Конкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття» icon

Конкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття»
Скачати 51.27 Kb.
НазваКонкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття»
Дата09.10.2014
Розмір51.27 Kb.
ТипКонкурс

VІІІ Всеукраїнський конкурс

юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття»
Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за №1318/20056 та наказу Міністерства освіти і науки України від 06.10.2006 № 688 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття» у 2013-2014 навчальному році для учнів 5-8 класів проводитиметься VІІІ Всеукраїнський конкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття».

Для участі в конкурсі необхідно виконати завдання, наведені в
додатку 1, та надіслати звіти про їх виконання на адресу організаторів конкурсу. Учень може виконувати всі запропоновані завдання або обрати деякі з них (навіть, одне).

Виконуючи завдання слід пам’ятати, що дослідження полягає у цілеспрямованому вивченні властивостей, характеристик, особливостей певного фізичного об’єкта або явища. В результаті досліджень учні отримують нові знання про навколишній світ, тому будь-яке дослідження має завершуватись формулюванням висновків стосовно того, що саме здійснив дослідник і в чому полягає новизна його відкриття.

Під час виконання завдань учень повинен дотримуватись правил техніки безпеки і, якщо необхідно, виконувати дослідження в присутності вчителя.

Опис кожного виконаного завдання робиться в електронному вигляді окремим файлом. Файли описів повинні мати відповідні імена: edisony_2014_Прізвище Ім’я_1,2,3,4 (1,2,3,4 – відповідний номер завдання). Кожен опис повинен починатись з даних, оформлених відповідно до прикладу:

Коваленко Андрій

8 клас

Новомалинівська ЗОШ

Корюківський район

Чернігівська область

Україна

Учитель (фізики, біології, хімії…) Гончаренко Микола Іванович

Електронна адреса учня, учителя або школи, куди можна буде надіслати сертифікат.
Завдання №1(або 2, 3,4)

Текст опису.
До описів можна додавати графічні файли, які відправляються окремими файлами з відповідними іменами: edisony_Прізвище Ім’я_3_5. Трійка в назві файлу означає номер завдання, а п’ятірка – номер рисунка або фотознімка, який відповідає його порядковому номеру в тексті опису виконання завдання.

З файлів описів виконаних завдань та графічних файлів формується папка, яка надсилається у вигляді архіву на адресу організаторів конкурсу: edisony50@mail.ru. Папка повинна мати назву, яка включає прізвище та ім’я учня: edisony_2014_Прізвище Ім’я (edisony_2014_далі через нижню риску прізвище та ім’я учасника конкурсу кирилицею, наприклад, edisony_2014_Коваленко Андрій).

Підсумки конкурсу будуть підведені до 5 травня 2014 року. Результати конкурсу оприлюднюються наступного дня на сайті http://sites.google.com/site/edisonixxi.

Звітна таблиця з відображенням досягнень учасників конкурсу розсилатиметься учасникам конкурсу або їх учителя на вказані ними адреси упродовж наступного тижня.

За результатами конкурсу учні отримують електронний сертифікат, який, за необхідності, можна роздрукувати за місцем проживання чи навчання учасника.

Участь у конкурсі «Едісони ХХІ-го століття» безкоштовна.

Листи з уточнюючими запитаннями надсилати на вказану вище електронну адресу. У разі виникнення термінових запитань можна зателефонувати Давиденку Андрію Андрійовичу (+380977412158) або Кремінському Борису Георгієвичу (+380676828539) – організаторам конкурсу.


Додаток 1
^ Завдання VІІІ Всеукраїнського конкурсу

юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття».

Завдання 1. (Дослідницьке). Налийте до прозорої пляшки рідину й закрийте її кришкою. Після перевертання пляшки догори дном та навпаки, знизу догори в рідині почнуть спливати пухирці повітря (рис. 1). Дослідіть, явище руху (спливання) пухирців повітря в рідинах, визначте чинники, що можуть впливати на цей процес. Спробуйте самостійно виявити певні особливості та закономірності руху пухирців повітря; сформулюйте відповідні запитання та знайдіть на них відповіді.
Наступне завдання має свої особливості. Сфотографувати явище природи зараз може практично кожна людина. Проте, далеко не всі мають дар побачити в навколишньому світі та зафіксувати щось занадто цікаве, закцентувати на цьому увагу людини, яка буде переглядати зображення. Такий дар мають не лише дослідники явищ природи, наприклад, фізики, хіміки або біологи, а й видатні художники, скульптори.
Завдання 2. (Дослідницьке). Сфотографуйте певний момент цікавого для вас явища природи та поясніть його. Приклади таких фотознімків наводяться на малюнках 1, 2 та 3.
^ Виконання винахідницьких завдань полягає в створенні нового пристрою, тобто такого, який до цього часу ще не існує. Опис запропонованого вами пристрою повинен містити необхідні пояснення та відповідні ілюстрації (рисунки, фотознімки). Його можна також доповнювати анімаціями, відеофрагментами тощо.

Відмінність між відкриттям та винаходом можна зрозуміти з наступного пояснення. Якщо результатом дослідницької роботи є відкриття того, що вже існувало й існує в даний час, хоча ми про це не знали, то результатом винахідницької діяльності є нові пристрої та технології, наприклад, зварювальний апарат, двигун внутрішнього згоряння або ж технологія виробництва сталі.
Завдання 3. (Винахідницьке). Створіть принципово новий ефективний нагрівник, який би дозволяв нагрівати воду за рахунок енергії Сонця.
Завдання 4. (Винахідницьке). Створіть принципово новий простий пристрій, за допомогою якого можна було б визначати напрям повітряних потоків у приміщенні.

Схожі:

Конкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття» iconСеред студентів вузів усіх рівнів акредитації на тему: Україна XXI століття: цивілізаційний вибір
Со при Президентському фонді Леоніда Кучми «Україна» оголошує конкурс серед студентів вузів усіх рівнів акредитації на тему: «Україна...
Конкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття» iconНаказ №254 Про проведення XV всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М. Й. Ядренка у 2012/2013 н р
Всеукраїнських учнівських турнірів юних біологів, економістів, географів, математиків імені професора М. Й. Ядренка, хіміків, правознавців,...
Конкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття» iconКонкурс наукових робіт молодих дослідників історії України "Жінки України у Другій світовій війні: історія, пам’ять, репрезентації"
Міжнародна громадська організація "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність" за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха...
Конкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття» iconVii відкритий міжрегіональний фестиваль-конкурс юних музикантів «пролісок»
Суми проводиться VII відкритий міжрегіональний фестиваль-конкурс юних музикантів «Пролісок», присвячений перебуванню П.І. Чайковського...
Конкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття» iconПрограма «Освіта» («Україна XXI століття). К.: Райдуга, 1994
Державна національна програма «Освіта» («Україна XXI століття). – К.: Райдуга, 1994
Конкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття» iconXхі міжнародна конференція юних дослідників International Conference of Young Scientists
Національний центр «мала академія наук україни» Міністерство освіти І науки україни
Конкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття» iconНаказ №1177 м. Севастополь Про підсумки проведення міського конкурсу шкільної преси та юних журналістів «Проба пера»
«Про проведення міського конкурсу шкільної преси та юних журналістів “Проба пера”» з 15 до 26 листопада 2012 року було проведено...
Конкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття» iconКонкурс на отримання грантів на відрядження
В рамках проекту bilat – ukr*aina проводиться конкурс на отримання грантів для українських дослідників, які мають намір брати участь...
Конкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття» iconРеєстраційна картка учасника VI міжнародного конкурсу «Учитель музики XXI століття»
Участник
Конкурс юних дослідників та винахідників «Едісони XXI століття» iconПро проведення Всеукраїнського інтерактивного учнівського конкурсу юних істориків „Лелека
Лелека”, для упровадження нових форм роботи з обдарованою учнівською молоддю та розвитку творчих здібностей учнів у 2009 році було...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи