Конкурс «Інформація як секрет успіху» на тему:«Документ як мова інформації» для участі в номінації «Публіцистика» icon

Конкурс «Інформація як секрет успіху» на тему:«Документ як мова інформації» для участі в номінації «Публіцистика»
Скачати 32.19 Kb.
НазваКонкурс «Інформація як секрет успіху» на тему:«Документ як мова інформації» для участі в номінації «Публіцистика»
м. І. Сікорського
Дата25.11.2012
Розмір32.19 Kb.
ТипКонкурсТворча робота
на конкурс «Інформація як секрет успіху»
на тему:«Документ як мова інформації»


для участі в номінації «Публіцистика»


Автор - Степанцова Юлія Юріївна, Авіакосмічний ліцей ім. І. Сікорського Національного авіаційного університету м. Києва, 11 клас, тел:0963385343, juliyaskorpio@yandex.ru


Керівник – Устінова Вікторія Василівна, методист АКЛ НАУ, учитель історії, тел:0977405103


Формат роботи – Публіцистична стаття


Кількість сторінок – 2


Надіслана 13.11.2012


Київ – 2012


Наше життя не можна було б уявити без інформації. Вона поширюється крізь простір і час, незважаючи на будь-які перешкоди. Допомагає поширенню інформації комунікація.

Комунікація (від лат. Communicatio — єдність, передача, з'єднання, повідомлення, пов'язаного з дієсловом лат. Communico — роблю спільним, повідомляю, з’єдную, похідним від лат. Communis — спільний) — це процес обміну інформацією між особами.

Без обміну інформації була б неможлива еволюція людини, розвиток суспільного та духовного життя людини. Внесок у цю непросту справу внесли дуже багато людей, а саме Г.М. Швецова – Водка, Н.М. Кушнаренко та інші.

Будь-які науки, що зв’язані з передачею і зберіганням інформації, обов’язково зустрічалися з таким поняттям, як «документ». Це не просто якась річ, яку можна прочитати і забути, адже документ читають, вивчають його, можна сказати, що його «споживають». Документ потрібний, щоб ознайомити людину з інформацією.

Сьогодні є дуже багато тлумачень слова «документ», наприклад з лат. Ciocumenium, а те у свою чергу від дієслова losege – вчити, навчати. Більш глибше занурився у цю тему Анджей Зизкі. Це польський дослідник, який найбільш вдало пояснив термін «документ». А ось один російський дослідник М.А. Комаров додав також деяких нових трактувань. Він вважав, що люди при обміні інформацією додавали ще деякі речі для підтвердження певної події або факту. Саме ці речі і почали вважати документами як підтвердженням про існування події. Та роки минали і значення документа звужувалося. І дійшло до того, що документом стали вважати не речі, а писемні свідоцтва. У XX ст. «документ» почали використовувати для збереження, знаходження і використання інформації. Але на цьому пошук найкращого пояснення терміну «документ» не завершується, а продовжується.

Розвиток діловодства не оминув і нашу країну. В Україні все це почалося ще за часів Київської Русі. Тоді документ не вважався чимось особливим і тому до нього не використовували ніяких правил оформлення. Найвідомішими пам’ятками, що дійшли до нас, є «Руська Правда» Ярослава Мудрого та «Повість минулих літ» із договором Київської Русі з Візантією. Та найбільший розвиток діловодства припадає на часи перебування України у Литовсько-російській державі і Польського королівства, адже рівень діловодство на тих територіях розвивався швидше. Найбільш відомими знахідками тих часів вважають актові книги. У них записували все, що відбувалося з населенням. А саме: рішення судів, конституційні постанови, королівські грамоти та інше. Актові книги зшивали один раз на рік і ховали за три замки.

З появою Запорізької Січі відбувся великий розвиток саме національного документознавства. Цією справою займалися писарі. Саме за цих часів документ отримав певної структури написання.

Найбільш відомі нам правила заповнення документу прийшли і залишилися до нині з часів, коли Україна переживала не найкращі свої часи. А саме поділ своїх території між Австрійською і Російською імперіями. Також набуття теперішнього виду документу припав на радянській період в Україні. Саме за тих часів уперше з’являється термін «документознавство». За роки незалежної України були внесені деякі зміни до правил написання документу.

У наш час виникає неабияка потреба у документах. Звичайних знань про документ та інформацію стає недостатньо, адже потрібно знати, як зберігати, користуватися та створювати документ. Тому на допомогу приходить «документознавство», адже без нього не було б нашої історії, а, отже, й суспільства. Давайте збережемо те, що маємо і створимо нове.


ЛІТЕРАТУРА:

1.Кислюк К.В. Спеціальне документознавство: Книга –
К.: Кондор, 2011.- ст.4

2.Швецова-Водка Г.М. Документознавство: Навч. посіб. – К.: Знання, 2007.- ст.15

3.http://uk.wikipedia.org/wiki/Комунікація

Схожі:

Конкурс «Інформація як секрет успіху» на тему:«Документ як мова інформації» для участі в номінації «Публіцистика» iconКонкурс «Інформація як секрет успіху» на тему «Інформаційні війни» для участі в номінації «Публіцистика»
Автор – Левковська Дар'я Миколаївна, Боярська загальноосвітня школа I-III ступенів №5, 11-А
Конкурс «Інформація як секрет успіху» на тему:«Документ як мова інформації» для участі в номінації «Публіцистика» iconКонкурс «Інформація як секрет успіху» на тему: «Інформаційні війни» для участі в номінації «Публіцистика»
Автор –Китайчук Віктор Всеволодович, школа №313, 10-а клас,+380678637922,tom9999@ukr net
Конкурс «Інформація як секрет успіху» на тему:«Документ як мова інформації» для участі в номінації «Публіцистика» iconКонкурс «Інформація як секрет успіху» на тему: «іт наступного покоління. Які вони?» для участі в номінації «публіцистика»
Керівник – Гордієнко Світлана Іванівна, учитель інформатики, 483-36-47, school 61@ukr net
Конкурс «Інформація як секрет успіху» на тему:«Документ як мова інформації» для участі в номінації «Публіцистика» iconКонкурс «Інформація як секрет успіху» на тему: «Інформаційні війни» для участі в номінації «публіцистика»
Сьогодні інформація добирає матеріальну форму і володіння нею стає дуже жаданим. Хто володіє інформацією, той володіє світом
Конкурс «Інформація як секрет успіху» на тему:«Документ як мова інформації» для участі в номінації «Публіцистика» iconКонкурс «Інформація як секрет успіху» на тему: «Інформація, як шлях до суспільства знань» для участі в номінації «публіцистика»
Завдяки інформації діти, учні, студенти, професори, директори, лікарі, люди похилого віку та інші отримують ще більше різних і цікавих...
Конкурс «Інформація як секрет успіху» на тему:«Документ як мова інформації» для участі в номінації «Публіцистика» iconКонкурс «Інформація як секрет успіху» на тему: «Інформація як кисень сучасності»(Р. Рейган) для участі в номінації «публіцистика»
Взагалі, існує така думка: хто володіє інформацією, той володіє світом. Це справді так і доказом цього є сучасні впливові люди, які...
Конкурс «Інформація як секрет успіху» на тему:«Документ як мова інформації» для участі в номінації «Публіцистика» iconКонкурс «Інформація як секрет успіху»
«Роль документа як мови інформації й документознавства як науки в історії людства» для участі в номінації «мистецтво»
Конкурс «Інформація як секрет успіху» на тему:«Документ як мова інформації» для участі в номінації «Публіцистика» iconКонкурс «Інформація як секрет успіху» на тему: «Інформація як кисень сучасності» (Р. Рейган) для участі в номінації «гумор»
Автор – Мойсеєнко Софія Юріївна, учениця 11-б класу, васильківської зош І-ІІІ ступенів №2, тел. 093 467 59 12, sofia borisenko@mail...
Конкурс «Інформація як секрет успіху» на тему:«Документ як мова інформації» для участі в номінації «Публіцистика» iconКонкурс «Інформація як секрет успіху» На тему : «Інформація як шлях до суспільства знань» Для участі в номінації «Мистецтво»
Автор – Трьохбратська Анастасія Олегівна спеціалізована школа №304 11-а клас, моб тел. 099-492-90-30 e-mail Deva1995@ukr net
Конкурс «Інформація як секрет успіху» на тему:«Документ як мова інформації» для участі в номінації «Публіцистика» iconКонкурс «Інформація як секрет успіху» на тему: «Інформація як кисень сучасності» (Р. Рейган) для участі в номінації «М истецтво» Автор Ткачук Валерія Олександрівна, ссзш №313, 10А, 0982175105, Jeka 61910@ukr net
Так от заберемо всю інформацію з нашого світу. Людина не користується органами відчуття, бо не вміє. Вона не думає. Вона навіть не...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи