Закон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів Верховна Рада України постановляє icon

Закон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів Верховна Рада України постановляє
Скачати 94.33 Kb.
НазваЗакон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів Верховна Рада України постановляє
Дата25.12.2012
Розмір94.33 Kb.
ТипЗакон

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів


Верховна Рада України постановляє:


I. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"

(Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 46, ст. 345 із наступними змінами):


1) у статті 152:

частину другу викласти в такій редакції:

"Обмеження щодо споживання тютюнових виробів і відповідальність за їх порушення встановлюються Законом України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров\'я населення";

2) частини третю - восьму виключити;

3) абзац десятий частини другої статті 17 виключити.

2. У Законі України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров\'я населення" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 52, ст. 565; 2009 р., N 49, ст. 730; 2010 р., N 11, ст. 111):

1) у статті 13:

частини другу і третю викласти в такій редакції:

"Забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:

1) у ліфтах і таксофонах;

2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров'я;

3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;

4) на дитячих майданчиках;

5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

6) у під'їздах житлових будинків;

7) у підземних переходах;

8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;

9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

10) у приміщеннях об'єктів культурного призначення;

11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:

1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

3) у приміщеннях гуртожитків;

4) в аеропортах та на вокзалах";

частину шосту виключити;

частину сьому викласти в такій редакції:

"Власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити інформацію, передбачену частиною п'ятою цієї статті";

частину восьму виключити;

2) абзаци одинадцятий і дванадцятий частини другої статті 20 викласти в такій редакції:

"розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства - від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень;

невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, нерозміщення інформації, передбаченої частиною п'ятою статті 13 цього Закону, - від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень".

II. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування, крім абзацу восьмого підпункту 1 пункту 2 розділу I цього Закону, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

^ Президент України В. ЯНУКОВИЧ


м. Київ
24 травня 2012 року
N 4844-VIКоментарі до закону


Президент України Віктор Янукович підписав закон про обмеження місць куріння. Про це повідомляє прес-служба голови держави. Закон набирає чинності через 6 місяців після опублікування, тобто, 16 грудня 2012 р.


Закон визначає низку громадських місць, де заборонено куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів. ^ Штраф за куріння в недозволених місцях встановлено від 1 до 10 тис. грн. За розміщення попільничок або куріння в ресторанах законом передбачається штраф від 1 до 10 тис. грн, а невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжкою або іншими засобами для видалення тютюнового диму також карається штрафом у розмірі від 1 до 10 тис. грн. Закон вступає в силу через 6 місяців після опублікування.

^ Згідно з новим законом, курити не можна:

- в закритих приміщеннях місць громадського харчування (зараз не менше 50% площі відводиться для залів з курцями);

- в приміщеннях закладів культури (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);

- в приміщеннях закритих спортивних споруд (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);

- у ліфтах і таксофонах;

- в установах охорони здоров'я;

- у навчальних та освітньо-виховних закладах;

- на дитячих майданчиках;

- на спортивних майданчиках, стадіонах:

- в під'їздах житлових будинків;

- в підземних переходах;

- в громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення).

Крім спеціально відведених для цього місць, куріння також заборонено в приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; в приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; в приміщеннях гуртожитків; в аеропортах і на вокзалах.

Закон уточнює положення законодавства про зобов'язання власників або орендарів приміщень щодо відведення спеціальних місць для куріння. Їх зобов'яжуть або повністю заборонити куріння в своїх приміщеннях, або відвести спеціальні місця для куріння.

Документ вносить додаткову відповідальність за невживання заходів з припинення куріння в приміщеннях підприємств (організацій) громадського харчування.

Як повідомлялося, нещодавно парламент схвалив у першому читанні як закон законопроект № 9642, що забороняє вживання, продаж і рекламу тютюнових виробів на стадіонах Євро-2012.

Перший і нині чинний закон про обмеження місць для куріння вступив в силу в Україні в жовтні 2010 р. Раніше Президент України підписав закон, що забороняє рекламу тютюнових виробів.


Вашій увазі пропонується аналітична довідка щодо Закону України № 4844 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів).

Підписавши Рамкову Конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну, Україна взяла на себе обов’язок приймати ефективні закони, які будуть забезпечувати захист від впливу тютюнового диму на робочих та громадських місцях. Першим кроком України із боротьби проти тютюну було прийняття у 2005 році Закону України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення». Другий вагомий крок у цьому напрямку, Україною було здійснено 24.05.2012 року, коли Верховна Рада України прийняла Закон України № 4844 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів) (реєстраційний номер 9474).

1. Чим відрізняються норми прийнятого закону від норм діючого закону?

Основна відмінність нового закону від діючого полягає в забороні куріння у кафе, барах та ресторанах. Нормами діючого закону передбачено, що у таких закладах відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять, а новий закон повністю забороняє куріння у таких приміщеннях.

Також прийнятим законом повністю забороняється куріння у приміщеннях та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту, у приміщеннях об‘єктів культурного призначення та приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, а згідно норм діючого закону в цих приміщеннях відводяться спеціальні місця для куріння.

Окрім цього, треба зазначити, що норми нового закону передбачають не тільки заборону куріння тютюнових виробів, а й заборону куріння кальяну та електронних сигарет у заборонених місцях. Тоді як у раніше діючому законі хоча і не міститься безпосередньо слова «кальян», однак кальян є заборонений і зараз, адже кальян входить у поняття куріння тютюнових виробів.

2. Що означає термін заклад ресторанного господарства?

У законі, який був прийнятий 2005 року, використовувався термін «заклад громадського харчування», однак прийнятим законом його було замінено на термін «заклад ресторанного господарства».

Такі зміни внесено у зв’язку з наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 року N 219 «Про правила роботи закладів ресторанного господарства», який передбачає замість слова «громадське харчування» писати слова «ресторанне господарство».

Отже, відповідно до вищезгаданого наказу, «заклад ресторанного господарства - це організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів».

Згідно з пунктом 1.5. цього наказу, «закладами ресторанного господарства можуть бути фабрики-кухні, фабрики заготівельні, ресторани, бари, кафе, їдальні, закусочні, буфети, магазини кулінарних виробів, кафетерії».

Норми нового закону щодо заборони куріння у закладах громадського харчування будуть поширюватись лише на приміщення таких закладів, однак куріння буде дозволено на літніх майданчиках.

Також треба зробити висновок, що новий закон забороняє куріння у всіх закладах, де подають їжу чи напої.

^ 3. Що таке «спортивні споруди» і які території до них відносяться?

До прийняття нового закону, куріння на стадіонах було суперечливим питанням, адже діюче законодавство не має чіткого визначення стадіону та спортивної споруди, і раніше діючим законом дозволялось відводити спеціальні місця для куріння у приміщеннях закритих спортивних споруд, а куріння на спортивних майданчиках було повністю заборонено.

Новий закон передбачає повну заборону куріння у «приміщеннях та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту». Це означає, що куріння буде заборонено не тільки в чаші стадіону, а й по всій території спортивного комплексу.

Наприклад на в даний час території НСК «Олімпійський» встановлено велику кількість спеціальних місць для куріння, однак після вступу в силу нового закону, такі спеціальні місця з території НСК «Олімпійський» будуть усунені.

Також треба зауважити, що 1 червня 2012 року Президентом України, було підписано Закон України «Про внесення змін та доповнень до Закону України «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні» (щодо забезпечення здоров'я уболівальників та спортсменів і створення сприятливої атмосфери для перегляду матчів Євро-2012), яким передбачається повна заборона вживання та використання тютюнових виробів в період проведення чемпіонату Європи на території всі спортивних споруд де будуть проходити заходи чемпіонату ЄВРО 2012.

4. Чи стосується заборона куріння тютюнових виробів усіх державних установ?

Новий закон передбачає повну заборону куріння у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, хоча раніше діючий закон дозволяв відводити місця для куріння у державних установах.

У приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності дозволяється відводити спеціальні місця для куріння. Такі спеціальні місця не можна відводити у кафе, барах та ресторанах – адже хоча це і є приватні підприємства, у новому законі є спеціальна норма, яка забороняє куріння у закладах ресторанного господарства.

Новим законом передбачено, що сумарна площа спеціальних місць не може перевищувати 10% загальної площі відповідної споруди чи приміщення, і такі місця дозволяється відводити лише у офісних приміщеннях або на вулиці, і тільки в окремому місці, а не на робочому.

5. Яка відповідальність передбачена новим законом і на кого вона буде накладатись?

У новому законі зміни щодо відповідальності стосуються лише юридичних осіб. На відміну від діючого закону, новий передбачає відповідальність за розміщення попільничок і за куріння у закладах ресторанного господарства.

За куріння у закладах ресторанного господарства до фізичної особи буде застосовуватись нині діюча норма щодо відповідальності - згідно Кодексу про адміністративні правопорушення. До закладу ресторанного господарства буде накладатись штраф у розмірі від 1 до 10 тисяч гривень.

6. Набрання чинності нового закону

Новий закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування. Відповідно до статті 94 Конституції України, закон підписує Голова Верховної Ради України і невідкладно направляє його Президентові України (29 травня 2012 року закон було направлено на підпис Президенту).

Президент України протягом п'ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його.

Після офіційного оприлюднення закон набере чинності через шість місяців.

Аналітичну довідку підготували:

Петро Король, юрист проекту «Київ без тютюнового диму»

Тарас Шеченко, директор Інституту Медіа Права, керівник проекту «Київ без тютюнового диму

«Київ без тютюнового диму» - проект громадської організації «Інститут Медіа Права», учасника Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну»,

facebook.com/SmokeFreeKyiv.

Схожі:

Закон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів Верховна Рада України постановляє iconЗакон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів (витяг)
Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів
Закон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів Верховна Рада України постановляє iconВитяг із закону україни від 21 січня 2010 року №1824 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання І продажу пива та слабоалкогольних напоїв»
Куріння пошкоджує сперму і може призвести до імпотенції і кольорового малюнка (малюнків) та/або піктограми (піктограм). Кожен варіант...
Закон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів Верховна Рада України постановляє iconЗакон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення управління професійно-технічною освітою
У статті 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., №24, ст. 170)
Закон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів Верховна Рада України постановляє iconЗакон україни про внесення змін до Закону України "Про державну таємницю"     Верховна Рада України постановляє
Внести зміни до Закону України "Про державну таємницю" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., N 16, ст. 93), виклавши його у...
Закон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів Верховна Рада України постановляє iconЗакон україни від 20 листопада 2003 р. №1316-iv м. Київ Про внесення змін до Закону України «Про наукову І науково-технічну діяльність» Верховна Рада України постановляє
Відомості Верховної Ради України, 1999 р., №2–3, ст. 20; 2000 р., №28, ст. 223; 2002 р., №12–13, ст. 92, №30, ст. 205; 2003 р., №10–11,...
Закон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів Верховна Рада України постановляє iconЗакон україни про мiлiцiю [Про поширення дiї окремих положень Закону України "Про мiлiцiю" на о]
Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України у зв'язку з у] вiд 11 грудня 1998 року n 312-xiv, Голос України, 19. 01. 99...
Закон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів Верховна Рада України постановляє iconЗакон україни про внесення змін до деяких законів України з питань запобігання використанню банків та інших фінансових установ з метою легалізації
У законі України "Про банки І банківську діяльність" ( 2121-14 ) (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 5-6
Закон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів Верховна Рада України постановляє iconРозпорядження "06" 12 2012 р м. Херсон №68 Про заборону куріння тютюну Відповідно до закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів І їх шкідливого впливу на здоров’я населення»
Відповідно до закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я...
Закон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів Верховна Рада України постановляє iconУкраїни Правління Національного банку України постановля є: Унести до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського закон
Про внесення змін до деяких законів України з питань запобігання використанню банків та інших фінансових установ з метою
Закон україни про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів Верховна Рада України постановляє iconПро затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень І науково-технічних розробок на період до 2015 року: постанова Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011 р.
Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності наукових парків: Закон України від 16 червня 2011 року №3524-vi / Україна....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи