Рішення протокол №3/1 від 06 листопада 2012 року Про стан організації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області icon

Рішення протокол №3/1 від 06 листопада 2012 року Про стан організації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області
Скачати 68.31 Kb.
НазваРішення протокол №3/1 від 06 листопада 2012 року Про стан організації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області
Дата29.04.2013
Розмір68.31 Kb.
ТипРішення


Колегія управління освіти і науки обласної державної адміністрації


РІШЕННЯ


Протокол № 3/1 від 06 листопада 2012 року


Про стан організації дослідно-

експериментальної роботи в

загальноосвітніх навчальних

закладах області


Колегія відзначає, що дослідно-експериментальна робота в освітньому просторі Сумської області здійснюється в установленому порядку відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 07.11.2000 № 522 «Про затвердження Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності», від 20.02.2002 р. №114 «Про затвердження Положення про експериментальний загальноосвітній навчальний заклад»; від 23.11.2009 №1054 «Про внесення змін до Положення про експериментальний загальноосвітній навчальний заклад».

В області діють:

5 експериментальних загальноосвітніх закладів Всеукраїнського рівня, які здійснюють дослідно-експериментальну роботу за напрямом «Художньо-естетична освіта і виховання учнів загальноосвітніх закладів у процесі впровадження інтегрованих курсів» та «Науково-педагогічний проект «Росток»;

26 базових навчальних закладів, що виконують роботу в рамках Всеукраїнських експериментів «Науково-педагогічний проект «Росток», «1 учень - 1 комп’ютер», «Інформаційна система управління освіти», 90 навчальних закладів включені до обласної мережі шкіл сприяння здоров’я, створеної в рамках всеукраїнського експерименту «Модель закладу “Школи сприяння здоров’ю”»;

8 експериментальних навчальних закладів, які реалізують 5 експериментів регіонального(обласного) рівня: «Розвиток дитячої обдарованості через художньо-театральну діяльність», «Педагогічне забезпечення самореалізації пізнавально-творчих якостей учнів в евристичному навчанні гуманітарних дисциплін», «Теоретико-методологічні засади формування естетичного середовища учнів основної та старшої школи», «Підвищення психологічної культури учасників навчально-виховного процесу», «Фундаменталізація змісту освіти в учнів старшої школи в умовах профільного навчання»;

2 локальні (шкільні) експерименти, що реалізуються у 2 навчальних закладах.

Дослідно-експериментальною роботою займається 48% районів (міст), хоча кількість залучених до цієї роботи навчальних закладів області невелика і становить 42 заклади (7,5% від загальної кількості навчальних закладів області). Слід зазначити кількісне зростання базових навчальних закладів районів (міст), залучених до експериментальної діяльності різних рівнів: за 2011-2012 навчальний рік їх кількість збільшилась на 4 %. Найактивнішими учасниками дослідно-експериментальної діяльності є навчальні заклади Лебединського, Путивльського районів, міст Суми, Конотоп, Охтирка,.

Проте, в організації та проведенні дослідно-експериментальної роботи в області мають місце певні проблеми та недоліки. Зокрема, відсутня вертикаль взаємодії між управліннями, відділами освіти, обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та іншими установами, що здійснюють керівництво та координацію наукової, дослідно-експериментальної роботи в області. Відділи освіти Глухівського, Охтирського, Середино-Будського, Сумського, Шосткинського районів своєчасно не здійснюють інформування про стан дослідно-експериментальної роботи.

У Білопільському, Буринському, Глухівському, Конотопському, Краснопільському, Недригайлівському, Охтирському, Роменському, Середино-Будському, Шосткинському, Ямпільському районах та м. Глухів дослідно-експериментальна робота не здійснюється систематично; навчальні заклади цих районів долучились тільки до участі у конкурсі «Створення обласної мережі шкіл сприяння здоров’ю» (було подано близько 200 матеріалів, але переможцями стали лише 90 навчальних заклади).

На жаль, значна кількість експериментів носить суто теоретичній, а не прикладний характер, тому керівнику навчального закладу дуже важко підбирати експерименти, спрямовані на покращення якості освіти в конкретному навчальному закладі.

В закладах, залучених до дослідно-експериментальної роботи (Кролевецький, Лебединський, Липоводолинський, Путивльський, Сумський райони, мм. Лебедин, Охтирка, Шостка, Ромни), мають місце недоліки в оформленні відповідної документації щодо експериментальної діяльності (паспорт, заявка, супроводжуючі документи), не відслідковуються поетапні результати експериментів.

В області відсутня експертиза експериментальної діяльності навчальних закладів, що унеможливлює відслідковування якісних та кількісних показників результативності впровадження експериментів, таким чином втрачається сенс дослідно-експериментальної діяльності та доцільність розширення мережі експериментальних та базових навчальних закладів.

Для проведення дослідно-експериментальної роботи не вистачає необхідної літератури, нормативно – правового та фінансового забезпечення. Програмово-методичне забезпечення експериментальної роботи на місцях у більшості випадків відбувається за рахунок батьківської оплати: так вартість комплекту підручників для реалізації найпоширенішого в області всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Росток» складає для початкової школи – 200 гривень, для старшої школи – 400 гривень.

Незважаючи на те, що дослідно-експериментальна робота, будучи складовою інноваційної діяльності, є безоплатною, відсутність державного та місцевого фінансування значно знижує ефективність реалізації дослідно-експериментальної роботи та залучення більшої кількості навчальних закладів області до цієї діяльності, що знижує рівень якості освіти в регіоні та конкурентноздатність випускника загальноосвітнього навчального закладу. Відповідно до п.3.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.02 р. №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» передбачена можливість встановлення надбавки працівникам за виконання особливо-важливої роботи на строк її виконання, проте ця постанова не працює.

Недостатність зворотного зв'язку загальноосвітніх навчальних закладів, що проводять дослідно-експериментальну роботу, та відповідних управлінь (відділів) освіти з Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та Управлінням освіти і науки Сумської облдержадміністрації ускладнює проведення інвентаризації, паспортизації та експертизи дослідно-експериментальної роботи.

Враховуючи зазначене,

колегія ухвалює:


  1. Інформацію про результати дослідно-експериментальної діяльності навчальних закладів області взяти до відома.

  2. Відділу дошкільної, загальної, середньої та позашкільної освіти управління освіти і науки облдержадміністрації (Харламов Ю.І.):

    1. Сприяти активізації дослідно-експериментальної роботи в навчальних закладах області, приділяючи особливу увагу прикладному характеру експериментів.

    2. Посилити вимогливість до керівників управлінь, відділів освіти, райдержадміністрацій, міськвиконкомів з питань забезпечення реалізації дослідно-експериментальної роботи в навчальних закладах районів (міст).

3. Сумському обласному інституту післядипломної педагогії освіти (Живодьор В.Ф.):

3.1.До 01.07.2013 узагальнити досвід навчальних закладів, що досягли високих показників та результатів у реалізації експериментальних програм та поширити їх досвід.

3.2. До 10.01.2013 закінчити паспортизацію дослідно-експериментальної діяльності у навчальних закладах області.

3.3.До 10.06.2013 створити при науково-методичній раді експертну раду по експертизі дослідно-експериментальної роботи та розглянути підсумки роботи дослідно-експериментальних майданчиків за 2012-2013 навчальний рік.

3.4. До 01.01.2013 провести семінари – наради завідуючих районних (міських) методичних кабінетів і координаторів дослідно-експериментальної діяльності з питань організації та проведення відповідної роботи.

3.5. До 01.01.2013 видати методичні рекомендації щодо організації дослідно-експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах.

3.6. Постійно забезпечувати науково-методичний супровід дослідно-експериментальної діяльності та відповідну підготовку педагогічних працівників області, які долучаться до Всеукраїнських, регіональних, місцевих експериментів.

4. Управлінням, відділам освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів своєчасно здійснювати інформування Сумського ОІППО про стан дослідно-експериментальної роботи та постійно забезпечувати її реалізацію в навчальних закладах.

5. Начальникам управлінь, відділів освіти Кролевецької (Дісковський В.І.), Лебединської (Дудченко Л.П.), Липоводолинської (Тимошенко С.О.), Путивльської (Шконда Л.О.), Сумської (Гальменко Т.А.), Тростянецької (Новак Н.Л.) райдержадміністрацій, Лебединського (Доценко В.В.), Охтирського (Лучко О.М.), Шосткинського (Наймитенко А.М.), Роменського (Горбик З.Г.), Сумського (Данильченко А.М.), Конотопського (Шерудило Т.М.) міськвиконкомів:

5.1. Посилити увагу до створення належних умов для проведення дослідно-експериментальної роботи.

5.2. До 01.01.2013 оновити базу даних щодо проведення дослідно-експериментальної роботи. Підвищити відповідальність посадових осіб за якість та своєчасність подання об’єктивної інформації з даного питання.

5.3. Не допускати створення експериментальних майданчиків Всеукраїнського рівня без погодження з управлінням освіти і науки облдержадміністрації та Сумським ОІППО.

5.4. До 01.06.2013 розглянути питання щодо експериментальної роботи в навчальних закладах на нарадах, колегіях.

6. Начальникам управлінь, відділів освіти Білопільської (Оксененко І.П.), Буринської (Стасюк В.П.), Глухівської (Волончук Н.М.), Конотопської (Прасол Г.М.), Краснопільської (Матлахов І.М.), Недригайлівської (Токаренко О.І.), Охтирської (Сітало В.Д.), Роменської (Шкурат Л.П.), Середино-Будської (Любченко О.В.), Шосткинської (Петренко С. Є.), Ямпільської (Калюжна І.В.) райдержадміністрацій та Глухівського міськвиконкому (Олефіренко Т.Г.):

6.1. До 01.12.2012 визначити координаторів з питань організації дослідно-експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району (міста).

6.2. До 01.02.2013 ознайомити керівників навчальних закладів з експериментами Всеукраїнського, регіонального, локального рівнів, що реалізуються в області.

6.3. До 01.09.2013 забезпечити участь загальноосвітніх навчальних закладів району (міста) у дослідно-експериментальній роботі.

7. Хід виконання цього рішення перевірити у жовтні 2014 року.

8. Контроль за виконанням рішення колегії покласти на т.в.о. заступника начальника управління – начальника відділу Харламова Ю.І.


Голова колегії І.О.Пєсоцька


Схожі:

Рішення протокол №3/1 від 06 листопада 2012 року Про стан організації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області iconПро стан здійснення інноваційної роботи та організації дослідно – експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах Сумської області
Сумському оіппо особлива увага приділяється науково-методичному забезпеченню інноваційних процесів, пріоритетними напрямами роботи...
Рішення протокол №3/1 від 06 листопада 2012 року Про стан організації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області iconДинаміка активізації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області

Рішення протокол №3/1 від 06 листопада 2012 року Про стан організації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області iconНауково практичний семінар «Обмін досвідом з питань впровадження дослідно експериментальної роботи та інноваційної діяльності в загальноосвітніх навчальних закладах області»

Рішення протокол №3/1 від 06 листопада 2012 року Про стан організації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області iconЗвіт про результати проведення дослідно-експериментальної роботи в закладах освіти Чернівецької області в 2011-2012 н р. та створення нових експериментальних майданчиків Г. Л. Мельничук, заступник директора з наукової роботи
Звіт про результати проведення дослідно-експериментальної роботи в закладах освіти Чернівецької області в 2011-2012 н р та створення...
Рішення протокол №3/1 від 06 листопада 2012 року Про стан організації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області iconНаказ №76 Про проведення установчого семінару-наради
«Про проведення дослідно експериментальної роботи на базі загальноосвітніх навчальних закладів Чернівецької області», відповідно...
Рішення протокол №3/1 від 06 листопада 2012 року Про стан організації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області iconРішення Вченої ради іппо чернівецької області №3
Заслухавши І обговоривши звіт заступника директора іппочо з наукової роботи Мельничук Г. Л. про результати проведення дослідно-експериментальної...
Рішення протокол №3/1 від 06 листопада 2012 року Про стан організації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області iconПро організацію інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах
«Організація інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», розробленого з метою запровадження Порядку організації...
Рішення протокол №3/1 від 06 листопада 2012 року Про стан організації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області iconПро організацію інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах
«Організація інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», розробленого з метою запровадження Порядку організації...
Рішення протокол №3/1 від 06 листопада 2012 року Про стан організації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області iconМетодичні рекомендації щодо організації виховної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах у 2012-2013 навчальному році
Завдання сучасної освіти щодо формування творчої, соціально-активної, інтелектуально розвиненої особистості вимагають від педагогів...
Рішення протокол №3/1 від 06 листопада 2012 року Про стан організації дослідно експериментальної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області iconМетодичні рекомендації щодо організації виховної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах у 2012-2013 навчальному році
Завдання сучасної освіти щодо формування творчої, соціально-активної, інтелектуально розвиненої особистості вимагають від педагогів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи