Скачати 88.57 Kb.
|
Зміст 1) В рамках Єдиного тематичного плануДепартаменту платіжних систем Національного банку України 2) Науково-дослідні роботи на замовлення Харківського територіального управління НБУ ВАТ «Турбогаз |
ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ ХАРКІВСЬКОГО ІНСТИТУТУ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ УНІВЕРСИТЕТУ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ (м.КИЇВ) ЗА 2011-2012 Н.Р. Науково-дослідна лабораторія інституту «Фінансові потоки економічних агентів в транзитивній економіці»була створена у вересні 2009 р. для реалізації основних засад Концепції наукової школи «Банківництво в системі сталого економічного розвитку», та формуванняю нових наукових напрямів і шкіл. Головними напрямками наукових досліджень були теми присвячені розвитку та регулюванню банківського та реального секторів економіки, фондового ринку, покращенню функціонування банківських платіжних інструментів. На даний час у штаті лабораторії працюють два працівника: завідувач науково-дослідної лабораторії – Дубницький В.Ю. та науковий співробітник науково-дослідної лабораторії – Мірошник О.Ю. Згідно з Положення про науково-дослідну лабораторію та Посадовими інструкціями вони формують річні , місячні плани та звіти науково-дослідної лабораторії; проводять пошук замовників на виконання науково-дослідних робіт (НДР), формують робочі групи для виконання науково-дослідних робіт; беруть безпосередню участь у проведенні наукових досліджень за тематикою лабораторії; приймають участь у створенні наукових статей з публікацією у фахових журналах, апробації наукових розробок на конференціях різного рівня та координації роботи студентської наукової лабораторії. З початку свого заснування та по теперішній час науково-дослідна лабораторія забезпечила виконання 22 НДР у тому числі:
Як приклад співробітництва с місцевими підрозділами НБУ можна навести ініціативну науково-дослідну роботу «Прогнозування готівкового обігу з використанням елементів математичного моделювання для потреб територіального Управління НБУ», яка виконувалась творчим колективом ХІБС (в т.ч. і науково-дослідної лабораторії) та представниками Департаменту готівково-грошового обігу Національного банку України. За результатами роботи підготовлено науковий звіт та публікація у журналі «Вісник НБУ». Протягом останнього навчального року співробітниками лабораторії відбувався постійний моніторинг, облік та координування роботи кафедр та творчих груп з виконання науково-дослідних робіт. Так, зокрема, виконувались:
Взаємодія науково-дослідної лабораторії та кафедр інституту в процесі виконання науково-дослідних робіт протягом останнього року показана на рис.1,2,3. На рис. 1 та 2 показана схема організації виконання НДР, в яких науково-дослідна лабораторія приймає участь у якості координатора та виконавця безпосередньо, на рис.3 показана схема організації виконання НДР (що мають номер державної реєстрації) в яких науково-дослідна лабораторія здійснює тільки координуючі функції. Результатами стали: ^ наукових досліджень Національного банку України, на замовлення:
^ :
Продовжено роботу за укладеними договорами про наукову та творчу співпрацю з Науково-дослідним центром індустріальних проблем розвитку НАН України та чотирма ВНЗ м. Харкова. Результатом цієї роботи стала публікація наукових статей, тез доповідей на конференціях, підготовка науково-дослідної роботи зі студентами. Підготовлено та оновлено комплекс методичних розробок для проведення занять у навчально-тренувальній фірмі.. Крім того співробітниками лабораторії розроблювалась та затверджувалась необхідна документація, погоджувались всі необхідні питання з приводу відкриття нових тем на замовлення департаментів НБУ, виконання яких планується в 2013-2014 р. (працівники лабораторії також входять до складу робочих груп):
За період існування лабораторії результати досліджень, виконаних співробітниками лабораторії: участь у виконанні 4 монографій та більше 30 публікацій у вахових виданнях ВАК.У 2010-2011н.р. надруковані у фахових виданнях ВАК-14 наукових статей. 2 статті прийняті до друку. За термін існування науково-дослідної лабораторії отримані документи, які підтверджують оригінальність наукових розробок лабораторії, а саме:
Співробітники лабораторії брали участь у проведенні міжнародного дослідження «Механизмы обеспечения устойчивости бизнеса России и Украины: опыт и перспективы» Дослідження виконано разом з Фінансовим Університетом при Уряді Російської Федерації . Результати дослідження передані до опублікуванню у колективній монографії «Механизмы обеспечения устойчивости бизнеса России и Украины: Опыт и перспективы. ТОМ. 2. На даний час співробітники лабораторії продовжують роботу над монографіями: «Управління фінансовою діяльністю суб’єктів господарювання в умовах невизначеності» розділ 2: «Організація і методика оцінки кредитоспроможності підприємств» та «Фінансове забезпечення інвестиційних проектів: проблеми надійності і управління» розділ «Управління надійністю позичальника». На базі науково-дослідної лабораторії продовжено роботу науково методичного семінару для магістрів, аспірантів та докторантів «Основи математичного моделювання фінансових потоків економічних агентів транзитивної економіки». Усього відбулося 12 засідань, у тому числі у 2011-2012 н.р. відбулося 8 засідань. В роботі семінару беруть участь студенти-магістранти, аспіранти, докторанти та провідні викладачі інституту. Доповідачами на засіданнях виступають не тільки співробітники інституту, а також провідні фахівці банків та викладачі інших навчальних закладів. Кращі доповіді рекомендують до публікації у науковому збірнику інституту. Працівники лабораторії приймали участь у перереєстрації збірника наукових праць «Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики», розпочато підготовчу роботу щодо включення збірнику до міжнародної бази даних Scopus, а саме: включення збірника до реферативної бази даних ВИНИТИ та отримання індексу ISSN. На базі науково-дослідної лабораторії продовжено роботу Студентської науково-дослідної лабораторії до якої залучено науково обдаровану молодь інституту основними завданнями якої є:• Підвищення якісного складу студентів-випускників ХІБС УБС НБУ; •Інформування та залучення студентів до спільної науково-дослідної роботи з професорсько-викладацьким складом ХІБС над виконанням госпдоговірних та грантових програм; •Використання та впровадження результатів науково-дослідної роботи студентів в подальшій науковій та професійній діяльності; •Організація участі студентів в конференціях, симпозіумах, круглих столах; •Організації співробітництва зі студентськими науковими клубами ХІБС УБС НБУ, студентським науковим товариством ХІБС УБС НБУ, студентськими науковими організаціями та клубами інших навчальних закладів Кращі студенти, СНДЛ рекомендуються до вступу в аспірантуру. |