Студентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів icon

Студентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів
Скачати 83.05 Kb.
НазваСтудентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів
Дата12.09.2012
Розмір83.05 Kb.
ТипДокументи

Газета Тернопільського національного економічного університету

факультету банківського бізнесу
Видає студентський науковий гурток „Грошова парадигма


грудень 2010 №1 December 2010

Студентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів.

В роботі гуртка можуть брати участь усі студенти Тернопільського національного економічного університету, які бажають займатися науковою роботою

Активну участь у всіх наукових заходах гуртка «Грошова парадигма», беруть представники Національного банку України і провідних банківських установ м.Тернополя.

У діяльності Студентського наукового гуртка важливе місце посідає налагодження творчої співпраці його учасників із студентами, що займаються науковою роботою в інших вищих навчальних закладах: Львівського та Харківського інститутів Університету банківської справи Національного банку України, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, а також інших університетів. 

Наукова робота студентів у гуртку грунтується на розширенні кола наукових інтересів та творчих зв’язків, а також вироблення навиків до самостійних наукових досліджень, творчого мислення, розвитку умінь аналізувати економічні процеси і проблеми, публічно аргументувати та відстоювати власну точку зору. 

23 вересня 2010 року відбулося відкрите засідання Студентського наукового гуртка на тему: «Про організацію діяльності Студентського наукового гуртка кафедри банківської справи “Грошова парадигма”».

На початку засідання було проведено огляд економічних новин. Студентка групи БС-41 Ботунова Орися доповіла про результати співпраці з Україною Європейського банку реконструкції та розвитку; ефективність продажу проблемних активів банків колекторським компаніям; обсяги заборгованості держави з відшкодування ПДВ суб’єктам господарювання.

Студент групи БС-42 Гайдуцький Степан розповів про обсяг спекулятивних операцій з американським доларом та євро на валютному ринку України. Також він звернув увагу на зростання цін на продовольчі товари, динаміку зміни обсягів емісії національної валюти та проблему підвищення акцизних ставок на пальне.

Наступним було розглянуто питання, що стосувалось моніторингу наукових заходів.

Голова гуртка Шушкевич Оксана розповіла про конкурс студентських наукових робіт. Також вона запросила всіх до плідної наукової співпраці.Як впливає рівень інфляції на фінансову стабільність країни?


28 жовтня 2010 року Студентським науковим гуртком «Грошова парадигма» було організовано та проведено круглий стіл на тему: «Вплив інфляції на фінансову стабільність країни: напрями подолання інфляційних явищ в сучасних умовах».

У круглому столі взяли участь д.е.н, професор, завідуючий кафедрою банківської справи Дзюблюк О.В., к.е.н., професор Івасів Б.С, к.е.н., доцент Стубайло Т.С., викладач Стечишин Т.Б., викладач Прийдун Л.М.

Першою із доповіддю: «Особливості розвитку України в умовах переходу до таргетування інфляції» виступила студентка групи  БС – 45 Королик Ірина, яка зазначила основні підходи до визначення поняття таргетування інфляції.

Наступним виступив студент групи БС – 31 Гордієнко Володимир, з доповіддю на тему: «Таргетування як ефективний метод боротьби з інфляцією». Він розглянув основні цілі центрального банку, відповідно до яких розрізняють п’ять видів монетарної політики.

І на останок свою доповідь студент групи БС – 45 Пастушок Олег, на тему: «Антиінфляційна політика в Україні». У ній він розглянув мету та основні заходи антиінфляційної політики держави.

Заслухавши доповіді, відбулося обговореннія проблеми впливу інфляції на фінансову стабільність країни. Зокрема к.е.н., професор Івасів Богдан Степанович відмітив, що передумовою падіння курсу національної валюти є зростання грошових доходів населення, яке було не підкріплене зростанням продуктивності праці та обсягів товарного виробництва.

К.е.н., доцент Стубайло Тетяна Семенівна звернула увагу на проблему спрямування коштів комерційних банків у вкладення в боргові зобов’язання держави, а не на кредитування реального сектора економіки.

Д.е.н, професор, завідуючий кафедрою банківської справи Дзюблюк Олександр Валерійович зазначив, що фінансова стабільність країни визначається її платоспроможністю, тобто збалансованістю доходів та витрат.

Підсумував результати наукового семінару д.е.н, професор, завідуючий кафедрою банківської справи Дзюблюк Олександр Валерійович, який відмітив, що проблема інфляції є одним із найскладніших питань теорії грошей.

Професор також відмітив неспроможність НБУ здійснювати вплив на цінову динаміку в країні через надмірну монополізацію внутрішнього ринку.


^ Рачковський Андрій

ст. гр. БС-42

Порівняльна характеристикаСвітової фінансової кризи і Великої Депресі в США


Часовий циклічний характер світових економічних криз заперечити важко, проте важливим постає питання синонімічності фінансової кризи 2008-2009рр. з Великою Депресією в США 30-х років. Економічна криза 1929–1933 рр. порушила всі міжнародні економічні зв’язки, призвівши до масового скорочення промислового виробництва, інших галузей економіки майже всіх держав. Найсильніше вона вразила США – найбагатшу країну світу. Там вона почалася з вересня 1929 р. й тривала 44 місяці; обсяги втраченої через неї продукції оцінюються в більш ніж 300 млрд. дол. У перші роки кризи 1929-1933 років Федеральна резервна система США скоротила пропозицію грошей на 35,2%, що істотно поглибило кризу неплатежів, економіка 1929-1933 років стала перед тією самою проблемою, що і сьогодні – проблемою «дорогих грошей».

Світова криза 2008-2009рр., в першу чергу, вказує на обвал існуючої світової грошово-кредитної системи. Дана криза є структурною і її причини не зовнішні, а внутрішні (ендогенні) - шоки грошових відносин. Для США фінансова криза стала другою Великою Депресією, хоча багато хто з експертів не підтримує такої думки. Основною характерною рисою світових циклічних криз є їхня периферійна природа виникнення і лише опосередкований вплив на економічні центри світу.

Очевидною і є природа економічних зрушень, яка стосується певного регіону, або ж окремої галузі. Ще однією рисою циклічних криз можна вважати пошук спекулятивними інвесторами надприбутків. Як наслідок, це відображається у концентрації капіталу у одній економічній зоні, яка через деякий період часу «перегрівається» і обвалюється.

Отже, можна зробити висновок, що причини Великої Депресії були схожі з причинами нинішньої глобальної фінансової кризи, але потрібно сподіватися на те, що наслідки будуть менш масштабними.

Кирилів Софія

ст. гр. БС-31
Гроші набирають вагу тоді, коли зникають почуття. (Оноре де Бальзак)

^ НАЙНЕЗВИЧНІШІ ГРОШІ СВІТУ


Світ грошей багатоликий і різноманітний. В ньому зустрічаються дивні, незвичайні і просто дуже красиві грошові банкноти. Будь-яка грошова купюра багато що розповість про країну, що її випустила. Ось ямайська банкнота – на ній зображений тропічний пляж.Море, кокосові пальми, вітрильники – ніжні кольори мальдівських руфій приємно тішать око. Власне кажучи, окрім рибальства і збору кокосових горіхів, на Мальдівах робити нічого. Це одна з бідних країн світу.На грошах країн ^ Персидської затоки часто зображують нафтові промисли, порти, суперсучасні об’єкти інфраструктури. На цій купюрі в п’ять бахрейнських динарів – видобуток нафти.Тварини, риби, птахи присутні на грошах багатьох країн. Ще одна грошова купюра Бахрейна – з кіньми, що біжать.Три долари на островах Кука. Малюнок на грошовій купюрі якнайкраще відповідає цим далеким від цивілізації, загубленим посеред океану екзотичним місцям.Зворотна сторона ста доларів ^ Багамських островів:Бувають і “казкові” гроші. На зворотному боці купюри 20 шведських крон подана ілюстрація до казки С. Лагерлеф “Дивна подорож Нільса Хольгерсона з дикими гусами по Швеції”.Є і “спортивні” гроші: наприклад, 10 доларів Сінгапур.У Румунії була випущена грошова банкнота, присвячена сонячному затемненню 11 серпня 1999 року. Затемнення добре спостерігалося на території всієї Європи, а в столиці Румунії – Бухаресті – було повним.Загалом, грошові банкноти різних країн з кожним роком стають красивішими.

Не в грошах корінь зла - у засобах їх добування. (Юрій Рибников)
Вважається, що в день зарплати не можна витрачати жодної гривні. Уся сума повинна переночувати вдома.

Щасливою монетою у росіян вважається нерозмінний п’ятак, а в американців – перший зароблений долар. Німці тримають в кишені або в гаманці зігнуту або просверлену монету.

Російські купці, почувши по весні голос першої зозулі, побрязкували в кишені грошима. Вважалося, що це притягує нові гроші.

У китайців грошовий амулет – три юані, сполучених через дірочки червоною шовковою стрічечкою. Як талісман, так і самі гроші належить час від часу ласкаво погладжувати і берегти.

Будь-які знайдені гроші – річ небезпечна. У Японії ніхто ніколи не підніме втрачений гаманець (хіба для того, щоб віднести в поліцейський відділок). Японці вважають, що за такий нежданий подарунок доля незабаром запитає дуже строго, віднявши у тебе щось цінніше.

Найважчою металевою монетою вважається шведська монета прямокутної форми номіналом 10 далерів, яку випустили в XVIII столітті. Її вага складає 19 кілограмів 710 грамів!

Найбільша 100 000 доларова купюра з портретом 28-го президента США Вудро Вілсона була випущена в 1934 році.

Найдорожча у світі золота монета номіналом 1 мільйон доларів викарбувана в Канаді. Вона виготовлена із золота 999,99 проби, її вага складає 100 кг.З давніх часів у всьому світі намагалися притягнути гроші за допомогою різних магічних дій і ритуалів. Так, на сході в зоні багатства встановлювали акваріум із золотими рибками, фонтан або зображення грошової жаби. На Русі було прийнято класти дрібні монети під поріг або у фундамент будівлі, показувати гроші молодому місяцю і тримати віник в квартирі помелом вгору.

^ 3 грудня - Ботунову Орисю

5 грудня - Грибчук Тетяну

10 грудня - Маслову Тетяну


12грудня – Руду Ірину

13 грудня - Леськів Галину

Бажаємо щастя, гараздів без ліку,
Міцного здоровя та довгого віку.
Нехай оминають всі болі й тривоги,
Хай стелиться довга життєва дорога.
Чистого Вам неба, миру в рідній хаті,
Щоб були Ви щасливі і на добро багаті.
Редактори: Руда Іра, Рачковський Андрій

Технічне оформлення: Рачковський Андрій

Схожі:

Студентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів iconДонецький національний університет Кафедра фінансів І банківської справи Студентський науковий гурток «Фінансова думка»
Цілком очевидно, що сучасна економіка потребує фахівців із високою кваліфікацією, які володіють усім арсеналом прийомів, методів...
Студентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів iconЗбірник наукових праць студентського наукового гуртка кафедри банківської справи тнеу
Збірник наукових праць студентського наукового гуртка кафедри банківської справи тнеу «Грошова парадигма»
Студентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів iconНауково-навчальний комплекс «економосвіта» кафедра банківської справи львівського інституту банківської справи університету банківської справи нбу кафедра банківської
Конференція відбудеться 8-9 листопада 2012 року у Львівському інституті банківської справи Університету банківської справи Національного...
Студентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів iconНауково-навчальний комплекс «економосвіта» кафедра банківської справи львівського інституту банківської справи університету банківської справи національного
Конференція відбудеться 17-18 листопада 2011 року у Львівському інституті банківської справи Університету банківської справи Національного...
Студентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів iconНа кращий студентський науковий гурток
Рада снт залишає за собою право додавати бали з окремих позицій в особливих випадках, не передбачених у таблиці
Студентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів iconНа кращий студентський науковий гурток
Рада снт залишає за собою право додавати бали з окремих позицій в особливих випадках, не передбачених у таблиці
Студентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів iconРегіональні аспекти розвитку банківського сектора (на прикладі Харківського регіону) (01099U008864) Науковий керівник науково-дослідної роботи
Науковий керівник науково-дослідної роботи: Директор Харківського інституту банківської справи Університету банківської справи Національного...
Студентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів iconМеханізм забезпечення якості рішень щодо реінжинірингу бізнес-процесів банку” (№0109U008865) Науковий керівник науково-дослідної роботи
Науковий керівник науково-дослідної роботи: заступник директора з наукової роботи та міжнародної діяльності Харківського інституту...
Студентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів iconДо відома
Державний вищий навчальний заклад “Українська академія банківської справи Національного банку України” двічі на рік видає науково-практичний...
Студентський науковий гурток «Грошова парадигма» було створено при кафедрі банківської справи для поглиблення фахових знань студентів iconДо відома
Державний вищий навчальний заклад “Українська академія банківської справи Національного банку України” двічі на рік видає науково-практичний...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи