Донецький державний медичний університет ім. М. Горького Кафедра загальної стоматології фпо тестові завдання для визначення вихідного рівня знань icon

Донецький державний медичний університет ім. М. Горького Кафедра загальної стоматології фпо тестові завдання для визначення вихідного рівня знань
Скачати 471.84 Kb.
НазваДонецький державний медичний університет ім. М. Горького Кафедра загальної стоматології фпо тестові завдання для визначення вихідного рівня знань
Сторінка1/3
Дата28.08.2012
Розмір471.84 Kb.
ТипДокументи
  1   2   3

Донецький державний медичний університет ім. М. Горького

Кафедра загальної стоматології ФПО

Тестові завдання для визначення вихідного рівня знань


Вариант І


1.Хворий В. скаржиться на кровоточивість ясен, кровотечі із носа, підвищену стомлюваність. Об’єктивно: губи, язик яскраво-червоного кольору. Слизова оболонка порожнини рота темно-вишневого забарвлення. Характерний ціаноз м’якого і бліде забарвлення твердого піднебіння (симптом Купермана). Аналіз крові: еритроцити – 6,8 ( 1012/л , гемоглобін – 160 г/л, ШОЕ – (1-2 мм/год). Назвіть найвірогідніший діагноз:

А. Хвороба Вакеза (еритремія)

В. Хвороба Верльгофа

С. Хвороба Едісон-Бірмера

Д. Гострий лейкоз

Е. Агранулоцитоз


2.Хвора А. тривалий час хворіє гастритом. Звернулася зі скаргами на наявність болючих „виразкових утворень”, що ускладнюють розмову, вживання їжі, появляються періодично (навесні і восени). Об’єктивно: слизова оболонка рота бліда, набрякла. На слизовій щік і бокових поверхнях язика виявлено афти овальної форми (5 мм), покриті фіброзним нальотом, різко болючі, м’які при пальпації. Поставте діагноз:

А. Стоматит Сеттона

В. Синдром Бехчета

С. Хронічний рецидивуючий афтозний стоматит

Д. Афти Беднара

Е. Хронічний рецидивуючий герпес


3.Хвора, 27 років, скаржиться на кровоточивість, болючість і припухлість ясен, рухомість зубів, неприємний запах з порожнини рота, загальну слабість. Об’єктивно: збільшені і болючі підщелепові лімфовузли, ясна гіперемійовані із синюшним відтінком, набряклі і кровоточать при зондуванні, пародонтальні кишені із серозно-гнійним ексудатом і глибиною 5-8 мм. Спостерігаються масивні зубні відкладення, рецесія ясен і зміна положення зубів. Рентгенологічно: дифузний остеопороз і нерівномірна, переважно вертикального типу резорбції міжальвеолярних перегородок до 2/3 довжини коренів. Поставте діагноз:

А. Хронічний генералізований пародонтит ІІІ ступеню

В. Пародонтоз ІІІ ступеню

С. Хвороба Гоше

Д. Загострення генералізованого пародонтиту ІІІ ступеню

Е. Загострення генералізованого пародонтиту ІІ ступеню


4.Хвора, 25 років, скаржиться на розростання і кровоточивість ясен під час чищення зубів. Слизова ясен набрякла з ціанотичним відтінком. Ясенні сосочки збільшені і розмірі й перекривають коронки зубів на 1/3, легко кровоточать при дотику. Яке додаткове дослідження необхідне для визначення остаточного діагнозу?

А. Реопародонтографія

В. Проба Кулаженко

С. Проба Шиллєра-Писарєва

Д. Рентгенографія

Е. Мікробіологічне дослідження


5.Хворий, 16 років, скаржиться на розростання, кровоточивість та біль ясен протягом року. Об’єктивно: в ділянці 31, 32, 33, 41, 42, 43 зубів ясенні сосочки збільшені і перекривають корокни зуба на ? їх висоти. Ясна у вигляді яскраво-червоних грануляцій, болючі при пальпації. На зубах значні відкладення зубного каменю. Рентгенологічних змін альвеолярного відростка не виявлено. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Виразковий гінгівіт

В. Локалізований пародонтит

С. Гіпертрофічний гінгівіт

Д. Генералізований пародонтит

Е. Катеральний гінгівіт


6.Хвора, 33 роки, скаржиться на біль і кровоточивість ясен, неприємний запах з рота, підвищення температури тіла до 38оС. Об’єктивно: ясна гіперемійовані, набряклі, легко кровоточать, пародонтальні кишені глибиною 3-4 мм із гнійним ексудатом. На ортопантомограмі дифузний остеопороз альвеолярного відростка, резорбція міжзубних перетинок до 1/3 їх висоти. Який найвірогідніший діагноз?

А. Хронічний генералізований пародонтит І ступеню

В. Загострення хронічного катарального гінгівіту

С. Хронічний генералізований пародонтит ІІ ступеню

Д. Загострення хронічного генералізованого пародонтиту ІІ ступеню

Е. Загострення хронічного генералізованого пародонтиту І ступеню


7.Жінка, 25 років, звернулася до лікаря-стоматолога зі скаргами на гострий біль у ділянці верхньої щелепи зліва, який виникає під час приймання їжі. Об’єктивно: на апроксимально-дистальній поверхні 26 визначається каріозна порожнина, виповнена світлим м’яким дентином. Зондування слабо болісне по всьому дну, перкусія безболісна. Від холодної води спостерігається біль, який швидко минає. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Гострий середній карієс

В. Хронічний середній карієс

С. Гострий глибокий карієс

Д. Хронічний фіброзний пульпіт

Е. Хронічний глибокий карієс


8.Хвора, 58 років, скаржиться на свербіж у яснах, підвищену чутливість зубів до термічних та хімічних подразників. Об’єктивно: шийки зубів оголені. Ясна щільні, бліді, над’ясенні зубні відкладення в невеликій кількості. У ділянці 33, 34, 44, 45 клиноподібні дефекти, їх зондування болісне. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Пародонтоз

В. Атрофічний гінгівіт

С. Локалізований пародонтит

Д. Генералізований пародонтит

Е. Десмодонтоз


9.Хворий, 25 років, скаржиться на біль, кровоточивість ясен, біль посилюється під час приймання їжі. Захворів 3 дні тому. Об’єктивно хворий блідий, температура тіла 38,6оС. Підщелепні лімфовузли справа збільшені, під час пальпації болісні. Міжзубні сосочки та маргінальна частина ясен у ділянці 43, 44, 45, 46 вкриті виразками. На поверхні виразок некротичний наліт. Зуби вкриті м’яким нальотом. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Гіпертрофічний гінгівіт

В. Гострий катаральний гінгівіт

С. Гострий виразковий гінгівіт

Д. Гострий локалізований пародонтит

Е. Загострення генералізованого пародонтиту


10.Пацієнт, 35 років, звернувся в клініку терапевтичної стоматології через тиждень після вітальної екстирпації в 37 зубів зі скаргами на оніміння половини нижньої губи та підборіддя. Назвіть найбільш вірогідний діагноз:

А. Травматичний некроз лицьового нерва

В. Травматичний неврит нижньолуночкового нерва

С. Параліч лицьового нерва

Д. Невралгія лицього нерва

Е. Невралгія нижньолуночкового нерва


11.Через кілька хвилин після проведення інфільтраційного знеболення пацієнт почав скаржитись на болі в голові, серці, епігастрії, запаморочення, шум у вухах, нудоту, забруднене дихання. Об’єктивно: блідість шкірних покривів, АТ – 80/50 мм рт. ст. Яке з перелічених поєднань медикаментних засобів є оптимальним у даній ситуації для довенного введення?

А. 5 мл 25\% магнію сульфату, 2 мл 0,5\% діабазолу

В. 2 мл 0,5\% діазепаму , 10 мл 25\% магнію сульфату

С. 1 мл 1\% атропіну, 2 мл 0,5\% діабазолу, 1 мл 3\% преднізолону, 2 мл 1\% фуросеміду

Д. 5-10 мл 0,4\% дексаметазону, 0,5 мл 0,1\% адреналіну в 20 мл 40\% глюкози, 10 мл 2,4\% еуфіліну

Е. 2 мл кордіаміну, 1 мл 1\% ефедрину, 10 мл 25\% магнію сульфату


12.Пацієнт, 30 років, звернувся зі скаргами на короткочасний біль від холодового подразника, який зникає після його усунення. Об’єктивно: на жувальній поверхні 37 глибока каріозна порожнина, заповнена розм’якшеним дентином, зондування дна болюче, термопроба позитивна. Рентгенологічно: в періапікальних тканинах змін немає. Поставте діагноз:

А. Гострий глибокий карієс

В. Хронічний фіброзний пульпіт

С. Гіперемія пульпи

Д. Гострий середній карієс

Е. Гострий обмежений пульпіт


13.У пацієнта, 38 років, при об’єктивному обстеженні на жувальній поверхні 46 зуба виявили каріозну порожнину в межах плащового дентину. Каріозна порожнина заповнена залишками їжі, стінки та дно заповнені пігментованим дентином, зондування дна та стінок не викликає болі, термопроба неболюча, ЕОД – 6 мкА. Поставте діагноз:

А. Хронічний фіброзний пульпіт

В. Гострий середній карієс

С. Хронічний глибокий карієс

Д. Гострий початковий карієс

Е. Хронічний середній карієс


14.Пацієнтка, 30 років, скаржиться на короткочасну біль від хімічних подразників в ділянці 45. Об’єктивно: в пришийковій ділянці 45 дефект в межах емалі з вузьким вхідним отвором, емаль не пігментована, зондування неболюче. ЕОД – 6 кмА. Поставте діагноз:

А. Гіпоплазія емалі

В. Гострий середній карієс

С. Гострий початковий карієс

Д. Клиноподібний дефект

Е. Ерозія твердих тканин зуба


15. Після застосування методики тотального протравлювання та просушування твердих тканин в процесі реставрації каріозної порожнини ІІ класу за Блеком 25 зуба, лікар помітив, що поверхня емалі набула крейдоподібного вигляду, а дентин став повністю сухим. Як слід опрацювати поверхню емалі та дентину для подальшого проведення реставрації за технікою “wet-Bonding” (вологого бондінгу)?

А. Опрацювати емаль і дентин зволожуючим агентом

В. Опрацювати емаль і дентин протравлюючим гелем знову, але з меншою експозицією

С. Опрацювати емаль і дентин адгезивною системою

Д. Опрацювати емаль і дентин пероксидом водню

Е. Опрацювати емаль і дентин спиртом


16.Хвора, 27 років, на третьому місяців вагітності звернулася до лікаря зі скаргами на постійну кровоточивість, збільшення ясен, неприємний запах з рота. При огляді ясна покривають коронку зуба на 1/3, синюшного відтінку, розпушені, при зондуванні кровоточать. Поставлено діагноз: гіпертрофічний гінгівіт середнього ступеня. Яка тактика стоматолога?

А. Гінгівотомія

В. Фітотерапія

С. Електрокоагуляція ясенних сосочків

Д.Поверхнева склерозуюча терапія

Е.Глибока склерозуюча терапія


17.Хворий, 50 років, скаржиться на болі в зубах від хімічних та термічних подразників. Об’єктивно: ясна бліді, анемічні, з ознаками незначної рецесії (оголена емалево-цементна межа). На зубах ерозії та клиноподібні дефекти. Проба Шиллєра-Писарєва від’ємна, проба Кулаженко – 70 с. Рівномірна резорбція альвеолярних відростків до 1/3 довжини кореня зуба. Поставте діагноз:

А. Хронічний атрофічний гінгівіт

В. Хронічний пародонтит І ступеню

С. Хронічний катаральний гінгівіт

Д. Пародонтоз І ступеню

Е. Пародонтоз ІІ ступеню


18.Хворий, 42 роки, скаржиться на рухомість зубів, зміну їх положення, неприємний присмак у роті, болі при пережовуванні їжі. Об’єктивно: зуби верхньої і нижньої щелеп 2-3 ст. рухомості, наявні діастеми і треми. Корені зубів оголені на 1/2-2/3. З пародонтальних кишень – серозно-гнійні виділення. На ортопантомограмі – деструкція кісткової тканини до 2/3 довжини кореня. Наявні кісткові кишені. Поставте діагноз:

А. Синдром Папійона-Лефевра

В. Пародонтит ІІІ ступеню

С. Хронічний катаральний гінгівіт

Д. Атрофічний гінгівіт

Е. Пародонтит ІІ ступеню


19.Хвора, 46 років, звернулася до стоматолога зі скаргами на зміщення положення 24 зуба та появу утворення щільної консистенції в ділянці кореня даного зуба. Скарг на больові відчуття від подразників немає. В анамнезі – хронічний генералізований пародонтит ІІ ступеню тяжкості. 24 зуб – інтактний, перкусія безболісна, пальпаторно – на вестибулярній поверхні альвеолярного відростка пальпується безболісне, щільне, овальної форми утворення в проекції середньої частини кореня 24 зуба. Рентгенографічно спостерігається чітко обмежена ділянка деструкції кісткової тканини, овальної форми, діаметром 1,5 см, яка охоплює медіальну поверхню кореня 14 зуба. Який найвірогідніший діагноз?

А. Фіброма

В. Пародонтальний абсцес

С. Пародонтальна кіста

Д. Періодонтальна кіста

Е. Остеобластокластома


20.Хворий скаржиться на незначну болючість в ділянці 26 зуба під час прийому їжі, кровоточивість ясен в цій ділянці. На медіальній поверхні 26 зуба пломба, між якою та дистальною поверхнею 25 зуба спостерігається контакт. У приясенній міжзубній ділянці пломба "лежить" на ясні. Ясенний сосочок атрофований, глибина пародонтальної кишені 4 мм, на рентгенограмі відзначається резорбція міжзубної перегородки між 25 та 26 зубами в ділянці її вершини. Вкажіть оптимальний план лікування.

А. Протизапальна терапія, кюретаж, заміна пломби у 26 зубі, з використанням матриці та клинця.

В. Протизапальна терапія, кюретаж

С. Протизапальна терапія, заміна пломби у 26 зубі, з використанням матриці та клинця.

Д. Заміна пломби у 26 зубі, з використанням матриці та клинця

Е. Протимікробна та протизапальна терапія, заміна пломби у 26 зубі з використанням матрицетримача.


21.Хворий звернувся зі скаргами на кровоточивість ясен під час чистки зубів. В ділянці нижніх фронтальних зубів ясна незначно гіперемійовані з ціанотичним відтінком, набрякла, при дотику кровоточать. Зуби інтактні, нерухомі на язиковій поверхні 31, 32, 41 зубів значні відкладення зубного каменю. З пародонтальних кишень глибиною 2-3 мм спостерігаються серозні виділення. Який попередній діагноз можна поставити в даному випадку?

А. Хронічний гіпертрофічний гінгівіт, набрякова форма, легкий ступень важкості.

В. Хронічний локалізований катаральний гінгівіт, легкий ступень важкості.

С. Хронічний локалізований пародонтит, початковий ступінь важкості.

Д. Хронічний генералізований пародонтит, початковий ступінь важкості.

Е. Гострий локалізований катаральний гінгівіт, легкий ступінь важкості.


22.Пацієнту П. поставлено діагноз виразково-некротичний гінгівіт. Який із перерахованих препаратів доцільно застосувати у поєднанні з протеолітичними ферментами:

А. Мазь календули

В. Хлоргексидин

С. Розчин хлорофіліпту

Д. Розчин новоіманіну

Е. Контрикол та індометацин


23.Хвора, 37 років, скаржиться на кровоточивість ясен, біль, неприємний запах з рота, підвищення температури тіла до 37,6оС. Об’єктивно: ясна яскраво гіперемовані, набряклі, легко кровоточать, пародонтальні кишені глибиною до 3 мм із серозно-гнійним ексудатом. На ортопантомограмі – дифузний остеопороз альвеолярних відростків, резорбція міжзубних перетинок до 1/3 їхньої висоти. Який найбільш ймовірний діагноз?

А. Генералізований пародонтит ІІ ст.., загострення

В. Загострення хронічного катарального гінгівіту

С. Генералізований пародонтит ІІ ст.., хронічний перебіг

Д. Генералізований пародонтит І ст.., загострення

Е. Генералізований пародонтит І ст.., хронічний перебіг


24.Хвора, 21 рік, звернулася зі скаргами на біль при прийомі їжі в ділянці 36 зуба. Біль непостійний, не зникає відразу після усунення подразника. Об’єктивно: на жувальній поверхні 36 зуба пломба (ІІ клас за Блеком) з нависаючими краями на апроксимальних поверхнях. Контури ясенного сосочка згладжені, набряклі, пастозні, при пальпації кровоточать, позитивний симптом вазопарезу

А. Локалізований катаральний гінгівіт

В. Катаральний папіліт

С. Гіпертрофічний папіліт

Д. Фіброматоз ясен

Е. Епулід


25.Хвора, 25 років, звернулася зі скаргами на кровоточивість та розростання ясен, неприємний запах з рота, біль при вживанні їжі, дискомфорт в порожнині рота. Об’єктивно: визначається виражена гіперемія слизової оболонки ясен в ділянці фронтальних зубів нижньої щелепи, ясенні сосочки збільшені до 1/3 висоти коронки. Поверхня слизової оболонки ясен гладка, блискуча, набрякла, кровоточить при зондуванні. Позитивна проба Шиллєра-Писарєва. В ясеневій рідині велика кількість гормонів (естрогену і прогестерону). При бактеріологічному дослідженні виявлено – Prevorella intermedia, Prevotella melaninogenika, Bacteroides subspecies). Який правильний діагноз?

А. Загострення хронічного катарального гінгівіту

В. Загострення хронічного гіпертрофічного гінгівіту

С. Локалізований пародонтит

Д. Еозинофільна гранульома

Е. Хронічний генералізований пародонтит початкового ступеню


26.Хворий, працюючи на хімфармзаводі, звернувся зі скаргами на естетичний дефект фронтальної групи зубів, гіперестезію твердих тканин зубів на всі види подразників. Об’єктивно: наявність матових плям із шорсткою поверхнею на вестибулярній поверхні фронтальних зубів, втрата блиску емалі, підвищена її ламкість. Поставте діагноз:

А. Патологічне стирання зубів

В. Гіпоплазія емалі

С. Некроз твердих тканин

Д. Клиновидний дефект

Е. Множинний карієс в стадії плями


27.Хвора, 28 років скаржиться на короткочасні болі в 15 зубі від хімічних, термічних і механічних подразників, які зникають після їх усунення. Об’єктивно: в 15 зубі велика каріозна порожнина з нависаючими краями емалі, заповнена сіруватим розм’якшеним і пігментованим дентином. Зондування дна порожнини болюче. Реакція на холодову воду позитивна. Поставте вірний діагноз:

А. Гострий глибокий карієс

В. Хронічний фіброзний пульпіт

С. Гострий обмежений пульпіт

Д. Гострий середній карієс

Е. Гіперемія пульпи


28.Хворий, 46 років, звернувся зі скаргами на естетичний дефект, а також біль від механічних, хімічних та термічних подразників в 42, 43 зубах. Об’єктивно: на вестибулярних поверхнях 42, 43 в пришийкових ділянках наявність темнокоричневих плям, в центрі вогнища ураження спостерігається розм’якшення твердих тканин, емаль в ділянці ураження крихка. Поставте діагноз:

А. Клиновидний дефект

В. Некроз твердих тканин зуба

С. Ерозія емалі

Д. Пришийковий карієс

Е. Ендемічний флюороз


29.Хворий, 19 років, звернувся зі скаргами кулькоподібного потовщення на 36 зубі. Об’єктивно: на оральній поверхні 46 зуба в ділянці шийки зуба, наявність каплеподібного потовщення покритого емаллю в діаметрі 2-3 мм. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Місцева гіпоплазія

В. Гіперплазія

С. Надкомплектний зуб

Д. Флюороз

Е. Мармурова хвороба


30. Хворий А., 20 р. скаржиться на біль та кровоточивість в ділянці 36 зуба, при вживанні твердої їжї. Об’єктивно: на медіально-жувальній поверхні 36 зуба велика каріозна порожнина, виповнена м’ясистим пухлиноподібним утворення; під час зондування виникає кровотеча та болючість в ділянці сполучення каріозної порожнини з пульповою камерою. Перкусія не болюча. ЕОД – 40мкА. Рентгенологічних змін не виявлено. Встановіть діагноз:

А. Хронічний гіпертрофічний пульпіт

В. Епуліс

С. Гіпертрофічний папіліт

Д.Хронічний гангренозний пульпіт

Е.Хронічний фіброзний пульпіт


31.Хвора, 59 років, звернулася до стоматолога зі скаргами на біль від термічних, хімічних, механічних подразників, який виникає в зубах фронтальної групи верхньої та нижньої щелеп. Також незначні болі у скронево-нижньощелеповому суглобі. Об’єктивно: у пацієнтки глибокий прикус, на язиковій поверхні фронтальних зубів верхньої щелепи і вестибулярній поверхні зубів нижньої щелепи емаль стерта до дентину, який є пігментованим та блискучим.

А. Патологічне стирання зубів

В. Кислотний некроз

С. Фізіологічне стирання

Д. Ерозія твердих тканин

Е. Синдром Стентона-Капдепона


32.Хворий, 33 роки, звернувся з метою санації. Під час огляду ротової порожнини в ділянці 47 зуба була виявлена неглибока порожнина, заповнена розм’якшеним дентином. Хворий підтвердив, що 47 зуб іноді реагує на хімічні і температурні подразники, після усунення яких біль зникає. Зондування стінок болюче. Реакція на холодову воду позитивна. Який діагноз слід вважати вірним?

А. Хронічний середній карієс

В. Гострий глибокий карієс

С. Гострий середній карієс

Д. Гострий поверхневий карієс

Е. Клиноподібний дефект


33. Пацієнта скаржиться на гострий, нападоподібний біль в язиці, що іррадіює в скроню, вухо; напади тривають кілька секунд, частіше в день. Доторкання до передньої третини язика з одного боку викликає напад болю. Для якого захворювання характерні ці скарги?

А. Гангліоніт

В. Невралгія язикоглоткового нерва

С. Неврит язикового нерва

Д. Глоссодінія

Е. Невралгія трійчастого нерва


34.При обстеженні пацієнтки 57 років були виявлені зміни чутливості за сегментарним типом. Симетрична гіперестезія в центральних і середніх відділах обличчя і слизової оболонки. Зниження глоткового і завісового рефлексів. Для якого захворювання характерні ці об’єктивні симптоми?

А. Глоссодінія

В. Неврит

С. Невралгія

Д. Гангліоніт

Е. Глосалгія


35.При обстеженні пацієнта було виявлено: поверхнева і глибока чутливість знижена. Болючість у проекційній точці ураженого нерва. Гіперемія і набряклість тканин. Для якого захворювання характерні ці симптоми.

А. Неврит

В.Невралгія

С. Глоссодінія

Д.Глосалгія

Е.Гангліоніт


36.Пацієнтка 37 років звернулась зі скаргами на приступи болю, що виникають частіше в день при зовнішньому подразненні куркових зон. Тривалість больових нападів від кількох секунд до 1.5-2 хв. Больова хвиля локалізується в межах ділянки іннервації гілок трійчастого нерва з одного боку. Для якого захворювання характерна клініка?
  1   2   3

Схожі:

Донецький державний медичний університет ім. М. Горького Кафедра загальної стоматології фпо тестові завдання для визначення вихідного рівня знань iconЗбірка методичних рекомендацій для курсантів кафедри
Донецький державний медичний університет ім. М горького Кафедра комбустіології, пластичної хірургії І урології фпо
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького Кафедра загальної стоматології фпо тестові завдання для визначення вихідного рівня знань iconДонецький національний медичний університет ім. М. Горького графік консультацій та відпрацьовувань учбових занять для лікарів-інтернів на кафедрі загальної стоматології нніпо в 2013-2014 н р

Донецький державний медичний університет ім. М. Горького Кафедра загальної стоматології фпо тестові завдання для визначення вихідного рівня знань iconБуковинський державний медичний університет
Тема: оцінка вихідного рівня знань студентів. Діагностика І класифікація ракових захворювань. Симптоматична терапія раку. Деонтологія...
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького Кафедра загальної стоматології фпо тестові завдання для визначення вихідного рівня знань iconБуковинський державний медичний університет
Тема: оцінка вихідного рівня знань студентів. Діагностика І класифікація ракових захворювань. Симптоматична терапія раку. Деонтологія...
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького Кафедра загальної стоматології фпо тестові завдання для визначення вихідного рівня знань iconБуковинський державний медичний університет
Тема: оцінка вихідного рівня знань студентів. Діагностика І класифікація ракових захворювань. Симптоматична терапія раку. Деонтологія...
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького Кафедра загальної стоматології фпо тестові завдання для визначення вихідного рівня знань iconБуковинський державний медичний університет
Тема: контроль вихідного рівня знань студентів. Знайомство з клінікою, організація роботи поліклініки кУрація хворих. Робота в кабінеті...
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького Кафедра загальної стоматології фпо тестові завдання для визначення вихідного рівня знань iconДонецький національний медичний університет ім. М. Горького Кафедра фармакології Методичні вказівки для студентів за курсом загальної І спеціальної фармакології Донецьк. 2009 р. Удк 615. 015 (075)
Автори: Талалаєнко О. М., Коміссаров І. В., Абрамець І. І., Зіньковська Л. Я., Образцова О. Г., Самойлович І. М., Тихонов В. М. Євдокімов...
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького Кафедра загальної стоматології фпо тестові завдання для визначення вихідного рівня знань iconКалендарно-тематичний план
Визначення вихідного рівня базових знань студентів. Тема „Про себе та свою родину”. Визначення тематики І літератури для пач. Ур....
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького Кафедра загальної стоматології фпо тестові завдання для визначення вихідного рівня знань iconКалендарно-тематичний план
Визначення вихідного рівня базових знань студентів. Тема „Про себе та свою родину”. Визначення тематики І літератури для пач. Ур....
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького Кафедра загальної стоматології фпо тестові завдання для визначення вихідного рівня знань iconРічний план закупівель на 2012 рік (зі змінами) Донецький національний медичний університет ім М. Горького Код за єдрпоу 02010698
Донецький національний медичний університет ім М. Горького Код за єдрпоу 02010698
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи