Скачати 79.35 Kb.
|
Зміст В. О. ЖадькоА. В. Висоцький V. Підведення підсумків практики Оцінка в балах VІ. Зміст практики |
Міністерство освіти і науки України Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова
Наскрізна програма бібліотекознавчої практики студентів Галузь знань: 0203 Гуманітарні науки Напрям підготовки: Філологія Спеціальність 6.020303, 7.030501 Українська мова та література Інституту української філології Київ – 2011 Укладач програми: П.І. Рогова, канд. іст. наук, доцент, директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського Рецензенти програми: О.В. Воскобойнікова-Гузєва, канд. іст. наук, с.н.с., директор Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського Л.В. Савенкова, канд. пед. наук, директор Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова Програма розглянута і затверджена на засіданні кафедри журналістики Протокол № 2 від «26» вересня 2011 р. Завідувач кафедри ________________ ^ Програма розглянута і схвалена на засіданні Вченої ради Інституту української філології Протокол № 2 від «26» жовтня 2011 р. Директор Інституту ______________ ^ І. Пояснювальна записка Бібліотечна практика – складова частина освітньої програми студентів III і V курсів денної і заочної форм навчання і здійснюється згідно з навчальним планом. Навчальний план передбачає виробничу практику з дисциплін „Бібліотекознавство”, „АСОД”, „Бібліографознавство”, „Бібліотечне фондознавство”, „Інформаційно-пошукові системи”. Практика є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікаційних рівнів „бакалавр” і „спеціаліст”. Вона поєднує теоретичні знання й навички самостійної роботи в напрямах організації бібліотечного фонду, каталогізації документів, інформаційно-бібліографічної діяльності, обслуговування користувачів. Мета бібліотечної практики полягає в поглибленні теоретичних знань, оволодінні практичними навичками і вміннями, необхідними для майбутнього фаху бібліотекознавця, розвитку творчих здібностей студентів. Завдання практики:
Після належного виконання завдань практики студенти повинні набути таких умінь:
ІІ. Види і терміни проходження практики Навчальну бібліотекознавчу літню практику студенти спеціальності 6.020303 «Українська мова та література» проходять на третьому курсі, виробничу бібліотекознавчу практику студенти спеціальності 7.030501 «Українська мова та література» проходять на п’ятому курсі. Основними видами практики є:
ІІІ. База проведення практики Базами практики визначено Державну науково-педагогічну бібліотеку України ім. В. О. Сухомлинського, Наукову бібліотеку НПУ ім. М. П. Драгоманова, а також бібліотеки Києва та інших міст України. ІV. Організація практики Організація практики на всіх її етапах спрямована на забезпечення оволодіння навичками професійної діяльності відповідно до вимог рівня підготовки бакалавра в контексті Болонського процесу. Для керівництва практикою призначаються керівники з викладачів кафедри, а також бібліотечні працівники (директори або завідувачі бібліотек, завідувачі відділів або провідні фахівці бібліотек). В обов’язки керівника практики (викладача кафедри) входить:
Студенти, які не виконали програми практики з поважної причини, мають пройти її повторно у вільний від навчання час. ^ Підсумки практики підводяться на звітній конференції після її закінчення. Оцінюється практика за 100-бальною шкалою з подальшим переведенням у 4-бальну та шкалу ECTS. Вона приймається на закритому засіданні ДЕК. Переведення оцінок, виражених у балах за стобальною шкалою, в оцінки за національною шкалою та шкалою ECTS здійснюється відповідно до таблиці.
^ Студенти третього курсу мають активну виробничу бібліотечну практику протягом двох тижнів, метою якої є застосовування набутих знань та умінь у безпосередній роботі бібліотекаря. Мета практики: ознайомити студентів з професійною діяльністю бібліотекарів, а також з основними формами роботи в бібліотеках. Завдання практики: набути первинного досвіду роботи в бібліотеках. Зміст діяльності студента-практиканта полягає в тому, щоб під керівництвом досвідченого бібліотечного фахівця практично пізнати основні бібліотечно-бібліографічні процеси. Після закінчення практики студенти подають звіт. Форма звітності студента про практику включає щоденник практики з переліком видів виконаних робіт; звіт про проходження практики. Звіт студента про проходження практики затверджується на засіданні кафедри в його присутності. Оцінювання практики відбувається за стобальною системою відповідно до виконаної роботи:
|