Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу icon

Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу
Скачати 56.65 Kb.
НазваУчасть України у миротворчих операціях під проводом Альянсу
Дата23.08.2012
Розмір56.65 Kb.
ТипДокументи

Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу


Участь у заходах з підтримання міжнародного миру і безпеки залишається одним з пріоритетних напрямів політичного курсу України. На сьогодні Україна – єдина серед партнерів бере участь в усіх (чотирьох) операціях Альянсу.

 

I. Щодо операції НАТО в Косово ( КФОР)

Найбільш масштабною за термінами та кількістю залученого особового складу є співпраця Україна-НАТО в рамках КФОР (Косово).

Підрозділи Збройних Сил України беруть участь у міжнародній миротворчій операції у Косово з 01.09.1999.

Юридичною підставою для участі українського миротворчого контингенту (УМК) у зазначеній операції є Указ Президента України від 14.07.1999 № 852/99; Закон України від 16.07.1999 № 1006-14; Постанова КМ України від 30.08.1999 № 1605.

На сьогодні український миротворчий контингент (УМК) у складі КФОР включає 1 окремий спеціальний батальйон у складі українсько-польського батальйону (УКРПОЛБАТ) та національний елемент забезпечення (181 військовослужбовець). УКРПОЛБАТ організаційно входить до складу БТГ «Схід» (до складу формування також входять військові підрозділи США (провідна країна),  Вірменії,  Греції, Литви, Польщі та Румунії).

Крім того, у Косово працюють чотири офіцери оперативної групи, які виконують завдання на посадах у штабах КФОР та БТГ “Схід”. Тобто заагальна часельність українських миротворців 185 чол.

Основні завдання УМК включають: патрулювання; несення служби на блокпостах та спостережних постах; супроводження перевезень місцевого населення і гуманітарних вантажів; охорона об’єктів, зокрема шкіл та церков; контроль з метою недопущення незаконного обігу зброї, вибухових речовин та наркотиків. Крім того, особовий склад залучається для виконання позапланових завдань (супроводження автомобільних колон, надання медичної допомоги місцевому населенню, забезпечення розподілення гуманітарної допомоги тощо).

 

^ II. Щодо операції операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (МССБ).

Україна також бере участь у операції операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (МССБ).

Практичне співробітництво в цій галузі тривалий час обмежувалося наданням повітряного простору України для прольоту літаків країн-контрибуторів МССБ та забезпеченням послуг з авіаційного перевезення (на комерційній основі) їх особового складу і вантажів.

Підписання Указу Президента України №47/2007 від 26.01.2007 «Про направлення миротворчого персоналу України для участі в операції міжнародних сил сприяння безпеці», який, зокрема, передбачає можливість направлення до Афганістану до десяти осіб українського миротворчого персоналу (УМП), надало нового імпульсу співпраці в цій сфері. Перший представник ЗС України (військовий лікар-анестезіолог) був направлений до складу литовської групи з реконструкції провінції (ГРП) Гор 12.05.2007 (в рамках двосторонніх домовленостей з литовською стороною).

Після офіційного візиту Міністра закордонних справ України до Афганістану 14.07.2007 було прийнято рішення щодо збільшення кількості УМП у складі МССБ.

Важливою подією у галузі співпраці Україна-НАТО в рамках спільної участі в операції стало офіційне визнання України країною-контрибутором МССБ 31.03.2008. Зазначене зумовило запрошення Президента України для участі в засіданні голів держав та урядів у форматі МССБ, яке було проведено 03.04.2008 під час саміту НАТО в Бухаресті (Румунія).

Подальша практична реалізація Указу Президента України була опрацьована, насамперед, у контексті можливої двосторонньої співпраці з країнами-лідерами ГРП у складі МССБ в Афганістані, зокрема зі Швецією та Литвою.

13 листопада 2008 р., по завершенні Консультацій високого рівня між Україною та НАТО на рівні міністрів оборони, яке проходило у Таллінні, Міністр оборони України Юрій Єхануров та Міністр охорони краю Литовської Республіки пан Юозас Олекас підписали Технічну угоду між військовими відомствами обох країн щодо направлення миротворчого персоналу України для виконання завдань у складі литовської Групи з реконструкції афганської провінції Гор, що діє в рамках Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан.

Під час чергової ротації литовського миротворчого персоналу 7 листопада 2008 року до Афганістану прибули сім українських військовослужбовців.

Окрім цього, опрацьована можливість надання послуг з авіаційного перевезення (на комерційній основі) країнам-контрибуторам МССБ, зокрема особового складу та вантажів чеського контингенту. 13 листопада 2008 року, під час консультацій на рівні міністрів оборони країн НАТО та України у місті Талліні, керівники оборонних відомств України і Чехії підписали Меморандум про порозуміння між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Чеської Республіки щодо співробітництва в галузі стратегічних авіаційних перевезень.

15 січня 2010 р. Президент України підписав Указ „Про направлення додаткового миротворчого персоналу України для участі в операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан”, який передбачає збільшення миротворчого персоналу в МССБ граничною кількістю до 30 осіб.

Станом на сьогодні загальна чисельність персоналу ЗС України в МССБ в Афганістані складає 20 чоловік.

 

^ III. Щодо участі в операції НАТО “Активні зусилля“

Важливим аспектом співпраці Україна-НАТО в галузі боротьби з міжнародним тероризмом є участь України в антитерористичній операції Альянсу в Середземному морі «Активні зусилля» (ОАЗ).

Україна офіційно повідомила НАТО про принципову зацікавленість щодо участі в ОАЗ 08.05.2004. Зазначене повідомлення було позитивно розглянуто керівництвом НАТО. 16.06.2004 ПАР НАТО прийняла рішення про можливість підтримки Україною ОАЗ, у тому числі, шляхом залучення військових сил та засобів. 29.06.2004 на засіданні КУН на найвищому рівні глави держав та урядів НАТО відзначили із вдячністю рішення нашої держави щодо активної підтримки ОАЗ, після чого було розпочато спільну роботу по відпрацюванню модальностей залучення.

Важливим етапом розвитку процесу залучення України до ОАЗ стали підготовка і безпосередня участь сил та засобів ВМС ЗС України (УСТЗ) до безпосередньої участі в операції. Серед її основних результатів – успішна участь корветів “Тернопіль” (25.05-02.07.2007) та “Луцьк” (26.11.2007-12.12.2007) в операції, яка була високо відзначена військовим командуванням Альянсу та країн-членів.

Третій корабель ВМС ЗС України - фрегат “Гетьман Сагайдачний”, зі штатним палубним гелікоптером,10.05.2008 покинув порт м. Севастополь для проведення  заключного етапу підготовки (Force Integration Training) та сертифікації, після успішного походження яких, 31.05.2008 розпочав безпосередню участь у виконанні практичних завдань в рамках ОАЗ та 10.08.08 повернувся до порту базування . Участь фрегату«Гетьман Сагайдачний» в операції - є найбільш тривалою в історії відносин Україна-НАТО. Починаючи з 11 листопада 2008 року корвет “Тернопіль”, з 109 військовослужбовцями на борту, почав участь у осінній активації операції. Після місячної участі в операції, 10 грудня 2008 року, корвет успішно повернувся до порту базування в м. Севастополь, а згодом взяв участь в осінній активації ОАЗ з 22 жовтня до 23 листопада 2009 р.

Україна висловила готовність до подальшої взаємодії у боротьбі з піратством.

 

^ IV. Щодо участі в тренувальній місії НАТО в Іраку

Тривалий час Україна залишається єдиною країною-партнером, яка бере участь в Тренувальній місії НАТО в Іраку (ТМН-І), що високо оцінюється політичним та військовим керівництвом Альянсу та держав-членів.

Представники ЗС України беруть участь в ТМН-І з лютого 2006 року. Підставами для участі є Указ Президента України від 30.11.2005 № 1675/2005 «Про направлення миротворчого персоналу України до Республіки Ірак» та Постанова Кабінету Міністрів України від 30.03.2006 № 401/2006 «Деякі питання забезпечення діяльності миротворчих контингентів і миротворчого персоналу, що утримуються за рахунок державного бюджету».

На сьогодні у складі ТМН-І проходять службу 3 офіцерів ЗС. Після проведення відповідної роботи, МО України було прийнято рішення щодо збільшення представництва України в ТМН-І, шляхом укомплектування офіцерами ЗС України семи додаткових посад, нещодавно відкритих для країн-партнерів. Зазначене вважається найбільш перспективною формою збільшення УМП в Іраку, яка може бути реалізована в межах граничної чисельності, визначеної відповідним Указом Президента України.

Таким чином з 1 листопада 2008 року загальна чисельність військовослужбовців ЗС України в ТМН-1 складає 10 офіцерів ( 10% від загальної чисельності офіцерських посад тренувальної місії НАТО або 76% від загальної чисельності офіцерських посад, визначених для країн-партнерів).

(За матеріалами Місії України при НАТО)

Схожі:

Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу iconРозділ 6 українська церква І визвольна боротьба українського народу під проводом б. Хмельницького
Українська церква І визвольна боротьба українського народу під проводом б. Хмельницького
Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу iconАнатомія людини Фізіологія
Проводять опитування пацієнтів, пишуть історії хвороби, беруть участь у постановці діагнозу, асистують на операціях, засвоюють послідовно...
Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу iconУкраїнської Асоціації Маркетингу Бізнес-Альянсу України Другий Всеукраїнський конкурс
Мета конкурсу: виявити найбільш талановиту молодь для забезпечення кадрового резерву системи державного управління національною економікою,...
Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу iconУкраїнської Асоціації Маркетингу Бізнес-Альянсу України Другий Всеукраїнський конкурс
Мета конкурсу: виявити найбільш талановиту молодь для забезпечення кадрового резерву системи державного управління національною економікою,...
Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу iconУніверситет
України Сулімою Є. М. запрошує Вас взяти участь у І всеукраїнському Форумі студентів, аспірантів І молодих учених під девізом “Україні...
Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу iconУкраїнське товариство Фулбрайт оголошує конкурс на участь у Програмі малих грантів на 2012 рік
Головною метою програми є: надання можливостей випускникам Програми наукових обмінів імені Фулбрайта впровадити в інтелектуальне...
Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу iconYevheniya Mordan
Серед показників, які беруться в якості оцінки ксв, можуть бути: діалог з місцевою громадою та філантропія, орієнтація на клієнтів,...
Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу iconПлан загальноміської акції «зробимо життя безпечним» Харківські рятувальники Національного університету цивільного захисту України – вартові безпеки життя
На» розпочнеться широкомасштабна соціально-просвітницька акція «Зробимо життя безпечним», заходи якої проходитимуть під патронатом...
Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу iconТема 12. Судові експертизи, їх цілі та завдання в правоохоронній діяльності > Експертизи, що використовуються в господарській та
Тема 16. Методика та техніка проведення сбе по операціях з матеріальними цінностями
Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу iconВипуск №109 від 8 листопада 2011 року
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи