Комплекс конституційне право зарубіжних країн icon

Комплекс конституційне право зарубіжних країн
НазваКомплекс конституційне право зарубіжних країн
Сторінка1/5
Дата11.09.2012
Розмір0.55 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5

МІЖНАРОДНИЙ СОЛОМОНІВ УНІВЕРСИТЕТ

КАФЕДРА ПРАВОЗНАВСТВА


НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ

КОМПЛЕКС


КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО

ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН

ДЛЯ СТУДЕНТІВ ДЕННОЇ І ЗАОЧНОЇ

ФОРМ НАВЧАННЯ


К и ї в . 2002


Укладач


П.Ф.Мартиненко, професор


Рекомендовано

????????????????????? МСУ

(протокол № від ??????? року)


Навчально-методичний комплекс з курсу «Конституційне право зарубіжних країн» для студентів денної і заочної форм навчання. – К.: МСУ, 2002. – ?? с.


Вступ

______________________________________________________________


Місце і значення

навчальної дисципліни

Навчальна дисципліна «Конституційне право зарубіжних країн» – це система знань про провідну галузь національного права зарубіжних країн і відповідну юридичну науку.

Дисципліна розкриває такі проблеми як: нація‚ держава і суверенітет; конституціоналізм; основні права та публічні свободи; представницька і пряма демократія; поділ влад; політичний режим тощо так, як вони вирішуються в позитивному конституційному праві зарубіжних країн‚ зокрема держав-членів Ради Європи‚ США‚ Канади‚ Японії‚ Китаю, Індії.

Актуальність вивчення дисципліни обумовлюється соціальним та юридичним призначенням і роллю аналогічної правової галузі конституційного права в системі національного права України. Конституційне право України – провідна галузь українського права, основа основ всіх його правових норм і інститутів‚ втілення суверенітету Українського народу. Наукове усвідомлення суті цього права‚ закономірностей його розвитку‚ практичне опанування механізмами його функціонування можливі не інакше‚ як на основі вивчення конституційного права в його універсальних проявах‚ ретельного і компетентного врахування досвіду держав закордону.

Дисципліна‚ крім того‚ закладає основи сучасної професійної підготовки майбутніх правників‚ їх світогляду‚ гарантує їм необхідну орієнтацію в світі сучасних держав‚ їх конституційних та правничих систем.


Мета і завдання курсу


^ Студенти мають знати: теорію і практику конституційного компаративізму; порівняльні поняття конституційного права‚ його об'єкта та системи; порівняльні нормативні структури та джерела конституційного права зарубіжних держав; порівняльні механізми дії конституційного права зарубіжних держав; підстави та порядок конституційної відповідальності у зарубіжних державах; сучасну зарубіжну практику конституційної юрисдикції; порівняльні інститути зарубіжного конституційного права‚ особливості правничого змісту та порівняльних шляхів реалізації кожного з них.


^ Студенти мають уміти: орієнтуватися в існуючих шляхах реалізації норм конституційного права в умовах різних правничих і державних систем; у вирішенні колізій конституційного типу‚ використанні можливостей конституційної юрисдикції для захисту основних прав людини та громадянина; провадити грунтовний аналіз окремих ланок конституційно-правового регулювання‚ формулювати юридично і науково обґрунтовані пропозиції; використовувати правила функціонального порівняння в юридичній практиці.


Міждисциплінарні зв’язки

Дисципліна «Конституційне право зарубіжних країн» підлягає вивченню після засвоєння теорії держави і права, історії держави і права України, історії держави і права зарубіжних країн. Вона передує вивченню курсів: «Конституційне право України», «Адміністративне право», «Фінансове право», «Порівняльне право», «Міжнародне публічне право», «Міжнародне приватне право», «Європейське право» тощо.


^ НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

_____________________________________________________


Частина перша

Загальні основи

Тема І.

Конституційне право
^

в системі публічного права зарубіжних країн1.1. Право публічне і право приватне.

1.1.1. Принцип розмежування. Релятивність розмежування.

1.1.2. Поділ публічного права.

1.2. Окремішність конституційного права.

1.2.1. Відмінність об'єкту конституційного права.

1.2.2. Ціннісна зрелятизованність конституційного права.

1.2.3. Провідна роль конституційного права у національному праві.

1.2.4. Визначальні детермінанти розвитку конституційного права.

    1. Конституційне право як окрема наука.

1.3.1. Предмет та система науки конституційного права.

1.3.2. Методологія науки конституційного права.

1.3.3. Історична еволюція науки конституційного права.


Тема 2.

Джерела та норми
^

конституційного права зарубіжних країн2.1. Джерела конституційного права.

2.1.1. Закони.

2.1.2. Конституційні звичаї.

2.1.3. Судові прецеденти.

2.1.4. Конституційна доктрина та інші джерела.

2.1.5. Місце джерел у системах Common Law та романо-германського права.

2.2. Нормативна структура конституційного права.

2.2.1. Норми конституційного права.

2.2.1.1. Відмінність норм конституційного права.

2.2.1.2. Поділ норм конституційного права.

2.2.1.3. Ієрархія норм конституційного права.

2.2.2. Інститути конституційного права.

2.2.2.1. Визначення та поділ інститутів конституційного права.

2.2.2.2. Імбрікація інститутів конституційного права.

2.2.3. Галузі [підгалузі] конституційного права.

2.3. Інтерпретації у конституційному праві.

2.3.1. Суб’єктивний підхід.

2.3.2. Об’єктивний підхід.


Тема 3.

Дія конституційного права
  1   2   3   4   5

Схожі:

Комплекс конституційне право зарубіжних країн iconМіністерство освіти І науки, молоді та сполту україни донецький державний університет управління кафедра адміністративного права робча навчальна програма з дисципліни «Конституційне право зарубіжних країн»
Робоча навчальна програма з дисципліни «Державне (конституційне) право зарубіжних країн» (для студентів денної форми навчання напряму...
Комплекс конституційне право зарубіжних країн iconМіністерство освіти І науки, молоді та сполту україни донецький державний університет управління кафедра адміністративного права робча навчальна програма з дисципліни «Конституційне право зарубіжних країн»
Робоча навчальна програма з дисципліни «Державне (конституційне) право зарубіжних країн» (для студентів денної форми навчання напряму...
Комплекс конституційне право зарубіжних країн iconКонституційне право зарубіжних країн програма курсу
У загальній сукупності юридичних дисциплін конституційне право займає особливе місце, що зумовлене його предметом, та разом з іншими...
Комплекс конституційне право зарубіжних країн iconІспит з Конституційного права зарубіжних країн (форма проведення, критерії оцінювання знань студентів)
Навчальна дисципліна Конституційне право зарубіжних країн передбачає отримання студентами комплексу знань з теорії конституційного...
Комплекс конституційне право зарубіжних країн iconПерелік контрольних питань з предмету «Конституційне право зарубіжних країн»
...
Комплекс конституційне право зарубіжних країн iconПитання до другого поточного модульного контролю з курсу «Конституційне право зарубіжних країн»

Комплекс конституційне право зарубіжних країн iconПитання до першого поточного модульного контролю з курсу «Конституційне право зарубіжних країн»

Комплекс конституційне право зарубіжних країн iconПитання на іспит з навчального курсу «Державне право зарубіжних країн» для студентів ІІ курсу
Терміни «конституційне право» І «державне право». Співвідношення, зміст І практика їх застосування в різних країнах
Комплекс конституційне право зарубіжних країн iconМетодичні вказівки для студентів правничого коледжу Львів 2010 загальні методичні вказівки
Цей предмет допомагає студентам засвоїти найважливіші питання таких навчальних дисциплін, як теорія держави І права, основи римського...
Комплекс конституційне право зарубіжних країн iconКонституційне право України та зарубіжних країн, конституційній процес конституційна культура в умовах трансформації українського суспільства добродумов П. О
Канд. істор наук, доцент кафедри державно-правових дисциплін Державного вищого навчального закладу “Українська академія банківської...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи