“Затверджую” Проректор з міжнародних зв’язків Проф. О.П.Гульчій _____________________________ “____” _________________2005 р.
ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ закордонного відрядження
Тарасюк Тетяни Василівни, студентки 5 курсу, 5 групи, медичного №1 факультету
Тема заходу: VІI міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених “Санкт-Петербургские научные чтения”. Місце проведення заходу: м. Санкт-Петербург, Росія. Дата проведення заходу: з 7 по 9 грудня 2005 року. Стисла довідка за темою заходу, основні проблемні питання для України, позиція України по кожному пункту порядку денного.
Перспективи використання методу фотодинамічної діагностики у хворих на неспецифічний виразковий коліт викладені в доповіді Тарасюк Т.В.
Необхідність участі України в конференції полягає в наступних тезах:
А. Вивчення та впровадження в практичну діяльність нових методик хірургічного лікування та діагностики онкологічних захворювань на ранніх етапах розвитку є однією з найактуальніших та найпоширеніших напрямів сучасної медицини, до якоих прикута увага світової спільноти: Недосконалість існуючих методів, які використовуються для діагностики диспластично змінених клітин слизової оболонки товстої кишки при низькому ступені їх дисплазії, досить часто зумовлює помилки у виявленні початкових стадій малігнізації клітин, що призводить до призначення неефективного лікування, виникнення у пацієнтів важких ускладнень та ставить під загрозу життя хворого. До вивчення, вдосконалення та створення нових методів діагностики та лікування хворих на неспецифічний виразковий коліт залучені найкращі клінічні та теоретичні бази, та входження до їх числа є питанням престижу України. Новий спосіб діагностики диспластичних змін слизової оболонки товстої кишки у хворих на неспецифічний виразковий коліт з використанням фотосенсибілізатору Гіперфлав є досягненням вітчизняних вчених та вперше впроваджений в медичну практику на базі кафедри факультетської хірургії №1 під керівництвом проф. М.П. Захараша.
Б. Конференція в Санкт-Петербурзі носить узагальнюючий характер, підсумовуючи роботу вчених з багатьох країн над вивченням актуальних питань сучасної медицини.
В. Виступ представників з Національного медичного університету є приводом для підтримання престижу головного медичного ВНЗу України Участь НМУ в науковій події європейського масштабу буде прорекламована виданням матеріалів конференції, до яких приверне увагу вчених-медиків з різних країн. НМУ отримує суттєвий аргумент для пропагування іноземцям послуг освіти як університет світового рівня, що на рівних приймає участь в найпрестижніших подіях медицини. Участь у міжнародних конференціях – гарантія високого рівня освіти, що може сприяти підвищенню рейтингу університету серед інших медичних ВНЗів країни, привернути більшу кількість студентів та абітурієнтів.
Г. Участь у міжнародній конференції в Санкт-Петербурзі, де зберуться провідні вчені та молоді науковці з різних напрямів медичної науки, дає можливість Національному медичному університету встановити міжнародні відносини з новими закладами: встановлення дружніх зв’язків з медичним університетом Санкт-Петербурга (з врученням пам’ятних сувенірів, вивченням можливості запросити відвідати НМУ); вивченням можливості впровадження програм обміну досвідом між викладачами та навчальних обмінів студентів; вивчити доцільність та можливість подальшої наукової співпраці між університетами в цілому та кафедрами зокрема. Д. Участь у роботі конференції міжнародного рівня дає можливість набути досвіду з організації наукових заходів сучасного рівня, що надасть змогу Раді СНТ покращити якість організації наукових конференцій НМУ.
Тарасюк Т.В. |