Скачати 300.47 Kb.
|
РОЗДІЛ 8 ОБЛІК ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ БАНКУ 8.1. Вимоги МСБО та національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку до відображення доходів і витрат у фінансовій звітності. 8.2. Структура і характеристика 6-го і 7-го класів Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків. 8.3. Визнання доходів і витрат. 8.4. Особливості ведення податкового обліку. Запитання і завдання для самоконтролю. Практичні завдання. Основні поняття розділу. Вивчивши цю тему, ви зможете:
8.1. Вимоги МСБО та національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку до відображення доходів і витрат у фінансовій звітності Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 "Звіт про фінансові результати" дає визначення доходів та витрат відповідно до міжнародної практики: Доходи — це збільшення економічних вигод протягом звітного періоду у формі припливу або зростання активів, або зменшення зобов'язань, що спричиняють збільшення капіталу і не є внесками акціонерів. Витрати — це зменшення економічної вигоди у звітному періоді у формі відпливу або використання активів, або виникнення заборгованості, що ведуть до зменшення власного капіталу і не є розподіленими між акціонерами. Доходи і витрати знаходять своє відображення у звіті про прибутки і збитки, який є одним із елементів річної фінансової звітності банківських установ. МСБО ЗО "Розкриття у фінансових звітах" (1992 р.) передбачає, що банк повинен подавати звіт про прибутки та збитки, в якому доходи та витрати групуються за характером та типами. Структура доходів і витрат у Плані рахунків бухгалтерського обліку та звіті про прибутки та збитки відповідає МСБО. Облік доходів і витрат базується на принципах нарахування і відповідності, що передбачається МСБО та Правилами бухгалтерського обліку процентних та комісійних доходів і витрат, затвердженими постановою правління НБУ від 25.09.97 № 316. Ці принципи застосовуються, якщо фінансовий результат операції, пов'язаної з наданням чи отриманням послуг, може бути досить точно оцінений та якщо доходи або витрати відповідають виникненню реальної заборгованості. ^ Усі доходи і витрати банку включаються до 6-го і 7-го класів незалежно від порядку оподаткування. Усі операційні доходи і витрати, безпосередньо пов'язані з банківською діяльністю, визначено Законом України "Про банки і банківську діяльність". Небанківські доходи і витрати можуть включати інші доходи і витрати, які не належать до основної діяльності банку, але забезпечують здійснення банківської діяльності. Доходи, перераховані клієнтам, і витрати, які відшкодовуються клієнтами, обліковуються на рахунках 3-го класу відповідно як кредиторська і дебіторська заборгованість. Структуру доходів та витрат подано на рис. 8.1 і 8.2. ![]() Процентні доходи (витрати) — доходи (витрати), які обчислюються пропорційно часу і сумі та є компенсацією банку за взятий на себе кредитний ризик. До них належать:
фінансовими інструментами, в тому числі за цінними паперами з фіксованим прибутком, що так чи інакше підраховані.
Комісійні доходи (витрати) — це доходи (витрати) за усіма послугами, наданими (отриманими) контрагентами, окрім комісійних, що подібні за природою до процентів. До категорії комісійних належать:
Торговельні прибутки (збитки) — це чисті прибутки (збитки) від операцій купівлі-продажу різних фінансових інструментів. До них належать:
Інші банківські операційні доходи (витрати). Доходи (витрати) від банківської діяльності, що не включені у вище перераховані групи, визначені як "Інші доходи (витрати)". До них належать:
Небанківські операційні доходи (витрати) поділяються на такі групи:
Адміністративні витрати — це витрати, пов'язані із забезпеченням діяльності банківської установи. До них належать:
Інші небанківські операційні доходи (витрати) виникають у процесі здійснення небанківських операцій, які є складовою діяльності банку. До них належать:
Створення резервів — це визнання витрат для відображення реального результату діяльності банку із урахуванням погіршення якості його активів або підвищення ризиковості його операцій. Резерви формуються під знецінення заборгованості за кредитами, втрат від знецінення цінних паперів та під іншу сумнівну дебіторську заборгованість, яка визначається у цей звітний період. Непередбачені доходи і витрати. Доходи (витрати) вважаються непередбаченими, якщо вони відповідають таким ознакам:
Непередбачені доходи і витрати не можуть бути взяті до уваги при фінансовому оцінюванні банку. Доходи банку обліковуються за рахунками 6-го класу. За кредитом рахунків проводяться суми доходів, які належать до звітного періоду. За дебетом рахунків проводяться суми при формуванні результату роботи за звітний рік у кореспонденції з рахунком 5040 АП "Прибуток чи збиток минулого року, що очікує затвердження". Витрати банку обліковуються за рахунками 7-го класу. За дебетом рахунків проводяться суми витрат, які належать до звітного періоду. За кредитом рахунків проводяться суми витрат при формуванні результату роботи за звітний рік у кореспонденції з рахунком 5040 АП "Прибуток чи збиток минулого року, що очікує затвердження". Обороти і залишки за рахунками доходів і витрат накопичуються з початку звітного року. Для оперативного визначення фінансового результату протягом року в балансі банку використовується технічний рахунок 5999. Фінансовий результат, що відображається за цим рахунком, вважається умовним. Рахунки доходів і витрат закриваються тільки в кінці фінансового року. Бухгалтерські проводки
^ 2068 Нараховані доходи — 200 грн. К-т 6026 Процентні доходи — 200 грн.
^ 2600 Поточний рахунок СГД — 200 грн. К-т 2068 Нараховані доходи — 200 грн.
^ 7100 Комісійні витрати на розрахунково-касове обслуговування — 135 грн. К-т 3670 Нараховані витрати на розрахунково-касове обслуговування — 135 грн. При сплаті: Д-т 3670 К-т 1200 Кореспондентський рахунок у НБУ ^ Облік доходів і витрат майбутніх періодів. Доходи та витрати мають визнаватися такими, що належать до того звітного періоду, якого вони стосуються, незважаючи на те, коли отримується або виплачується готівка чи її еквівалент. Установи, що звітують, відносять до відповідної статті звіту нараховані суми доходів і витрат за кожним фінансовим інструментом на кожну звітну дату в межах принципу обережності. Винагороди, комісійні та інші доходи реєструються в міру виконання операцій. Дивіденди, які отримуються, визнаються в тому періоді, в якому банк отримує інформацію про їх оголошення. Коли банк отримує проценти та прирівняні до них комісії авансом або сплачує їх авансом, тоді використовують такі поняття, як "доходи майбутніх періодів" та "витрати майбутніх періодів". Облік доходів ведеться за рахунком 3600 П "Доходи майбутніх періодів". Це доходи, отримані в цьому звітному періоді, але належать до наступних періодів. Облік витрат майбутніх періодів ведеться за рахунком 3500 А "Витрати майбутніх періодів". ^
Д-т 2600 К-т 3600
Д-т 3600 К-т 6026 Процентні доходи за іншими кредитами СГД в поточну діяльність ^ Податковий облік ведеться з метою накопичення даних про валові доходи та валові витрати і використовується для складання податкової звітності (декларації про прибуток банківської установи та додатків до неї), а фінансовий облік — для складання звіту про прибутки та збитки, тобто для визначення фінансового результату. Комерційні банки як суб'єкти господарської діяльності є платниками податку на прибуток згідно зі ст. 2 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.97. Банк, який має філії, може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок до територіальних бюджетів за місцезнаходженням філії. Категоріями фінансового обліку є:
Категоріями податкового обліку є:
Об'єктом оподаткування є прибуток, який розраховується шляхом зменшення скоригованого валового доходу звітного періоду на суму валових витрат і суму амортизаційних відрахувань (ст. З Закону), тобто: ^ – Спеціальні вирахування. Розрахунок оподаткованого прибутку безпосередньо не пов'язаний з формуванням балансового прибутку платника податку. При визначенні суми валового доходу об'єкта оподаткування слід враховувати особливості формування доходів від здійснення операцій особливого виду (наприклад, операції з цінними паперами та товарно-матеріальними цінностями). Терміни "валові доходи" та "валові витрати" суттєво відрізняються від термінів "доходи" та "витрати" банку, що вимагає введення, поряд з фінансовим обліком, податкового обліку. Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.97 визначає поняття "валовий дохід" та "валові витрати". Валовий дохід — загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, так і за її межами. Валовий дохід включає:
а) сум невикористаної фінансової допомоги, що повертаються зі страхових резервів; б) сум невикористаної частини коштів, що повертаються зі страхових резервів; в) суми коштів страхового резерву, використаних не за призначенням; вартості матеріальних цінностей, переданих платнику податку згідно з договорами схову та використаних ним у власному господарському обороті; г) суми штрафів та/або неустойки чи пені, одержаних за рішенням сторін договору або за рішенням відповідних державних установ;
Не зараховують до складу валового доходу:
^ Валові витрати — суми будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, що здійснюються як компенсація вартості послуг чи товарів, придбаних платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності. До складу валових витрат належать:
Не включаються до складу валових витрат витрати:
Згідно з МСБО 12 "Облік податку на прибуток" діють 2 моделі для визначення обсягів прибутку:
Є різниця між фінансовим результатом діяльності банку, що відображається у фінансовій звітності (балансовому звіті, звіті про прибутки та збитки), та прибутком до оподаткування, який відображається в податковому обліку та звітності й слугує основою для розрахунку податку на прибуток. Різниця виникає в зв'язку з тим, що не всі доходи та витрати, отримані та здійснені банком, належать до категорії "валових". Згідно зі ст. 10 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" прибуток платників податку, в тім числі банків, оподатковується за ставкою 30 % від вартості об'єкта оподаткування. Відповідно до Закону "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 24.12.2002 встановлена ставка оподаткування 25 % з 01.01.2004. Податковими періодами є:
Банківські установи щомісячно сплачують авансові платежі за податком на прибуток. Сума платежу визначається таким чином: [Доходи (б й клас) — Витрати (7-й клас) + Залишок за рахунком 3400] * 0,3. Для обліку авансових платежів використовуються: Рахунок 3520 А "Дебіторська заборгованість за податком на прибуток" призначений для обліку авансових платежів за податком на прибуток. За дебетом рахунка обліковуються авансові платежі, а за кредитом проводяться суми списання авансових платежів після фактичного розрахунку податку на прибуток. Рахунок 3620 П "Кредиторська заборгованість за податком на прибуток" призначений для обліку фактичних сум кредиторської заборгованості за податком на прибуток. За кредитом рахунка проводяться суми податку на прибуток, що підлягають сплаті відповідно до податкового обліку, а за дебетом обліковується прибуток щодо погашення кредиторської заборгованості за податком на прибуток при настанні термінів платежу. Рахунки 3521 А "Відстрочений податок на прибуток", 3621 П призначені для обліку суми податку на прибуток, котрий належить до звітного періоду, а розрахунки за яким будуть здійснюватися в майбутньому. За рахунком 3521 виконуються проводки в разі, якщо нарахована сума податку на прибуток за податковим обліком перевищує суму за фінансовим обліком. За рахунком 3621 відображається перевищення сум нарахованого податку на прибуток у фінансовому обліку над податковим обліком. ^
Д-т 3520 Дебіторська заборгованість за податком на прибуток К-т Кореспондентський рахунок
^ 7900 Податок на прибуток К-т 3620 Кредиторська заборгованість за податком на прибуток
Д-т 3620 К-т Кореспондентський рахунок або К-т 3520 (у разі сплати податку авансом)
^ 7900 Податок на прибуток К-т 3621 Відстрочений податок на прибуток
^ 3521 Відстрочений податок на прибуток К-т 7900 Податок на прибуток
Д-т 3621 або Д-т 7900 К-т 3620 К-т 3521 В аналітичному обліку банк веде окремі субрахунки до рахунка 7900 за сплаченим та відстроченим податком на прибуток. Податок сплачується до бюджету не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Платники податку не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний квартал, розраховану за наростаючим підсумком з початку звітного фінансового року. Податковий облік може здійснюватись:
Ведення обліку валових доходів і валових витрат на балансових рахунках здійснюється шляхом: а) відкриття нових балансових рахунків (номери рахунків визначаються банком самостійно), які не включаються в бухгалтерські та фінансові звіти; б) ведення аналітичних розрахунків доходів і витрат за оподаткованими і неоподаткованими сумами. Запитання і завдання для самоконтролю
Практичні завдання Вправа 8.1 Комерційним банком виконані операції (у грн..):
Завдання 1. Скласти бухгалтерські проводки. 2. Визначити класифікацію доходів і витрат за операціями. Вправа 8.2 Комерційним банком виконані операції (у грн.): 1. Отримані готівкою доходи за кредитами на поточні потреби (касовий метод) 200 2. Отримані дивіденди, нараховані раніше, від нерезидента 1 000 3. Створений спеціальний резерв під кредити клієнтів 1 500 4. Зменшений резерв під заборгованість КБ 5 000 5. СГД перерахував банку комісію за придбані для нього цінні папери 350 6. Отримані дивіденди, нараховані раніше, від резидента 1 000 7. Створений резерв під знецінення цінних паперів на продаж 750 8. Сплачений штраф за рішенням податкової міліції 1 200 Завдання 1. Скласти бухгалтерські проводки. 2. Визначити: включаються чи ні доходи та витрати до складу валових доходів і валових витрат. Вправа 8.3 АКБ "Дисконт" здійснені операції (у грн.): 1. Нараховані проценти за виданим короткостроковим кредитом у поточну діяльність АТ "Друг" 125 2. Нараховані проценти за вкладом "до запитання" фізичної особи 210 3. АТ "Друг" сплатило банкові проценти за кредит 125 4. Проценти за вкладом фізичної особи спрямовані на збільшення вкладу 210 5. МП "Витязь" сплатило проценти за кредит у поточну діяльність авансом 850 6. Банк зарахував частину доходів, сплачених авансом на відповідний рахунок доходів (див. операцію 5) 200 7. Здійснені господарські витрати, що мають відношення до майбутнього періоду 780 8. Витрати, здійснені раніше, зараховані на відповідний рахунок витрат (див. операцію 7) 780 Завдання 1. Скласти бухгалтерські проводки. 2. Скласти документи за операціями 1, 3, 5, 6. Вправа 8.4 АКБ "Старт" протягом звітного періоду здійснені операції (у грн.): 1. Нарахована заробітна плата працівникам банку 2 000 2. Виплачена заробітна плата працівникам банку 1 800 3. Нарахований аванс на витрати з відрядження 250 4. Нараховані проценти за кредитами СГД 750 5. Нараховані проценти за короткостроковими депозитами фізичних осіб 1 250 6. Отримані проценти за короткостроковими кредитами на поточні потреби фізичних осіб 1 730 7. СГД сплатили банку за розрахунково-касове обслуговування 12 300 8. Нарахована амортизація будівель, що належать банку 480 9. Сплачені орендні платежі 170 10. Отримані доходи від реалізації облігацій державної позики на продаж 2 150 11. Передплачені газети і журнали на наступний рік 1 500 Завдання 1. Скласти бухгалтерські проводки. 2. Класифікувати доходи і витрати згідно з їх структурою в Плані рахунків бухгалтерського обліку та звіті про прибутки та збитки. Вправа 8.5 АКБ "Діалог" протягом січня 20x1 року врахував доходи та витрати у фінансовому та податковому обліку таким чином:
Завдання 1. Відкрити рахунки для податкового обліку: 8000 Прибуток до оподаткування 8001 Валові доходи звітного періоду 8002 Валові витрати звітного періоду 8010 Прибуток до оподаткування у наступних періодах 8011 Валові доходи наступних звітних періодів 8012 Валові витрати наступних звітних періодів 8013 Сума зменшення податкового зобов'язання 8014 Витрати, що зменшують податкове зобов'язання 2. Заповнити наведену вище таблицю. 3. Визначити балансовий прибуток та прибуток до оподаткування. 4. Розрахувати суму податку на прибуток та скласти бухгалтерські проводки на нарахування та перерахування податку до бюджету. 5. Порівняти суми балансового прибутку (фінансовий облік, гр. 5 таблиці) і прибутку до оподаткування (податковий облік, гр. 8 таблиці) та зробити висновки. Вправа 8.6 АКБ "Діалог" протягом лютого 20x1 року врахував доходи та витрати за операціями (у грн.): 1. Доходи, отримані авансом за кредитом СГД, перенесені на доходи поточного місяця 1 000 2. Нараховані проценти за депозитами СГД за лютий, березень 2 000 3. Сплачені проценти за депозитами СГД за лютий 1 000 4. Нараховані проценти за кредитами СГД за лютий 1 200 5. Виплачені проценти за власними борговими зобов'язаннями, нараховані в січні 350 6. Отримані проценти за кредитами СГД за лютий 1 000 7. Нараховані дивіденди акціонерам 530 8. Утриманий податок з дивідендів 159 9. Виплачені дивіденди акціонерам 371 10. Перерахований податок з дивідендів до бюджету 159 Завдання 1. Здійснити фінансовий та податковий облік, звівши результати в таблицю, наведену у вправі 8.5. 2. Визначити результати фінансового та податкового обліку (балансовий прибуток та прибуток до оподаткування) за 2-й місяць кварталу, а також за 2 місяці (у вправі 8.5 та 8.6). 3. Розрахувати суму податку на прибуток і скласти бухгалтерські проводки на його нарахування та перерахування до бюджету. Вправа 8.7 АКБ "Діалог" протягом березня 20x1 року врахував доходи та витрати за операціями (у грн.): 1. Проценти за кредитом СГД, отримані авансом у січні, перенесені на доходи поточного місяця 750 2. Нараховані проценти за кредитами фізичних осіб за поточний місяць 1 520 3. Нараховані проценти за короткостроковими депозитами фізичних осіб за 3 місяці 1 200 4. Отримані проценти за кредитами (див. операцію 2) 1 520 5. Сплачені проценти за депозитами (див. операцію 3) 600 6. Сплачені проценти за депозитами СГД, нараховані в лютому 1 000 7. Неотримані проценти за кредитами СГД, які були нараховані в лютому, списані з балансу 200 8. Нарахована заробітна плата працівникам банку за березень 20 800 9. Оподаткована заробітна плата (див. операцію 8) 800 10. Виплачена заробітна плата (див. операції 8, 9) 20 000 Завдання 1. Здійснити фінансовий та податковий облік, звівши результати в таблицю, наведену у вправі 8.5. 2. Визначити результати фінансового та податкового обліку за 3-й місяць кварталу та за весь І квартал (за рішенням вправ 8.5, 8.6, 8.7). 3. Розрахувати суму податку на прибуток і скласти бухгалтерські проводки на його нарахування та перерахування до бюджету. 4. Порівняти суми балансового прибутку та прибутку до оподаткування за І квартал і зробити висновки щодо різниці між цими величинами та чинниками, що привели до цього. Вправа 8.8 АКБ "Старт" протягом звітного періоду здійснені операції (у грн.): 1. СГД сплатив банку комісійні за консультацію 150 2. Нараховані проценти на залишки поточних рахунків СГД 2 180 3. Сплачені орендні платежі за приміщення банку приватній фірмі — клієнту банку 1 200 4. Нараховані проценти за рахунками короткострокових депозитів фізичних осіб 780 5. Фірма сплатила комісійні за користування депозитним сховищем 350 6. Нараховані проценти за короткостроковим кредитом СГД за внутрішніми торговельними операціями 250 7. Сплачений аванс поштовому відділенню за обслуговування 530 8. Нарахована та сплачена РУ НБУ комісія за розрахунково-касове обслуговування (2 проводки) 230 9. Нараховані та отримані проценти за короткостроковими кредитами СГД (2 проводки) 2 900 10. Нараховані та отримані проценти за короткостроковими кредитами на поточні потреби фізичних осіб (2 проводки) 1 250 Завдання 1. Скласти бухгалтерські проводки. 2. Скласти звіт про прибутки та збитки. Вправа 8.9 Протягом 1 кварталу 20x1 року в АКБ "Синтез" здійснені операції (у грн.): 1. Нараховані проценти за наданим міжбанківським кредитом 250 2. Нараховані витрати за отриманим міжбанківським кредитом 170 3. Нараховані проценти за короткостроковим кредитом СГД: 3.1. в поточну діяльність 1 200 3.2. в інвестиційну діяльність 750 3.3. за врахованими векселями 250 4. Нараховані процентні доходи за кредитами фізичних осіб: 4.1. на поточні потреби 970 4.2. в інвестиційну діяльність 530 5. Прострочені нараховані доходи за кредитами СГД в інвестиційну діяльність 750 6. Перераховані кошти на придбання канцелярського приладдя на рахунок клієнта банку 250 7. Канцелярське приладдя, оприбутковане на склад 250 8. Канцелярське приладдя, видане працівникам банку (вартість списана на витрати) 250 9. Надійшли процентні доходи за операціями 3.1, 3.3, 4.1 2 420 10. Надійшли прострочені доходи (див. операцію 5) 250 11. Прострочені процентні доходи (див. операцію 4.2) 530 12. Процентні доходи не надійшли протягом 30 днів (див. операції 5, 10, 11) 1 030 13. Створені резерви під заборгованість інших КБ: 300 13.1. заборгованість за кредитами клієнтів 500 14. Нараховані комісійні доходи за розрахунково-касове обслуговування клієнтів 2 500 15. Надійшли комісійні доходи (див. операцію 14) 2 300 16. Нараховані і перераховані НБУ витрати 16.1 на обслуговування СЕП 500 16.2. за розрахунково-касове обслуговування 250 17. Нараховані авансові платежі прибуткового податку 200 18. Здійснені авансові платежі податку на прибуток 200 19. Закриті рахунки, призначені для обліку нарахованих та перерахованих авансових платежів прибуткового податку 200 20. Визначений фінансовий результат діяльності КБ Визначте суму Завдання 1. Скласти бухгалтерські проводки. 2. Визначити документи первинного бухгалтерського обліку. 3. Скласти документи за операціями 3.1, 9.3.1, 12.11. 4. Закрити всі рахунки доходів і витрат на рахунок 5040. 5. Скласти баланс та звіт про прибутки і збитки. Основні поняття розділу Актив — будь-який об'єкт бухгалтерського обліку, право якого закріплене за банком і який відповідає одній з вимог:
^ — фінансові операції з розміщенням коштів з метою отримання доходів. Балансовий звіт — складова пакета фінансової звітності, що характеризує фінансовий стан банку та відображає активи, зобов'язання й капітал банківської установи у грошовій формі станом на певну дату. ^ — сума будь-яких витрат платника податку у грошовій матеріальній або нематеріальній формах, що здійснюються як компенсація вартості робіт, послуг, які виконуються платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності. ^ — загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами. Валовий дохід включає дивіденди і доходи банку. ^ — зменшення економічної вигоди за сукупністю господарських операцій банку, крім операцій з розподілу капіталу, які призводять до одного з двох наслідків:
Дивіденди — частка прибутку банку, що розподіляється у вигляді доходу відповідно до кількості та видів акцій, що йому належать. ^ — збільшення економічної вигоди за сукупністю господарських операцій, крім операцій з реалізації додаткової кількості акцій, які приводять до одного з двох наслідків:
^ — метод, згідно з яким облік доходів та витрат здійснюється у момент їх надходження (сплати), а не в момент їх виникнення. Комісійні доходи і витрати — доходи і витрати, які обчислюються пропорційно до суми активу чи зобов'язання незалежно від часу або є фіксованими. Маржа банківська — різниця між середньозваженою ставкою доходу, що її банківська установа отримує від підпроцентцих активів, та середньозваженою ставкою витрат, виплачуваною за власним підпроцентним зобов'язанням. Прибуток банку — перевищення доходів над витратами. Процентні доходи і витрати — доходи і витрати, які обчислюються пропорційно до часу і суми активу чи зобов'язання. |
![]() | Тематика дипломних робіт для студентів спеціальності 03050910 «Облік І аудит» за магістерською програмою «Облік І аудит підприємницької діяльності» Облік, аналіз та аудит витрат, доходів І фінансових результатів основної діяльності автотранспортного підприємства | ![]() | «Українська академія банківської справи Національного банку України» На тему «Формування фінансових результатів суб′єктів господарювання та напрямки їх використання» |
![]() | Розділ 6 облік нефінансових активів І пасивів банку Назвати загальні принципи відображення в обліку нефінансових активів І пасивів банку | ![]() | Облік похідних фінансових інструментів постановка проблеми Державний вищий навчальний заклад «Українська академія банківської справи Національного банку України» |
![]() | Маркетингове середовище діяльності банку сутність та структура маркетингового середовища банку Дослідження умов функціонування банку та можливостей І стану його маркетингової діяльності передбачає, в першу чергу, звернення до... | ![]() | Тема фінансово-економічні результати діяльності підприємства Вони виникають в процесі формування і використання майна і джерел його фінансування, в процесі здійснення основної та інших видів... |
![]() | Розділ з облік коштів клієнтів та операцій за безготівковими розрахунками Облік коштів на поточних рахунках та строкових коштів суб'єктів господарської діяльності | ![]() | Розділ 2 облік наявних коштів банку Характеристика грошових коштів згідно з Міжнародними та національними Стандартами бухгалтерського обліку |
![]() | Гриценко О.І., к е. н., доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Величина витрат істотно впливає на формування фінансових результатів, з також є основою для оцінки ефективності діяльності підприємства.... | ![]() | Розділ 7 облік власного капіталу Визначити структуру капіталу банку та вимоги Міжнародних та національних Стандартів бухгалтерського обліку щодо відображення капіталу... |