Ястребов Олексій icon

Ястребов Олексій
Скачати 28.92 Kb.
НазваЯстребов Олексій
Дата25.08.2012
Розмір28.92 Kb.
ТипДокументи

Ястребов ОлексійДоброго дня, мене звати Олексій, і я хочу представити Вам своє бачення того яким, можливо, буде університет КРОК через 20 років і що для цього ми маємо робити вже сьогодні.

Розпочну з того, що зараз університет має досить добре налагоджену сучасну структуру, як з технічного, так і з боку кадрів та зв'язків. Проте наш світ постійно рухається, росте і змінюється.

Зараз найбільш помітна тенденція масового переходу в сфери інтелектуальної праці, і все частіше «фізичні» сфери замінюються технічними пристосуваннями. Розвиток інформаційного простору, особливо завдяки соціальним мережам, дозволяє будь-якій людині самостійно розширювати свій кругозір, пізнавати інші культури тощо.

Тому усі прогресивні освітні установи чекають зміни, зважаючи на специфіку розвитку сучасного світу в найближчі 5-7 років. Звичайно, першими будуть лідери світового ринку, такі як Гарвард, Кембрідж і ін. і до України революційні зміни доторкнуться на декілька років пізніше. І ось цей файт дає КРОКу прекрасний шанс проявити свою гнучкість, якої позбавлені такі державні гіганти як КПИ, КНУ, НАУ та багато інших, і почати адаптуватися до світових тенденцій (але звичайно ж при балансуванніи щодо особливостей України).

Отже, основні перспективи і напрями для нас:

^ Технічна складова (обладнання) - найпростіше, на мій погляд, світові тенденції направлені на підвищену юзабіліті та інтерактивність, а також на сенсорні технології - це майбутнє, яке стане основою вже через 5 років. Важливо не закуповувати застаріле устаткування. Так роблять інші)

^ Соціальні мережі - структура, що дозволяє розширити коло спілкування у декілька разів, не говорячи вже про можливості реклами та нетворкінгу. Тому усі проекти університету КРОК вже зараз повинні мати адекватну складову в глобальній мережі. У перспективі - створення внутрішньої «корпоративної» соціальної мережі для студентів, викладачів та партнерів. На це у нас є трохи більше 5 років.

^ Підрозділи в інших країнах і обмін студентами - дорога вже прокладена нашими міжнародними програмами та відкриттям університету в Коломиї.

Платне навчання - вважаю що тут не потрібно нічого міняти, тому що по-перше «за що не платиш, того не цінуєш», а по-друге знижка і бонуси є непоганою нагородою за виконану роботу.

^ Неформальне навчання, варіативність та надспеціалізації - усе це прерогатива наступних 10 років. З точки зору еволюції праці людини, як я писав вище, перша набуває усе більш інтелектуалізованої форми, а діяльність в цілому розгалужується на дрібніші спеціалізації і дедалі сильніше. Тому сучасний університет повинен забезпечити базову загальну освіту і при цьому приділити достатньо уваги тій сфері, яку вибрала собі людина. Цього можна досягти включивши в курс навчання практичні заняття, незважаючи на те що Болонська система їх не передбачає.

^ Психологічна освіта та самоосвіта - це дуже важлива сфера, якої бракує скрізь. Як на мене її треба включити разом із фізичною підготовкою. Навчити студентів саморегуляції, управлінням емоціями. У результаті це зменшить кількість конфліктів і зробить студентів успішнішими і усвідомленими. Напрям украй складний, оскільки це робота з людьми у світі, що хаотично міняється. Впоратися зможе тільки окрема кафедра, групі ж психологів це буде не під силу.

^ Нетворкінг та оточення - пам'ятаю мені колись сказали «якщо ти ананас, але дуже хочеш стати солоним огірком, єдиний спосіб зробити це - стрибнути у банку з солоними огірками». Усі топові університети цінні завдяки зв'язкам, які отримує студент після випуску. Для КРОКу формувачами зв'язків є культурні підрозділи, проектна група і міжнародні програми.

^ Профорієнтація, пробне навчання - як ми знаємо, більше 70% старшокласників не вирішили куди вони підуть працювати і що їм цікаво в цьому житті, і саме тому потрібно включити в програму навчання в коледжі комплексні програми профорієнтації. До речі, проектна група вже зробила декілька успішних кроків в цьому напрямі.

В кінці хочу відмітити, що планувати розвиток університету на подальші 20 років наразі є складною задачею, адже світ міняється занадто швидко. Напрями, про які я написав є загальнолюдськими і тому будуть важливі до тих пір, поки не стануть повноцінною частиною будь-якого учбового закладу і я дуже сподіваюся що КРОК в Україні буде першим хто зробить ці кроки до майбутнього для всіх нас.

Схожі:

Ястребов Олексій iconАкадемік апн україни Олексій Григорович Мороз
Академік апн україни Олексій Григорович Мороз: Біобібліографічний покажчик /Упоряд. Л. В. Савенкова; Національний педагогічний університет...
Ястребов Олексій iconОбличчя імв тб олексій Хорошенький

Ястребов Олексій iconАкадемік апн україни Олексій Григорович Мороз
move to 0-16362961
Ястребов Олексій iconГрабовський олексій михайлович
Спеціальність 08. 02. 03 – Організація управління, планування і регулювання економікою
Ястребов Олексій iconСмірнов олексій миколайович
Лауреат Державної премії України. Засновник наукового напряму: "Розвиток теорії металевих рідко-твердих систем та удосконалення засобів...
Ястребов Олексій iconОлексій Коломієць Фараони
Ніч. На сцені напівтемне. Подвір'я т а р а н а. Між двома деревами прив'язано гамак, застелений рядном, зверху подушка. Чути пісню...
Ястребов Олексій iconХарківська національна академія міського господарства прасоленко Олексій Володимирович
Робота виконана в Харківській національній академії міського господарства, Міністерство освіти І науки України
Ястребов Олексій iconМіністерство освіти І науки україни донецький національний університет шматко Олексій Юрійович
Вітлінський Вальдемар Володимирович, Київський національний економічний університет, професор кафедри економіко-математичних методів...
Ястребов Олексій iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни державний вищий навчальний заклад «київський національний економічний університет імені вадима гетьмана» гащицький олексій анатолійович
Трансформація митної політики україни в умовах лібералізації міжнародної торгівлі
Ястребов Олексій iconПереход Олексій Володмирович диплом за мудрість; Шафранський Аррсен Васильович диплом
Попри зміну часів І політичних систем, нині 23 лютого, як І десятиліття тому, асоціюється насамперед з мужністю та стійкістю людського...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи