Положення про методичний відділ хду методичний відділ є icon

Положення про методичний відділ хду методичний відділ є
Скачати 43.81 Kb.
НазваПоложення про методичний відділ хду методичний відділ є
Дата08.11.2012
Розмір43.81 Kb.
ТипПоложення

ЗАТВЕРДЖУЮ

Ректор університету,


професор Ю.Бєляєв

« 16» вересня 2009р.

Положення про методичний відділ ХДУ

Методичний відділ є самостійним структурним підрозділом ХДУ, який здійснює функції організації, планування та контролю методичної роботи. Відділ працює у тісній взаємодії з адміністраціями інститутів, деканатами, кафедрами, іншими підрозділами університету.

Загальна характеристика діяльності


  1. Методичний відділ знаходиться в оперативному підпорядкуванні першого проректора (за дорученням ректора). Керівництво роботою методичного відділу здійснює начальник методичного відділу.

  2. В своїй діяльності методичний відділ керується Конституцією України, законами України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, наказами та іншими нормативними актами Міністерства освіти України і науки, державними стандартами освіти, нормативними документами з питань освіти та Статутом університету.

  3. Методичний відділ звітується про свою діяльність перед ректором університету та першим проректором.

  4. Методичний відділ всю свою роботу здійснює у тісному контакті з директоратом інститутів, деканатами факультетів, загально-університетськими кафедрами, науковим відділом, відділом кадрів, бухгалтерією, іншими підрозділами університету.

  5. До складу методичного відділу входять: начальник відділу, заступник начальника відділу, співробітники відділу згідно  зі штатним розкладом.

  6. Начальник методичного відділу підпорядковується першому проректору, здійснює керівництво відділом і несе відповідальність перед ректором за успішне виконання покладених на відділ функцій. Заступник начальника відділу бере участь у загальному керівництві відділом, а під час відсутності начальника виконує його обов’язки.

  7. Функціональні обов’язки співробітників навчально-методичного відділу визначаються посадовими інструкціями, затвердженими ректором і погодженими з профспілковим комітетом університету.Основні завдання методичного відділу


1. Організація методичної роботи в університеті на рівні, що забезпечує підготовку фахівців, які володіють основними компетенціями у певній галузі професійної діяльності.

2. Здійснення аналізу й координації методичної роботи кафедр; забезпечення діяльності професорсько-викладацького складу університету з методичного забезпечення і удосконалення якості навчального процесу.

3. Узагальнення і розповсюдження кращого досвіду роботи інститутів, факультетів, загальноуніверситетських кафедр у галузі педагогіки і методики викладання у вищій школі.

4. Опрацювання і підготовка нормативно-інструктивних матеріалів, спрямованих на удосконалення методичного забезпечення навчального процесу.

5. Координація діяльності Експертної групи при Науково-методичні раді університету.

6. Методичне забезпечення діяльності методичних кабінетів як структурних підрозділів університету.

Функції методичного відділу

1. Розробка й впровадження нормативних документів щодо методичного забезпечення навчального процесу (вимоги до навчальних програм, структури навчально-методичного комплексу дисциплін кафедри, тестового контролю знань студентів, методичного забезпечення самостійної роботи студентів тощо).

2. Сприяння впровадженню інноваційних технологій та методів у навчальний процес ХДУ.

3. Вивчення досвіду методичної роботи вищих навчальних закладів України та зарубіжжя з метою врахування у діяльності відділу.

4. Розробка й впровадження нормативних документів щодо структури та оформлення навчально-методичних видань ХДУ.

5. Організаційно-методичне забезпечення роботи Експертної ради при НМР ХДУ.

6. Консультація щодо організації навчально-методичного забезпечення роботи методичних кабінетів як структурних підрозділів університету та відповідний контроль.

7. Участь у науково-методичних конференціях, семінарах, нарадах тощо.

8. Здійснення контролю за виконанням кафедрами, факультетами й інститутами наказів ректора, рішень Вченої ради ХДУ, розпоряджень Першого проректора з питань методичного забезпечення (супроводу) навчального процесу в ХДУ.

9. Моніторинг організації кафедрами університету самостійної роботи студентів.

10. Розробка пропозицій та проектів наказів і розпоряджень проректора щодо організації та удосконалення методичної роботи та контроль за їх виконанням.

11. Підготовка інформації з питань методичної роботи університету.

Права

1. Начальник відділу має право вимагати від директорів інститутів, деканів факультетів та завідуючих кафедрами своєчасного оформлення необхідних документів та подання звітності з питань методичної роботи. З питань організації методичної роботи начальнику методичного відділу підпорядковується весь викладацький та навчально-допоміжний склад університету.

2. Начальник відділу має право по узгодженості із завідувачем кафедри відвідувати заняття викладачів з метою вивчення і удосконалення методичного рівня їх проведення.

3. Проводити семінари та виробничі наради з питань планування та організації науково-методичної роботи з працівниками інститутів, деканатів, кафедр, наукової бібліотеки та іншими структурними підрозділами університету.

4. Координувати підготовку до друку навчально-методичних видань ХДУ. Начальник відділу має право подавати ректору пропозиції щодо заохочення (стягнення) співробітників відділу, а також викладацького та навчально-допоміжного складу.

Обов’язки

1. Оперативно реагувати на нормативно - розпорядчу інформацію, яка надходить з Міністерства освіти і науки України та його структурних підрозділів, з питань, що відносяться до компетенцій відділу.

2. Приймати участь у виробничих нарадах Консультативної ради заступників директорів інститутів та деканів факультетів з навчально-методичної роботи і практик при НМР університету з поточних організаційних питань.

3. Здійснювати контроль за станом методичного забезпечення кафедрами навчального процесу ХДУ.


4. Готувати проекти наказів і розпоряджень по університету, що пов’язані з методичною роботою.


О.Мішуков

Перший проректор, професор


Вик. І.Карташова

Схожі:

Положення про методичний відділ хду методичний відділ є iconПоложення про навчально-методичний відділ дрогобицького державного педагогічного університету імені івана франка загальні положення 1
Навчально-методичний відділ є основним структурними підрозділом університету, через який здійснюється організація та планування навчального...
Положення про методичний відділ хду методичний відділ є iconПоложення про відділ моніторингу якості освіти погоджено без зауважень: Н. Тюхтенко г олова нмр хду проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи Херсон 2013 положення
Це Положення встановлює загальні засади роботи відділу моніторингу якості освіти (далі – відділ), його структуру, завдання, функції,...
Положення про методичний відділ хду методичний відділ є iconРозпорядження №12 від 18. 01. 2010 р. Про "Положення про навчально-методичний кабінет як структурний підрозділ хду" з метою організації роботи методичних кабінетів хду
З метою організації роботи методичних кабінетів хду відповідно до вимог впровадження кредитно-модульної системи навчання у внз
Положення про методичний відділ хду методичний відділ є iconПоложення про навчальний відділ Херсонського державного університету
У своїй діяльності навчальний відділ керується законами України, постановами уряду про вищу І середню освіту, наказами та іншими...
Положення про методичний відділ хду методичний відділ є iconАналітична записка З’ясування наявності І стану матеріалів, передбачених чинним “Положенням про навчально-методичний кабінет як структурний підрозділ хду”
З’ясування наявності І стану матеріалів, передбачених чинним “Положенням про навчально-методичний кабінет як структурний підрозділ...
Положення про методичний відділ хду методичний відділ є iconРозпорядження №337 від 06. 12. 2010р. Про введення Паспортів навчально-методичних кабінетів хду
Відповідно до чинного “Положення про навчально-методичний кабінет як структурний підрозділ Херсонського державного університету”
Положення про методичний відділ хду методичний відділ є iconПоложення про методичний кабінет середнього закладу освіти України ( це Положення дійсне для інформаційно-методичного центру школ и); положення про методичний кабінет середнього закладу освіти
Наказ Міністерства освіти України від 28. 10. 1997 р. №385 «Про затвердження Положення про методичний кабінет середнього закладу...
Положення про методичний відділ хду методичний відділ є iconПоложення про відділ заочної освіти з метою належної роботи відділу заочної освіти наказую: Затвердити Положення про відділ заочної освіти (додається)
Канцелярії до 30 грудня 2011 року розмножити це положення у кількості 30 примірників
Положення про методичний відділ хду методичний відділ є iconДодаток до наказу від 05. 06. 2012 р. №01-01/220 положення про Всеукраїнський методичний турнір «Моє покликання методист»
Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнського методичного турніру «Моє покликання – методист» у системі післядипломної...
Положення про методичний відділ хду методичний відділ є iconПоложення про відділ охорони праці І техніки безпеки Х ерсонського державного університету
Відповідно до цілей, зазначених у п даного Положення, відділ охорони праці вирішує завдання
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи