм і вимог комфорту стандартного складу робіт капітального ремонту вже недостатньо. Необхідна їхня модернізація зі збереженням функціонального призначення й основних об'ємно-планувальних показників, включаючи комплекс робіт із зовнішнього утеплення й обробки фасадів, заміні блоків вікон і балконних дверей, бездахових конструкцій на конструкції з горищем або пристрій мансардного поверху, пристрій еркерів для розширення кухонь, пристрій пандусів або підйомників для інвалідів на візках, модернізація інженерних систем, впровадження систем обліку споживання енергоресурсів, зв'язку й сигналізації й т.д., що дозволяють вирішити комплекс невідкладних завдань по реновації житлового фонду. Ці роботи доповнюють і частково заміняють заходи, здійснювані при звичайному капітальному ремонті будинків. Вони не тільки поліпшують комфортні умови проживання населення, але й продовжують ефективний термін служби конструкцій, обробки й устаткування будинку.

Виконувати вищевикладений перелік робіт з модернізації будинків має сенс тільки в тому випадку, коли існує впевненість, що підданий модернізації будинок зможе перебувати в експлуатації, принаймні, ще років 30.

Тому завдання щодо визначення залишкового експлуатаційного ресурсу є досить важливим для формування кадастру будинків міст, по якому можна буде встановити графік й обсяг робіт по об'єктах, що підлягають модернізації, капітальному ремонту або зносу.

Нижче викладаються розрахункові процедури по визначенню залишкового експлуатаційного ресурсу для будинків перших масових серій, які після ретельної практичної перевірки можуть перетворитися в методику визначення залишкового експлуатаційного ресурсу для житлових будинків перших масових серій.

Насамперед необхідно виконати аналіз нормативних документів, що діють на момент розробки проекту будинку й зіставити їх з діючими в сьогодення для встановлення відмінностей між тими, що діяли й діють нормативними документами, які здатні вплинути на експлуатаційну надійність і довговічність конструктивних елементів будинку.

Далі проводиться обстеження технічного стану будинків в обсязі, рекомендованому ВСН-57-88 р [3].

Метою виконання детального обстеження є визначення фактичних показників міцності матеріалів і жорсткості вузлів конструкцій, стану ґрунтів й фундаментів.

Для одержання більш точних даних про залишковий експлуатаційний ресурс будинку в процесі обстеження й виявленні дефектів і ушкоджень будівельних конструкцій виробляється їх класифікація за часом і причинами їхнього утворення.

Зокрема, найбільш важливим представляється виділення ушкоджень, що утворилися в процесі експлуатації. Особливість даного моменту складається в різному їхньому впливі на швидкість зміни коефіцієнтів використання несучої здатності конструктивних елементів.

Після цього необхідно провести розрахунки будівельних конструкцій будинку в цілому з використанням програмних комплексів для одержання коефіцієнтів використання несучої здатності, закладених у проектних рішеннях. Розрахунки виконуються з побудовою просторової розрахункової моделі будинку на базі сучасних обчислювальних програмних комплексів: ЛІРА, SCAD [4], ін. Метою виконання розрахунку є одержання коефіцієнтів використання несучої здатності окремих конструктивних елементів і вузлів, а також будинку в цілому, з обліком діючих на сьогодення норм і первісних проектних рішень. Одержуваний у результаті розрахунку коефіцієнт використання несучої здатності покаже: на скільки в частках одиниці повинна використовуватися несуча здатність конструктивного елемента й будинку в цілому при первісних проектних характеристиках матеріалів конструкцій. Якщо коефіцієнт запасу більше одиниці, це свідчить про досягнення конструкцією граничного стану й неможливості її подальшої експлуатації без проведення заходів щодо її посилення й відновлення. З огляду на застосування при виконанні розрахунку навантажень, регламентованих діючими нормативними документами, одержувані коефіцієнти запасу можуть істотно відрізнятись від коефіцієнтів, отриманих при розрахунку на первісні проектні навантаження. Зокрема, це може відбутися внаслідок збільшення розрахункових значень снігового навантаження на покрівлю будинку.

З використанням результатів обстеження виконується повторний розрахунок просторової моделі будинку. Метою його є розрахунок коефіцієнтів запасу несучої здатності окремих конструктивних елементів і вузлів, а також будинку в цілому, з обліком діючих у сьогодення норм і фактичного стану будівельних конструкцій. Основною відмінністю такої методики є оцінка ресурсу не тільки первісних проектних коефіцієнтів використання несучої здатності конструкцій і будинку в цілому, але й коефіцієнтів, отриманих з використанням даних комплексного обстеження будівельних конструкцій будинку після закінчення значного строку експлуатації. У свою чергу даний розрахунок розбивається на два етапи: 1 етап - визначення коефіцієнтів запасу з урахуванням ушкоджень і дефектів, подальший розвиток яких виключено; 2 етап - визначення коефіцієнтів запасу з обліком всіх виявлених дефектів і ушкоджень будівельних конструкцій будинку в цілому.

Після цього здійснюється статистична та імовірнісна обробка отриманих результатів з урахуванням зміни коефіцієнтів використання несучої здатності груп конструктивних елементів і будинку в цілому.

Всі розрахунки здійснюються із застосуванням програмно-обчислювального комплексу «ЛІРА», версія 9.2. [4]

Заключним етапом розрахунку є підготовка прогнозу тривалості експлуатації об'єкта, у т.ч. імовірнісної тривалості його безпечної експлуатації.

Після чого, на підставі детального техніко-економічного обґрунтування виробляються рішення про подальшу долю об'єкта - капітальний ремонт, модернізація (надбудова, прибудова, перебудова й т.д.), теплова реабілітація, а в окремих випадках знесення будинку.

У тому випадку, коли рекомендується подальша експлуатація об'єкта, виникає питання про гарантії безпечної експлуатації об'єкта на найближчі роки. Навряд чи в цьому випадку можна вважати достатнім підхід, що існує в цей час, коли за результатами обстеження видаються рекомендації про безпечну експлуатацію об'єкта на найближчі 3-5 років.

Прийнято вважати, що деяку гарантію в цьому питанні може дати тільки комплексний контроль технічного стану об'єктів, здійснюваний за допомогою багатопараметричних, інформаційно-реєструючих систем, що контролюють напружено-деформаційні процеси в будівельних конструкціях і умови їхньої експлуатації. Такі системи отримали назву „технологічного моніторингу” [5].

Розробка методичних основ технологічного моніторингу житлових будинків перших масових серій, коли безперервний контроль технічного стану найбільш навантажених конструкцій, включаючи й зовнішні стіни, навіть у тому випадку, коли вони не є несучими, дозволить разом з викладеними вище в статті положеннями про розрахунок залишкового експлуатаційного ресурсу створити основи для одержання достовірної інформації про технічний стан об'єктів.

Розуміючи, що системи технологічного моніторингу є дорогими в обслуговуванні для широкого кола будинків перших масових серій, використання їх на першому етапі може бути рекомендоване для об'єктів, технічний стан яких не можна однозначно оцінити як задовільне або гарантувати безпеку їхньої подальшої експлуатації.

Розглянемо приклади використання систем технологічного моніторингу (Таблиця).

Система технологічного моніторингу - контроль за відхиленням будинків від вертикалі (визначення кренів і осад будинків) розроблена Запорізьким відділенням НДІБК [6]. Для практичної реалізації запропонована вимірювально-інформаційна система (ВІС) з датчиками УІД-2, що здійснює в автоматизованому режимі контроль відхилень від вертикалі й осад будинку.

Система була використана при проведенні моніторингу технічного стану 5-ти поверхового двосекційного житлового великопанельного будинку в м. Луганську після вибуху, що відбувся на об'єкті наприкінці 2004 р.[7], при виконанні робіт по вирівнюванню житлових будинків в містах Краснодон та Молодогвардійськ.

Високочутливі прилади для визначення крену й деформацій підземної частини будинку з передачею інформації про можливі відхилення цих показників від нормативних величин по мобільному зв'язку та Інтернету дозволили характеризувати стан житлового будинку після вибуху і оцінити можливість проживання мешканців в уцілілій секції, одержати вихідні дані для проведення розрахунків і розробки елементів тимчасового та поступового посилення частини секції, що залишилася після вибуху.

Пройшла випробування й успішно працює система прийому, обробки й аналізу інформації про механічні коливання будівельних конструкцій об'єкта «Укриття» розроблена ДНДІБК разом з інститутом геодезії НАНУ [7]. Серед інших параметрів цією системою передбачалося щомісячне визначення динамічних характеристик будівельних конструкцій і порівняння їх з розрахунковою тенденцією зменшення твердості несучих конструкцій об'єкта «Укриття».

Для моніторингу несучих конструкцій ММДЦ «Москва-Сіті» Московський науково-дослідний і проектний інститут типології, експериментального проектування (МНИИТЭП) розробив і встановив стаціонарну станцію моніторингу СМДС-В, що включає вимірювальні пункти з нахиломірами, акселерометрами й сейсмометрами. Розроблений і здійснений проект включає також технічні вимоги до комп'ютерного й математичного забезпечення обчислювального комплексу, регламентує проведення моніторингу, описує методологію моніторингу й ряду інших необхідних документів.[8]

У цілому приладовим забезпеченням моніторингу технічного стану у світі займається ряд відомих фірм GEOKOM (США), SISGEO (Італія) і ін.

Численні розроблювачі подібних приладів є й в Україні – ТОВ «Геоинжиниринг» м. Запоріжжя, Київський ГП «Укрэнегоэффективность», НПО «Энергоавтоматика» м. Дніпропетровськ і ін.

Останнім часом одержали популярність ряд приладів багатопараметричної дії, ефективних для виявлення, оцінки й локалізації дефектів структури конструкцій, визначення неоднорідності по міцності, глибини тріщин. До них можна віднести багатоканальний багатопараметричний реєстратор «Терем - 4.1», ультразвуковий прилад «Пульсар - 1.2» і ін. [9]. Прилади пристосовані для роботи в автоматизованому режимі керування.

Викладене свідчить про те, що приладова й програмно-розрахункова база для створення систем технологічного моніторингу існує й може бути реалізована в практичних умовах.

Однак, з огляду на практичні складності реалізації системи технологічного моніторингу при оцінці технічного стану житлових будинків перших масових серій, впровадження її може мати двоетапний характер.

На першому – окремими приладами або їхніми комплексами здійснюється розрахунок відхилень від вертикалі й осаду будинків, визначається динаміка зміни характеристик ґрунтової основи, вимір амплітуди зміни напруженого стану найбільш ослаблених несучих конструкцій і ін. Сполучення таких змін разом з використанням програмного комплексу «ЛІРА» дозволять дати достовірну оцінку параметрів залишкового експлуатаційного ресурсу, як окремих конструкцій, так і об'єкта в цілому.

На другому етапі, коли відбудеться вдосконалювання приладового й програмного забезпечення, здійснена передача сигналів на відстані й ін. процесів, з'явиться можливість створення комп’ютерно-інформаційних центрів, що здійснюють контроль параметрів залишкового експлуатаційного ресурсу не тільки окремих конструкцій і об'єктів, але й при комплексній реконструкції кварталів застарілих будинків, на яких будуть виконуватися роботи в широкому діапазоні - від капітального ремонту з відновленням експлуатаційних параметрів окремих конструкцій до модернізації будинків, у т.ч. з їхнім нарощуванням по висоті.

Уже в цей час, коли здійснюється ущільнювальна забудова окремих кварталів, використання методів технологічного моніторингу необхідно для оцінки технічного стану експлуатованих (існуючих) об'єктів:

- при спорудженні висоток усередині п'ятиповерхової забудови;

- при ритті котлованів поруч із функціонуючими об'єктами;

- при розширенні (добудуванню, прибудові) будинку, у т.ч. магазинами, офісами й т.д.;

- при будь-якій надбудові будинку, починаючи із пристрою мансардного поверху й вище;

- при облаштованості будинку еркерами, ліфтами й ін.

Таким чином, роботи Луганської філії ДП ДНДІБК по реконструкції житлового фонду, модернізації житлових будинків першого й другого етапу індустріального домобудівництва, комплексної реконструкції кварталів застарілої забудови є актуальними і своєчасними.

Саме комплексність реконструкції житлового фонду, коли модернізація застарілого житла й будівництво висоток одночасно ведеться в межах одного кварталу (будівельного майданчика), ставить розробку систем технологічного моніторингу, що сполучать програмно-обчислювальні розрахунки по визначенню параметрів залишкового експлуатаційного ресурсу й приладове забезпечення моніторингу технічного стану як завдання запобігання аварійності й забезпечення безпечної експлуатації житлових будинків.


Таблиця

^ Прилади системи технологічного моніторингу будівель, що перебувають в експлуатації
^ Об'єкт моніторингу

Найменування інструмента

Контрольовані параметриМосковський міжнародний центр « Москва-Сіті»

Автоматизована станція моніторингу деформаційного стану висотних будинків ( СМДС-В). Включає вимірювальні пункти із сейсмометрами ПРДП-СМ, акселерометрами ЦТА-СМ, струнні тензометри, подовжені датчики деформації бетону з оптоволоконным сенсором і ін. Управляється комп’ютерно-інформаційним центром.

Трикомпонентна реєстрація резонансних коливань будинку, вітрових коливань будинку. Оцінку додаткових деформацій на фундамент від вітру, швидкості зсуву, прискорення елементів спорудження.Об'єкт «Укриття» Чорнобильської АЕС

Модернізована система сейсмоакустического контролю будівельних конструкцій (МССК) ОУ. МССК являє собою програмно-апаратний комплекс, що включає в себе:

- п'ять блоків датчиків (БД);

- блок підсилювачів БУ-16;

- аналого-цифровий перетворювач (АЦП) АДС-12;

- ПЭВМ із пакетом прикладних програм.

- визначення амплітуд швидкості (або прискорення) у контрольних крапках конструкцій і порівняння із припустимими (граничними) значеннями;

- визначення максимальних амплітуд коливань будівельних конструкцій при виникненні резонансних коливань для оцінки ступеня небезпеки таких коливань;

- щомісячне визначення динамічних характеристик будівельних конструкцій і порівняння їх з розрахунковою тенденцією зменшення твердості несучих конструкцій об'єкта «Укриття».Контроль технічного стану об'єктів у м. Луганську:

- секції 5-ти поверхового житлового будинку після обвалення поруч розташованої секції;

- 12-ти поверхового житлового будинку при будівництві поруч розташованого підземного паркингу

Вимірювально-інформаційна система (ИИС) з датчиками УИД-2 і передачею сигналів на мобільний телефон; теодоліт ТН; нівелір Н-005

Контроль відхилень від вертикалі й осадами будинкуВелика спортивна арена в Лужніках

64 датчика вимірів напруг

Вимір напруг у покриттях арениКритий ковзанярський Центр у Крилатському

Сейсмометри СМ-3 маятникові типи

Напруги й зусилля у вантах, переміщення несучих конструкцій, опади (переміщення) колон. Вимір коливань при динамічному моніторингу.

^ Список літератури


 1. Патон Б.Є. Проблеми ресурсу конструкцій, споруд та обладнання в Україні// Труди Всеукраїнської науково-практичної конференції „реконструкція будівель та споруд. Досвід та проблеми”. - К., НДІБК, 2001.- С.18-23.

 2. Яковенко І.А., Колчунов В.І. Аналіз накопиченого досвіду реконструкції житлових будинків стосовно до умов України// „будівництво України”, №5, 2007 р. С. 25-29.

 3. Положення по організації й проведенню реконструкції, ремонту й технічного обслуговування будинку, об'єктів комунального й соціального призначення: Норми проектування; ВСН 58-88 (р)/ Держкомархітектури. - М: Будвидат, 1990.- 32 с.

 4. ПК Ліра, версія 9.2. програмний комплекс для розрахунку й проектування конструкцій. Довідково-теоретичний посібник. Москва - Київ «Факт» 2003 р.

 5. Немчінов Ю.І., Калюх Ю.І. Підвищення техногенної безпеки будівельних об'єктів на основі моніторингових систем// „світ геотехніки”, №4, 2004 р.- С. 9-14.

 6. Шокарев В.С., Чаплигін В.І. і ін. Розробка методики моніторингу територій, що захищаються, на основі локальних геоинформационных систем// Сб. наукових праць гірської академії України, №9, т. 2. Дніпропетровськ, 2000 р., С. 31-35.

 7. Куркін М.П., Волошко М.М. Досвід ліквідації аварій великопанельних житлових будинків// Міжвідомчий науково-технічний збірник «Будівельні конструкції», вип. 63, 2005 р. - С. 133-137.

 8. Гур'єв В.В., Дорофіїв В.М., Стражників А.М. Про проблеми безпечної експлуатації великопрольотних будинків і споруджень «Промислове й цивільне будівництво», №5, 207 р. С. 35-36.

 9. Губайдуллін Г.А., Крамар В.В. Нові прилади неруйнуючого контролю для будівельників і шляховиків// Збірник наукових праць ПГАСА «Будівництво, матеріалознавство, машинобудування», вип. 43, Дніпропетровськ, 2007 р. - С. 147-154.Схожі:

Лф дп дндібк діяльність луганської філії дп дндібк щодо реконструкції будівель І споруд iconЗ дисципліни «технологія зведення будівель та споруд І технологія реконструкції»
Програма І робоча програма навчальної дисципліни «Технологія зведення будівель та споруд І технологія реконструкції» (для слухачів...
Лф дп дндібк діяльність луганської філії дп дндібк щодо реконструкції будівель І споруд iconПрограма І робоча програма навчальної дисципліни технологія зведення будівель І споруд І технологія реконструкції
«Технологія зведення будівель І споруд І технологія реконструкції» (для студентів 5 курсу денної форми навчання освітньо кваліфікаційного...
Лф дп дндібк діяльність луганської філії дп дндібк щодо реконструкції будівель І споруд iconТехнологія проведення робіт при ремонті І реконструкції будівель та споруд види ремонтів І реконструкцій будівель та споруд
...
Лф дп дндібк діяльність луганської філії дп дндібк щодо реконструкції будівель І споруд iconВ. Д. Жван, М. Д. Помазан, В. В. Жван методичні вказівки щодо виконання практичних занять, самостійної роботи та розрахунково-графічних робіт з дисципліни «Зведення будівель І споруд»
«Зведення будівель І споруд» (для студентів усіх форм навчання напряму підготовки 060101 (0921) «Будівництво»
Лф дп дндібк діяльність луганської філії дп дндібк щодо реконструкції будівель І споруд iconЗ дисципліни «технологія зведення будівель та споруд І технологія реконструкції»
«Промислове та цивільне будівництво» /Харк нац акад міськ госп-ва; уклад.: Н. І. Котляр, Т. В. Рапіна. Х: Хнамг, 2012 р. – 20 с
Лф дп дндібк діяльність луганської філії дп дндібк щодо реконструкції будівель І споруд iconДинамічні впливи при реконструкції будівель І споруд та їх моделювання для складних інженерно- геологічних умов експлуатації
Крім того, для несучих конструкцій житлових будівель, експлуатованих в складних інженерно-геологічних умовах, такі навантаження можуть...
Лф дп дндібк діяльність луганської філії дп дндібк щодо реконструкції будівель І споруд iconЗ дисципліни «технологія зведення, ремонту, реконструкції спеціальних споруд»
«Технологія зведення, ремонту, реконструкції спеціальних споруд» (для студентів заочної форми навчання та другої вищої освіти напряму...
Лф дп дндібк діяльність луганської філії дп дндібк щодо реконструкції будівель І споруд iconЗ дисципліни «технологія зведення, ремонту І реконструкції спеціальних споруд»
«Технологія зведення, ремонту І реконструкції спеціальних споруд» (для студентів 5 курсу денної І заочної форми навчання напряму...
Лф дп дндібк діяльність луганської філії дп дндібк щодо реконструкції будівель І споруд iconЗ дисципліни «технологія зведення, ремонту І реконструкції спеціальних споруд»
«Технологія зведення, ремонту І реконструкції спеціальних споруд» (для студентів заочної форми навчання та слухачів другої вищої...
Лф дп дндібк діяльність луганської філії дп дндібк щодо реконструкції будівель І споруд iconРобоча програма навчальної дисципліни інформатика
«Інформатика» для студентів за напрямом підготовки 060101 «Будівництво», спеціальністю 06010101 «Будівництво та експлуатація будівель...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи