Протокол №6 від 15 лютого 2012 р icon

Протокол №6 від 15 лютого 2012 р
НазваПротокол №6 від 15 лютого 2012 р
Дата23.10.2012
Розмір46.5 Kb.
ТипПротокол

Міністерство аграрної політики та продовольства України

Подільський державний аграрно-технічний університет

Інститут механізації і електрифікації сільського господарства


«Затверджено»

Ректор ПДАТУ

професор Бахмат М.І.

__________________


ПРОГРАМА

фахових вступних випробувань для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра на основі

освітньо-кваліфікаційного рівня

молодшого спеціаліста

(напрям підготовки

6.100101„Енергетика та електротехнічні системи в АПК”)


Розглянуто і затверджено на засіданні вченої ради інституту механізації і електрифікації сільського господарства.

Протокол № 6 від 15 лютого 2012 р.

Директор ІМЕСГ, професор Бендера І.М.

__________________


Кам’янець-Подільський

2012

Анотація

Прийом абітурієнтів, які мають диплом за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст із спеціальності 5.091903 „Електрифікація і автоматизація сільського господарства” для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра за напрямом підготовки 6.100101 – «Енергетика та електротехнічні системи в АПК» проводиться за результатами фахових випробувань. Вони відбуватимуться у формі тестів, які містять запитання з навчальних дисциплін що формують фахівця – молодшого спеціаліста за вказаною спеціальністю та напрямом підготовки.


Тема 1.

Лінійні електричні кола постійного струму. Нелінійні електричні кола постійного струму. Магнітні кола. Електромагнітна індукція і механічні сили в магнітному полі. Електричні кола однофазного синусоїдного струму. Чотириполюсники. Трифазні кола. Періодичні несинусоїдні струми в лінійних електричних колах. Нелінійні електричні кола змінного струму. Перехідні процеси в лінійних електричних колах. Усталені процеси в електричних і магнітних колах, що містять лінії з розподіленими параметрами. Основи теорії електричних фільтрів. Перехідні процеси в електричних колах, що містять лінії із розподіленими параметрами. Теорія електромагнітного поля. Електростатичне поле. Електричне поле постійного струму у провідному середовищі. Магнітне поле постійного струму. Основні рівняння змінного електромагнітного поля. Змінне електромагнітне поле в однорідному та ізотропному провідному середовищі. Розповсюдження електромагнітних хвиль в однорідному та ізотропному діелектриках та у напівпровідному середовищі. Запізнюючі потенціали змінного електромагнітного поля і випромінення електромагнітної енергії.


Тема 2.

Основні закони електричного струму. Електричне коло постійного струму. Електромагнетизм і магнітні кола. Електричне коло змінного струму. Трифазні електричні системи. Перехідні процеси в лінійних електричних колах. Електричні вимірювання і прилади. Електричні машини. Трансформатори. Машини постійного струму. Асинхронні електродвигуни. Синхронні машини. Електронні прилади та пристрої. Електропривід, апаратура керування та захисту. Виробництво і розподіл електричної енергії.


Тема 3.

Природа оптичного випромінювання. Основні поняття і визначення. Штучні джерела оптичного випромінювання. Газорозрядні лампи низького тиску. Газорозрядні лампи високого і надвисокого тиску. Призначення освітлювальних електроустановок та вимоги до них. Методи розрахунку освітлювальних установок. Класифікація і компонування освітлювальних та опромінювальних мереж із газорозрядними джерелами випромінювання.


Тема 4.

Електротермія. Електронагрів опором. Прямий нагрів. Електронагрів опором. Непрямий нагрів. Електродуговий нагрів. Індукційний нагрів. Діелектричний нагрів. Електричні водонагрівачі. Електронагрівні установки для створення та регулювання мікроклімату. Електронагрівні установки в спорудах захищеного грунту. Електронагрівні установки для сушіння, теплової обробки та зберігання сільськогосподарської продукції. Електротермічне обладнання ремонтних підприємств. Електрофізична, електрохімічна та електробіологічна обробка матеріалів. Електроімпульсна техніка та технологія. Ультразвукова техніка та технологія. ТЕОсобливості проектування електротехнологічних процесів та обладнання.


Тема 5.

Загальні відомості про автоматичні системи. Вимірювальні органи, задавальні пристрої. Підсилювачі і виконавчі пристрої систем автоматики. Командні та виконавчі органи АСК – контактні та безконтактні. Елементи теорії релейних схем автоматики. Принципи захисту автоматизованих і автоматичних систем. Основи теорії регулювання. Об’єкти автоматичного регулювання. Типові ланки систем автоматичного регулювання. Умови стійкості систем автоматичного регулювання. Механіка електроприводу. Електропривід і автоматизація кормоприготувальних машин. Електропривід і автоматизація кормороздавальних машин.


Тема 6.

Електропровідність напівпровідників. Класифікація напівпровідникових приладів. Напівпровідникові діоди. Випрямлячі змінного струму. Біполярні транзистори. Транзистори в каскадах підсилення. Режими роботи транзисторів. Польові транзистори. Оптоелектронніка. Мікроелектроніка. Інтегральні мікросхеми. Операційні підсилювачі. Числа та коди. Логічні функції. Тригери. Лічильники імпульсів. Регістри. Системи керування. З цифровими автоматами.

Тема 7.

Надійність електропостачання с.г. споживачів. Електричні навантаження с.г. споживачів. Внутрішні та зовнішні електричні мережі. Втрати напруги в електричних мережах. Розрахунок електричних мереж. Розрахунок струмів к.з. і струмів замикання на землю. Електрична апаратура розподільчого устаткування. Сільські трансформаторні підстанції. Захист від атмосферних перенапруг. Заземлення і заземлюючі пристрої. Релейний захист та автоматизація. Техніко-економічні показники системи електропостачання.


Рекомендована література:

  1. Паначевний В.І., Свергун Ю.Ф. Загальна електротехніка: теорія і практикум: Підручник. – К.: Каравела, 2004. – 440 с.

  2. Мурзін В.К. Загальна електротехніка. – Полтава – Кременчук, 2001. – 323 с.

  3. Живописцев Е. Н., Косицын О. А. Электротехнология и электрическое освещение.-М.:Агропромиздат, 1990.-303 с.;

  4. Басов А. М, Быков В. Г., Лаптев А. В., Файн В. Б. Электротехнология.-М.:Агропромиздат, 1985.-256 с.

  5. Гончар В.Ф., Тищенко Л.П. Електрообладнання і автоматизація сільськогосподарських агрегатів і установок. – К.: Вища шк. 1989. – 343 с.

  6. Колонтаєвський Ю.П., Сосков А.Г.Промислова електронніка та мікро схемотехніка.-Каравела 2004.-432с

  7. Будзко И.А., Гессен В.Ю., Левин М.С. Электроснабжение сельскохозяйственных предприятий и населённых пунктов. –М.: Колос, 1986.-206с.

Схожі:

Протокол №6 від 15 лютого 2012 р iconДодаток до листа Головного управління освіти І науки облдержадміністрації від 22. 02. 2012 №01-31/503 Протокол №20
Експертної комісії науково-методичного центру практичної психології І соціальної роботи іппочо від 16 лютого 2012 року
Протокол №6 від 15 лютого 2012 р iconПротокол №7 від 23 лютого 2012 р
move to 0-3614206
Протокол №6 від 15 лютого 2012 р iconПротокол №7 від 23 лютого 2012 р
move to 0-3614206
Протокол №6 від 15 лютого 2012 р iconПротокол №7 від 23 лютого 2012 р
move to 107-13418
Протокол №6 від 15 лютого 2012 р iconПротокол №7 від 23 лютого 2012 р
Кафедра «Відновлювальна енергетика та транспортні електричні системи І комплекси»
Протокол №6 від 15 лютого 2012 р iconПротокол №7 від 23 лютого 2012 р
Кафедра «Відновлювальна енергетика та транспортні електричні системи І комплекси»
Протокол №6 від 15 лютого 2012 р iconПротокол №1 від «8» лютого 2012 р
Структура дисципліни. Зв’язок з іншими дисциплінами. Література до вивчення курсу
Протокол №6 від 15 лютого 2012 р iconПротокол №6 від 15 лютого 2012 р
Розглянуто І затверджено на засіданні вченої ради інституту механізації І електрифікації сільського господарства
Протокол №6 від 15 лютого 2012 р iconПротокол №6 від 15 лютого 2012 р
Розглянуто І затверджено на засіданні вченої ради інституту механізації І електрифікації сільського господарства
Протокол №6 від 15 лютого 2012 р iconПротокол №6 від 15 лютого 2012 р
Розглянуто І затверджено на засіданні вченої ради інституту механізації І електрифікації сільського господарства
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи