Старанко Тетяна icon

Старанко Тетяна
Скачати 21.24 Kb.
НазваСтаранко Тетяна
Дата28.08.2012
Розмір21.24 Kb.
ТипДокументи

УДК

Старанко Тетяна

М. Брянка


АКТИВІЗАЦІЯ УЧБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ В ПРОЦЕСІ РОБОТИ НАД ДИЗАЙН-ПРОЕКТОМ

У комплексі загальноосвітніх проблем, пов’язаних безпосередньо з художньою підготовкою кадрів, найбільш актуальними є ті, які закладають основи професійної майстерності. Досягнення сучасної педагогічної науки і мистецтвознавства, реалізація нового соціального замовлення на формування різносторонньо розвиненої творчої особистості висувають нові вимоги до процесу викладання спеціальних дисциплін.

Упровадження прогресивних форм організації навчального процесу під час вивчення спеціальних дисциплін сприяє формуванню позитивної мотивації учбової діяльності.

У сучасній педагогіці разом з предметним систематичним навчанням використовується так звана проектна освіта, тобто робота над проектом. Популярність цієї технології і її перспективність пояснюються тим, що проект безпосередньо пов'язує процес оволодіння певним дисциплінарним знанням з реальним його використанням. [2, с.68].

Головна мета такого навчання – розвиток інтелектуальних і творчих здібностей студентів, що сприятиме в майбутньому їх самореалізації, допоможе розвинути вміння працювати над розв’язанням важливих проблем як самостійно, так і в групі. Проблемна, дослідницька, конструктивна за своєю суттю проектна діяльність вимагає від студента уміння мислити, зіставляти різні точки зору, формулювати і аргументувати власну позицію.

В основі методу проектів лежить розвиток у студентів пізнавальних навичок, уміння самостійно конструювати свої знання та орієнтуватися в інформаційному просторі, формування навичок мислення високого рівня.

Проектна діяльність студентів успішно поєднує індивідуальну і колективну роботу, учбово-пізнавальну і творчу активність студентів, направлену на досягнення загального результату спільної діяльності.

Робота над проектом, максимально приближеним до реальних завдань, які постають перед дизайнером, сприяють формуванню позитивного відношення до навчання, майбутньої професії, підвищенню учбової успішності студентів.

Застосування інноваційних форм і методів навчання сприяють формуванню у студентів умінь і навичок роботи над дизайн-проектом, самостійно розв’язувати проблемні виробничі ситуації, здійснювати самоконтроль результатів своєї діяльності, а також розвитку творчого ставлення до праці. Запропонована методика сприяє підвищенню професійної компетентності студентів, а також сприяє їх адаптації до вимог конкретного робочого місця та умов професійної діяльності на підприємствах.


Література:

1. Бордовская Н.В. Педагогика. Учебник для вузов/ Н.В. Бордовская, А.А. Реан. СПб: Издательство “ Питер”,2000. 304 с.

2. Мосина М. Мультимедийный проект - средство интерактивного общения/ М.Мосина // Высшее образование в России. – 2005. - №6. – С. 68-72

3. Дементієвська Н.П. Телекомунікаційні проекти. Стан та перспективи/ Н.П.Дементієвська, Н.В.Морзе // Комп’ютер в школі та сім’ї – 1999. - №4. – С.54-55

Схожі:

Старанко Тетяна iconПартико тетяна Борисівна
Партико тетяна Борисівна (01. VІІІ. 1953, Рига, Латвія) – психолог, канд психол наук (Критичні інтервали відображення часу людиною,...
Старанко Тетяна iconДегтяренко Тетяна Миколаївна, Лобанова Олена Василівна, Дудченко Ірина Олександрівна. Основні характеристики, суть розробки: навчальний посібник
Автори: Дегтяренко Тетяна Миколаївна, Лобанова Олена Василівна, Дудченко Ірина Олександрівна
Старанко Тетяна iconБондар Тетяна Володимирівна

Старанко Тетяна iconКрючкова Тетяна Миколаївна

Старанко Тетяна iconПітик Тетяна Володимирівна 37,0 диплом

Старанко Тетяна iconВорона Тетяна Василівна Поза конкурс

Старанко Тетяна iconМостенська Тетяна Леонідівна
move to 1192-4905
Старанко Тетяна iconШайгородська Тетяна Андріївна 680. 9 поза конкурс

Старанко Тетяна iconГорський Владислав Михайлович Калітіна Тетяна Михайлівна

Старанко Тетяна iconБлощинська Ольга Геннадіївна Бойко Тетяна Іванівна
move to 0-964324
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи