Нікульнікова Н.Є icon

Нікульнікова Н.Є
Скачати 21.64 Kb.
НазваНікульнікова Н.Є
Дата28.08.2012
Розмір21.64 Kb.
ТипДокументи

УДК 378.147(477)

Нікульнікова Н.Є.

м. Луганськ


ТЕХНОЛОГІЇ КООПЕРАТИВНОГО НАВЧАННЯ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО ЗНАЧУЩИХ ЯКОСТЕЙ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

Орієнтація системи освіти України на світові стандарти, інтеграція і європейський освітній простір, визнання на державному рівні необхідності забезпечення особистісного розвитку громадян – ці та інші якісно нові риси освіти віддзеркалюють потребу в її модернізації.

Передусім це стосується підготовки вчителів початкових класів, від результатів професійної діяльності яких залежить рівень творчого розвитку молодших школярів, підготовка їх до сприйняття багатогранного навколишнього світу, оволодіння знаннями, уміннями та навичками, необхідними для включення в різні форми життєдіяльності.

Головною метою фахової підготовки майбутніх вчителів залишається формування, перш за все, міцних предметних знань. Реальна ж педагогічна дійсність потребує сформованих професійно значущих якостей у майбутніх вчителів початкової ланки освіти.

До професійно значущих якостей вчителя ми відносимо наступні групи якостей:

  1. організаторські;

  2. комунікативні;

  3. мотиваційно – вольові;

  4. особистісні;

  5. лідерські.

Формування та розвиток вище зазначених якостей майбутнього вчителя уможливлюється завдяки упровадження кооперативних технологій навчання, оскільки ці технології мають значний потенціал по формування цих якостей.

Кооперативне навчання – форма організації навчального співробітництва, що сприяє виникненню особливих умов та реалізації специфічних способів взаємодії учасників навчального процесу, спрямованих на колективний пошук і розв’язання пізнавальних задач, які ставить педагог або формулюються колегіально групою студентів.

Педагогічні можливості кооперативного навчання:

  • розширення пізнавальних можливостей студента

(здобування, аналіз, застосування інформації з різних джерел);

  • організація багатосторонньої комунікації, створення умов для діалогу або полілогу для всіх учасників навчальної групи;

  • вироблення умінь працювати у групі для знаходження спільного, узгодженого рішення шляхом багаторазового висування пропозицій і отримання відгуків на них;

  • перспективність – члени групи оцінюють не тільки власну роботу, але й висувають шляхи її подальшого вдосконалення.

Провідним напрямком в системі підготовки педагогічних кадрів постає формування та розвиток в них професійно значущих якостей.

Література:

Библер В. Культура: діалог культур (опыт определения) // Вопросы философии. – 1989. - №6. – с.34.

Кошманова Т.С. Розвиток педагогічної освіти у США (1960-1998 рр.). − Львів, 1995.


Кремень В. Г. Освіта і наука в Україні – інноваційні аспекти. Стратегія. Реалізація. Результати / В.Г. Кремень . – К. : Грамота, 2005. – 448с.

Johnson D. The new circles of learning: Cooperation in the classroom. Alexandria, 1994.

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи