Харківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс icon

Харківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс
Скачати 77.97 Kb.
НазваХарківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс
Дата24.08.2012
Розмір77.97 Kb.
ТипДокументи

Харківський обласний спеціальний загальноосвітній

навчально-виховний комплекс

(дошкільний навчальний заклад – школа-інтернат)


для дітей з вадами слуху


 1. Повна назва навчально-виховного закладуХарківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально–виховний заклад (дошкільний навчальний заклад – школа–інтернат) для дітей з вадами слуху

Адреса закладу: 61174, м. Харків, вул. Архітекторів, 36–А


Заклад було засновано у 1896 році священиком Вєтуховим та Пантелеймоновським піклуванням за дорученням ради Харківського благодійного товариства 28 листопада 1896 року.

^ У 1917 р. Харківська школа для глухих дітей була включена в загальну систему народної освіти.

З 1923р. заклад працює як дослідна школа для глухонімих дітей.

^ 1956-1957р.р. школа включається до експерименту за принципом формування мовного спілкування глухих дітей під керівництвом С.О.Зикова.

1960-1965р.р. школа проводить експериментальну роботу з предметно-практичного навчання глухих дітей.

^ З 1975р. школа активно працює над розвитком слухового сприймання глухих учнів та покращенням якості їх вимови.

У 1988р. педагогічний колектив школи включається в роботу по створенню та апробації програм зі скорочених строків навчання.

Тривалий час заклад мав назву Харківська обласна спеціальна школа-інтернат для глухих дітей ім. Н. К. Крупської. Розпорядженням Харківської обласної державної адміністрації та відповідно до наказу Головного управління освіти і науки у листопаді 2002 року заклад було реорганізовано у Харківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс (дошкільний навчальний заклад – школа-інтернат) для дітей з вадами слуху. У 2009 році НВК для дітей з вадами слуху виповнилося 113 років.


2.Кількісний та якісний склад педагогічного колективу:

На сучасному етапі у НВК працює 68 педагогів

З них:

 • з вищою категорією – 24,

 • Заслужений працівник освіти України – 1 (директор Середенко Надія Іванівна)

 • вчитель – методист – 1 (Середенко Н. І., директор НВК),

 • старший вчитель – 10

 • Нагороджені знаком „Відмінник освіти України” – 14

 • Нагороджені Почесним знаком „А.С.Макаренка” – 1 (директор Середенко Надія Іванівна)

У колективі:

з вищою освітою – 57,

з вищою педагогічною освітою – 52,

з дефектологічною освітою – 29

20 педагогічних працівників мають дві або три вищих освіти.


3. У закладі працюють педагоги, які одержали сурдопедагогічну освіту у Київському державному педагогічному інституті імені М.П.Драгоманова, Московському і Ленінградському педагогічних інститутах (за радянських часів) та за роки незалежності України в Київському національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Харківському обласному науково-методичному інституті безперервної освіти.


4.За останні 50 років 62 особи здобули сурдопедагогічну освіту.


5. Протягом усієї історії Харківської школи – інтернату велику увагу педагогічний колектив приділяв пошуку найбільш ефективних напрямків соціальної адаптації дітей з вадами слуху у суспільстві чуючих. Досягненню цієї мети сприяє пошук, удосконалення та впровадження інтерактивних методів та інноваційних технологій, які дають можливість підвищити якість навчально–виховного процесу.

^ Специфіка навчально-виховного процесу – подолання наслідків глухоти шляхом розвитку залишкової слухової функції через:

 • навчання мови як засобу спілкування,

 • використання різних форм мови (дактильної, усної, писемної та жесто–мімічної) в навчально-виховному процесі НВК,

 • розвиток логічного мислення,

 • розвиток слухового сприймання і формування мовлення.


Інновації, педагогічні технології, які впроваджуються в даному закладі:

  • сучасна слухова апаратура колективного та індивідуального призначення,

  • нові компютерні технології (програми “Зорова мова”, “Живий звук”, «Світ звуків»),

  • інтерактивні форми роботи (групами, бригадами, ланцюжком, робота з маленьким учителем, бінарні уроки),

  • робота в лінгафонному кабінеті,

  • робота з інтерактивною дошкою,

  • супроводження викладання навчальних предметів комп’ютерними технологіями (кабінети фізики, географії, історії, біології та хімії, математики, української мови та літератури, кабінети індивідуальної слухової роботи, дошкільний блок та класи початкової школи оснащені сучасними потужніми комп’ютерами)З 1995 по 2005 рік школа була експериментальним майданчиком Інституту дефектології АПН України за темою “Оновлення змісту навчання, виховання і трудової підготовки учнів на основі відродження народних ремесел та традицій, використання засобів індивідуальної корекції” . Ця програма дала унікальну можливість дітям з вадами слуху опановувати народні ремесла та берегти національні традиції.


У 2006 році педагогічний колектив школи-інтернату за впровадження у практику роботи спеціальних шкіл України новітніх технологій професійно–трудового навчання учнів нагороджується Почесною грамотою Академії педагогічних наук України.

Зараз у закладі існують і активно працюють дев’ять майстерень: художнього розпису керамічних виробів, писанкарства, української народної вишивки, ткацтва, шлікерного лиття, художньої праці (дизайну),художнього розпису деревини, художнього розпису тканини (батіка), лозоплетіння. Заняття в гуртках народних ремесел ведуть високопрофесійні керівники, що розробили авторські програми.


На базі НВК проходять практику слухачі курсів логопедів та сурдопедагогів при ХОНМІБО, студенти Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди.

З 1 вересня 2009 року в закладі відкрилися чотири дошкільні групи для дітей з вадами слуху та логопедична група для дітей з важкими вадами мовлення. Групи оснащені сучасними меблями, що відповідають санітарним нормам та віковим особливостям дітей дошкільного віку. Для вихованців дитячого садка обладнано малий спортивний зал та кімната психологічного розвантаження з сучасним спортивним обладнанням.

М’які фігури та конструкції сприяють розвитку моторики та сенсорної сфери пізнавальної діяльності, координації рухів, загальному фізичному зміцненню та релаксації дитячого організму.

На території ігрового майданчику закладу змонтовано дитяче містечко з яскравими екологічно небезпечними сходинками, спусками, переходами, розвивальними блоками та іншим спортивно-ігровим приладдям.

Вихованці НВК щорічно беруть участь у міських, обласних та Всеукраїнських виставках : “Маленький Парнас”, “Звичайне диво”, “Повір у себе”, “Повір у себе, і в тебе повірять інші”, “Квітка надії”, Всеукраїнському фестивалі з декоративно–прикладного мистецтва серед людей з вадами слуху, виставках у Харківському художньому музеї до свята Паски.

^ Учні НВК неодноразово ставали лауреатами та переможцями вищезазначених конкурсів та фестивалів.

Щорічно театр костюму «Аліса» та танцювальний колектив НВК стають лауреатами конкурсів та дитячих фестивалів: «Бієнале від 5 до 10», «Паром», «Малахитовая шкатулка», «Територія стилю».

Чотири роки тому учні закладу спробували свої сили у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових навчальних дисциплін серед інтернатних закладів. І з того часу, зазвичай, посідають призові місця.

^ Заклад має баскетбольний, футбольний та волейбольний майданчики.

У сучасному тренажерному залі наявні тренажери, бігові доріжки, велотренажери, на яких розвиваються усі групи м’язів.

^ У НВК працюють спортивні секції з баскетболу, настільного тенісу, легкої атлетики, волейболу, загальної фізичної підготовки та ЛФК.

Ми пишаємося досягненнями своїх вихованців: призери Дефолімпійських ігор, два олімпійських чемпіона зі спортивного орієнтування, спортсмени, які посідають призові місця на чемпіонатах світу, Європи, Всеукраїнських змаганнях з баскетболу, волейболу, спортивного орієнтування, легкої атлетики, вільної боротьби..

Гордістю закладу є випускники, які вступили і навчаються у Харківській академії фізичної культури і спорту, Державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди, Харківському національному університеті ім. В. Каразіна, Косівському інституті декоративно-прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

Педагогічні працівники закладу щороку беруть участь у обласних виставках – ярмарках педагогічних ідей, у Всеукраїнських педагогічних читаннях і науково-практичних семінарах сурдопедагогів України, навчальних семінарах у Центрах слухової реабілітації «Аврора» та «Вабос» ( м. Київ)

Протягом тривалого часу закладом опікується Служба Безпеки України в Харківській області і Національний університет цивільного захисту України. Жодне свято не залишається без уваги куратора та шефів НВК. Солодощі, іграшки, сучасна техніка, подарована ними, допомагають нашим вихованцям відчувати себе потрібними, огорнутими теплом та любов’ю.

Разом із Національним університетом цивільного захисту України регулярно проводяться заходи та заняття, спрямовані на поширення кругозору та вмінь дітей та педагогів щодо дій у небезпечних умовах.

6. ^ З 1987 року заклад очолює Надія Іванівна СереденкоЗаслужений працівник освіти України, фахівець вищої категорії, вчитель-методист, Відмінник народної освіти України. У 2006 році нагороджена знаком «А.С.Макаренка».

Надія Іванівна Середенко має дві вищих освіти: Харківський педагогічний інститут імені Г.С.Сковороди (1979 ), Київський державний педагогічний інститут імені М.П.Драгоманова (1992). Стаж педагогічної діяльності Надії Іванівни Середнко складає 43 роки. Посаду директора закладу обіймає з 1987 року.

Під керівництвом Надії Іванівни було завершено будівництво нового приміщення для навчання та виховання дітей з вадами слуху. За двадцять років проживання будівля перетворилася на казковий палац для навчання, виховання та розвитку дитячих талантів. Кожне приміщення НВК: класи, майстерні, спальні, холи, виставкові зали прикрашені чарівними виробами вихованців закладу.

З 1995 року з ініціативи Надії Іванівні Середенко було розпочато експеримент по відродженню народних промислів та ремесел на базі закладу. Завдяки талановитому керівництву директора НВК вихованці мають унікальну можливість опанувати ремесла Слобожанщини та інших регіонів України, прикрасити оточуючий світ самобутніми виробами. Знання та вміння, що отримують діти під час навчання у закладі, дозволяють поширити коло професійного вибору, втілити прекрасне у повсякденне життя .

У 2006 році Середенко Надія Іванівна захищала підсумки експериментту в Академії педагогічних наук України. Досягнення експерименту були високо оцінені, і педагогічний колектив нагороджено Почесною Грамотою АПН України, а експеримент набув продовження у вигляді навчальних предметів у напрямі трудового та професійного навчання.

Середенко Надія Іванівна з великою майстерністю очолює багатогранний творчий колектив педагогів, який постійно знаходиться у творчому пошуку, створюючи авторські програми, розробляючи новітні інноваційні форми та методи навчання дітей з вадами слуху.

Щороку НВК отримує Гран-прі, перші місця у конкурсі серед інтернатних навчальних закладів по підготовці до нового навчального року.

Надія Іванівна тісно співпрацює з учнівським комітетом. Щотижня відбувається засідання учкому разом із директором закладу. Вихованці ставляться до Надії Іванівни як до матері, старшої сестри, надійного порадника та захисника. Вона живе проблемами дітей з особливими потребами, відчуваючи їх кожною клітинкою свого великого щирого серця.

Схожі:

Харківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс iconПоложення > Інструкція про організацію та діяльність ліцею (далі Інструкція) розроблена на основі Закону України Положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 19 серпня 1993 року
Про освіту Положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 19...
Харківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс icon10 (11), 11 класів
Чорноплатівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад
Харківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс iconЗ/п Шифр
Соснівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Конотопської районної...
Харківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс iconЗ/п Шифр
Куянівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Білопільської районної...
Харківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс iconЗасідання журі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з основ економіки
Шосткинський навчально-виховний комплекс: спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – ліцей
Харківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс iconЗасідання журі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики
Мазівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад
Харківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс iconНавчально-методичний посібник Навчально-методичний комплекс з курсу
Навчально-методичний комплекс з курсу «Інженерна та комп’ютерна графіка. Частина», для студентів денної та заочної форм навчання...
Харківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс iconНавчально-методичний мультимедійний комплекс
Назва розробки. Навчально-методичний комплекс дистанційного курсу дисципліни «Програмне забезпечення систем мультимедіа»
Харківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс iconПротокол №1 засідання журі ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій проведеної серед учнів 10 класів шкіл Сумської області
Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної...
Харківський обласний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс iconСоціологіямасов оїкомунікаці ї” Навчально-методичний комплекс
Навчально-методичний комплекс з курсу «Соціологія масової комунікації» для студентів денної та заочної форми навчання. / Укладач:...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи