Олена Усик, Світлана Устименко icon

Олена Усик, Світлана Устименко
Скачати 32.67 Kb.
НазваОлена Усик, Світлана Устименко
Дата03.09.2012
Розмір32.67 Kb.
ТипДокументи

Олена Усик, Світлана Устименко

(Переяслав-Хмельницький)

ДО ПИТАННЯ ПРОФІЛАКТИКИ В УКРАЇНІ ВІЛ/СНІДу В УКРАЇНІ

Проблеми, пов’язані зі здоров ’ям сучасної людини надзвичайно загострилися. Зокрема, поширення ВІЛ – інфекції у світі набуло масштабу епідемії. Кількість людей, які живуть з ВІЛ, постійно зростає, особливо в Східній і Центральній Азії, Центральній Європі. Причинами різкого поширення епідемії ВІЛ/СНІДу є складне економічне становище держави, поява безпритульних дітей, дітей «груп ризику», незначна кількість організацій та установ, чия діяльність пов’язана з профілактикою ВІЛ/СНІДу тощо. Окрім загальних, існують і специфічні причини. Зокрема, неефективне розповсюдження профілактичних заходів, необізнаність дітей стосовно цієї проблеми. Об’єднуючою ланкою у розв’язанні зазначеної проблеми можуть стати професійно компетентні фахівці: соціальні педагоги, соціальні працівники, вчителі і т.д.

Теоретико–методичні і науково–практичні основи окресленої проблеми були закладені у дослідженнях педагогів (О. Безпалько, Т. Воронцова, І. Зверєва, А. Капська, В. Оржеховська, І. Пінчук, О. Пилипенко), психологів (Л. Бутузова, Ю. Калашников, Б. Лазоренко), медиків (О. Пурік, А. Щербинська), соціологів ( О. Артюх, О. Балакірєва, Ю. Галустян), та всі трактують цю хворобу по-різному. Нині існують ліки здатні уповільнити перебіг ВІЛ-інфекції та початок розвитку СНІДу, утім, вилікувати ВІЛ та СНІД неможливо, ці хвороби невиліковні.

Основа нашого суспільства – це молодь. Молоді люди, не маючи життєвого досвіду та принципів, виховуються в сучасному світі на іноземних фільмах, 90 % яких розбещувального характеру. Ми втрачаємо всі цінності, набуті нашими предками впродовж багатьох років. Нині розвиток епідемічної ситуації більшою мірою залежить від поведінки молоді, ніж від впливу уразливих груп населення. Результати досліджень показали, що серед тих, хто мав статевий зв’язок до 18 років, 75% мали 2 чи більше партнерів, а 45% - чотирьох чи більше партнерів. Серед тих молодих людей, які відклали сексуальну активність до 19 років чи пізніше, тільки 20% мали двох чи більше партнерів, і тільки 1% мав 4 чи більше партнерів; ризикована сексуальна поведінка, яка включає в себе анальний секс, оральний секс та маструбацію. Дуже важливо чітко пояснити підліткам, яка сексуальна поведінка може призвести до ризику заразитися статевими хворобами.

Хворобу на ВІЛ-інфекцію спричиняє вірус імунодефіциту людини, який руйнує імунну систему. Організм людини, ураженої ВІЛ, втрачає здатність протистояти будь-якій інфекції. Це призводить до розвитку синдрому набутого імунодефіциту – СНІДу.

Синдром – тому що у хворих виникає безліч різних симптомів і захворювань.

Набутий – тому що стан, який виникає внаслідок зараження, не передається генетичним шляхом.

Імунний – тому що уражає імунну систему організму, яка бореться з хворобами.

Дефіцит – тому що імунна система перестає працювати належним чином.

Попередити поширення ВІЛ/СНІДу серед молоді – один із найважливіших пріоритетів уряду України. Молодь має право володіти інформацією про ВІЛ та СНІД. Такі знання допоможуть їй приймати відповідальні рішення щодо свого життя і здоров’я та захищати себе і своїх близьких. Ці знання також сприятимуть толерантному та неупередженому ставленню молоді до хворих на СНІД [1.c. 28-29].

Сьогодні немає методів, які б результативно впливали на спад епідемії ВІЛ/СНІДу, яка загрожує здоров`ю людства та є однією з глобальних проблем сучасності.

Єдиним ефективним засобом боротьби з хворобою ВІЛ/СНІДу є профілактика. Вона включає комплекс заходів, які повинні попередити погіршення стану об’єкта діяльності й виникнення проблем. Особливо профілактика є актуальною щодо соціальних проблем та негативних соціальних явищ, запобігти яким часто простіше, ніж подолати їх негативні наслідки.

Отже, профілактика ВІЛ – інфікування серед уразливих груп учнівської молоді, зміна стосунків і стандартів її поведінки щодо ризиків інфікування, соціальний супровід дітей, які живуть із цією хворобою і відвідують навчальні заклади, надання інформаційної допомоги дітям і молодим людям, які мало поінформовані стосовно питань про ВІЛ/СНІД – усі ці проблеми, як правило, розв’язуються шляхом залучення соціальних педагогів, вчителів, медиків, державних та недержавних організацій.

ЛІТЕРАТУРА

1. Методичний посібник з профілактики наркоманії та ВІЛ/СНІДу у шкільному та молодіжному середовищі. / За заг. ред. Лазаренко Б.П., Пінчук І.М. — К., 2002.

2. Проблеми наркоманії, ВІЛ — інфекції та ЗПСШ в Україні. — К.: УДЦССМ, 2001. — 46с.

3. Формування навичок здорового способу життя в дітей і підлітків / Н.Ю.Максимова, А.Й.Капська, О.Г.Карпенко. — К.:Центр, 2001. — 264 с.

4. Стан епідемії ВІЛ/СНІДу в Херсонській області та аналіз заходів протидії. Авторський колектив: Балакірієва О., Богданова Л., Решевська І., Яременок О., Анікейчик Т., Марченко Н., Зятюк Я., Григорова І.

Схожі:

Олена Усик, Світлана Устименко iconОлена Усик, Ольга Наконечна
...
Олена Усик, Світлана Устименко iconОлена Усик, Лариса Москалець
Послаблення виховної функції сім’ї особливо загострило проблеми, що стосуються дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,...
Олена Усик, Світлана Устименко iconГ. А. Усик Методичні вказівки
Методичні вказівки до розрахунково-графічного завдання з дисципліни "Інженерне обладнання споруд" (для студентів 4 курсу денної форми...
Олена Усик, Світлана Устименко iconОлена Усик (Переяслав-Хмельницький) до проблеми комунікативності в процесі взаємодії соціального педагога з батьками
Льного виховання. Передача знань, досвіду, багатства моральної та духовної культури народу, формування всебічно розвиненої особистості,...
Олена Усик, Світлана Устименко iconЗасідання снт
Допомагають студентам викладачі кафедри Дуднік Олена Вадимівна, Куліш Олена Андріївна та Хімченко Андрій Миколайович
Олена Усик, Світлана Устименко iconБула світлана Петрівна
Була світлана Петрівна (22. 10. 1972, с. Болотня Перемишлянського р-ну Львів обл.) – викладач політології
Олена Усик, Світлана Устименко iconСвітлана Олексіївна Швачко
Світлана Олексіївна Швачко: до 75-річчя від дня народження: біобібліографічний покажчик.–Суми: Вид-во СумДУ. Бібліотека. Інформаційно-бібліографічний...
Олена Усик, Світлана Устименко iconСвітлана Олексіївна Швачко
Світлана Олексіївна Швачко: до 75-річчя від дня народження: біобібліографічний покажчик.–Суми: Вид-во СумДУ. Бібліотека. Інформаційно-бібліографічний...
Олена Усик, Світлана Устименко iconД. А. Бабій менеджмент зовнішньоекономічної діяльності навчально-методичний посібник
...
Олена Усик, Світлана Устименко iconТип модуля: обов’язковий Семестр: ІІІ обсяг модуля
Вдовін Вікторія Вікторівна, викладач Корицька Галина Іванівна, викладач Цимбрило Світлана Михайлівна, викладач Сидорчук Олена Валеріївна,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи