Усі з дитинства знають, що ось те І те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він І робить відкриття. Альберт Ейнштейн icon

Усі з дитинства знають, що ось те І те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він І робить відкриття. Альберт Ейнштейн
Скачати 50.57 Kb.
НазваУсі з дитинства знають, що ось те І те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він І робить відкриття. Альберт Ейнштейн
Дата10.09.2012
Розмір50.57 Kb.
ТипДокументи

Усі з дитинства знають,

що ось те і те неможливе.

Але завжди знаходиться

неук, який цього не знає.

Саме він і робить відкриття.

Альберт Ейнштейн
Дата відбору матеріалу:15.10.2011.


Кількість відібраних джерел: 27


Укладач : Н. Г. Духновська


На думку багатьох психологів

і педагогів, потенційно

^

обдарованою є

кожна здорова дитина.

І за наявності сприятливих умов

у родині та школі вона стає

реально обдарованою.
Обдарованість – індивідуальна потенціальна своєрідність задатків людини, завдяки яким вона може досягти значних успіхів у певній галузі діяльності. Та чи завжди високі показники інтелекту дають підстави говорити про неординарність мислення людини? Як з’ясувалося, ні. Талант не народжується на порожньому місці. Для його формування (крім багатьох суб’єктивних чинників) потрібне відповідне середовище, певна система виховання. Велика частина найгеніальніших учених ніколи не належала до списку відмінників і зразкових учнів. Мало того, багато хто з них, наприклад, Томас Едісон, Чарльз Дарвін, Альберт Ейнштейн, ніколи не були блискучими учнями. Чому? Традиційна система шкільної освіти з її специфічними, «рамковими» вимогами і критеріями оцінювання інтелектуального успіху ніколи не підходила і не підійде тим, у кому живе прагнення шукати невідшукуване і пізнавати непізнане всупереч усьому. Талановитість фізика, хіміка і математика не має нічого спільного з догматичністю і зубрінням. Вчений виросте тільки з такої дитини, яка здатна керувати власною інтелектуальною діяльністю і, що найголовніше, цілеспрямовано будувати процес власного навчання, сприймати суперечливу інформацію, яка вміє переключатися, як кажуть психологи, з прямого на зворотний хід думки і думає категоріями неймовірного.Список може стати у нагоді викладачам, студентам, аспірантам, учителям, вихователям дитячих садочків, а також усім, хто цікавиться даною тематикою.


 1. Бажанюк, В. С. Системний підхід при вивченні особливостей розвитку науково обдарованої молоді [Текст] / Бажанюк В. С.

// Обдарована дитина. – 2010. – N 3. – С. 2-8.

 1. Ведмідь, І. Г. Дитяча обдарованість як педагогічна проблема: вимір уроків словесності [Текст] / І. Г. Ведмідь // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2010. – N 4. – С. 2-5.

 2. Взаємозв'язок когнітивних та особистісних чинників у розвитку обдарованості [Текст] : монографія / Акад. пед. наук України, Ін-т психології ім. Г. С. Костюка. – К. : Пед. думка, 2008. – 143 с.

Анотація: Монографія присвячена проблемі взаємозв'язку когнітивних та особистісних чинників у розвитку обдарованості. Розкриваються зміст та структура когнітивних та особистісних чинників обдарованості, критерії і показники її прояву, характер взаємозв'язку когнітивних та особистісних чинників обдарованості відповідно її типів (інтелектуальної, образотворчої, музичної) та віку особистості (від дошкільників до студентів). Розрахована на наукових працівників, аспірантів, викладачів психології, а також педагогів і вихователів, які мають справу з навчанням обдарованих дітей, підлітків, юнацтва, студентської молоді.

 1. Воронцова, Е. Задатки, здібності, обдарованість... [Текст] / Емілія Воронцова // Директор школи. Шкільний світ. – 2011. – N 14. – С. 25-28.

 2. Гамзінова, О. Схильності. Здібності. Обдарованість [Текст] : лекторій для батьків / Олена Гамзінова // Психолог. Шкільний світ. – 2011. – N 4. – С. 21-22.

 3. Губенко, А. В. Основні напрями інтелектуальної обдарованості [Текст] / Губенко А. В. // Обдарована дитина. – 2010. – N 10. – С. 2-7 ; 2011. – N 1. – С. 2-5.

 4. Гуськова, Т. Б. Обдарована дитина в школі [Текст] / Гуськова Т. Б. // Завучу. Усе для роботи. – 2011. – N 5/6. – С. 2-40.

 5. Дмітрієва, О. А. Сучасні підходи до вивчення феномену обдарованості [Текст] / О. А. Дмітрієва // Шкільному психологу. – 2010. – N 1. – С. 7-10.

 6. Зав'язун, Т. В. Даруємо радість розвитку [Текст] : [дошк. педагогіка і психологія] / Зав'язун Т. В. // Обдарована дитина. – 2010. – N 1. – С. 60-65.

 7. Здібності, творчість, обдарованість: теорія, методика, результати досліджень [Текст] : колект. моногр. / за ред.: В. О. Моляко, О. Л. Музики. – Житомир : Рута, 2007. – 318, [1] с.

Анотація: У книзі розглядаються проблеми розвитку здібностей та обдарованості. Використовуючи власні методики автори розкривають

особливості взаємодії вікових, соціально-психологічних і суб'єктно-ціннісних чинників у розвитку творчо обдарованої особистості. У колективній монографії представлені системи тренінгів ціннісної підтримки розвитку здібностей та результати біографічних досліджень життєвого шляху обдарованих людей.

 1. Качур, О. В. Робота практичного психолога школи з батьками обдарованих дітей [Текст] / Качур О. В. // Обдарована дитина. – 2010. – N 10. – С. 50-56.

 2. Кравцова, О. О. Форми та методи роботи з обдарованими дітьми на уроках біології та в позакласний час [Текст] / Кравцова О. О. // Обдарована дитина. – 2010. – N 8. – С. 2-6.

 3. Кульчицкая, Е. И. Сирень одаренности в саду творчества [Текст] / Е. И. Кульчицкая, В. А. Моляко. – Житомир : Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2008. – 316 с.

 4. Луцик, В. В. Традиційні та нетрадиційні форми роботи з обдарованою дитиною [Текст] / Луцик В. В. // Обдарована дитина. – 2010. – N 10. – С. 57-60.

 5. Михайлик, Л. В. Формування освітнього середовища для розвитку обдарованої дитини [Текст] / Михайлик Л. В. // Обдарована дитина. – 2010. – N 4. – С. 7-11.

 6. Мітлош, А. В. Тренінг розвитку лідерської обдарованості [Текст] / Мітлош А. В. // Обдарована дитина. – 2010. – N 4. – С. 33-39.

 7. Науменко, Р. А. Моніторинг виявлення та розвитку інтелектуально та творчо обдарованої молоді у позашкільних закладах [Текст] / Науменко Р. А. // Обдарована дитина. – 2010. – N 4. – С. 57-63.

 8. Неделевич, В. Ю. Психологічний супровід обдарованих учнів [Текст] / Неделевич В. Ю. // Обдарована дитина. – 2010. – N 6. – С. 30-33.

 9. Настенко, Н. Творча обдарованість учнів: характерні особливості [Текст] / Н. Настенко // Психологічна підтримка творчості учня / упоряд.: О. Главник, В. Зоц. – К. : Ред. загальнопед. газет, 2003. – С. 18-29.

 10. Овчаренко, Н. І. Синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДВГ) обдарованої дитини як найпоширеніша причина хронічних порушень її поведінки [Текст] / Овчаренко Н. І. // Обдарована дитина. – 2010. – N 4. – С. 40-41.

 11. Плачкова, К. Н. Програма пошуку, відбору, підтримки та розвитку обдарованих дітей "Дитяча обдарованість" [Текст] / Плачкова К. Н., Косован Я. М., Синиціна Ю. В. // Обдарована дитина. – 2010. – N 7. – С. 2-8.

 12. Соцька, М. В. Система психолого-педагогічного супроводу здібних і обдарованих учнів у загальноосвітньому навчальному закладі [Текст] / Соцька М. В. // Обдарована дитина. – 2010. – N 3. – С. 39-45.

 13. Стойкова, Н. М. Робота з обдарованими учнями як стратегічний напрям інноваційного розвитку [Текст] / Стойкова Н. М. // Обдарована дитина. – 2010. – N 1. – С. 5-16.

 14. Тевоньян, А. В. Нестандартні уроки з математики як шлях реалізації обдарованих дітей [Текст] / Тевоньян А. В. // Обдарована дитина. – 2011. – N 2. – С. 33-36.

 15. Хаблак, О. Г. Використання дослідницьких робіт як засіб розвитку пізнавальної активності обдарованих учнів [Текст] / Хаблак О. Г., Хаблак С. Г. // Обдарована дитина. – 2010. – N 9. – С. 16-21 : графіки.

 16. Шумакова, Н. Б. Как найти одаренных детей, или методика приема в первый класс [Текст] / Шумакова Н. Б. // Обдарована дитина. – 2011. – N 7. – С. 21-28.

 17. Янковчук, М. М. Аналіз освітніх систем для навчання обдарованих дітей [Текст] / Янковчук М. М. // Обдарована дитина. – 2010. – N 6. – С. 57-62.
Схожі:

Усі з дитинства знають, що ось те І те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він І робить відкриття. Альберт Ейнштейн iconТема №22: Гострий тромбофлебіт
Він в подальшому переходить в посттромбофлебітичний синдром І нараховує до 28% захворювань венозної системи, а біля 40% хворих стають...
Усі з дитинства знають, що ось те І те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він І робить відкриття. Альберт Ейнштейн iconПрограма фахового вступного випробування для вступу на навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями «спеціаліст», «магістр»
Україні неможливе без залучення до цього процесу майбутніх фахівців, які мають забезпечити її практичну реалізацію. Найнагальніша...
Усі з дитинства знають, що ось те І те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він І робить відкриття. Альберт Ейнштейн iconКалькау Авраам Якович (1765-1812)
Саме в останньому в 1801 році після іспиту він одержав ступінь доктора філософії. 15 листопада 1803 р його було призначено ад'юнктом...
Усі з дитинства знають, що ось те І те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він І робить відкриття. Альберт Ейнштейн iconЖиття, віддане словесності
Максима Рильського нсп україни. Подвижник Франківського взірця, всеосяжний гуманітарій, науковець, перекладач, критик та історик...
Усі з дитинства знають, що ось те І те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він І робить відкриття. Альберт Ейнштейн iconМалиш Г. А. Двнз «Українська академія банківської справиНаціонального банку України», Україна Моделі оцінки ефективності філіальної мережі банку
Це пов’язано з тим, що банківські менеджери не завжди знають не основі яких показників здійснювати оцінку, а також яку методику використовувати....
Усі з дитинства знають, що ось те І те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він І робить відкриття. Альберт Ейнштейн iconПрограма фахового вступного випробування для вступу на навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями «спеціаліст», «магістр» Спеціальність: 03050101, 03050101 Економічна теорія Донецьк, Доннту, 2012р.
Україні неможливе без залучення до цього процесу майбутніх фахівців, які мають забезпечити її практичну реалізацію. Найнагальніша...
Усі з дитинства знають, що ось те І те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він І робить відкриття. Альберт Ейнштейн iconРішення щодо обсягу і струк­тури споживчого набору за даних обмежень, який дозволив би максимізувати задоволення потреб
При аналізі поведінки споживача виникає ряд запитань: Чому споживач купує деякі товари? Чому з великої кількості товарів він обирає...
Усі з дитинства знають, що ось те І те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він І робить відкриття. Альберт Ейнштейн iconМенеджмент в питаннях та відповідях
Коли говорять про менеджмент, майже завжди мають на увазі існування "менеджера" професійного управляючого, який усвідомлює, що він...
Усі з дитинства знають, що ось те І те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він І робить відкриття. Альберт Ейнштейн iconВісник львів. Ун-ту
Враз лікувале, пудбирале, буле такі бабе Бо як вже тобі утако в пуп упре пальця І там ни бухкає, то вже знає, шо він подорваний,...
Усі з дитинства знають, що ось те І те неможливе. Але завжди знаходиться неук, який цього не знає. Саме він І робить відкриття. Альберт Ейнштейн iconВісник львів. Ун-ту
Враз лікувале, пудбирале, буле такі бабе Бо як вже тобі утако в пуп упре пальця І там ни бухкає, то вже знає, шо він подорваний,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи