Шановні колеги, учасники семінару! icon

Шановні колеги, учасники семінару!
Скачати 74.61 Kb.
НазваШановні колеги, учасники семінару!
Дата23.10.2012
Розмір74.61 Kb.
ТипДокументи

Шановні колеги, учасники семінару!


Від моменту набуття чинності Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейським Співтовариством і державами-членами ЄС у 1998 році минуло десять років, протягом яких відносини між сторонами зміцнювалися, але почали набувати суттєвого зростання з виходом ЄС на кордони з Україною. Сьогодні Україна продовжує відчувати підтримку своїх безпосередніх західних сусідів.


Правовою основою взаємовідносин між Україною та ЄС є Угода про партнерство та співробітництво від 16 червня 1994 року, яка набула чинності 1 березня 1998 року та започаткувала співробітництво з широкого кола політичних, торговельно-економічних та гуманітарних питань.


Певне відтермінування чіткої перспективи інтеграції України до Євросоюзу при збереженні позитивних сигналів щодо не виключення її з орбіти політичних та економічних інтересів цього об’єднання надає країні та регіонам нові можливості, серед яких:


По-перше – знівелювати у часі через об’єктивний геополітичний та геоекономічний аналіз суперечки владних еліт-прихильників або навпаки- противників євроінтеграції.


По-друге - активізувати процес формування позитивної громадської думки стосовно євроінтеграції у проблемних регіонах.


По-третє – привести соціально-економічний рівень країни та регіонів до стандартів ЄС через активну участь у наявних механізмах та інститутах співробітництва (єврорегіони, тощо).


Практична робота в рамках євроінтеграції на регіональному рівні спрямована на проведення роз’яснювальної інформаційної політики держави серед населення та запровадження відповідних стандартів на рівні органів виконавчої та представницької влади в регіоні. Це стосується як сфери інформаційної, політичної, так і соціально-економічного, культурно-просвітницького виміру.


В Харківській області здійснюються відповідні заходи з виконання указів Президента України, розпоряджень та доручень Кабінету Міністрів України, спрямованих на забезпечення реалізації державної політики у сфері європейської інтеграції України.


Поглиблення інтеграції у європейський та світовий освітній простір є безальтернативною перспективою вищих навчальних закладів області, які активно співпрацюють з закордонними навчальними закладами. У рамках співробітництва України з ЄС в освітній галузі та у сфері роботи з молоддю у вищих навчальних закладах Харківщини постійно організують та проводять семінари, круглі столи, конференції, присвячені висвітленню сутності та ролі ЄС у сучасному світі. Наприклад, Харківський національний економічний університет співпрацює з Краківською економічною академією (Польща), Університетом Ліон-2 ім. Люм’єра (Франція), Вищою школою економіки ім. Б. Маркерського в Кєльцах (Польща), Вищою школою економіки у Варшаві (Польща) тощо. На виконання заходів Державної програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки здійснювалась підготовка вчителів і викладачів загальноосвітніх та вищих навчальних закладів, у тому числі за кордоном та на базі інститутів післядипломної освіти.


У вищих навчальних закладах здійснюється підготовка державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в межах існуючих спеціальностей: Державне управління, Державна служба, Міжнародна економіка, Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, Міжнародні відносини, Міжнародне право, Міжнародні економічні відносини.


Проводяться прес-конференції, зустрічі керівництва облдержадміністрації з представниками засобів масової інформації, з метою інформування громадськості про розвиток інтеграційних процесів у різних сферах співробітництва між Україною та ЄС. На офіційному веб-сайті Харківської обласної державної адміністрації діє спеціальний розділ "Євроінтеграція", в якому регулярно висвітлюються питання євроінтеграції на регіональному рівні, інформаційні повідомлення та новини з визначених питань.


Наприклад, 5 лютого і 25 березня цього року у телепрограмі "Лабіринт" (харківський обласний телеканал "ОТБ") в прямому ефірі представники органів влади і громадськості (політологи, соціологи, молодь) обговорювали питання процесу європейської інтеграції, його значення для мешканців Харківщини, перспективи і наслідки, а також роль громадських організацій та їх взаємодію з органами влади на прикладі проведення спільних заходів з євроінтеграційної тематики.


Серед заходів по формуванню громадської думки, що покликані просувати ідею співробітництва з регіонами країн ЄС, на Харківщині п’ятий рік поспіль проводитиметься відзначення Днів Європи.


Громадські організації "Харківський Фонд місцевої демократії", Центр прав людини "Древо життя", Харківська жіноча організація "Крона", обласна організація товариство "Знання", громадська організація "Харківський обласний центр молоді", Харківська обласна молодіжна організація "Фундація Регіональних Ініціатив" й інші здійснюють в Харківській області активну роботу, спрямовану на інформування населення з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Проводяться громадські читання з актуальних питань європейської інтеграції.


З метою залучення суспільно-активної молоді до обговорення питань європейської інтеграції, пропагування європейських цінностей серед молоді протягом минулого року продовжувалось формування у навчальних закладах Харківщини мережі "європейських клубів". На базі загальноосвітніх і вищих навчальних закладів створено близько 30 Шкільних Євроклубів і євроклуби у Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна, Національній юридичній академії України ім.Я.Мудрого, Народній українській академії.


Останні роки ведеться постійна робота щодо стимулювання міжрегіональні контакти з країнами ЄС на всіх рівнях. До цього процесу активно залучаються іноземні представництва країн-членів ЄС, акредитовані в Україні та у м.Харкові (Генеральне Консульство Республіки Польща, Почесні консульства Австрійської Республіки і Словенії). У найближчій перспективі Королівство Бельгія має намір запровадити інститут почесних консулів у м.Харкові. Показовим є той факт, що лише за минулий 2007 рік Харківщину відвідало понад 85 делегацій високого представницького рівня, 36 з яких були делегації офіційних та ділових кіл з країн – членів ЄС, а також зацікавлені в співробітництві Представництво Єврокомісії в Україні та інші установи, що діють під егідою ЄС. А вже протягом січня-березня 2008 року Харківщину відвідало близько 20 делегацій, 10 з яких були делегації з країн–членів ЄС (візити Посла Королівства Нідерланди в Україні пана Рональда Келлера - 29 січня і 6 березня; Посла Великобританії в Україні пана Тімоті Барроу - 5 лютого; Посла Республіки Словенія в Україні пана Пріможа Шеліго - 6 лютого й інші). 24-27 березня п.р. делегація Харківщини відвідала з офіційним візитом Республіку Словенія.


Важливим моментом є зростаюче усвідомлення з боку європейських інституцій та проектів щодо необхідності активізації їх діяльності на Сході України, переносу акцентів із Західних регіонів на Південь та Схід. Це, у свою чергу, також додає нових механізмів місцевим органам влади у сфері євроінтеграції щодо активізації їх діяльності.


На сьогодні Харківською обласною державною адміністрацією встановлено контакти з регіонами Бельгії, Польщі, Литви, Болгарії, Італії та Франції.


У контексті двосторонніх угод про співробітництво ведеться активна робота щодо розвитку економічного, культурного та інформаційного співробітництва з країнами-членами ЄС.


Про це говорить й досвід роботи з реалізації заходів в рамках Плану дій "Україна-ЄС" в Харківській області. В цілому на Харківщині вдається знайти саме той баланс інтересів, який, не перешкоджаючи розвитку традиційних зв’язків з Російською Федерацією, дозволяє активно долучатися до регіонального співробітництва з країнами Євросоюзу й через це сприяти формуванню адекватних реаліям настроїв громадян регіону.


Особливим напрямком діяльності регіону в рамках євроінтеграції є транскордонне співробітництво. Цей аспект є надзвичайно важливим з огляду на політику регіоналізму Європейського Союзу. Для Харківщини останнім часом набуває важливості в цьому контексті співробітництво з країнами ЄС при збереженні балансу у традиційно партнерських відносинах (зовнішня торгівля) з регіонами суміжної Російської Федерації.


Програми сусідства ЄС охоплюють регіони держав-членів ЄС та держав-партнерів ЄС, об’єднаних спільним кордоном, тому співпраця Харківської області з вказаними регіонами можлива тільки в рамках реалізації багаторічних спільних проектів, а саме: через реалізацію спільних програм, які передбачають отримання допомоги прикордонним до країн - членів ЄС регіонам.


У цілому, за останні роки Харківщина здобула досить солідний досвід у транскордонному співробітництві в європейському напрямку. Зокрема, область бере участь у транскордонних екологічних проектах, що є однією з найважливіших і найрозповсюдженіших сфер взаємодії між регіонами країн Європи.


Окремим аспектом реалізації євроінтеграційної політики є співробітництво в рамках єврорегіонів. 7 листопада 2003 року в рамках угоди про торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво між Адміністрацією Бєлгородської області Російської Федерації і Харківською обласною державною адміністрацією України від 6 грудня 2001 року було створено Єврорегіон "Слобожанщина".


Діяльність в рамках єврорегіону "Слобожанщина" - це черговий крок на шляху побудови нової моделі Європейського регіонального коридору від західних кордонів України до східних для опрацювання пілотних проектів в Україні з урахуванням принципів регіональної політики ЄС.


Перспективними напрямками роботи Єврорегіону визначено:


- проведення конференцій органів місцевого самоврядування прикордонних районів;

- створення програмних комітетів Єврорегіону;

- видання Інформаційного бюлетеня Єврорегіону "Слобожанщина";

- налагодження контактів з єврорегіонами Польщі, Словенії та Бельгії з метою залучення іноземних інвестицій до спільних проектів;

- розвиток та зміцнення співробітництва з Асоціацією європейських прикордонних регіонів;

- супроводження діяльності будівельного, транспортного, туристичного, фінансового та фармацевтичного кластерів Єврорегіону.


З цією метою 14 березня 2008 року у Харкові проходила Перша Міжнародна конференція Єврорегіону "Слобожанщина" за темою "Перспективи співпраці і кооперації між єврорегіонами України, Російської Федерації та Європейського Союзу". В заході взяли участь фахівці з питань транскордонної співпраці й регіонального розвитку, представники вищих учбових закладів, підприємств, організацій і установ Харківської і Бєлгородської областей, представники Єврорегіонів України, Росії, Білорусі, держав Європейського Союзу, органів державної влади України і Росії. У ході конференції було підкреслено, що в рамках транскордонного співробітництва Єврорегіон "Слобожанщина" сприятиме встановленню коопераційних зв’язків і координації діяльності між єврорегіонами України, Росії і державами-членами Європейського Союзу.


Підсумовуючи, наголошу, що нові тенденції у розвиткові стосунків України з ЄС безперечно мають свої позитивні наслідки для Харківщини, проте необхідно багато чого зробити на шляху до стабільної й успішної країни.


Дякую за увагу.

Схожі:

Шановні колеги, учасники семінару! iconШановні учасники семінару, шановні колеги!
Чергове її підтвердження – успіх наших сусідів, країн Центральної І східної Європи, які демонструють динамічний розвиток завдяки...
Шановні колеги, учасники семінару! iconШановні колеги! Запрошуємо Вас узяти участь у роботі V всеукраїнського науково-практичного семінару з міжнародною участю
Метою семінару є розгляд проблем моделювання когнітивних процесів, концептуалізації, категоризації, моделювання вербалізованих ментальних...
Шановні колеги, учасники семінару! iconВельмишановний пане Ректоре!
Шановні колеги із Сучавського університету імені Штефана Великого! Шановні колеги із Чернівецького національного університету
Шановні колеги, учасники семінару! iconШановні колеги!
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі науково-методичного семінару "Університетський комплекс форма інноваційного розвитку освітніх...
Шановні колеги, учасники семінару! iconМіністерство освіти І науки України Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова Науково-методичний центр моніторингу якості освіти Інформаційний лист Шановні колеги!
Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції : „Науково-методичні засади управління якістю...
Шановні колеги, учасники семінару! iconШановні колеги! Запрошуємо Вас до участі у роботі ІIІ наукового семінару студентів, аспірантів І молодих учених «Прикладні аспекти електрохімічного аналізу»
Використання електрохімічних методів для аналізу об’єктів довкілля, біологічних субстратів, у фармацевтичній хімії тощо
Шановні колеги, учасники семінару! iconШановні делегати! Шановні учасники конференції!
Непростими подіями у житті держави, суспільства, людей найманої праці ознаменований п’ятирічний шлях, який сьогодні ми маємо проаналізувати...
Шановні колеги, учасники семінару! iconУчасники семінару
Діалог думок: «Шляхи підвищення результативності патріотичного та громадянського виховання у системі роботи закладу»
Шановні колеги, учасники семінару! iconШановні колеги!
move to 928-10876
Шановні колеги, учасники семінару! iconШановні колеги!
move to 928-10876
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи