Протокол № від «27» icon

Протокол № від «27»
Скачати 202.3 Kb.
НазваПротокол № від «27»
Дата26.09.2012
Розмір202.3 Kb.
ТипПротоколПОГОДЖЕНО”

Голова Луганської обласної державної адміністрації


_______________ О.М. Антіпов

« 2 » грудня 2009 р.


ПОГОДЖЕНО

Голова ради ректорів вищих навчальних закладів ІІІ – IV рівня акредитації Луганської області


_______________ О.Л. Голубенко

« 30 » листопада 2009 р.
Розглянуто на засіданні

Регіональної громадської

експертної комісії

Державної акредитаційної

комісії у Луганській області

Протокол № ______

від « ^ 27 » листопада 2009 р.

Голова РГЕК ДАК

у Луганській області


_______________ Н.І. КриштальОБҐРУНТУВАННЯ


необхідності ліцензування освітньої діяльності Східноукраїнського
національного університету імені Володимира Даля
з підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр”
з галузі знань 0517 «Харчова промисловість та переробка
сільськогосподарської продукції»
за напрямом підготовки 6.051701 «Харчова технологія та інженерія»


з ліцензованим обсягом

50 осіб на рік за денною формою навчання

Освітній рівеньбазова вища освіта

Освітньо-кваліфікаційний рівеньбакалавр

Галузь знань0517 «Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції»

Напрям підготовки6.051701 «Харчова технологія та інженерія»

Розглянуто та затверджено
на засіданні Вченої ради СНУ ім. В.Даля

Протокол № 2 від 30 жовтня 2009 року

Голова Вченої ради


_______________ О.Л. ГолубенкоЛуганськ 2009

^ Обґрунтування необхідності ліцензування освітньої послуги


Результати моніторингу ринку праці та тинку освітніх послуг, які вже надаються в регіоні


І. Загальна характеристика та перспективи розвитку регіону


Харчова промисловість – одна з провідних структурно-реформуючих галузей не тільки агропромислового комплексу, а і економіки України в цілому. Питома вага цієї галузі в структурі виробництва предметів споживання становить більше 50%. У порівнянні з багатьма країнами Україна вигідно відрізняється могутнішим природним, людським і ресурсним потенціалом для розвитку харчової промисловості, раціональне використання якого забезпечило найбільш гідне місце на світовому і внутрішньому ринках. Луганська область щодо цього, потенційно, є сприятливим регіоном. Розвивається малий і середній бізнес, діє і створюється безліч малих підприємств по виробництву, у тому числі продуктів харчування.

Досвід передових країн світу свідчить, що ефективність економіки лише на третину обумовлена капітальними вкладеннями в обладнання та нові технології. Усе інше залежить від інтелектуального капіталу, зокрема, від кваліфікації спеціалістів, рівня їх компетентності, уміння передбачувати та оцінювати ринкову кон’юнктуру, вчасно приймати управлінські рішення та забезпечувати їх практичну реалізацію.

Продовольчі товари, вироблені підприємствами області, усе більше завойовують авторитет і визнання у населення області, України та ближнього зарубіжжя.

На споживчому ринку в широко представленому асортименті продовольчих товарів виробництва України, імпортних товарів – продукція Луганських виробників займає вже понад 93% від загального споживання населення області.

Довіра місцевим товарам підтверджується, насамперед, гарантованою безпекою, живильною цінністю збалансованих по своєму складу продуктів харчування, в основному, зроблених з натуральної сировини місцевих ресурсів.

Марка Луганських товаровиробників досягається повсякденною напруженою працею професіоналів-харчовиків.

У харчовий, як ні в якій іншій галузі, кадровий потенціал – золота основа, застава результативності.

Середній стаж кадрових фахівців ведучих харчових підприємств 50-60 років. Працюючи на авторитет продукції підприємства, як на свій власний, керівники, фахівці планують свою роботу на основі насамперед вивчення споживчого попиту, ринку, напрямків наукових досягнень, нових технологій, прогресивного устаткування, нових видів – аналогів інших виробників і при цьому прагнуть угадати завтрашні запити, перспективні напрямки.

На харчових підприємствах, виробниках продовольчих товарів, лежить особлива відповідальність за продовольче забезпечення населення як основного гаранта соціальної стабільності.

Це соціально значиме завдання постійно ставить і вирішує керівництво області. Реалізують її провідні харчові підприємства.

Основний виробник борошна в області – зернопереробне підприємство – відкрите акціонерне товариство «Луганськмлин». Саме це підприємство протягом останніх років є провідним гарантом концентрації ресурсів продовольчого зерна в області, поставляючи в область відсутні обсяги, в основному, зерна третього класу для забезпечення борошном високого класу хлібопекарських підприємств. Висока якість продукції провідного зернопереробного підприємства ВАТ «Луганськмлин» забезпечується за рахунок оснащеності високопрогресивним устаткуванням фірми «Бюлер АГ» (Швейцарія), застосування новітніх технологій і підтверджено Міжнародним сертифікатом якості ІSO 2001-2000.

Підприємство входить у п'ятірку найбільших в Україні виробників сортового борошна (пшеничне, житнє, кукурудзяне), крупи і пластівців у різноманітному асортименті, кормосуміші, комбікормів.

Одним з напрямків розвитку підприємства є створення продуктів здорового харчування.

Фахівці ВАТ «Луганськмлин» застосовують технології, що щадять; переробки продуктів, що дозволяють максимально зберегти корисні і живильні речовини, що перебувають у сировині.

Вся продукція від ВАТ «Луганськмлин» не містить консервантів, антиокислювачів, барвників. Це натуральні продукти харчування.

Основними виробниками хліба в області треба вважати 14 хлібокомбінатів ВАТ «Коровай» – одного з найбільших на Україні, потужності якого дозволяють забезпечити хлібом і хлібобулочними виробами все населення області.

Вся продукція, яка виробляється на філіях ВАТ «Коровай», піддається ретельному контролю: починаючи з якості сировини, яка поступає, і закінчуючи готовою продукцією.

Тут налагоджений строгий контроль за веденням технологічного процесу і за якістю хліба. На відміну від продукції, вироблюваної приватними пекарнями.

Враховуючи сьогоднішній дефіцит білкового харчування в усьому світі, у тому числі в Україні, значимість м'ясних продуктів, підвищується. Фахівці ведучих м’ясопереробних підприємств в області – корпорації «Луганськм’ясопром», цей напрямок вважають основним при виробництві ковбас і напівфабрикатів. (До відома – в області близько 50 виробників – м’ясопереробних підприємств).

Переробкою молока і виробництвом молокопродуктів в області займаються 18 молокозаводів, що мають різну форму власності.

Молочна промисловість області поки не змогла повністю перебороти кризу виробництва, яка була викликана дефіцитом сировинної бази тваринництва, сезонністю надходження молока, відсутністю достатніх оборотних коштів для технічного переозброєння підприємства, але позитивні зрушення вже є.

Фахівцями підприємств була проведена і проводиться в цей час більша робота з розширення асортиментів молочної продукції, поліпшенню її якості.

Ринок молочних продуктів активно розвивається. І, взагалі ж, більшість виробників пропонує на ринку однакову продукцію, у результаті виникає необхідність якось виділити свою продукцію з маси їй подібних.

У числі пріоритетів фахівці галузі в нашій області обрали виробництво натуральних свіжих молочних продуктів з відносно невеликими строками зберігання, тому що при їхньому виробництві не використаються консерванти, стабілізатори, ароматизатори.

Випуск твердих сирів в області освоєний на 4 молокозаводах: на Марківському сиродільному заводі (ТМ «Агротон»), УГ ТОВ «Золота Гільдія», ЗАТ «Троіцький молокозавод» (ТМ «Трійця»), ЗАТ «Новопсковський молокозавод».

На ряді з нарощенням обсягів виробництва твердих сирів значно розширено їхній асортимент.

Голландська технологія в сполученні з накопиченим досвідом Луганських сироварів дозволили Україно-німецькому ТОВ «Золота Гільдія» (м. Луганськ) освоїти вироблення твердих сирів елітної групи, асортименти сирів становить 18 найменувань. Найбільш популярні сирі: Луганський, Радамер-Нова, Эдам-Нова, Російський, Гауда-Нова, сири типу Дуплет, мозаїчний, сири з різними добавками (тмин, кріп). Сири реалізуються як в Україні, так і експортуються в Росію, Ізраїль, Німеччину.

Четверо підприємств в області мають ліцензію ДЕРЖСПЕЦМОНОПОЛІЇ і займаються виробництвом лікеро-горілчаної продукції: Луганський лікеро-горілчаний завод «Луга-Нова», Кіровський вінзавод «Алко-Пріма», Старобєльский віно-горілчаний завод, а також Корпорація «Луганськсадвінпром». Основний виробник лікеро-горілчаної продукції в нашому регіоні – Луганський лікеро-горілчаний завод, його обсяги виробництва становлять 95,6% обласних.

Це підприємство – одне з найстарших в Україні (засновано в 1896 році), має свою історію і традиції. У вересні 1998 року завод зареєстрований під торговельною маркою Луга-Нова. І сьогодні є одним з найбільших виробників лікеро-горілчаної продукції в Україні.

За період свого існування завод випускав різноманітну продукцію: гіркі настойки і солодкі наливки, горілки і лікери.

На заводі випускається 22 найменування лікеро-горілчаних виробів, 15 з яких розроблені фахівцями заводу.

Український ринок пива – один із самих великих і перспективних. Позитивна динаміка росту ринку підтверджується досить стабільними показниками протягом останніх п'яти років. Тенденція до збільшення споживання пива в Україні буде зберігатися (відносно високе споживання пива у великих містах до 60-70 л на душу населення в рік), паралельно будуть підсилюватися позиції великих заводів за рахунок збільшення продажів у регіонах, розширення асортиментів і поліпшення якості продукції, дизайну й престижності марки, зниження частки недорого пива.

У Луганській області розвинене пивоварне виробництво, що обумовлене наявністю Луганського, Лісічанського («ЛІСПІ»), Ровеньковського, Кременського («Пінта»), Краснолучського та Перевальського пивоварних заводів.

Луганський пивоварний завод є одним з найстарших в Україні. Його потужність по виробництву пива за показниками 2008 року – 16 млн. літрів у рік.

Усім відома проблема якості питної води в нашому регіоні. І дуже важливо, що випускається питна столова вода із застосуванням імпортних високоефективних технологій зм'якшення води і бактерицидних установок. Така вода – прекрасний освіжаючий напій і може використатися для готування їжі.

Випускається в області і штучно-мінеральні води, по складу максимально наближені до натурального.

Багато можна привести прикладів розширення асортиментів алкогольних напоїв, пива, морозива і продовольчих товарів, що випускаються в області, які розраховані на всілякі смаки споживача, запити і засновані, насамперед, на використанні натуральних видів сировини, на наукових рекомендаціях про підвищення живильної цінності харчового продукту.

Необхідно визнати, що спеціалізованої літератури зараз мало, і зв'язок з кафедрами харчових технологій існуючих інститутів не має системи постійних відносин.

Хотілося б, щоб ці відносини були більше тісними, оскільки споживач сьогодні усе більше уваги приділяє питанням раціонального харчування, живильної цінності продуктів і віддає перевагу вітчизняному виробникові.

Всі вище сказане дозволяє зробити висновки про те, що:

– харчова промисловість є соціально важливим і пріоритетним напрямком розвитку економіки;

– аналіз техніко-економічних показників високих технологій, застосовуваних у харчовій промисловості, показує їхню високу ефективність, досить швидку окупність;

– потреби Луганщини в фахівцях безперервно зростають.

Актуальність відкриття підготовки фахівців обумовлена необхідністю підготовки бакалаврів харчової промисловості для сотень підприємств
м. Луганська і Луганської області.

Також велике значення має підготовка бакалаврів харчової промисловості у Лівадійськом та Евпаторійськом відділеннях кримського факультету
СНУ ім. В. Даля.

До Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля звертаються керівники багатьох підприємств з замовленнями на підготовку фахівців.

У Луганській області подібні освітні послуги надає Луганській національний аграрний університет зі спеціальностями «технологія зберігання, консервування й переробки молока» та «технологія зберігання, консервування й переробки м'яса». Для уникнення дублювання і розвитку віно-горілчаних, пивоварних та лікеро-горілчаних заводів м. Луганська і Луганської області ми пропонуємо відкриття спеціальності «технологія бродильних виробництв».

Відкриття спеціальності «технологія бродильних виробництв» дозволить проводити роботу з підприємствами, спрямовану на розвиток галузі по наступних напрямках:

– виконання НДР за заявками підприємств й у рамках регіональних програм;

– проведення виробничих випробувань і впровадження результатів НДР;

– виконання аналізів сировини, напівпродуктів, готової продукції;

– розробка технології й нормативної документації на нові види продукції;

– проведення семінарів, курсів підвищення кваліфікації, надання консультативної допомоги підприємствам.

Все вище сказане свідчить про доцільність і необхідність відкриття підготовки фахівців напряму 6.051701 «Харчова технологія та інженерія» у СНУ ім. В. Даля з ліцензованим обсягом 50 осіб за денною і 50 осіб за заочною формами навчання.


ІІ. Загальна характеристика Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (СНУ ім. В. Даля)


Перші відомості щодо існування Луганського вечірнього робітничого технікуму відносяться до 1920 р., тому цей рік є роком заснування Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля. У квітні 1930 р. цей технікум став Луганським вечірнім машинобудівним інститутом. Після воєнний період історії вузу пов`язується з Ворошиловградським філіалом Харківського механіко-машинобудівного інституту. 19 травня 1960 р. наказом Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти України філіал Харківського політехнічного інституту перетворюється на самостійний Луганський вечірній машинобудівний інститут. У 1962 р. цей вуз почав прийом на денне відділення.

У 1993 р. Постановою Кабінету Міністрів України на базі Луганського машинобудівного інституту та декількох вищих навчальних закладів
м. Луганська і Луганської області створено Східноукраїнський державний університет. У 1996 році йому надано статус вищого навчального закладу IV рівня акредитації, а указом Президента України від 11 вересня 2000 року – статус національного з власним ім`ям: Східноукраїнський національний університет. 13 листопада 2001р. університету присвоєно ім`я Володимира Даля.

Відомча приналежність – Міністерство освіти і науки України.

Форма власності – державна.

Сьогодні університет має досить розвинену структуру, яка реалізує одне з концептуальних положень щодо наближення навчального процесу до місць помешкання студентів. В даний час до структури університету входять: Технологічний інститут (м. Сєвєродонецьк, Луганської обл.), Інститут хімічних технологій (м. Рубіжне, Луганської обл.), коледж Східноукраїнського національного університету, Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум, Кримський факультет, Краснодонський відокремлений факультет інженерії і менеджменту, Антрацитівський відокремлений факультет гірництва і транспорту, Інститут післядипломної освіти і дистанційного навчання СНУ
ім. В. Даля, Стахановське відділення Інституту післядипломної освіти і дистанційного навчання СНУ ім. В. Даля, Сєвєродонецьке відділення Інституту післядипломної освіти і дистанційного навчання СНУ ім. В.Даля.

В університеті діють 24 факультетів та 3 навчально-наукових інститути, Інститут післядипломної освіти та дистанційного навчання, Магістратура державної служби, Центр довузівської підготовки і післядипломної освіти, Центр довузівської підготовки українських та іноземних громадян, 104 кафедри, понад 13 філій, 60 кафедр на виробництві, Центр із перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва, Науково-дослідний інститут прикладної екології, Науково-дослідний інститут управляючих систем, Науково-дослідний інститут духовного розвитку людини, 2 науково-дослідних центрів та 16 лабораторій, наукова бібліотека, видавництво з типографією, технопарк та інше.

Кафедра військової підготовки з 1999 року готує офіцерів запасу за 6 військовими спеціальностями виключно з числа студентів університету.

Університет має ліцензію на право освітньої діяльності з 27 із 48 галузей знань. В їх межах ведеться підготовка за 69 напрямками і 127 спеціальностями, у тому числі 6 – військовими.

Докторантура за 18 і аспірантура за 43 спеціальністю готують кадрове поповнення викладацького та науково-педагогічного складу.

В університеті створена потужна матеріально-технічна база. Університет розміщується у 55 навчально-лабораторних корпусах і спорудах загальною площею 232077 кв.м. Університет має санаторій-профілакторій на 100 місць, баз відпочинку у м.Скадовську й у м.Євпаторія, спортивно-оздоровчий табір, 9 гуртожитків на 4000 місць, 6 їдалень, 12 буфетів на 1260 місця, медичні пункти.

В університеті діє власне університетське видавництво, де видається науковий збірник «Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля» ліцензований Вищою атестаційною комісією України за 12 напрямками, а також монографії, навчальні посібники, методичні рекомендації та інша наукова і навчальна література. Щомісяця виходять номери багатотиражної газети «Університетський вісник».

Загальна характеристика Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля наведено в таблиці.

Таблиця

^ Загальна характеристика Східноукраїнського національного

університету імені Володимира Даля


№ п/п

Показники діяльності

Кількісні параметри

Денна

форма навчання

Заочна

форма навчання

Вечірня форма навчання

1.

Сукупний ліцензований обсяг прийому студентів

- молодший спеціаліст

1220

595

-

- бакалавр

5435

8145

2222

- спеціаліст

5192

8005

2172

- магістр

1133

1260

533

2.

Кількість студентів, курсантів, слухачів разом:


у т.ч. за формами навчання:

14188

16554

349

3.

Кількість навчальних груп

634

446+(154у)

6

4.

Кількість спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців, разом:

121+ 6 військових

у т.ч. за освітньо-кваліфікаційними рівнями:


- молодшого спеціаліста

21

19

-

- бакалавра

93

90

52

- спеціаліста

91

90

54

- магістра

83

76

48

5.

Кількість кафедр (циклових предметних комісій), разом:

104

З них випускових:

79

6.

Кількість факультетів (відділень), разом:

24

7.

Загальні навчальні площі будівель (кв. м)

232077,0

З них:
- власні:

217344,0

- орендовані:

14733,0

8.

Площі, які здаються навчальним закладом в оренду (кв. м.)

926,0

9.

Інше

-


Підготовку бакалаврів за напрямом 6.051701 «Харчова технологія та інженерія» буде здійснювати кафедра технології бродильних виробництв, яка створена наказом ректора університету № 437-04 від 14 січня 2010 р. і входить до складу факультету прикладної механіки і матеріалознавства. Кафедра здійснює свою освітню діяльність на підставі ліцензії серії АВ № 482858 від 16.09.2009 року.

Підготовка бакалаврів напряму підготовки 6.051701 «Харчові технології та інженерія» буде здійснюватися у відповідності до діючих галузевих стандартів освіти, навчальних планів та робочих програм, які відповідають вимогам діючих державних стандартів.

Дисципліни нормативного циклу викладаються відповідними кафедрами університету з залученням висококваліфікованих спеціалістів.


ІІІ. Наявні і потенційні можливості Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля що до підготовки бакалаврів

напряму 6.051701 «Харчова технологія та інженерія»


а) матеріальна база і перспективи її розвитку

В університеті створена потужна матеріально-технічна база. Університет розміщується у 55 навчально-лабораторних корпусах і спорудах загальною площею 232077 кв.м.

Підготовка фахівців напряму підготовки 6.051701 «Харчова технологія та інженерія» планується випусковою кафедрою легкої і харчової промисловості. До процесу підготовки фахівців з цього напряму будуть залучені також інші кафедри університету, а також фахівці провідних підприємств м. Луганська.

Випускова кафедра легкої і харчової промисловості розташована в навчальному корпусі № 4, а також у приміщенні університетської їдальні. Загальна площа приміщень кафедри складає 811 кв.м.

В структуру кафедри входять навчально-наукова лабораторія технології харчування, спеціалізована лабораторія процесів та апаратів харчових виробництв, 2 комп’ютерних класи загальної кількістю посадочних місць – 25, кафедральна бібліотека, викладацька, лаборантська, кабінет завідуючого кафедрою.

Виконання навчального плану фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за напрямом підготовки 6.051701 «Харчова технологія та інженерія» забезпечуватимуть 5 спеціалізованих лабораторії з ПЕОМ загальною площою 219,8 кв.м та кількістю посадочних місць – 60. У лабораторіях використовуються наступні пакети прикладних програм: Microsoft Windows XP Professional, Microsoft Offise 2003, Corel Draw, MathCad, Visual Basic та
Компас–8.

З метою удосконалення навчального процесу та наукових досліджень, поліпшення якості підготовки фахівців створені філії кафедри легкої і харчової промисловості на найбільш успішних та великих підприємствах м. Луганська:

  • АТЗТ «Луганський лікеро-горілчаний завод «Луга-Нова»;

  • АТЗТ «Луганськм’ясопром»;

  • АТЗТ «Агротон»

  • ВАТ «Луганськмлин»;

  • ВАТ «Коровай»;

  • ВАТ «Луганськхолод»;

  • ВАТ «Завод продовольчих товарів «Каре»;

  • ЗАТ «Кондитерська фабрика «А.В.К.»;

  • науково-виробничо-навчальний центр «Дружба» на базі готельно-ресторанного комплексу «Дружба» за підтримки Асоціації кулінарів галузі громадського харчування Луганської області.

Філії кафедри призначені для реалізації форм зв’язку вищої школи з виробничими підприємствами на основі ефективного використання його кадрових та матеріально-технічних можливостей, що сприятиме підвищенню якості підготовки молодих спеціалістів, розвитку наукової школи, раціональному та ефективному використанню наукового і трудового потенціалу.

Таким чином, матеріально-технічна база СНУ ім. В. Даля взагалі та кафедри легкої і харчової промисловості зокрема, дозволяє забезпечити підготовку бакалаврів повною мірою.

б) кадровий склад

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля має кафедри, що традиційно викладають загальноосвітні дисципліни, де працює достатня кількість викладачів високої кваліфікації.

Загальна чисельність штатних співробітників кафедри легкої і харчової промисловості за станом на 01.01.2009 р. складає 18 штатних одиниць педагогічних робітників. Професорсько-викладацький склад кафедри складає 18 чоловік, серед них 5 докторів технічних наук, професорів; 10 кандидатів технічних наук, доцентів. Також будуть залучені 2 кандидата хімічних наук та 1 кандидат біологічних наук. Протягом 2007–2008 року 4 викладача кафедри пройшли підвищення кваліфікації.

Наявні педагогічні та науково-педагогічні кадри достатні для забезпечення навчального процесу на 4 роки навчання за напрямом 6.051701 «Харчова технологія та інженерія».

в) навчально-методичне забезпечення

Організація навчального процесу визначається робочим планом, графіком навчального процесу, розкладом занять за відповідними формами навчання, що затверджуються кожного року ректором університету.

По кожній дисципліні, що передбачено навчальним планом підготовки бакалаврів напряму 6.051701 «Харчова технологія та інженерія» розроблено навчально-методичні комплекси дисциплін (НМКД) у електронному та паперовому вигляді.

Робочі програми затверджені проректором з навчальної роботи. Всі робочі програми складені таким чином, щоб була здійснена фундаменталізація підготовки фахівців. Це дає змогу покращити якість знань студентів з фундаментальних і професійно-орієнтованих дисциплін.

При кафедрі легкої і харчової промисловості створена постійно діюча навчально-методична рада, діяльність якої направлена на методичне забезпечення практичних робіт, курсового і дипломного проектування, самостійної роботи студентів, розробку і застосування прикладних і комп’ютерних програм підготовки фахівців за напрямом 6.051701 «Харчова технологія та інженерія».

В університеті діє власне університетське видавництво, де видається науковий збірник «Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля» ліцензований Вищою атестаційною комісією України за 12 напрямками, а також монографії, навчальні посібники, методичні рекомендації та інша наукова і навчальна література.


ІV. Підстави щодо можливості надання ліцензії.


У СНУ ім. В. Даля ведуться науково-дослідні роботи в галузі створення функціональних продуктів харчування радіопротекторної дії. Університет володіє всією потрібною науково-педагогічною та інформаційною інфраструктурою для успішної підготовки фахівців напряму 6.051701 «Харчова технологія та інженерія». Підготовку фахівців буде здійснювати кафедра легкої і харчової промисловості.

Беручи до уваги все викладене вище, а також потреби держави у фахівцях з харчової промисловості, можна констатувати доцільність і необхідність надання Східноукраїнському національному університету ім. В.Даля ліцензії на підготовку бакалаврів напряму підготовки 6.051701 «Харчова технологія та інженерія» з ліцензованим обсягом не менш ніж 50 осіб на рік денної форми навчання, що підтверджується підтримкою Луганської міської державної адміністрації.


Ректор О.Л. Голубенко

Схожі:

Протокол № від «27» iconДержавний вищий навчальний заклад “донецький національний технічний університет”
Протокол № Протокол № від " " 20 р від " " 20 р
Протокол № від «27» iconПротокол № від 2011 р. Голова д е. н., проф. Черніченко Г. О
Методичні рекомендації ухвалені на засіданні кафедри менеджменту, протокол № від 2011 р
Протокол № від «27» iconПротокол № від 2010 р. Голова д е. н., проф. Черніченко Г. О
Робоча програма ухвалена на засіданні кафедри менеджменту, протокол № від 2010 р
Протокол № від «27» iconДержавний вищий навчальний заклад “донецький національний технічний університет”
Протокол № Протокол № від " " 200 р від " " 200 р
Протокол № від «27» iconДержавний вищий навчальний заклад “донецький національний технічний університет”
Протокол № Протокол № від " " 200 р від " " 200 р
Протокол № від «27» iconДодаток 2 до Договору № / -„ " від „ " 20 р. Протокол погодження кошторисної вартості науково-дослідних робіт
...
Протокол № від «27» iconНаказ №254 м. Вінниця Про зміни в графіку навчального процесу з 2012-2013 н р. У зв’язку з внесенням змін у графік навчального процесу відповідно до рішень Вченої ради від 27. 10. 2011р протокол №3 та ректорату від 24. 10. 2011р., протокол №9 наказую
У зв’язку з внесенням змін у графік навчального процесу відповідно до рішень Вченої ради від 27. 10. 2011р протокол №3 та ректорату...
Протокол № від «27» iconПротокол №1 від 14 вересня 2009 Протокол №14 від вересня 2009
Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування” денної, заочної та екстернатної форм навчання Інституту...
Протокол № від «27» iconМеталургія сталі протокол №5 від 25 жовтня 2005р Затверджено: на засіданні навчально видавничої ради Доннту протокол № від 2005р Донецьк 2005
Рецензент: доцент кафедри „Кольорова металургія І конструкційні матеріали” В.І. Грєбєнніков
Протокол № від «27» iconПоложення про науково-навчальний центр з правами Затверджено Радою знц нан україни І мон україни (протокол №3 від 14. 12. 2007 р.)
Вченою Радою Національного універси­тету „Львівська політехніка” (протокол №8 від 25. 12. 2007 р.)
Протокол № від «27» iconНаказ №    4468   «  27  »      12      2005 р про призначення осіб, відповідальних за інформаційну підтримку Веб-сайту університету
Стп 04 2005 «Веб-сайт університету: Структура, дизайн та мінімальний перелік інформації», на підставі ухвали Науково-технічної ради...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи