Наукова бібліотека умо напн україни працює по-новому icon

Наукова бібліотека умо напн україни працює по-новому
Скачати 61.61 Kb.
НазваНаукова бібліотека умо напн україни працює по-новому
Дата30.08.2012
Розмір61.61 Kb.
ТипДиплом

Наукова бібліотека УМО НАПН України працює по-новому


Під час реорганізації Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України навесні минулого року наукова бібліотека Університету менеджменту освіти АПН України отримала нове, значно більше приміщення що сприяло істотному поліпшенню умов праці та змісту роботи бібліотеки. Завезено нові меблі, обладнання для читального залу, встановлено шість комп’ютерів, запроваджено безкоштовні послуги користування всесвітньою інформаційною мережею Internet для навчально-наукових пошуків. Для проведення культурно- мистецьких заходів О. Семеньков, доцент кафедри економіки й управління персоналом, подарував бібліотеці фортепіано.

Для працівників бібліотеки надзвичайно важливим є якісне обслуговування відвідувачів, створення комфортних умов для бібліотечної праці, вільний доступ до періодичної літератури, виконання всіх освітніх замовлень користувачів бібліотеки. Над цим повсякчас працюють завідувач бібліотеки Н. Розуменко, молоді, енергійні, досвідчені бібліотекарі О. Галаджій і О. Нижник. Це вони створюють атмосферу затишку, відгукуються на всі запити, а їхні привітні, завжди усміхнені обличчя – візитна картка бібліотеки.

Нині, коли спостерігається посилення уваги користувачів бібліотеки до електронних носіїв інформації, працівників нашої бібліотеки хвилює проблема ефективного використання книжкового фонду та періодичних видань, які щорічно передплачує бібліотека. Як залучити науковців, викладачів, методистів, слухачів та студентів, що приїздять з усієї України, до ознайомлення з новою літературою та використанням її в науковій і навчальній роботі?

Ніна Розуменко на базі наукової бібліотеки запропонувала розпочати роботу з пропаганди книжкових фондів і періодики через проведення публічних заходів – відкритих засідань наукових кафедр Університету у формі “круглих столів”, тематичних і методологічних семінарів, педагогічних читань із запрошенням на них слухачів курсів, студентських груп, працівників кафедр і керівництва Університету. Презентація на цих заходах творчих доробок, наукових здобутків, планів кафедр і бібліотеки, з одного боку, дасть змогу донести до користувачів нову інформацію, а з іншого, - стимулюватиме кафедри до активного використання книжкового фонду. Ідея сподобалася всім. Згідно з графіком, усі кафедри активно долучилися до цієї роботи. Проведенню заходів передує грунтовна підготовка над створенням сюжету, в якій беруть участь як працівники бібліотеки, так і працівники кафедр. Родзинкою заходів є оформлення книжкової виставки та мультимедійного висвітлення новітньої науково-педагогічної літератури: монографій, посібників, статей, методичних розробок, які видані працівниками кафедр. Кожна кафедра представила на виставку понад 100 видань.

Під час презентації творів виступають автори, рецензенти і всі бажаючі.

Так, відбулася презентація розробленого кафедрою систем відкритої освіти (зав.кафедри Л. Ляхоцька, кандидат педагогічних наук) варіативного навчально-методичного комплексу “Підвищення кваліфікації керівних кадрів професійно-технічних навчальних закладів за дистанційною формою навчання”. – К., 2009. Колектив авторів - В.В. Олійник, В.Ю. Биков, В.О. Гравіт, Л.Л. Ляхоцька, А.О. Чаусов, А.Л. Клименко, С.В. Антощук, Т.І. Сябрук. Презентуючи видання, Лариса Ляхоцька звернула увагу слухачів на те, що структура та зміст комплексу дав змогу розробляти робочі навчальні плани підвищення кваліфікації для різних категорій керівних кадрів ПТНЗ, різних форм (очної, заочної, дистанційної) та тривалості навчання, а також ураховувати індивідуальні запити слухачів. Видання викликало інтерес у слухачів і зацікавлене обговорення.

Відкрите засідання кафедри професійної освіти (зав. кафедри Л. Сергеєва, кандидат педагогічних наук) відбулось у формі “круглого столу” на тему: “Макаренко і сучасність”. Ішлося про актуальність ідей А. Макаренка для сучасної практики в закладах освіти. В роботі “круглого столу” взяли участь студенти та викладачі професійно-педагогічного коледжу ім. А. Макаренка, провідні науковці Донецького інституту післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників і представники інших закладів освіти. Академічна робота “круглого столу” відбувалася з музичним супроводом, який здійснювали викладач коледжу Ю. Борулько та студентка М. Кулічова. Друге відкрите засідання цієї ж кафедри, яке проводилось у формі обговорення, було присвячено презентації наукового доробку її працівників. Кафедра менеджменту освіти, економіки та маркетингу (зав. кафедри В. Маслов, доктор педагогічних наук) засідання “круглого столу” присвятила проблемам науково-практичної творчої співпраці з керівниками базових експерементальних навчальних закладів. Дискусія на засіданні сформувалася сама собою, а дискусія, як відомо, - це активна форма роботи. На засіданні керівники навчальних закладів висловили вдячність за співпрацю з науковцями.

Цікаво відбулося відкрите засідання кафедри педагогіки вищої школи та прикладної психології, яку очолює П. Лушин, доктор психологічних наук. Працівники кафедри розповіли про основні здобутки і наукові роботи, інноваційну, дослідницьку та навчальну роботу. П. Лушин презентував свою школу “Психологічна допомога: екофасилітативний підхід”. Члени кафедри обговорили стан науково-методичного забезпечення спеціальності “Психологія та педагогіка вищої школи”, представили кандидатуру професора кафедри В. Семиченко, доктора психологічних наук на присвоєння їй звання “Почесний професор УМО АПН України” та занесення її до портретної галереї “Видатні вчені УМО”.

Оригінально було презентовано кафедру теорії та методики освіти дорослих, яку очолює В. Маслов, доктор педагогічних наук. Засідання відбулось у формі сучасної подорожі по Україні М. Гоголя, його «спостережень» за географічними умовами краю; на цьому тлі розглянуто наукові здобутки працівників кафедри.

Несподівано цікаво відбулося засідання кафедри права та безпеки життєдіяльності (зав. кафедри В. Дивак, кандидат педагогічних наук). На засідання були запрошені учні гімназії “Академія” м. Києва, експериментального майданчика кафедри, переможці Всеукраїнського конкурсу молодіжного проекту в номінації “Екологія, безпека, здоров’я” та в дитячому конкурсі “Любимо, охороняємо, вчимося поводитися з домашніми тваринами”, організованими ЦІППО УМО АПН України разом з Міжнародною Академією культури “Безпека, екологія, здоров’я”. В урочистій обстановці дітям вручено дипломи та подарунки. Із розповіді науковців кафедри та мультимедійного висвітлення, присутні на засіданні ознайомилися з творчими доробками, розробленими та впровадженими навчальними курсами для системи ППО, навчально-методичними комплексами з основ здоров’я (підручники, посібники для вчителів, зошити для учнів), електронними підручниками з профілактики ВІЛ / СНІД. Усього кафедрою видано 53 підручники та посібники, 15 з них - з грифом МОН, частина підручників перекладена угорською, польскою та румунською мовами. Кафедра є членом Європейської асоціації з безпеки та Міжнародної Академії “Безпека, екологія, здоров’я”.

До проведення публічних заходів наукова бібліотека УМО запросила також лабораторію педагогічних інновацій Інституту педагогіки АПН України, яка зосереджує увагу на запровадженні в навчально-виховний процес школи інноваційних технологій навчання. На базі бібліотеки лабораторією представлено моделі інноваційного розвитку експериментальних навчальних закладів. Презентовано модель школи відкритої соціально-педагогічної системи як соціокультурного центру (автори дослідження А. Корякина – директор, О. Клокун – заступник директора Тетерівської гімназії); модель школи соціального партнерства (автори С. Савельєва – начальник управління освіти і науки Одеської міськдержадміністрації, С. Петрова – директор комунального навчального закладу “Перлинка”); модель відкритої соціально-педагогічної системи “Школа майбутнього” (автори Л. Краснова – директор навчально-виробничого комплексу “Школа майбутнього” м. Кіровоград). Під час обговорення у слухачів виникло багато запитань, основний зміст яких відображено в рекомендаціях.

Зазначимо, що під час засідань кафедр академічні розмови чергувалися з виступами запрошених митців вокального і музичного мистецтва, творчих учнів навчальних закладів. Приємні хвилини для учасників засідань подарувала кафедра систем відкритої освіти, що запросила заслужену артистку України С. Мирводу; солістку Національного президентського оркестру І. Зябченко; піаністку

І. Шестеренко – аспірантку Національної музичної академії ім. П. Чайковського, які виконали вокальні та інструментальні твори, що створювало атмосферу доброзичливості й натхнення.

Не забули науковці й учасники заходів і про народні звичаї та обряди. Так, засідання кафедри педагогіки вищої школи та прикладної психології завершилося проводами Масляної та частуванням млинцями.

Внаслідок цих заходів у бібліотеці збільшена книговидача літератури психолого-педагогічного змісту та кількість користувачів періодичними виданнями в читальному залі, активно застосовується Internet.

Твердження про те, що бібліотека сприяє розвитку людини – не підлягає сумніву. Саме для цього працює колектив наукової бібліотеки УМО АПН України.


Ніна Орєхова,

бібліотекар наукової бібліотеки

УМО АПН України

Схожі:

Наукова бібліотека умо напн україни працює по-новому iconНаукова бібліотека умо напн україни працює по-новому
move to 1812-11607
Наукова бібліотека умо напн україни працює по-новому iconЗвіт про роботу редакційно-видавничого відділу умо напн україни за 2010 р
Умо та підрозділів ціппо напн щодо підготовки рукописів згідно з гостами, видання друком навчально-методичних І наукових посібників,...
Наукова бібліотека умо напн україни працює по-новому iconВсеукраїнська наукова конференція «Актуальні проблеми психології малих груп»
Слюсаревський Микола Миколайович, член-кореспондент напн україни, директор іспп напн україни
Наукова бібліотека умо напн україни працює по-новому iconГолові Науково-методичної ради умо напн україни

Наукова бібліотека умо напн україни працює по-новому iconГолові Науково-методичної ради умо напн україни

Наукова бібліотека умо напн україни працює по-новому iconПоложення про наукову бібліотеку Університету менеджменту освіти напн україни
Наукова бібліотека є структурним підрозділом Університету менеджменту освіти напн україни, який забезпечує літературою й інформацією...
Наукова бібліотека умо напн україни працює по-новому iconЗразок ректору умо напн україни В. В. Олійнику замовлення
Відповідно до наказу № від про проведення
Наукова бібліотека умо напн україни працює по-новому iconЗразок ректору умо напн україни В. В. Олійнику замовлення
Відповідно до наказу № від про проведення
Наукова бібліотека умо напн україни працює по-новому iconНаціональна наукова медична бібліотека україни 01033, Київ, вул. Л. Толстого, 7, тел.: (044)-289-14-40, 289-97-24 тел./факс: (044)-234-51-97
...
Наукова бібліотека умо напн україни працює по-новому iconЗвіт про роботу редакційно-видавничого відділу умо напн україни за 2010 р
move to 1812-11329
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи