Скачати 44.78 Kb.
|
ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ ПИТАНЬ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЗАЛІКУ
2. Зростання чисельності населення і його вплив на стан навколишнього природного середовища. 3. Урбанізація і її вплив на стан навколишнього природного середовища. 4. Розвиток матеріального виробництва і його вплив на природне середовище 5. Концепція сталого розвитку. 6.Екологічні чинники (фактори). 7. Поділ організмів за екологічною валентністю. 8. Учасники біотичного кругообігу речовин. 9. Трофічні відносини, трофічні ланцюги і трофічні рівні. 10. Екосистеми і їх види. 11. Біогеоценоз, біоценоз, біотоп. 12. Екологічне і природноресурсне законодавство України: загальна характеристика. 13.Основні положення Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища “. 14. Основні положення Закону України “Про екологічну експертизу” 15. Основні положення Закону України “Про охорону атмосферного повітря” 16. Основні положення Закону України ”Про рослинний світ” 17.Основні положення Закону України ”Про тваринний світ” 18. Основні положення Закону України ”Про природно-заповідний фонд” 19. Основні положення Закону України ”Про відходи” 20. Основні положення Водного кодексу України. 21. Основні положення Земельного кодексу України. 22. Основні положення Кодексу України про надра. 23. Основні положення Лісового кодексу України. 24. Правове регулювання надзвичайних екологічних ситуацій. 25. Повноваження Рад у галузі охорони навколишнього природного середовища 26.Повноваження органів управління у галузі охорони навколишнього природного середовища. 27.Повноваження громадських об”єднань в галузі охорони навколишнього природного середовища. 28. Управління в галузі охорони навколишнього природного середовища: загальна характеристика.
31. Екологічна експертиза. 32. Стандартизація і нормування у галузі охорони навколишнього природного середовища. 33. Контроль і нагляд у галузі охорони навколишнього природного середовища. 34. Стан навколишнього середовища в Україні: загальна характеристика 35. Джерела і види забруднення довкілля.
40. Вплив змін екологічного стану довкілля на здоров’я людини. 41. Вплив на здоров’я людини основних забруднюючих речовин. 42. Атмосфера, її значення і стан в сучасних умовах 43. “Озонова діра” і шляхи її запобігання.
45. Кислотні (кислі) дощі і їх попередження. 46. Забруднення атмосферного повітря в Україні і його попередження 47. Водний фонд України, його народногосподарське використання і екологічний стан. 48. Оборотне водокористування і його ефективність.
50. Стан і охорона вод Чорного і Азовського морів. 51. Стан і охорона великих рік України. 52. Стан і охорона малих річок України. 53. Стан і охорона підземних вод. 54. Землі України, їх господарське використання і екологічний стан. 55. Охорона грунтів від виснаження. 56. Охорона грунтів від ерозії. 57. Охорона грунтів від перехімізації. 58. Корисні копалини України і їх використання. 59. Охорона надр при відкритому способові видобування корисних копалин. 60. Охорона надр при підземному способові видобування корисних копалин. 61. Відходи гірничовидобувної промисловості та їх використання. 62. Рослинний світ і його охорона. 63. Лісові ресурси і їх охорона. 64. Тваринний світ і його охорона. 65. Червона книга України. 66. Заповідна справа. 67. Природно-заповідний фонд і його структура. 68. Вплив автотранспорту на стан природного середовища. 69. Вплив паливно-енергетичного комплексу на стан природного середовища. 70. Вплив металургійного комплексу на стан природного середовища. 71. Вплив хімічного комплексу на стан природного середовища. 72. Економія матеріальних ресурсів як напрямок охорони природи. 73. Економія енергетичних ресурсів і електроенергії як напрямок охорони природи. 74. .Економічні заходи забезпечення охорони навколишнього природного середовища. 75. Бюджетні витрати на охорону природи. 76. Ресурсні платежі і збори: загальна характеристика. 77. Нормативи збору за використання природних ресурсів і порядок їх встановлення. 78. Лімітування використання природних ресурсів. Плата за понадлімітне використання та зниження якості природних ресурсів, і її джерело. 79. Стягнення плати за землю. 80. Плата за використання лісових ресурсів. 81. Плата за спеціальне використання водних ресурсів 82. Диференціація нормативів зборів за користування водами. 83. Особливості лімітування використання вод. 84. Платежі за користування надрами. 85. Збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету. 86. Збір за забруднення навколишнього природного середовища.
93. Стимулювання в системі охорони навколишнього природного середовища. 94. Пільги по платі за використання природних ресурсів.
97. Діяльність Організації Об’єднаних Націй в галузі охорони навколишнього природного середовища. 98. Участь України у міжнародному співробітництві в галузі екології.
100. .Впровадження в Україні міжнародних екологічних стандартів ISO (серія 14000). |