Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році Загальні Засади icon

Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році Загальні Засади
НазваМетодичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році Загальні Засади
Сторінка1/3
Дата25.12.2012
Розмір0.61 Mb.
ТипМетодичні рекомендації
  1   2   3
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ


04070, М. Київ, вул. Сагайдачного, 37, Тел.: (044) 484-42-43, 417-81-81,факс: (044) 417-81-87

№ 1.4 /18 – 671 від 10.03.2011р.

На № _________від __________

Ректорам вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, головам оргкомітетів І – ІІІ етапів Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування


Щодо проведення Всеукраїнської

студентської олімпіади з програмування


Надсилаємо для використання у роботі розроблені відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 17 лютого 2011 року № 146 «Про проведення Всеукраїнської та 36-ї Міжнародної студентської олімпіади з програмування у 2011 році» методичні рекомендації (додаток 1) та календарний план (додаток 2) щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році та просимо дотримуватись їх вимог.


Заступник директора,

заступник голови

Всеукраїнського

Організаційного

комітету Олімпіади К.М.Левківський


Додаток 1

до листа Інституту інноваційних технологій та змісту освіти від 10.03.11 р. №1.4/18-671


^ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році


 1. Загальні Засади
  1. Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування (далі – Олімпіада) є творчим змаганням з теоретичної та практичної підготовки студентів у мистецтві комп’ютерної алгоритмізації та створення ефективних програм, що реалізують обрані алгоритми.

  2. Олімпіада проводиться з метою активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів та реалізації їх творчих здібностей, підвищення якості підготовки фахівців для народного господарства України, а також виявлення та відбір обдарованої студентської молоді для участі у командній студентській Першості світу з програмування АСМ/ICPC (Association for Computing Machinery/International Collegiate Programming Contest).

  3. В Олімпіаді можуть брати участь студенти вищих навчальних закладів України ІІІ-І рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування, студенти – громадяни зарубіжних країн, які навчаються у вищих навчальних закладах України, а також студенти університетів зарубіжних країн.

  4. Олімпіада оголошується на початку кожного календарного року відповідним наказом Міністерства освіти і наук, молоді та спорту України. Наказом затверджуються голови організаційних комітетів та базові вищі навчальні заклади з проведення Олімпіади.

  5. Олімпіада входить до структури студентської Першості світу з програмування АСМ/ICPC і проводиться за правилами згідно з її вимогами.

  6. Олімпіада проводиться в три етапи, кожен з яких має відповідні правила проведення, що можуть щорічно корегуватися або доповнюватися відповідно до умов та особливостей проведення змагань.
 1. ^ КЕРІВНИЦТВО ОЛІМПАДОЮ

2.1.  Загальне керівництво Олімпіадою здійснює Всеукраїнський організаційний комітет, персональний склад якого затверджується наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. До його повноважень належить:

- розроблення методичних рекомендацій щодо організації та проведення Олімпіади;

- забезпечення вищих навчальних закладів необхідними інформаційними та методичними матеріалами;

- контроль за проведенням Олімпіади на всіх її етапах;

- узгодження строків проведення Олімпіади та затвердження завдань;

- підведення підсумків Олімпіади та нагородження переможців.


2.2. Організаційне та науково-методичне забезпечення Олімпіади здійснює Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

2.3. Для організації та проведення І, ІІ, ІІІ етапів Олімпіади у вищих навчальних закладах ІІІ – ІV рівнів акредитації, що визначені базовими, створюються за наказом ректора організаційні комітети, мандатні та апеляційні комісії.

2.4. Організаційні комітети І етапу узгоджують свої дії та правила проведення олімпіади з організаційними комітетами ІІ та ІІІ етапів, а організаційні комітети ІІ етапу – з організаційним комітетом ІІІ етапу.

2.4. Координатором проведення Олімпіади є організаційний комітет ІІІ етапу, до повноважень якого належить:

- розроблення правил проведення І, ІІ, ІІІ етапів Олімпіади відповідно до вимог студентської Першості світу АСМ/ICPC;

- контроль за проведенням І та ІІ етапів змагань.

2.5. Оргкомітети I - III етапів Олімпіади:

 • проводять організаційну роботу з підготовки і проведення Олімпіади;

 • визначають і забезпечують порядок проведення Олімпіади;

 • готують документацію для проведення Олімпіади (програму, листи, бланки протоколів тощо);

 • за поданням журі, визначають переможців Олімпіади.

 • складають звіт про проведення Олімпіади;

 • готують довідки-подання на активних організаторів Олімпіади;

 • сприяють висвітленню результатів Олімпіади у засобах масової інформації та у періодичній пресі.

2.6. Журі І–ІІІ етапів Олімпіади:

 • перевіряє розв’язки задач учасниками Олімпіади;

 • аналізує підсумки виконання студентами завдань, виявляє характерні помилки, дає оцінку рівня підготовки студентів до Олімпіади та подає пропозиції щодо вдоско­налення навчального процесу з програмування;

 • готує подання оргкомітету щодо нагородження переможців Олімпіади;

 • готує збірники конкурсних завдань та методичні рекомендації для підготовки студентів до Олімпіади.

2.7.  Кількість представників базового ВНЗ в журі не повинна перевищувати 40% від загальної кількості членів журі.

2.8.  Під час проведення Олімпіади до приміщення, в якому знаходяться члени журі, вхід тренерам команд та членам Оргкомітету (крім голови Оргкомітету та координатора Олімпіади) суворо заборонено.

2.9.  Апеляційні комісії І–ІІІ етапів Олімпіади розглядають скарги та апеляції, подані тренерами команд, згідно до процедури, визначеної в п.4.13.2 даних Правил.

2.10.  До складу апеляційної комісії не можуть входити члени журі.

2.11.  Головою апеляційної комісії наказом ректора призначається викладач відповідного базового ВНЗ.

2.12. Мандатні комісії І–ІІІ етапів:

 • перевіряють відповідність учасників змагань та їх реєстраційні форми правилам Олімпіади;

 • здійснюють реєстрацію команд;

 • контролюють відвідування учасниками обов’язкових заходів відповідного етапу.

2.13.  Для розробки та комплектування наборів завдань І–ІІІ етапів Олімпіади створюється журі у складі 3-х представників різних ВНЗ та голови журі, які входять до Оргкомітету Олімпіади.


^ 3. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ ОЛІМПІАДИ

3.1. Олімпіада з програмування проводиться у три етапи у базових вищих навчальних закладах, що затверджуються наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту як базові для проведення І – ІІІ етапу Олімпіади.

3.2.  I етап Олімпіади є обласним змаганням і має статус ⅛ Першості світу. Змагання проводиться з використанням Інтернету серед університетських студентських команд окремих областей України та АР Крим у базових ВНЗ І етапу. Додаткові базові ВНЗ І етапу можуть бути визначені:

 • у містах, де кількість команд-учасниць І етапу перевищує 30. А кількість університетів-учасників є не меншою за 6;

 • у містах, розташованих на таких відстанях від базових ВНЗ основного списку, які не дозволяють учасникам Олімпіади взяти участь у змаганнях і повернутися додому протягом одного дня;

 • в університетах, в яких кількість команд, що беруть участь у першому етапі, перевищує 25. Такі університети можуть проводити І етап окремо від інших, за власним набором задач.

Всі команди-учасниці І етапу повинні зареєструватися на сайті Першості світу (http://cm.baylor.edu/welcome.icpc) та у відповідних базових ВНЗ І етапу.

Змагання І етапу проводяться на серверах ВНЗ, що визначені базовими для проведення II етапу Олімпіади.

3.3.  II етап Олімпіади є регіональним змаганням, має статус ¼ Першості світу і проводяться серед переможців І етапу у базових ВНЗ ІІ етапу.

3.4.  ІII етап Олімпіади – фінал, має статус ½ Першості світу і проводиться серед команд-переможців ІІ етапу у базових ВНЗ ІІІ етапу. Змагання проводяться у строки, що визначаються Оргкомітетом Першості світу для проведення її південно-східного європейського півфіналу, у двох групах:

 • у змаганнях першої групи (півфіналі Першості світу) беруть участь команди-пере­можці ІІ етапу Олімпіади, які отримали право участі у півфіналі Першості світу;

 • у змаганнях другої групи беруть участь команди-призери ІІ етапу Олімпіади, які не отримали права участі у півфіналі Першості світу.

3.5. Згідно з правилами першості світу АСМ в кожному базовому ВНЗ з проведення ІІ і ІІІ етапів Олімпіади до складу оргкомітету входять: директор (Director), який несе персональну відповідальність за дотримання правил першості світу АСМ з програмування, голова журі (Chief Judge), який керує роботою суддівської бригади, та голова мандатної комісії (Contest Registrar), який відповідає за реєстрацію учасників змагань.

3.6. Участь у змаганнях першої групи ІІІ етапу Олімпіади мають право взяти команди національних змагань країн південно-східної Європи, в межах установлених для цих країн квот участі у півфіналі Першості світу по південно-східній Європі.

3.7. Як виняток, дозволяється поза конкурсом участь у змаганнях першої групи команд країн, розташованих поза межами південно-східного Європейського регіону Першості світу.

3.8. Кількість українських учасників першої групи ІІІ етапу Олімпіади визначається квотою, визначеною для України у півфіналі Першості світу по південно-східній Європі.

3.9. Кількість учасників другої групи від кожного регіону визначається квотами, виділеними регіонам для участі у ІІІ етапі Олімпіади (додаток 5). Загальна кількість учасників другої групи не повинна бути меншою за 40 команд.

3.10. Базові ВНЗ з проведення І–ІІІ етапів Олімпіади створюють Web-сторінки змагань для поширення інформації про Олімпіаду в мережі Інтернет.

3.11. Базові ВНЗ з проведення І–ІІІ етапів Олімпіади призначаються терміном не менше, як на 3 роки. За узгодженням з навчальним закладом цей термін може бути продовжено.

3.12. Змагання І етапу проводяться англійською та українською мовами. Учасники ІІ і ІІІ етапів Олімпіади отримують завдання та ставлять запитання журі англійською мовою.

3.13. За погодженням з відповідним Оргкомітетом участь поза конкурсом у І–ІІІ етапах Олімпіади можуть брати участь студенти вищих навчальних закладів I, II рівнів акредитації, а також представники кращих середніх навчальних закладів України.


^ 4. УЧАСНИКИ ОЛІМПІАДИ

4.1. У змаганнях Олімпіади беруть участь команди, що складаються з трьох студентів. Команди з меншою кількістю студентів до змагань не допускаються.

4.2. Кожній команді має бути призначений тренер, як правило, представник факультету. Тренер засвідчує право участі членів команди в Олімпіаді, він є офіційною особою для контактів з командою у підготовчий період та під час змагань. Команда може мати тільки одного тренера.

4.3. У разі неможливості прибуття тренера команди на змагання І або ІІ етапів, як виняток, допускається виконання функцій тренера одним з учасників команди, за попереднім узгодженням між тренером команди та Оргкомітетом відповідного базового ВНЗ.

4.4. Тренер повинен зареєструвати команди на Web-сервері Першості світу АСМ/ІСРС (http://cm.baylor.edu/welcome.icpc) не пізніше встановлених термінів. Команда, не зареєстрована на Web-сервері, не допускається до змагань. При реєстрації заповнюються дані на резервного учасника. Тільки він може замінити основного учасника під час змагань І–ІІ етапів за умов, що дані про заміну будуть введені в реєстраційну систему Олімпіади не пізніше ніж за два тижні до початку змагань відповідного етапу.

4.5. Для реєстрації команди у І–ІІІ етапах тренер надсилає до Оргкомі­тетів відповідних базових ВНЗ реєстраційні форми (анкети) студентів-учасників, заповнені англійською та українською мовами (україномовна форма має бути завірена проректором з наукової роботи).

4.6. Вимоги до учасників Олімпіади:

 • студент повинен навчатися по одній з програм даного навчального закладу;

 • протягом одного сезону студент може представляти тільки одну команду одного навчального закладу;

 • до змагань не допускаються учасники двох фіналів Першості світу;

 • до змагань не допускаються учасники п’яти півфіналів Першості світу.

4.7. Вікові обмеження на участь в Олімпіаді повинні відповідати одній з вимог Першості світу:

 • на студентів бакалаврату не накладається вікових обмежень;

 • вік студентів спеціалітету, магістратури та аспірантури не може перевищувати 23 роки.

4.8. Тренер може подати запит на послаблення вікових вимог для студента чиє навчання було перерване або продовжене внаслідок військової або цивільної служби, хвороби, роботи/навчання або особистих причин. Тренер повинен довести, що таке послаблення не надасть команді несправедливих переваг. Запит необхідно зробити не менш ніж за місяць до початку змагань.

4.9. При виході до ІІІ етапу Олімпіади у складі команди (з урахуванням заявле­ного запасного учасника) дозволяється зробити не більш як одну заміну на студента, який вступив на перший курс університету після завершення змагань ІІ етапу.


^ 5. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ОЛІМПІАДИ

5.1. Кожен учасник Олімпіади повинен брати участь у всіх заходах Олімпіади, зазначених у її програмі як обов’язкові для відвідування. Невідвідування будь-якого з таких заходів призводить до дискваліфікації учасника (команди) і втрати будь-яких сертифікатів і призів.

5.2. Тривалість змагань визначається заздалегідь (зазвичай це п’ять годин). У випадку непередбачених подій директор Олімпіади має повноваження змінити тривалість змагання, про що усі учасники повідомляються у загальноприй­нятій формі.

5.3. Для розв’язання учасникам пропонується не менше 8-ми завдань різної складності. Задачі не повинні вимагати детального знання специфічної прикладної області або специфічної мови програмування.

5.4. Команда надсилає розв’язок задачі до журі, яке може прийняти або відхи­лити його. Результат розгляду розв’язку журі повідомляє команді.

5.5. Повідомлення про прийняті розв’язки можуть бути тимчасово припинені на певний час для збереження таємниці підсумкових результатів, про що протягом змагань робиться відповідне оголошення. Повідомлення про відхиленні розв’язки надаються протягом змагань безперервно.

5.6. Учасник може надіслати до журі запит щодо неоднозначності або помилки в тексті задачі. Якщо журі погоджується з наявністю неоднозначності або помилки, відповідне повідомлення надсилається усім учасникам змагань.

5.7. Учасникам забороняється спілкуватися з будь-ким, окрім членів їх команди і персоналу, визначеного директором змагань. Персонал технічної підтримки Олімпіади може надавати учасникам поради щодо розв’язання проблем, пов’язаних з комп’ютерною системою проведення змагань, наприклад, таких, як тлумачення системних повідомлень про помилки.

5.8. Команда може бути дискваліфікована директором змагань за будь-яку діяльність, що становить небезпеку для змагань, як, наприклад, несанкціонована модифікація матеріалів змагань, несанкціонований доступ до мережних ресурсів або деструктивна поведінка члена команди.

5.9. Порядок визначення переможців змагань:

5.9.1. Прийняття або відхилення представлених розв’язків є виключною преро­гативою журі. Прийнята журі задача вважається розв’язаною. У разі настання непередбачених подій або умов директор змагань та члени журі уповноважені приймати відповідні рішення відносно суддівства. Їх рішення є остаточними.

5.9.2. Команди розташовуються у турнірній таблиці відповідно до кількості розв’язаних задач. Команди, які вирішили однакову кількість задач, розташовуються у порядку найменшого сумарного часу, витраченого на розв’язок усіх задач.

5.9.3. Повний час розв’язку задачі є сумою часу, що пройшов від початку змагання до миті прийому задачі журі, та штрафного часу у розмірі 20 штрафних хвилин за кожне відхилене представлення розв’язку задачі. Час, витрачений на розв’язок та представлення задач не прийнятих журі, не враховується.

5.9.4. У разі необхідності, директор Олімпіади може встановлювати додаткові правила визначення переможців. Політика встановлення таких правил має бути оголошена учасникам олімпіади до початку змагань.

5.10. Основною мовою програмування на змаганнях є C/C++ та Java. Додатко­вою мовою програмування на І етапі Олімпіади може бути Pascal.

5.11. Кожна команда використовує один комп’ютер. Директор змагань відпові­дає за те, щоб команди мали достатньо однакові обчислювальні ресурси.

5.12. Подача апеляцій:

5.12.1. Якщо під час змагань спостерігаються порушення правил або умов проведення Олімпіади, члени команди або тренери повинні привернути увагу організаторів змагань до них з метою якнайшвидшої ліквідації їх наслідків. Після завершення змагань і оголошення результатів тренери можуть подати скаргу або апеляцію.

5.12.2. Процедура подачі апеляції має задовольняти такі вимоги:

 • подавати скаргу або апеляцію протягом змагань можуть тільки тренери команд;

 • апеляція має ґрунтуватися на таких обставинах, як порушення Правил або дії команд чи організаторів, що можуть нанести шкоду змаганням;

 • рішення журі є остаточними, зокрема, рішення щодо зарахування розв’язку задачі не можуть апелюватися;

 • апеляційний комітет переглядає рішення тільки за надзвичайних обставин;

 • рішення апеляційного комітету є остаточним.

5.12.3. Апеляція автоматично відхиляється, якщо вона не відповідає наведеній процедурі.


^ 6. ПЕРШИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ

6.1. Координує проведення І етапу базовий ВНЗ ІІ етапу відповідного регіону.

6.2. Головною метою І етапу є залучення до участі в Олімпіаді якнайбільшої кількості учасників.

6.3. До участі у I етапі Олімпіади допускаються всі бажаючі команди будь-якого ВНЗ ІІІ та IV рівнів акредитації відповідного регіону. Кількість команд від одного ВНЗ не обмежується.

6.4. Всі команди-учасниці І етапу повинні зареєструватися у відбіркових (subcontest) змаганнях відповідного регіону на сайті Першості світу (http://cm.baylor.edu/welcome.icpc), а також надіслати реєстраційну форму встановленого зразку (анкету) до базового ВНЗ І етапу.

6.5. Змагання першого етапу проводяться на серверах ВНЗ, які визначені базовими для проведення II етапу Олімпіади.

6.6. Як виняток, дозволяється проведення змагань І етапу у двох (або більше) регіонах на сервері одного з базових ВНЗ ІІ етапу.

6.7. Усі учасники І етапу мають прибути для участі в змаганнях до одного з базових ВНЗ І етапу відповідної області, якщо вони не узгодили з ним (або з ВНЗ ІІ етапу відповідного регіону) можливість участі у змаганнях з власної площадки.

6.8. Змагання І етапу можуть проводитися:

 • кожним регіоном окремо, з використанням власного набору задач;

 • одночасно кількома (або всіма регіонами), з використанням спільного набору задач.

6.9. Комплект задач для змагань І етапу формується базовим ВНЗ ІІ етапу. Тренер кожної команди-учасниці має право подати до відповідного базового ВНЗ ІІ етапу конкурсну задачу для розгляду можливості її включення до програми змагань.

6.10. Усі члени команд І етапу мають задовольняти вимогам пп. 4.5.- 4.7. цих рекомендацій. До складу команди може входити не більше одного студента зі ступенем бакалавра, які не збираються продовжувати навчання в магістратурі або аспірантурі, оскільки на ІІІ етапі олімпіади, що проводиться у наступному навчальному році, дозволена не більш ніж одна заміна у складі команди.

6.11. Мовами програмування на змаганнях І етапу є C/C++, Java та Pascal.

6.12. Тексти задач та відповіді на питання на І етапі подаються англійською та українською мовами.

6.13. Базовий ВНЗ І етапу:

6.13.1. Надсилає до ВНЗ своєї області листи-запрошення з інформацією про умови проведення І етапу Олімпіади та розміщує інформацію про Олімпіаду на своїй Web-сторінці.

6.13.2. За необхідності, сприяє ВНЗ ІІ етапу у підготовці конкурсних задач за допомогою тренерів команд, що подали заявки на участь в Олімпіади.

6.13.3. Здійснює реєстрацію команд, які прибули на змагання.

6.13.4. Забезпечує кожну команду-учасницю змагань комп’ютером з доступом до мережі Інтернет та комплектом надрукованих задач.

6.13.5. Перед початком змагань надсилає до базового ВНЗ ІІ етапу перелік ІР-адрес, з яких буде працювати кожна команда.

6.13.6. Після завершення змагань надсилає анкети студентів-переможців І етапу до базових ВНЗ ІІ етапу та електрон­ний звіт з переліком команд, які взяли участь у змаганнях, ІР-адресами, з яких працювала кожна команда. Бажано до базового ВНЗ ІІ етапу подати фотозвіт (фотографії кожної команди, що взяла участь у змаганнях) для створення фотоархіву Олімпіади.

6.14. Базовий ВНЗ ІІ етапу на І етапі Олімпіади:

6.14.1. Забезпечує проведення змагань І етапу на своєму сервері. Як виняток, дозволяється проведення змагань з використанням серверу базового ВНЗ ІІ етапу іншого регіону.

6.14.2. Здійснює контроль за реєстрацією команд свого регіону на сервері ІСРС.

6.15. Для спостереження за виконанням правил під час змагань І етапу у базовому ВНЗ створюється Оргкомітет з представників не менш як 3 університетів, чиї команди прибули для участі у змаганнях. У разі участі в змаганнях команд менше, ніж трьох університетів, до складу Оргкомітету входять представники кожного з університетів, що прибули на змагання.

6.16. Якщо прибуття на змагання І етапу до відповідного базового ВНЗ І етапу пов’язане з серйозними труднощами, університет може звернутися до базового ВНЗ ІІ етапу даного регіону з обґрунтованим проханням, дозволити, як виняток, його командам виступати у І етапі з власної площадки.

6.17. Якщо в області відсутній базовий ВНЗ І етапу, університет області, команди якого бажають взяти участь в Олімпіаді, має такі можливості:

6.17.1. Взяти на себе функцію базового ВНЗ І етапу з оформленням його стату­су у наказі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України наступного року.

6.17.2. Взяти участь у змаганнях в базовому ВНЗ І етапу іншої області, за попередньою домовленістю з ним.

6.17.3. Звернутися до базового ВНЗ ІІ етапу регіону з обґрунтованим прохан­ням, дозволити його командам виступати у І етапі з власної площадки. При цьому максимальна квота даного університету у ІІ етапі Олімпіади обмежується однією командою, яка покаже найкращий результат.


^ 7. ДРУГИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ

7.1. Другий етап Олімпіади (регіональний) проводиться з метою визначення кращих команд в межах окремих регіонів.

7.2. До участі у II етапі Олімпіади допускаються тільки ті команди, які взяли участь у I етапі Олімпіади (включаючи запасних учасників). Кількісний склад учасників II етапу Олімпіади, як правило, складає не менш ніж 40 команд, і визначається оргкомітетом базового ВНЗ ІІ етапу за результатами змагань І етапу.

7.3. На ІІ етапі Олімпіади кожний ВНЗ регіону може бути представлений не більш, ніж двома командами.

7.4. Вищі навчальні заклади:

- які минулого року були учасниками ІІІ етапу Олімпіади можуть бути представлені на ІІ етапі трьома командами.

- які минулого року увійшли у першу десятку на півфінальних змаган­нях першості світу АСМ можуть бути представлені на ІІ етапі чотирма командами.

- які минулого року стали призерами фіналу Першості світу можуть бути представлені на ІІ етапі п’ятьма командами.

7.5. Представлення більшої кількості команд ВНЗ окремих категорій (пп.7.3-7.4) визначається можливостями регіонального базового ВНЗ і потребує узгодження з його директором.

7.6. Усі учасники ІІ етапу мають прибути для участі в змаганнях до базового ВНЗ ІІ етапу відповідного регіону.

7.7. Базовий склад оргкомітету II етапу Олімпіади, журі, мандатної та апеляцій­ної комісій затверджується наказами ректорів відповідних базових ВНЗ ІІ етапу. На час проведення змагань ІІ етапу склад оргкомітету, журі, мандатної та апеляційної комісій II етапу Олімпіади доповнюється новими членами з числа тренерів команд, які прибули на змагання.

7.8. Склад журі ІІ етапу Олімпіади по кожному регіону не менш як на 60% складається з тренерів команд, які прибули на змагання. Від кожного вищого навчального закладу (крім базового) до складу журі входить не більше, як по одному представнику.

7.9. Базовий ВНЗ ІІ етапу:

7.9.1. Надсилає до ВНЗ свого регіону листи-запрошення з інформацією про умови проведення ІІ етапу Олімпіади;

7.9.2. За вимогою голови журі олімпіади не пізніше, ніж за тиждень до початку змагань, надсилає до відповідного базового ВНЗ ІІІ етапу 3-4 конкурсні задачі, які готує за допомогою тренерів команд свого регіону, що пройшли до ІІ етапу Олімпіади.

7.9.3. Здійснює реєстрацію команд, які прибули на змагання.

7.9.4. Забезпечує розміщення команд у міських готелях і/або власних гуртожитках.

7.9.5. Забезпечує кожну команду-учасницю змагань комп’ютером з доступом до мережі Інтернет та комплектом надрукованих задач.

7.9.6. Повинен бути готовим перейти на автономне продовження змагань у випадку раптового зникнення зв’язку по Інтернету або відмови віддаленого сервера змагань.

7.9.7. У випадку, якщо жодна з його команд не пройшла до ІІІ етапу, отримує місце у другій групі ІІІ етапу Олімпіади для своєї команди, що показала кращий результат у ІІ етапі Олімпіади.

7.10. ІІ етап Олімпіади (регіональний) проводиться одночасно в усіх базових ВНЗ ІІ етапу за допомогою Інтернет з використанням серверу одного з базових ВНЗ ІІ етапу.

7.11. Всеукраїнський оргкомітет розсилає відібрані для ІІ етапу олімпіадні завдання базовому ВНЗ ІІ етапу, на сервері якого будуть проводитися змагання, електронною поштою за одну добу до проведення змагань.

7.12. За рішенням базового ВНЗ в межах ІІ етапу Олімпіади може бути проведено додатковий тур для визначення переможців регіональних змагань в особистому заліку або для розв’язування задач, запропонованих спонсорами.

7.13. Норма представництва учасників, правила проведення, порядок підготовки завдань для додаткового туру та його регламент установлюється оргкомітетом базового ВНЗ ІІ етапу за узгодженням з координатором Олімпіади.

7.14. Оргкомітети регіональних базових вищих навчальних закладів з прове­дення II етапу Олімпіади надсилають звіт та анкети студентів-переможців ІІ етапу координатору Олімпіади (Вінницький національний технічний університет).


^ 8. ТРЕТІЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ

8.1. ІІІ етап Олімпіади проводиться у жовтні у двох групах одночасно, але за різними наборами задач. Конкретний термін проведення ІІІ етапу визначається графіком проведення півфіналів Першості світу.

8.2. До участі у першій групі ІІІ етапу Олімпіади допускаються українські коман­ди, які вибороли право участі у півфіналі Першості світу.

8.3. Участь у першій групі ІІІ етапу Олімпіади може взяти будь-яка команда з країн південно-східної Європи, яка за результатами національної олімпіади з програмування отримала право участі у півфіналі Першості світу в межах квоти, встановленої для даної країни.

8.4. Участь у другій групі ІІІ етапу Олімпіади беруть команди, які вибороли право участі у ІІІ етапі Олімпіади, але не пройшли до півфіналу Першості світу. Порядок визначення квот для ІІІ етапу є загальним для першої і другої груп, тобто, якщо ВНЗ вичерпав квоту участі в ІІІ етапі у першій групі, він не може бути представленим у другій групі ІІІ етапу. Кількісний склад учасників другої групи ІІІ етапу оголошується до початку змагань ІІ етапу.

8.5. Базовий склад оргкомітетів IІI етапу Олімпіади, журі, мандатної та апеля­ційної комісій затверджується наказами ректорів відповідних базових ВНЗ ІІІ етапу. Під час змагань, базовий склад оргкомітету, журі, мандатної та апеляційної комісій IІI етапу Олімпіади доповнюється новими членами з числа тренерів команд, які прибудуть на змагання.

8.6. Для отримання запрошення на участь у ІII етапі Олімпіади, тренер кожної команди, яка отримала право участі у відповідній лізі, повинен надсилати до журі ІІІ етапу одну задачу. Невиконання цієї умови може бути причиною відмови в реєстрації команди.

8.7. Базові ВНЗ першої та другої групи надсилають до ВНЗ, команди яких отримали право участі у відповідних змаганнях по результатах ІІ етапу та своєчасно надіслали до журі ІІІ етапу завдання, листи-запрошення з інформацією про умови проведення Олімпіади. Базові ВНЗ ІІІ етапу здійснюють контроль за реєстрацією команд на сайті півфіналу Першості світу.

8.8. Під час реєстрації учасники II та ІІІ етапів Олімпіади, крім надісланої оргкомітетом до базового вищого навчального закладу анкети, повинні мати при собі студентський квиток та паспорт.

8.9. Українські команди, що змагаються у півфіналі Першості світу в Румунії, автоматично отримують статус учасників першої групи ІІІ етапу Олімпіади.

8.10. У ІІІ етапі Олімпіади кожному регіону виділяється відповідна квота (додаток 5).

8.11. Максимальна кількість команд-учасниць ІІІ етапу від одного університету – три команди.

8.12. До участі у ІІІ етапі не можуть бути допущені команди, які посіли одне з перших місць у змаганнях ІІ етапу, але складалися з двох студентів п’ятого курсу, жоден з яких не продовжив навчання в університеті після закінчення п’ятирічної програми навчання, оскільки ІІІ етап проводиться у наступному навчальному році, а у складі команди дозволяється не більш як одна заміна. Відповідно, якщо до складу команди у півфіналі входили два таких студенти, то у ІІІ етапі, з урахуванням можливості здійснення однієї заміни, команда може складатися лише з двох учасників, тобто має бути розформована, а її місце надається у ІІІ етапі іншій команді регіону з максимальним рейтингом.

8.13. Кожен з базових вищих навчальних закладів з проведення ІІ та ІІІ етапів Олімпіади, літньої та зимової шкіл з програмування у випадку, якщо жодна з його команд не пройшла до ІІІ етапу, отримує (за бажанням) місце у другій групі для однієї команди, що показала кращий результат у ІІ етапі Олімпіади.

8.14. Для представництва України в півфіналі в Румунії відряджаються за рахунок коштів Міністерства освіти і науки, молоді та спору України чотири команди, переможці змагань ІІ етапу відповідної кількості регіонів (додаток 5). Будь який ВНЗ за власні кошти може направити команду, яка отримала право участі у першій групі ІІІ етапу Олімпіади, для участі у змаганнях у Румунії за згодою румунського директора півфіналу Першості світу.

8.15. Оргкомітет з проведення IІI етапу надсилає звітно-аналітичні матеріали щодо проведення Олімпіади на адресу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

8.16. Якщо звіт подається невчасно або не відповідає вимогам цих Правил, результати проведення відповідної Олімпіади Всеукраїнським оргкомітетом не розглядаються.


^ 9. ПОРЯДОК НАГОРОДЖЕННЯ УЧАСНИКІВ
ТА ОРГАНІЗАТОРІВ ОЛІМПІАДИ


9.1. Переможцями відповідного етапу Олімпіади є студенти, нагоро­джені дипломами I ступеня – перше місце, II ступеня – друге місце та III ступеня – третє місце.

9.2. Переможців Олімпіади визначають в командній першості. Якщо оргкомітет вирішує проводити відповідну Олімпіаду в два тури (командний, додатковий), переможців Олімпіади визначають і в додатковому турі.

9.3. Переможці І–ІІІ етапів визначаються оргкомітетом відповідних базових ВНЗ.

9.4. Переможці першого етапу нагороджуються дипломами базового ВНЗ І етапу, як переможці відповідної області. Крім того, дипломами базового ВНЗ І етапу відзначаються переможці та призери по кожному окремому ВНЗ, команди яких взяли участь у змаганнях.

9.5. Для переможців ІІ і ІІІ етапу Олімпіади встановлюють одне перше, два других та три третіх місця. Додатково, за загальними показниками змагань першої та другої групи ІІІ етапу, нагороджуються по три кращих команди серед різних груп ВНЗ: класичні, технічні, педагогічні, економічні та природничі. Тобто, якщо до першої групи вийшли два економічні ВНЗ, то вони отримають дипломи за перше і друге місця, а кращий економічний ВНЗ другої групи отримує диплом за третє місце в Олімпіаді серед ВНЗ економічного профілю.

9.6. Переможці I етапу Олімпіади по кожному ВНЗ можуть заохочуватися дипломами, цінними подарунками, грошовими преміями, туристич­ними путівками тощо та можуть звільнятися від складання іспиту чи заліку з про­грамування.

9.7. Переможці II та ІІІ етапів Олімпіади затверджуються наказом Міні­стерства освіти і науки, молоді та спорту України та нагороджуються дипломами. Диплом є основним документом, що підтверджує перемогу студента в Олімпіаді. У випадку втрати диплом не поновлюється і дублікат не видається.

9.8. Переможці II та ІІІ етапів Олімпіади з програмування можуть мати право на:

 • участь у всесвітній та національних міжнародних студентських олімпіадах з програмування;

 • звільнення від складання заліків, іспитів з відповідної навчальної дисципліни, спеціальності;

 • переваги при направленні на навчання у провідні вищі навчальні заклади України;

 • переваги при зарахуванні до магістратури для навчання за державним замов­ленням;

 • отримання рекомендації на вступ до аспірантури, ординатури (для студентів-переможців Олімпіади зі спеціальності, нагороджених дипломами I ступеня);

 • надання надбавки до стипендії;

 • переведення на безкоштовну форму навчання або часткове зменшення відповідної плати за навчання;

 • відповідний запис у додатку до диплому.

9.9. Переможці IІІ етапу Олімпіади можуть звільнятися від складання заліків, іспитів навчальних дисциплін відповідного напрямку.

9.10. Підсумки проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програму­вання затверджуються наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

9.11. Організатори Олімпіади відзначаються Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, міністерствами та іншими органами виконавчої влади, які мають у своєму підпорядкуванні вищі навчальні заклади.


^ 10. ФінансУВАННЯ ОлімпіадИ

10.1. Витрати на проведення I і ІІ етапу Олімпіади, а також витрати на відрядження студентів для участі у II та ІІІ етапах змагань здійснюються ВНЗ, в яких вони навчаються.

10.2. Матеріально-технічне забезпечення та проведення ІІІ етапу як півфіналу Першості світу в Україні та участь українських команд у півфіналі Першості світу в Румунії здійснюється Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та відповідними базовими ВНЗ.

10.3. За працівниками установ, вищих навчальних закладів, які залучаються до проведення Олімпіади, зберігаються норми відшкодування витрат на службові відрядження, що встановлюються чинним законодавством.

10.4. Участь педагогічних, науково-педагогічних працівників в організації змагань олімпіади, розробці завдань та їх перевірці може оплачуватися базовим ВНЗ з власних коштів як додаткове навчальне навантаження за такими нормативами:

 • підготовка одного завдання для учасників Олімпіади (не більше 15 завдань): І етап – до 8 годин; ІІ етап – до 10 годин; ІІ етап – до 12 годин;

 • перевірка одного завдання кожного учасника на І–ІІІ етапах – 5 годин кожному викладачеві (не більше десяти викладачів);

 • робота директора (координатора) ІІІ етапу Олімпіади – до 50 годин, відповідаль­них секретарів та секретарів ІІ етапу Олімпіади базових вищих навчальних закладів – до 40 годин; відповідальних секретарів та секретарів І етапу Олімпіади базових вищих навчальних закладів – до 30 годин;

 • робота членів оргкомітетів І етапу – до 20 голин (не більше двох членів Оргко­мітету в кожному базовому ВНЗ); ІІ етапу – до 30 годин (не більше трьох членів Оргкомітету в кожному базовому ВНЗ); III етапу Олімпіади – до 40 годин (не більше чотирьох членів Оргкомітету в кожному базовому ВНЗ).

10.5. Навантаження педагогічних, науково-педагогічних працівників у олімпіаді може бути віднесене до наукової роботи, як розробка та виконання ініціативного проекту.


Додаток 1

до Методичних рекомендацій


^ Реєстраційна форма на сайті першості світу з програмування АСМ-ІСРС

CONTESTANT


General info

Email:

Title: (Mr/ Mrs / Ms / Professor / Dr /Drs)

First name:

Last name:

Badge name:

Certificate name:

Gender: (Male / Female)

Shirt size: (S / M / L / XL / XXL / XXXL )

Home city, state (if applicable):

Home country:

Special needs:

Keywords:

ACM ID: (якщо є free membership з минулого року, треба навести, якщо немає – залишити пустим)

Publish email? (Yes / Now)

Employment opportunities? (Yes / Now)

^ Inform about other contests? (Yes / Now)

Registration complete? (Yes / Now)

Job title: (Student / Graduate students (магистрант) / Postgraduate Student (аспирант))

Institution:

Degree info

Area of study: ( напрям підготовки. Computer Science / Computer Engineering /…..)

Degree pursued: (кваліфікація по закінченні поточної стадії навчання: Bachelor / Magister / Specialist / PhD)

^ Date of birth:

Began degree:

Expected graduation:

Contact info

Email:

Phone:

IM screen name:

IM service: instant messaging services (служба обміну миттєвими повідомленнями - ICQ, Miranda, QIP, Skype…)

^ Extended contact info

Mobile:

Pager:

Fax:

Emergency contact number (other than your own):

Emergency contact name (for the number):

Address

Company / Street:

Street line 2:

Street line 3:

City:

State (if applicable):

Postal code (ZIP):

Country:

Passport information

Name:

Nationality:

Date of issue:

Date of expiry:

Issued at:

Passport No.:

Contest requested informa

Реєстраційні форми Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування 2011 р.


^ РЕЄСТРАЦІЙНА ФОРМА КОМАНДИ

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування 2011 р.

Назва ВНЗ:

Повна: _________________________________________________________________________________

Скорочена: _____________________________________________________________________________

Офіційна повна поштова (з індексом) і електронна адреса: _____________________________________

_______________________________________________________________________________________

Назва команди: ________________________________________________________________________

Тренер

Прізвище, ім’я та по батькові _____________________________________________________________

Посада_________________________________________________________________________________ Робоча адреса: __________________________________________________________________________

Електронна адреса (e-mail)_______________________________ Розмір футболки__________________

Телефони: робочій ______________ домашній _______________мобільний_______________________

Факс________________________ ICQ #_________________№ АСМ (при наявності)_______________

Паспорт: серія ____ № _________ виданий__________________________________________________

дата видачі ________________ р. Ідентифікаційний код_________________________

Учасник 1

Прізвище, ім’я та по батькові _____________________________________________________________

Факультет __________________________________________ Група _______________ Курс _________

Домашня адреса ________________________________________________________________________

Телефон домашній ___________мобільний _____________________E-mail_______________________

Дата народження__________Участь у півфіналах (Бухарест), кількість_____Рік вступу до ВНЗ______

ICQ #______________ Розмір футболки ____________ № АСМ (за и наявністю)___________________

Паспорт: серія ___№ ________ виданий_________________________________ дата видачі _______ р. Ідентифікаційний код ____________________ Номер студентського квітка ___________________

Учасник 2

Прізвище, ім’я та по батькові _____________________________________________________________

Факультет __________________________________________ Група _______________ Курс _________

Домашня адреса ________________________________________________________________________

Телефон домашній ___________мобільний ______________________E-mail______________________

Дата народження__________Участь у півфіналах (Бухарест), кількість_____Рік вступу до ВНЗ______

ICQ #______________ Розмір футболки _____________ АСМ (при наявності)____________________

Паспорт: серія ___№ ________ виданий_________________________________ дата видачі _______ р. Ідентифікаційний код ____________________ Номер студентського квітка ___________________

Учасник 3

Прізвище, ім’я та по батькові _____________________________________________________________

Факультет __________________________________________ Група _______________ Курс _________

Домашня адреса ________________________________________________________________________

Телефон домашній ___________мобільний ______________________E-mail______________________

Дата народження__________Участь у півфіналах (Бухарест), кількість_____Рік вступу до ВНЗ______

ICQ #______________ Розмір футболки _____________ АСМ (при наявності)____________________

Паспорт: серія ___№ ________ виданий_________________________________ дата видачі _______ р. Ідентифікаційний код ____________________ Номер студентського квітка ___________________


^ Запасний учасник

Прізвище, ім’я та по батькові _____________________________________________________________

Факультет __________________________________________ Група _______________ Курс _________

Домашня адреса ________________________________________________________________________

Телефон домашній ___________мобільний ______________________E-mail______________________

Дата народження__________Участь у півфіналах (Бухарест), кількість_____Рік вступу до ВНЗ______

ICQ #______________ Розмір футболки _____________ АСМ (при наявності)____________________

Паспорт: серія ___№ ________ виданий_________________________________ дата видачі _______ р. Ідентифікаційний код ____________________ Номер студентського квітка ___________________


Проректор з наукової роботи

_____________________

_____________________
(підпис)

(прізвище, ініціали)

Місце печатки Дата заповнення __________201_ р.


^ OPEN ALL-UKRAINIAN COLLEGIATE PROGRAMMING CONTEST 2011

TEAM REGISTRATION FORMInstitution Name:
Long: ____________________________________________________________________________________________

Short: ____________________________________________________________________________________________
Division : (I - offers advanced degree in computer science, II- does not offer advanced degree in computer science)
Oficcial Mail & E-mail Addresses: _____________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________

Country: __________________________________________________________________________________________
Team Name:_______________________________________________________________________________________

^ Coach (Faculty Advisor)
First Name:_________________ Middle Name: ____________ Last Name: ___________________________________
Position:___________________________________________________________________________________________
Office address:______________________________________________________________________________________

EMail:_____________________________________________________________________________________________
Phone: Office:_______________ Home:_____________________ Mobile:______________________________________
FAX:________________________________________________ICQ #_________________________________________
ACM #:_________________ T-Shirt Size_____________________Contestant 1
First Name:____________________________ Middle Name: ___________________ Last Name: ___________________
Home address _______________________________________________________________________________________

EMail:_____________________________________________________________________________________________
Home phone:___________________ Mobile:_______________________________ ICQ #__________________________
Expected graduation date:______________________________________________________________________________
Date of a birth _________________________ Participation in semifinals (Bucharest), number _______________________

Year of study:_________________ ACM#:_______________ T-Shirt Size ______________________________________Contestant 2
First Name:_______________________ Middle Name: ______________________ Last Name: _____________________
Home address _______________________________________________________________________________________

EMail:_____________________________________________________________________________________________
Home phone:_______________________ Mobile:_______________________________ ICQ #______________________
Expected graduation date:______________________________________________________________________________
Date of a birth _________________________ Participation in semifinals (Bucharest), number _______________________

Year of study:_________________________ ACM#:__________________________ T-Shirt Size ___________________Contestant 3
First Name:_______________________ Middle Name: _______________________ Last Name: ____________________
Home address _______________________________________________________________________________________

EMail:_____________________________________________________________________________________________
Home phone:______________________ Mobile:_______________________________ ICQ #_______________________
Expected graduation date:______________________________________________________________________________

Date of a birth _________________________ Participation in semifinals (Bucharest), number_______________________

Year of study:__________________ ACM#:__________________ T-Shirt Size __________________________________Reserve
First Name:________________________ Middle Name: _________________________ Last Name: _________________
Home address _______________________________________________________________________________________

EMail:_____________________________________________________________________________________________
Home phone:________________________ Mobile:_______________________________ ICQ #_____________________
Expected graduation date:_____________
Date of a birth _________________________ Participation in semifinals (Bucharest), number_______________________

Year of study:___________________ ACM#:__________________ T-Shirt Size _________________________________I certify that the contestants satisfy the eligibility requirements specified in the Contest Rules.
Faculty Advisor Signature: _____________________________
Arrival date: _________________________________________
Hotel reservation:
Number of nights: ____________________________________
In unforeseen situations, you may replace members of your team when attending the Contest, provided that they satisfy the eligibility requirements specified in the Contest Rules.


Форма 1 додатку 2

до Методичних рекомендацій


СПИСОК УЧАСНИКІВ ___ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРОГРАМУВАННЯ 2011

проведеного ________ у _______________________________________________

(дата) (назва вищого навчального закладу)
Повна назва ВНЗ

(українською та англійською мовами),

назва команди

Прізвище, ім’я, по батькові студентів і тренера (повністю)

Адреса

електронної

пошти

Номер телефону

(мобільний, домашній,

робочий)

Роз­мір

футбол­ки

Рік народ­ження

Рік вступу до ВНЗ

Курс

Українською мовою

Англійською мовою

1

Вінницький

національний

технічний університет


Vinnytsia National Technical University


VNTU_abc

Каневський

Костянтин Валентинович

Kostiantyn

Kanevskyi

kostya @gmail.com

м.: 097 7654321

д.: 0432 654321

M

21.01.1991

2007

4

Бойко

Віталій Олександрович

Vitalii

Boiko

vitaliy@mail.ru

м.: 093 1234567

д.: 0432 123456

L

22.02.1992

2008

3

Луцюк

Олексій

Сергійович

Oleksii

Lutsyuk

alex@yahoo.com

м.: 066 5555555

д.: 0432 444444

XL

23.03.1993

2009

2

Стеценко

Василь

Олексійович

Vasyl

Stetsenko

vimes2009@i.ua

м.: 063 1234321

д.: 0432 123321

р.: 0432 223344

XXL

24.04.1965

-


Голова оргкомітету __________ ______________________________

(підпис) (прізвище, ініціали, звання)

Голова журі __________ ______________________________

(підпис) (прізвище, ініціали, звання)


Форма 2 додатку 2

до Методичних рекомендацій

^ РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРЕМОЖЦІВ
  1   2   3

Схожі:

Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році Загальні Засади iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади 2012-2013 навчального року
Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади у 2012-2013 навчальному році з галузі знань...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році Загальні Засади iconЗапрошенн я та умови проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади у 2010 – 2011 навчальному році за спеціальністю
Р. №1190 „Щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади 2010-2011 навчального року” дз „лну імені Тараса Шевченка” запрошує...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році Загальні Засади icon4-6 квітня 2012 року. Програма Олімпіади
Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2011/2012 навчальному році” Вищий навчальний заклад Укоопспілки “Полтавський...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році Загальні Засади iconПро проведення II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальностями напряму підготовки «Харчові технології та інженерія» окр «бакалавр»
«Щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади 2010/2011 навчального року» Харківський державний університет харчування та...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році Загальні Засади iconПро проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування Проректору з наукової роботи
Донецькому національному технічному університеті з 12 по 15 квітня 2005 року буде проведено II (регіональний) етап Всеукраїнської...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році Загальні Засади iconПро проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування Проректору з наукової роботи
Донецькому національному технічному університеті з 12 по 15 квітня 2005 року буде проведено II (регіональний) етап Всеукраїнської...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році Загальні Засади iconІнформації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2011/2012 навчальному році було проведено Всеукраїнську студентську олімпіаду з навчальних дисциплін та спеціальностей
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, млоді та спорту України від 30. 03. 2012 р. №394 "Про надання інформації щодо проведення...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році Загальні Засади iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу всеукраїнської студентської олімпіади 2011-2012 навчального року серед студентів вищих навчальних закладів з дисципліни «Фінансовий менеджмент». Луцьк, 2012. 22 с
Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу всеукраїнської студентської олімпіади 2011-2012 навчального року серед студентів...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році Загальні Засади iconНаказ № Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади 2011/2012 навчального року
України від 18 листопада 2011 р за №1324 “Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2011/2012 н р.”, з метою подальшого...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2011 році Загальні Засади iconПро проведення II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом «Харчові технології та інженерія»
«Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2012 – 2013 навчальному році» Національний університет харчових технологій...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи